شهرداری|دعاوی شهرداری|کمیسیون ماده 100 شهرداری

شهرداری چیست؟

شهرداری
شهرداری

وب سایت حقوقی یاروکیل به معرفی و بررسی تخصصی شهرداری چیست؟ و نکات مهم شهرداری پرداخته تا به بهترین نحو شما را از حق و حقوقتان آگاه سازد.

مفهوم شهرداری:

شهرداری نهاد عمومی و غیردولتی است که بر اساس قانون تکالیف مختلفی را بر عهده دارد. اختیارات گسترده‌ای که در اختیار آن گذاشته شده است، باعث شده که شهرداری نهاد پرقدرتی تلقی شود، باعث تاسف است که در سال های گذشته سوء استفاده از این حوزه از اختیارات سبب سلب حقوق شهروندی شده است.

اختیارات شهرداری:

موضوع بسیاری از پرونده ها در مراجع قضایی شکایت از شهرداری ها از جمله دیوان عدالت اداری می باشد.

شهرداری در جایگاه یک سازمان مسئول اداره شهرها با توجه به نظام گسترده شهری می باشد و بر این اساس تکلیف و اختیاراتی دارد که سبب می‌شود زندگی شهروندان بر اساس قانون و در حریم شهر از مقررات ضروری به منظور سکونت و فعالیت بهره مند شود، قانونگذار قدرتی را در اختیار شورای شهر و شهرداری گذاشته است،

این قدرت بر اساس صلاحیت بنا شده است و به منظور بالابردن کیفیت زندگی شهروندان ضرورت دارد که به شهرداری مسئولیت اداره شهر و قدرت و اختیار قانونی ضروری داده شود تا در موضوعات ضروری با استفاده از اجبار و قوه قهریه از پیش آمده فعالیت هایی که سبب اختلال در نظم و امنیت شهری می شود جلوگیری کند.

کمیسیون‌ها و شوراهای تشکیل دهنده شهرداری:

درست است که نهاد شهرداری زیر مجموعه موسسات دولتی تلقی نمی شود. اما با در نظر گرفتن تکالیفی که به شهرداری واگذار شده است و اختیارات قانونی آن نسبت به تضمین حقوق متقابل مردم و شهرداری کمیسیون هایی به منظور رسیدگی به مشکلات در نظر گرفته شده است.

شورای شهر:

شورای شهر در واقع نهادی محلی می باشد که شخصیت حقوقی مستقلی را دارا بوده و به عنوان یک نهاد ناظر و تصمیم‌گیرنده صالح به اداره قسمتی از امور نیازمندی های عمومی راجع به شهر می باشد.در کشور ایران شهردار به وسیله شورای شهر به منظور یک دوره چهار ساله برگزیده می گردد. اما شورای شهر، شورای شهرداری نمی باشد.

یعنی به این مفهوم نیست که شورا مجمع عمومی شهرداری باشد و شهردار مدیرعامل ان محسوب شود و نباید این تصور اشتباه به ذهن تصور شود که شهرداری زیرمجموعه شورای شهر است. خیر این گونه نیست. هرچند که قانون وظایف بسیار مهمی را بر دوش شورای شهر گذارده است.

وظایف شورای شهر:

-تایید و بررسی طرح های هادی و جامع شهرسازی و تعیین حریم و محدوده قانونی شهر بعد از ارائه آن به وسیله شهرداری

-نظارت بر اجرای طرح های راجع به ایجاد و توسعه خیابان‌ها و معابر و میادین و فضای سبز و در جلسات عمومی شهر بر اساس مقررات

-همکاری با شهرداری به منظور تصویب طرح حدود شهر با مراعات طرح های هادی و جامع شهرسازی بعد از تهیه آن به وسیله شهرداری با تصدیق وزارت کشور و وزارت مسکن و شهرسازی و نظارت کردن بر درست اجرا شدن طرح های تصویب شده در امور شهرداری

شورای عالی شهرسازی و معماری :

شهرداری
شهرداری

شورای شهر  مرجعی به منظور تصویب طرح های جامع شهری می باشد. از جمله اختیارات این شورا  همان طور که قبلاً هم اشاره شد بررسی و تصویب طرح های جامع شهری به شکل نهایی و تغییرات آن ها بیرون از نقشه های تفصیلی می باشد.

همچنین پیشنهاد های ضروری راجع به سیاست کلی شهرسازی به منظور طرح در هیئت وزیران  و نیز اظهار نظر راجع به مقررات طرح های جامع شهری و پیشنهادات القایی شهرسازی نیز بر عهده این شورا می باشد.

نکته قابل توجه این که این شورا حقی نسبت به قانون‌گذاری و ایجاد حق و تکلیف برای اشخاص نخواهد داشت. به عبارت دیگر این شورا قادر است که حقوق مالکانه اشخاص را محدود نماید. اما نمی تواند این حقوق را از آن ها سلب کند.

کمیسیون ماده 100 شهرداری

ماده ۱۰۰ قانون شهرداری مقرر داشته است که به منظور مالکیت اراضی و قرار گرفتن آن پیش از آن که فعالیت‌های عمرانی یا تفکیک اراضی در مورد آن ها انجام شود، ابتدا پروانه دریافت کنند. ضمانت اجرایی که برای این دسته از تخلفات در نظر گرفته شده است، پیشگیری از فعالیت های ساختمانی توسط شهرداری و ارسال موضوع به کمیسیون ماده صد است.

این ماده نسبت به بخش های خارج از محدوده و حریم شهر ناظر نیست و فقط ناظر به مناطق محدوده شهری می باشد.

در تبصره ۲ بند ۳ ماده ۹۹ قانون شهرداری با هدف پیشگیری از عملیات عمرانی غیرمجاز در خارج از حریم مصوب شهری و شیوه دادرسی به موارد تخلف کمیسیونی که از نمایندگان وزارت کشور و قوه قضاییه و وزارت مسکن و شهرسازی در استانداری ها در نظر گرفته شده به کمیسیون مذکور با توجه به طرح جامع اگر این طرح به تصویب نرسیده باشد

یا ماده ۴ آیین نامه احداث بنا در خارج از محدوده قانونی و حریم شهر را که مصوب سال ۱۳۵۵ است رعایت نکرده باشد زمان قطع بنا بین ۵۰ تا ۷۰ درصد قیمت روز اعیان تکمیل شده جریمه خواهد داشت.

مراجع مربوطه وظیفه دارند  برای ساختمان هایی که بر اساس مقررات این قانون جریمه پرداخت نموده اند. در صورت تقاضای صاحبان آن ها گواهی پایان کار صادر نمایند.

مرجع صالح  به رسیدگی به تخلفات شهرداری:

بر اساس قانون مجازات اسلامی و دیگر قوانین جزایی، دادرسی نسبت به فعالیت‌هایی که در صلاحیت دادگاه و دادسرای جزایی می باشد در قانون آیین دادرسی کیفری تعیین شده است. این امکان وجود دارد که شهرداری و ضابطان آن هم به جرایمی مثل تخریب اموال توهین و فحاشی و ضرب و جرح و تصرف عدوانی مرتکب شوند، رسیدگی به این دسته از جرایم در صلاحیت دادسرا دادگاه کیفری می باشد که جرم در آن محل اتفاق افتاده است.

شیوه رسیدگی به شکایت از شهرداری:

شهرداری
شهرداری

شاکی شکایت نامه کیفری به  ضابطان شهرداری و خود شهرداری را مقرر نموده و نسبت به واحد ارجاع درخواست را تسلیم می کند.

بر اساس قاعده رایج دادرسی به پرونده های کیفری در دادسرا عموماً با یاری کلانتری و پلیس آگاهی و تحقیقات ضروری انجام می گیرد و بعد از بیان نظرات شعب دادیاری و بازپرسی دادسرا با توجه به تصمیم شعبه رسیدگی کننده و یا اعتراض دو طرف امکان دارد، پرونده به دادگاه فرستاده شود.

رای نهایی در حوزه کیفری  را دادگاه صادر می‌کند و دادسرا نسبت به تحقیقات توجه خود را معطوف می دارد. رسیدگی به امور کیفری  در صلاحیت دادسرا و دادگاه کیفری می باشد.

پر اهمیت ترین دعاوی شهرداری ها عبارتند از:

دعاوی قراردادی، دعاوی ساختمانی،  دعاوی عوارض، دعاوی تصرف، دعاوی کیفری.

مفهوم پروانه ساختمان

پروانه ساختمان سندی می باشد که مرجع صدور پروانه مثل شهرداری صادر کرده است و به مالک اعطا می کند. به منظور احداث هر ساختمان باید این مجوز از سوی مرجع ذیصلاح وجود داشته باشد.

پروانه ساختمان شامل موارد زیر می باشد:

مساحت زیربنا و نوع اسکلت ساختمان و تعداد طبقات و مشخصات متقاضی صدور پروانه و شماره پلاک ثبتی  و نام مهندسین ناظر و کروکی زمین و تاریخ صدور پروانه.

مفهوم پایان کار:

پایان کار نیز سندی می باشد که بعد از پایان ساخت و ساز با در نظر گرفتن شناسنامه فنی ملکی به وسیله شهرداری صادر می شود. وقتی گواهی پایان کار صادر می شود بدین مفهوم است که ملک مورد نظر از دید شهرداری و وزارت مسکن و شهرسازی و بقیه نهادهای مربوطه مشکل قانونی ندارد و ساخت و ساز و آن بر اساس رعایت اصول ضروری انجام شده است.

اگر گواهی پایان کار به هر علتی صادر نشود هیچ نقل و انتقالی راجع به ملک نمی توان در دفتر اسناد رسمی انجام داد. به عبارت دیگر به منظور اخذ سند مالکیت و انتقال آن به دیگری حتماً باید گواهی پایان کار ساختمان وجود داشته باشد.

صورت مجلس تفکیکی ثبت:

بعد از آن که ساختمانی ساخته می شود مثل آپارتمان، همه اجزای آن باید به شکل مشاع بنا شده باشد. به منظور آن که این امکان وجود داشته باشد که برای هر واحد سند مستقلی دریافت کرد، ضرورت دارد که مشخصات هر واحد و بخش های دیگر نظیر انباری و پارکینگ و اجزای مشاع تعیین شود.

بنابراین  به سندی که از سوی اداره ثبت صادر می شود و جزئیات بخش های تفکیک شده در آن تعیین شده است، صورت مجلس تفکیکی اطلاق می شود.

صورت مجلس تفکیکی با بهره از گواهی پایان کار ساختمان به وسیله اداره ثبت اسناد و املاک تنظیم می گردد. این صورت مجلس فقط به مفهوم حدود چهارگانه واحدهای مستقل و تعیین مساحتشان و شماره گذاری آن ها پرداخته است و راجع به مالکیت خصوصی آن ها صحبتی نمی‌کند.

بسیار واضح است اگر ملک پیش از آن که مورد تفکیک قرار بگیرد تنها به یک نفر تعلق داشته باشد، همه قطعات آن هم به او تعلق دارد و چنان چه ملک واحد مالک مشاعی داشته باشد، در این حالت همه واحدها و اجزای تفکیک شده به صورت ریز با قدر و السهم تعیین می‌شود که هر بخش متعلق به کدام یک از مالکان می باشد.

داوری دعاوی شهرداری:

برخی اوقات در برخی از موضوعات شهرداری ها در قراردادهایی که با دو طرف معامله انتقاد می کنند، شورای شهر را در جایگاه داور معرفی کرده و اصرار بر آن دارند که شورای شهر داوری اختلاف را انجام دهد.

وکیل شهرداری:

شهرداری
شهرداری

به طور کلی شکایت از شهرداری و موضوع قسمت عمده ای از پرونده ها و دعاوی در مراجع قضایی از جمله دیوان عدالت اداری می باشد. وکیل شهرداری در شیراز  با اشراف بر قوانین و مقررات عام و خاص شهرداری و آیین نامه ها و بخشنامه و کمیسیون های شهرداری قادر است دعاوی مطرح شده نسبت به شهرداری را به خوبی پیش ببرد و نتیجه مطلوب و موثر را دریافت کند.

پس باید در نظر داشت که وکیل شهرداری فردی می باشد که با تبحر این حجم از آگاهی قادر است از حقوق دو طرف در دعاوی راجع به موضوعات شهرداری ها به درستی دفاع نماید.