مشاور حقوقی در شیراز|مشاوره تلفنی رایگان و سریع

مشاور حقوقی در شیراز

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در شیراز و مشاور حقوقی

(0922-519-24-08)

قبول وکالت در دعاوی

حقوقی

خانواده

کیفری

تصادفات

انقلاب

مشاور حقوقی به شخص گفته می شود ؟

به شخصی که آزاد امور حقوقی می باشد و به افراد سازمانها و شرکتهای مختلف مشاوره می‌دهد و آنها را راهنمایی می کند مشاور حقوقی گفته می شود . مشاور حقوقی به تحلیل تصمیمات و مقرراتی که بر سازمان تاثیرگذار است ، می پردازد . مشاور حقوقی هم می‌تواند ، به افراد و سازمانها مشاوره دهد و هم می تواند رهبری یک تیم یا شرکت ها و سازمان ها را بر عهده بگیرد .

مشاور حقوقی هم می تواند برای یک سازمان کار کند و هم می‌تواند به طور مستقل کار کند . مشاور حقوقی می‌تواند به تصمیم گیری های قانونی و مذاکرات کمک کند ، همچنین می‌تواند در طول دعوی قضایی ، خدماتی را ارائه دهد و به انطباق قانونی سازمانی و فردی بپردازد .

مشاور حقوقی در شیراز
مشاور حقوقی در شیراز

وظایف مشاور حقوقی در شیراز

در زیر به چند وظیفه اصلی مشاور حقوقی می پردازیم :

مشاوره و راهنمایی حقوقی :

راهنمایی و مشاوره از مهمترین وظایف مشاور حقوقی می باشد ، که به مشتریان چه سازمانی و چه شخصی ارائه می دهد ، این مشاوره می‌تواند شامل مشاوره قانون عمومی در ارتباط با چگونگی انطباق و وارد شدن به تصمیمات تجاری و مذاکره ها و راهبردهای قانونی برای دادرسی و قرارداد و بقیه فعالیت‌های قانونی می باشد . با وکیل جعل در شیراز مشورت کنید

کامل کردن تحقیقات حقوقی :

مشاوران حقوقی  اطلاعات مرتبط با قوانین فعالیت‌های مشتری را پیدا می ‌کنند و در برخی از موارد به بررسی پرونده های قبلی مشتریان می پردازند ، تا ارتباط آن را با مشکل فعلی مشتری خود پیدا کند . همچنین مشاور حقوقی می‌تواند ، به تحقیق جهت ارائه مشاوره دقیق به مشتری خود بپردازد .

پیش نویس نامه حقوقی :

مشاور حقوقی به تهیه مدارک مرتبط با فعالیت ‌های مشتری می پردازد که این فعالیت ‌ها شامل قرارداد ، موافقتنامه و اظهارات هست . در این مرحله مشاور حقوقی باید بگوید که این توافق نامه ها قابل اجرا و قابل خواندن هستند . همین جرم و مشاور حقوقی میتواند نامه های مشتری را ارسال کند .

نماینده مشتریان :

در دادرسی ها مشاور حقوقی نماینده مشتریان می باشد . ابتدا مشاور حقوقی به جمع ‌آوری اطلاعات مربوطه می‌پردازد و در طول دادرسی به بیان استعداد خود مقابل قاضی می‌پردازد ، همچنین در جلسه دادرسی می تواند از طرف مشتری به مذاکره بپردازد .

ویژگی های مشاور حقوقی در شیراز

_ دارای مهارت های سازمانی و ارتباطات قوی باشد .

_ درک صحیح از قوانین بین المللی کار ، قوانین ملی ، قوانین حق تکثیر و علامت های تجاری داشته باشد .

_ دارای مهارت های بین فردی و ارتباطات عالی باشد و بتواند مطالب را ارائه بدهد .

_ دارای مهارت های میانجیگری داوری و مهارتهای بین فردی باشد .

_ بتواند اولویت بندی کند و دارای مهارت های مدیریت زمان باشد .

_ آشنا با رویه های اداری و قوانین باشد .

_ دارای تجربه کاری باشد .

_ دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوقی باشد .

_ آشنا با ضوابط و شرایط مشاوره حقوقی باشد ‌.

_ اطلاعات و آگاهی زیادی در ارتباط با قوانین و تغییرات آن داشته باشد .

مشاور حقوقی در شیراز باید دارای چه مهارت هایی باشد ؟

_مشاور حقوقی باید دارای مهارت قضاوت و عقل باشد یعنی اینکه  دارای مهارت استدلال و قضاوت صحیح باشد و بتواند به عنوان یک مشاور حقوقی به بررسی تمامی شواهد بپردازد و تصمیماتی مرتبط با استراتژی و گزینه های قانونی بگیرد .

_مشاور حقوقی باید با قضات هیئت ها و مشتریان به صورت موثر ارتباط برقرار کند و  همین طور در اسناد کتبی ، مثل : بیانیه‌ ها ، خلاصه های قانون نیز ارتباط خود را حفظ کند .

_مشاور حقوقی باید دارای مهارت تحقیقاتی باشد یعنی اینکه بتوانند به صورت گسترده تحقیقاتی را انجام دهد .

_مشاور حقوقی باید در مذاکرات قوی باشند و بتوانند در مذاکره های قراردادها و پرونده های مدنی را حل و فصل کند و در شرایط معاهده مناقصه تاثیر گذار باشد .

_ مشاوران حقوقی باید مهارت های متقاعد کردن را داشته باشند و بتوانند منظور خود را در موقعیت های مختلف به مشتری نشان دهند .

_ مشاوران حقوقی باید دارای مهارت های تحلیلی باشد ، یعنی بتوانند به تحلیل قراردادها و پرونده ها به صورت حقیقی بپردازند و استدلال قانع‌ کننده‌ای در زمینه های مدنی و جنایی داشته باشند .شما میتوانید با وکیل چک در شیراز در زمینه وصول چک مشاوره تلفنی و حضوری داشته باشید

مشاور حقوقی در شیراز
مشاور حقوقی در شیراز

مشاوره حقوقی در شیراز با وکیل در شیراز چه تفاوتی دارد ؟

بعد از عقد وکالت از طرف اشخاص دیگر وکیل برای انجام کارهای آن شخص انتخاب می شود ، همین طور میزان مسئولیت وکیل را موکل او مشخص می کند . موکل یا حقوقی هستند یا حقیقی . هنگام عقد وکالت شخصی را برای انجام کارهای خود انتخاب می ‌کنیم و به او وکالت می‌ دهیم ، تا کارهای ما را انجام دهد.

وکیل پایه کلیه امور موکل خود را می توانند انجام بدهند و در تمامی دعاوی حقوقی و کیفری حضور پیدا کند و مسئولیت وکالت را قبول کند. وکیل پایه دو دادگستری که مدرک خود را از کانون وکلای دادگستری گرفته است،این شخص باید طی دو سال نزد یک وکیل کاراموزی کند،تا بتواند پروانه وکالت خود را به پایه یک انتقال دهد .وکیل می تواند به جای موکل خود در جلسه دادرسی حضور داشته باشد و به جای او مذاکره کند،ولی مشاوره به عنوان نماینده در دادرسی ها میرود .

مشاور حقوقی مدارک مورد نیاز را از مشتری قبل از جلسه می‌ گیرد و پرونده تشکیل می دهد . و در زمانی که احتیاج است این مدارک را به دادگاه ارائه می‌دهد. مشاوران حقوقی به ارائه مشاوره و راهنمایی به مشتریان می ‌پردازد ، آنها می‌توانند این راهنمایی ها را هم به سازمان و شرکت ارائه دهند ، و هم به فرد مشاور حقوقی می تواند در تمامی زمینه های قرارداد ها، مذاکرات و تجاری به مشتریان خود مشاوره دهد.

زمانی که افراد از مشاوران حقوقی مشاوره می گیرند می توانند با آگاهی از قانون و قوانین کار و فعالیت تجاری تصمیمات صحیح بگیرند . وکیل زمانی به فرد مشاوره می‌دهد که مشکلی یا جرمی برای فرد به وجود آمده باشد و آن جرم جنبه های کیفری و حقوقی داشته باشد . و به دلیل گستردگی این موارد باید تمام مراحل آن را به وکیل واگذار کنیم . هم مشاور و هم وکیل می توانند به انجام تحقیقات مختلف بپردازند ‌.

نگاه مشتری از مشاور درخواست می کند که در ارتباط با سوالات و تحقیق کند.مشاور حقوقی به بررسی جنبه های درخواست مشتری می‌پردازد و به او مشاوره و راهکارهای ارائه می دهد.مشاور حقوقی می تواند در جنبه های مختلف حقوقی و تجاری ، یک سازمان ، شرکت و موسسه مشاوره دهد.

وکیل به تحقیقات قانونی می پردازند و اطلاعات مرتبط با قوانین و پرونده های دیگر را مورد بررسی و تحقیق قرار می دهد ‌. وکیل ها برای تحقیق و بررسی بیشتر به کنترل پرونده های قبلی نیز می پردازند . مشاور حقوقی باید به ارائه پیش نویس نامه های حقوقی  در ارتباط با قرارداد های تجاری و فعالیت ها بپردازد .

کاربر گرامی در صورت نیاز به وکیل حقوقی در شیراز مقاله مرتبط را بخوانید.

انواع مشاور حقوقی در شیراز

_ مشاوره ثبت شرکت .

_ مشاوره حقوقی با وکیل .

_ مشاوره حقوقی کلاهبرداری .

_ مشاوره حقوقی چک .

_ مشاوره حقوقی نفقه .

_ مشاوره حقوقی طلاق توافقی ‌‌.

_ مشاوره حقوقی کیفری جزایی .

_ مشاوره حقوقی انحصار وراثت .

_ مشاوره حقوقی طلاق .

_ مشاوره حقوقی مهریه .

_ مشاوره حقوقی وصول مطالبات .

_ مشاوره حقوقی خانواده .

_ مشاوره حقوقی قراردادها .

_ مشاوره حقوقی ملکی .

_ مشاور حقوق شهرداری .

مشاور حقوقی در شیراز
مشاور حقوقی در شیراز

مشاوره حقوقی مدنی چگونه می باشد ؟

این نوع مشاوره به مسئولیت مدنی ، قراردادها ، عقود ، اراضی ، مالکین و اموال می پردازد و در این موارد مشاوره می‌دهد .

مشاوره حقوقی ثبت برند چگونه می باشد ؟

این نوع مشاوره به امور ثبتی ، مانند : ثبت برند علامت های تجاری ، مسئولیت محدود ، چگونگی اعتراض به رای هیت مدیره ، شرایط پذیره نویسی ، سهامی عام ، سهامی خاص ، لوگو ، نسبی ، مختلط تضامنی ، جرم های مدیر شرکت ها و تعاونی  می پردازد. علاوه بر مشورت با مشاور حقوقی میتوانید در صورت نیاز از وکیل ثبت برند در شیراز نیز در خواست کمک نمایید.

مشاوره حقوقی شهرداری چگونه می باشد ؟

این مشاوره به امور شهرداری ها ، مثل ، ساخت و سازهای غیرمجاز ، پایان کار ، دعاوی مرتبط با کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها و پایان کار می پردازد .

مشاور حقوقی تجاری چگونه می باشد ؟

این نوع مشاوره  به انواع دعاوی تجاری ، معاملات تجاری   تصفیه امور ورشکستگی ، شرکت های تجاری و ورشکستگی می پردازد .

مشاوره حقوقی کارگر و کارفرما چگونه  می باشد ؟

این نوع مشاوره به بیمه کارگران ، ضوابط و شرایط کار در کارخانه ، مسائل کارگر و کارفرما ، قراردادهای بین کارگر و کارفرما ، نحوه گرفتن خسارت از کارفرما  ، و رعایت ضوابط قانونی و فنی از طرف کارفرما می پردازد .

مشاور حقوقی کیفری چگونه می باشد ؟

این نوع مشاور به امور کیفری و جرائم های کلاهبرداری ، توهین ، خیانت در امانت ، تهدید ، اختلاس و پولشویی ، ضرب و جرح ، رابطه نامشروع ، جعل ، استفاده از سند مجعول ،  مجازات‌های مثل تعویق صدور حکم ، و شرایط آزادی ، تبعید ، حبس ، جزای نقدی و تبدیل آن و اعدام و شلاق می‌پردازد .

مشاوره حقوقی خانواده چگونه می باشد ؟

این نوع مشاوره به دعاوی خانواده مثل ، وصلت ، طلاق ، طلاق توافقی ، مهریه ، حضانت فرزند ، اجازه ی ازدواج ، نفقه ، نامزدی و … می پردازد .

مشاور حقوقی در شیراز
مشاور حقوقی در شیراز

مشاوره حقوقی ارث و میراث چگونه می باشد ؟

این نوع مشاوره به مواردی ، مانند ، انحصار وراثت ، تقسیم ترکه ، ارث ، تحریر ترکه ، رفع مهر و موم ، چگونگی مطالبه دیون متوفی و سندهای آن و مدارک لازم برای ارائه به شورای حل اختلاف ، و دادگاه  ،مهلت انتشار ، انتشار آگهی و  جلسه های رسیدگی و موارد حقوقی دیگر می پردازد .

پس مشاوره های حقوقی به انواع مختلفی تقسیم می شوند و هر یک از مشاور ها در یکی از این موارد دارای تخصص می باشند و به خوبی می‌توان مشکلات مربوط به آن موضوع را حل کنند . بودن یک مشاور در پرونده‌های حقوقی باعث می شود ، که راه حل های حقوقی را به یا بیمه بهتر بتوانیم با پرونده‌های خود مواجه شویم .

حضور یک مشاور باتجربه باعث می شود ، که پرونده ما مسیر درستی را طی کند و در سریعترین زمان ممکن حل شود و آثار کمتری به جا بگذارد . جلسات مشاوره بسیار مهم می باشد ، زیرا طی این جلسات موضوع‌هایی مورد مشاوره قرار گرفته می‌شود ، که بسیار مهم هستند و جان انسان ها ، حقوق اجتماعی افراد مال آنها و مطالب مهم دیگری را در بر دارد،

بنابراین یک وکیل و مشاوره حقوقی یک وظیفه سنگین در گرفتن پرونده های حقوقی دارد و با خطای کوچک یا غفلت ممکن است ، اشتباهات جبران ناپذیری بار بیاید ، بنابراین باید به مواردی که در بالا گفتیم ، دقت کنیم و سراغ وکیل و مشاور حقوقی بروید ، که ویژگی های بالا را داشته باشد .