وکیل ارث در اهواز|مشاوره تلفنی سریع و 24 ساعته

وکیل ارث در اهواز

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در اهواز و مشاور حقوقی در اهواز

(09225192408)

ویدیو مقاله وکیل ارث در اهواز(مهدی حنیور/دانشجوی حقوق)

مطالبه ارث در اهواز

وکلا امروزه تخصص های مختلفی دارند و در زمینه های مختلفی میتوانند به شما یاری برسانند،یکی از تخصص وکلا در زمینه ارث میباشد و ارث از ان موضوعات مهمی است که همواره مورد توجه اشخاص بوده است.برای موضوعی مثل ارث باید یک وکیل کاربلد و خوب برای خود اتخاذ کنید به خصوص زمانی که احتمال ناحقی وجود دارد.یک وکیل نه فقط در موضوع ارث بلکه در تمام موارد حقوقی میتواند به شما کمک رسان باشد پس برای همیشه یک وکیل مناسب خود انتخاب کنید تا در صورت مشکلات حقوقی به ان مراجعه کنید.

وکیل پایه یک در شیراز: امروزه تعداد وکلا انقدر زیاد هست که در هر شهر وکیل های مختلف و با یک تخصص را بتوان پیدا کرد منتها برای انتخاب وکیل خوب در ابتدا باید میزان اطلاعات وکیل را نسبت به موضوع پرونده خود بسنجید،پس سعی کنید که ابتدا خودتان در مورد موضوع پرونده تان کمی تحقیق کنید تا هنگام مراجعه به وکیل یا مشاوره حقوقی علم لازم را نسبت به موضوع مورد نظر داشته باشید.

حال از انجایی که موضوع ارث یکی از موضوعات بسیار مهم است و همواره به ان توجه شده است قصد داریم در این مقاله شما را موضوع ارث و وکیل مناسب برای ارث اشنا کنیم.

در مورد ارث در واقع وراث به دو دسته تقسیم میشوند،یکی وراثی که مقداری که مالی به ارث میبرند مشخص و معلوم است و دیگر وراثی که میزان مالی که به ارث خواهند برد مشخص نمیباشد.یا به عبارتی دیگر میتوان گفت،صاحبان فرض اشخاصی میباشند که سهم آنها از ترکه معین میباشد و صاحبان قرابت کسانی میباشند که سهم آنها از ارث معین نیست.

وکیل ارث در اهواز
وکیل ارث در اهواز

براینکه بتوانید وکیل مناسب خود را برای موضوع ارث انتخاب کنید در ابتدا باید با مواردی که هنگام انجام‌انحصار وراثت برایتان پیش بیاید اشنا باشید گاهی اوقات موضوعاتی باعث میشوند که شخص شما اصلا هیچ ارثی نبرید مانند:انجام عمل قتل….  که حال در ادامه در مورد ان بیشتر توضیح خواهیم داد.

کاربر گرامی که در ساکن استان فارس هستید برای اطلاع در این باره و توضیحات بیشتر به مقاله وکیل ارث در شیراز مراجعه کنید

یکی از موارد مهمی که در خصوص ارث وجود دارد و برای عده ای از افراد جامعه بوجود امده است قتل برای ارث بری میباشد،یعنی اینکه شخصی که مورث است از شخصی که قرار است ارث ببرد در اینده ان شخص را به قتل برساند.که خب برای ارث نبردن در این موضوع شرایطی وجود دارد که باید رعایت بشود که هم وکلا و هم قضات در دادگاه به این شرایط توجه میکنند و وکیل بر اساس شرایط موجود دفاع میکند و قاضی نیز بر اساس شرایط رای میدهد.

شرایط ارث فرزند نامشروع چه هستند؟ آیا ارث پدر به فرزند نامشروع نیز میرسد؟ پاسخ این سوالات را در مقاله سهم الارث فرزند نامشروع بدست آورید.

شرایط ارث در قتل

 • اولین شرط=شخص مقتول باید هنگام قتل در مقام مورث قاتل باشد،براینکه قتل مانع ارث و انتقال قهری اموال مقتول به قاتل باشد باید قتل نسبت به کسی انجام بشود که در مقام مورث قاتل باشد،به طوری که چنانچه مقتول بدون دخالت قاتل فوت میکرد،قاتل مزبور وراث او میشد.
 • دومین شرط=هر وقت که شخصی پدر بزرگ خویش را به قتل برساند به این انگیزه که با فوت او اموالش به پدر قاتل انتقال پیدا بکند؛ تا پس از مرگ پدر،اموال مزبور به قاتل منتقل خواهد شد،و خب باید بگوییم که انجام دادن این جنایت مانع وراثت پدر قاتل از مقتول یا وراثت قاتل از پدر خود نخواهد شد و بعد از فوت مقتول اموال او نسبت به سهم مقرر قانونی،به پدر قاتل وبعد از فوت پدر به شخص قاتل منتقل خواهد شد.
 • چنانچه شخصی خویشاوند دیگر مورث خود را که ممکن میباشد در صورت فوت موثره شریک ارث او بشود،به قتل برساند،تا چنانچه مورث فوت کند،سهم بیشتری از اموال او به شخص قاتل برسد،قتل صورت گرفته مانع انتقال سهم بیشتری از ترکه مورث به قاتل نخواهد شد.
 • هر زمان شخصی پدر خود را که فرزند منحصر پدر بزرگ او میباشد را به قتل برساند به اینچنین انگیزه ای که بعد از فوت پدر بزرگ خویش وارث او بشود،از ارث پدربزرگ خود محروم نخواهد شد،هر چند که از ارث پدر خود محروم بشود و از ترکه مقتول چیزی به قاتل نمی رسد.
 • قتل صورت گرفته باید به صورت عمدی بوده باشد،در واقع براینکه قتل مانع ارث بشود باید که عمدی باشد،پس قاتل باید با اگاهی از عمل خود و نتیجه ان مرتکب عمل قتل شده باشد.
 • هر زمان که قتل به وسیله مجنون یا صغیر غیر ممیز واقع بشود،قاتل محروم از ارث نخواهد شد چرا که عموما این افراد خوب را از بد تشخیص نمیدهند بنابراین به انگیزه خود برای به قتل رساندن فکر نمیکنند.
 • چنانچه که وراث یا مورث در مبارزه ای به صورت تن به تن تا سر حد مرگ با هم دیگر روبرو بشوند و وراث در این مبارزه شخص مورث را به قتل برساند،از ارث او به موجب این عمل(قتل)محروم خواهد شد.
 • چنانچه وراثی به قصد کشتن مورث بر او ضربه ای وارد کند که در اثر ان به نوعی بیماری جسمی مبتلا بشود ویا حتی انکه بمیرد،کار او را نیز باید قتل در نظر گرفت و بیماری ناشی از ضرب،رابطه ی علیت میان فعل قاتل و نتیجه را قطع نخواهد کرد.
 • و موضوع اخر و مهم دیگر در مورد ارث بری به موجب قتل ان است که براینکه قتل شخص مورث مانع ارث بوده باشد باید که انجام این عمل به حکم قانون و یا برای دفاع نبوده نباشد وگرنه شخص قاتل از مقتول ارث خواهد برد.

  وکیل ارث در اهواز
  وکیل ارث در اهواز

تحریر ترکه از ان موارد مهمی است که حتی اگر شما وکیلی هم برای ارث برای خود اتخاذ نکرده باشید باید این عمل را انجام دهید،منتها اگر وکیلی داشته باشید قطعا اولیت توصیه شخص وکیل برای ارث بری همان تحریر ترکه میباشد که در ادامه در مورد ان توضیح خواهیم داد که چنانچه به وکیل خود مراجعه کردید با این موضوع اشنا باشید.

ترکه:

فردی که فوت میکند یکسری اموال دارد که به ورثه او بعد از فوتش خواهد رسید.

تعریف ترکه= ترکه،اموال و  دارایی مربوط به شخص متوفی میباشد  که در هنگام فوت از او بجا مانده است و بدلیل فوت شدنش از مالکتیش خارج شده است.در اصل هر فردی از ابتدا تولد خویش صاحب یکسری حق و حقوق خواهد شد که بعد از فوت او این اموال و حقوق قابلیت انتقال یافتن را دارند.

تحریر ترکه=تحریر ترکه یک نوع عمل احتیاطی میباشد که با هدف تعیین مقدار ترکه و بدهی های شخص فوت شده برای حفظ حقوق طلبکاران و وراث از دستبرد افرادی که با متوفی هم منزل بوده اند یا انکه در دارایی او مداخله داشته اند اعم از بعضی ورثه یا افراد دیگر بسیار امری مفید است.

تعریف کامل دقیق تر از تحریر ترکه به شرح زیر چنین است:

در اصل تحریر ترکه مجموعه اقداماتی است که در طی آن دارایی و دیون متوفی مشخص خواهد شد و از اموال شخصی که فوت شده است محافظت میشود.انجام دادن عملیات تحریر ترکه باعث این موضوع  خواهد شد که وارثان بینش لازم را در تصمیم گیری پیدا کنند.بستانکاران هم با تحریر ترکه از چگونگی و اندازه وثیقه طلب خود مطلع میشوند و موصی له نیز تناسب میزان آنرا با ارزش کل ترکه در زمان مرگ موصی متوجه میشود و سهم خویش را از کل دارایی شخص متوفی تا زمان تصفیه ی آن تمییز میدهد.

بعد از فوت شخص برای مشخص شدن اموال و میزان دارایی بهترین کار همانطور که در قسمت بالا ذکر شده چه برای وارثان و چه برای طلبکاران همان انجام تحریر ترکه است،منتها همه کس نمیتوانند نسبت به اموال شخص متوفی چنین عملی را انجام بدهند لذا در ادامه خدمت شما بیان میکنیم که چه کسانی میتوانند این عمل را انجام دهند.

اشخاصی که به موجب قانون میتوانند درخواست تحریر ترکه کنند:

_وراث یا نماینده قانونی آنها.

_وصی،آن هم بر اداره اموال شخص متوفی.

_امین غایب و قیم محجور،فقط ظرف ده روز از تاریخ معین و ابلاغ سمت به آنها.

_در ترکه ی متوفی خارجی،ذینفع یا کنسول دولت متبوع متوفی میتواند در خواست تحریر ترکه نماید.

_در مورد ترکه ی متوفی بلاوارث،هر ذینفع یا دادستان یا مدیر ترکه میتواند تحریر ترکه را در خواست کنند.

برای این موضوع نیاز به یکسری از موارد میباشد که این مدرک به شرح زیر چنین است:

مدارک لازم برای دادخواست:

وکیل ارث در اهواز
وکیل ارث در اهواز

■شخص در خواست دهنده باید گواهی انحصار وراثت به همراه داشته باشد.

■گواهی فوت مورث.

■صورت تمام اموال شخص متوفی.

 • مطابق با دادخواست تقدیم شده،دادگاه کارشناسی را به منظور صورت برداری از کلیه ی اموال و دیون شخص متوفی انتخاب میکند.

صورت اموال شخص متوفی باید به چه صورت باشد؟

 • توصیف کردن تمام اموال منقول شخص فوت شده با تعیین قیمت روز آنها.
 • تعیین اوصاف و وزن و عیار نقره و طلا و فلزات گران بها،مبلغ و نوع نقدینگی موجود.
 • قیمت و نوع اوراق بهادار،اسناد با ذکر نمودن ویژگی آنها.
 • نام و فهرستی از اموال غیر منقول شخص فوت شده.

نوشتن صورت مجلس باید به چه صورت باشد؟

■ذکر شدن نام و سمت شخص متصدی انجام دهنده تحریر ترکه.

■ذکر کردن نام و مشخصات کسانی که احضار شده اند و کسانی که حضور داشتند،در محلی که تحریر ترکه در آنجا صورت گرفته است.

■ذکر کردن بیانات افراد در رابطه با بدهی ها یا دارایی های ترکه شخص متوفی.

■ذکر کردن نام و مشخصات شخصی که اسناد و اموال به او داده خواهد شد.

یکی از موضوعات مهم در دادگاه در مورد موضوع ارث که بسیار اهمیت دارد و وکلا نیز به ان در دادگاه استناد میکنند وصیت میباشد.چنانچه شخص وصیت کرده باشد انتقال اموال بسبار راحت تر میباشد چرا که هر شخص میزان ارثیه خود را میداند.منتها بسیاری از ورثه وصیت را به طور کامل قبول ندارند و برای امر ارث به دادگاه میروند و شکایت میکنند.که خب در ادامه در مورد وصیت بیشتر توضیح خواهیم داد.

وصیت تا ثلث اموال و بیشتر و از ثلث اموال

 • وصیت کردن بیشتر از ثلث اموال”وقتی از وصیت بیش از ثلث اموال صحبت میکنیم به این معنی نمیباشد که وصیت کننده نمیتواند برای بعد از فوت اش تمام اموال و دارایی هایش را وصیت کند بلکه او میتواند همه اموال خود را وصیت کند،منتها در صورت انجام دادن این کار ورثه میباشند که حق این را دارند که آنرا قبول یا رد کنند،که فلسفه چنین امری در واقع حمایت کردن از حقوق وراث میباشد.چنانچه ورثه،وصیت بیش از یک سوم را رد کنند،تنها تا همان میزان یک سوم به وصیت عمل خواهد شد،منتها چنانچه ورثه وصیت نامه را قبول کند وصیت کاملا در خصوص اموال و ورثه اجرا خواهد شد.

■وصیت کردن تا ثلث اموال” خود وصیت چنانچه تا مقدار ثلث ترکه بوده باشد نیازی به تنفیذ توسط ورثه نخواهد داشت،و این موضوع یعنی اگر شخص تا یک سوم مال خود را وصیت نموده باشد نیازی به رد کردن یا قبول کردن وراث نخواهد داشت و به موجب قانون حتما وصیت نامه موجود باید اجرا بشود.

نتیجه گیری از مقاله وکیل ارث در اهواز:

وکیل ارث در اهواز
وکیل ارث در اهواز

به طور کل برای موضوع ارث براینکه در حق تان هنگام تقسیم ارث ناحقی صورت نگیرد حتما وکیلی برای خود اتخاذ کنید،البته در مواردی مثل قتل برای ارث که در این مقاله درموردش صحبت شد حضور داشتن وکیل در کنار پرونده الزامی است وگرنه امکان شکست خوردتان زیاد است.