وکیل در دشستان|وکیل بندر برازجان|مشاوره 24 ساعته

وکیل در برازجان

وکیل در برازجان
وکیل در برازجان

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در بوشهر و مشاور حقوقی در بوشهر

(09222652408)

به درخواست مخاطبین عزیز از وکیل بندر برازجان تقاضا کردیم در مورد تعزیرات حکومتی توضیح دهد:

وکیل بندر برازجان در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال است.

در وکیل شهرستان گناوه که یکی از شهرستان های مجاور برازجان هست نیز در زمینه های فوق فعال است.

مشاور حقوقی کیست ؟

در هنگام بروز مشکل بسیاری از افراد اطلاعات حقوقی و قانونی کافی ندارند و اگر که مشکل حقوقی پیش بیاید ، باید ساعت های زیادی وقت بگذارند و به مطالعه کتب حقوقی بپردازند . به وقت گیر بودن این کار ، بهترین کار مراجعه به وکیل حقوقی می باشد ، اما گاهی به دلیل هزینه بر بودن این امر ، بهتر است به مشاور حقوقی مراجعه کنیم . بعد از مشاوره گرفتن از مشاور حقوقی ، خود می توانیم روند پرونده را در دست بگیریم و آن را طی کنیم .

مشاور حقوقی شخصی است که در ارتباط با قوانین و اصول حقوقی دارای دانش و اطلاعات می باشد و می تواند به اداره ها ، شرکت های خصوصی و دولتی و سازمانها ، مشاوره حقوقی بدهد .

امروزه اکثر شرکت‌های بزرگ فردی را به عنوان مشاور حقوقی شرکت استخدام می‌کنند و دیگر شرکت‌های کوچک مشاور حقوقی را به طور قراردادی ، برای تبادل اطلاعات انتخاب می‌کنند . پس امروزه در اکثر سازمان ها و شرکت های بزرگ ، بخشی به نام مشاور حقوقی وجود دارد ، که از یک یا چند تن از مشاورین حقوقی شکل گرفته است .

شما میتوانید جهت مشاوره یا بدست آوردن اطلاعات بیشتر در موارد فوق با وکیل در خورموج/دشتی نیز مشورت نمایید که یکی از ظهرستان های طراف شهر شما میباشد.

مدیر شرکت باید تصمیم بگیرد و تشخیص دهد که احتیاجات شرکت و سازمان به یک مشاور حقوقی ثابت است ، یا وجود یک مشاور حقوقی قراردادی و نیمه وقت ، کافی خواهد بود . مراجعه به مشاور حقوقی باید مرتبط با نیازهای شرکت و در زمینه فعالیت شرکت باشد .  هر یک از مشاورین حقوقی در زمینه خاصی تخصص دارند ، به همین دلیل با توجه به نیاز شرکت و سازمان ، به مشاور حقوقی متخصص در همان زمینه باید مراجعه کرد .

مشاور حقوقی باید دارای آگاهی و اطلاعات کافی در ارتباط با زمینه های حقوقی مورد احتیاج شرکت باشد ، یعنی مشاور حقوقی باید در زمین های که شرکت در حال فعالیت است ، تخصص و اطلاعات و آگاهی کافی داشته باشد . همچنین مشاور حقوقی شرکت باید نسبت به اسرار و اطلاعات شرکت امانت دار باشد ، زیرا هنگام مراجعه شرکت به مشاور حقوقی تمامی اطلاعات شرکت در اختیار مشاور ، جهت بررسی های کامل تر قرار می گیرد ، پس لازم است که مشاور حقوقی امانت‌دار اطلاعات شرکت باشد و از افشا کردن اسناد و مدارک شرکت خودداری کند . اگر اعسار شرکت ها شود مشاور حقوقی در برابر آن مسئول خواهد بود و به مدیران شرکت ، باید پاسخگو باشد .

وکیل در برازجان
وکیل در برازجان

وظایف مشاوران حقوقی :

_ مشاور حقوقی باید در زمینه هایی که ‌کارکنان و مدیران شرکت و سازمان به مشاوره احتیاج دارند ، آن ها را راهنمایی کند . و اطلاعات را در دسترس آن ها قرار دهد .

_ اگر کارکنان یا شرکت در مراجع قضایی ، دارای پرونده باشند ، مشاور حقوقی باید بکوشد و به دفاع از منافع شرکت بپردازد . مشاور حقوقی بایر به جگع آوری مدارک و اسناد بپردازد و پرونده را حل کند .

_ مشاور حقوقی ثبل از اینکه شرکت به مناقصه ها و مزایده ها برود ، باید اطلاعاتی در ارتباط با آن ها جمع آوری کند و به مسولان و مدیران سازمان ادائه دهد .

_ مشاور حقوقی باید به تمامی قوانین و مصوبه ها و آن هایی که جدیدا تصویب شده اند ، مسلط باشد و اگر تغییری در قوانین ایجاد شده باشد ، به مدیران سازمان یا شرکت اطلاع دهد .

_ مشاوران حقوقی باید به تنظیم قرارداد ها ، بپردازند و قانون و مقررات کار و حقوق کارمندان را به سازمان و شرکت اطلاع دهند .

_ مشاور حقوقی باید اطلاعات کاملی از قوانین صنفی داشته باشد ، تا بتواند تعهدات و مسئولیت سازمان را نسبت به صنفی که در آن فعالیت دارد ، اطلاع دهد .

_ مشاور حقوقی باید اطلاعات کاملی از تعهدات و مسئولیت بیمه‌ای داشته باشد و به  مدیران و مسئولان مجموعه اطلاع دهد .

_ مشاوره حقوقی در زمان تنظیم قرارداد با دیگر مجموعه‌ های باید حضور داشته باشد و به بررسی اسناد و و بار حقوقی و مالی قرارداد بپردازد . پس مشاور واقع باید بر روند قرارداد ها با دیگر سازمان ها و شرکت ها نظارت داشته باشد و به منافع شرکت بیاندیشد .

_ مشاور حقوقی باید مسلط به مقررات کیفری قوانین و مقررات اساسی باشد .

_ مشاور حقوقی باید مسلط به مقررات و قوانین بانکی باشد و در ارتباط با اثر تجاری و تعهدات بانکی آگاهی داشته باشد تا در صورت لزوم در این زمینه ها  سازمان را راهنمایی کند .

_ از همه قوانین حقوقی و مالیاتی آگاه باشد تا بتواند در زمان لازم ،  هشدارهای مالیاتی را به مجموعه بدهد .

_ مشاوره حقوقی باید نسبت به اساسنامه ، مجموعه قوانین حقوق تجارت ، طرح های صنعتی ، و برند و علائم تجاری ، مقررات ناظر به ثبت شرکت ها ، آگاهی داشته باشد .

_ انجام کارهای ثبت و تغییر  و طرح تحول در ساختار شرکتهای خصوصی به عهده مشاور حقوقی هست .

_ مشاور حقوقی باید به حدود صلاحیت هیئت مدیره ، بازرسی قانونی و سهامداران وضع شده و مجمع عمومی مسلط باشد .

میتوانید درباره انواع وکیل در مقاله وکیل در اهرم که یکی از شهرستان های اطراف برازجان است مطالعه کنید

وکیل در برازجان
وکیل در برازجان

دلایل مراجعه به مشاور حقوقی :

بیشتر افراد جامع به قوانین و محاکم دادگستری آشنا نیستند و یاد گرفتن این قوانین بسیار طولانی می باشد و بهتر است که برای حل پرونده های خود برای صرفه جویی در هزینه و زمان به یک مشاور حقوقی یا وکیل حقوقی مراجعه کرده ، تا آنها حق موکل خود را بگیرند و از باطل شدن حق موکل خود جلوگیری کنند . گاه ممکن است که شرق دارای حق باشد در محاکمه اما طرف مقابل با ارائه مدارک و سوء استفاده از بی ‌اطلاعی او قاضی را گمراه کند و رای پرونده را تغییر دهد .

بنابراین جهت گرفتن حق خود لازم است که به یک مشاور حقوقی یا وکیل حقوقی مراجعه کرده‌ اند ، تا مشاور یا وکیل شما به جمع آوری دلایل و سند های مختلف بپردازد و از شما در محاکم قضایی دفاع کند و حق شما را بگیرد .  وجود مشاور یا وکیل در مسیر دادرسی ، باعث می‌شود که پرونده به صورت سریع تر و صحیح حل شود .  مشاوران حقوقی با تجربه های فراوانی که از  پرونده های قضایی دارند ، می‌ توانند راه ‌حل ‌های کارگشایی جهت حل پرونده ارائه دهند ‌.

در بعضی از موارد نیز می توانند بین طرفین سازش ایجاد کنند . یک مشاور حقوقی خوب می تواند تمامی جوانب پرونده را بررسی کند و به نکات بسیاری برسد و بتواند مسیر دادرسی را به مسیر خوبی بکشد ‌. مشاوران حقوقی به دلیل مطالعه و اطلاعات و آگاهی که از قانون های تصویب شده جدید دارند ، می توانند به حل پرونده های قضایی کمک بسیاری کنند . پس در آخر بهتر است که قبل از مراحل دادرسی در ارتباط با پرونده خود با یک مشاور حقوقی مشورت کنیم ، تا از مسیر صحیح دادرسی آگاهی یابیم ‌.

مشاور حقوقی خانواده کسی است که از قواعد حقوقی حاکم بر امور خانواده آگاه است و می‌تواند مسائل حقوقی مرتبط با دعاوی خانوادگی را به خوبی بررسی کند و اشخاص را راهنمای کند. چنین شخصی علاوه بر دانش در زمینه قوانین و حقوق خانواده باید تجربه کافی داشته باشد و نسبت به رویه ی قضایی دادگاه های خانواده آگاه باشد.

مهم ترین مسائل این حوزه مربوط به نفقه، مهریه، حضانت فرزندان، طلاق، شرایط ازدواج و موانع آن و حقوق و تکالیف زن و شوهر است.

هر شخصی در هر جایگاهی برای پیشگیری از مشکلات آینده و یا رهایی از یک شرایط دشوار خانوادگی به شخصی نیاز دارد که با بینش و علم خود به او کمک کند و با راهنمایی دقیق مسیر درست را پیش رویش قرار دهد.

مشاوره حقوقی خانواده می تواند این کار را به خوبی انجام دهد. چنین فردی می تواند به تنظیم صحیح شروط ازدواج و یا حل دعاوی خانوادگی کمک کند.

وکیل در برازجان
وکیل در برازجان

مشاور حقوقی طلاق

یکی از مهم‌ترین مباحث حقوق خانواده، موضوع طلاق است.

مرد می‌تواند زن خود را طلاق دهد و زن در صورت وجود برخی شرایط می‌تواند خود را مطلقه کند.

حتی ممکن است در برخی موارد زن و شوهر به صورت توافقی از یکدیگر جدا شوند. موضوع طلاق مباحث جانبی زیادی دارد. مساله نفقه، مهریه و حضانت فرزندان از مهم ترین مسائلی هستند که در زمان طلاق باید در موردشان تصمیم گیری شود.

به دلیل اهمیت بنیان خانواده قانونگذار قواعد دقیقی در حوزه حقوق خانواده مقرر کرده است. در همین راستا  در زمان طلاق و جدایی زوجین، مشورت با یک مشاوره حقوقی آگاه و با تجربه بسیار ضروری است. مشاور به شما در تنظیم درخواست طلاق کمک می‌کند و در سایر امور مانند حق ولایت فرزندان، شرایط توافق طرفین برای طلاق و مدارک مورد نیاز برای این کار شما را راهنمایی می کند.

طلاق ممکن است رجعی، بائن و یا توافقی باشد. هرکدام از این موارد قواعد و احکام خاص خودشان را دارد.

در نتیجه حضور یک مشاور در کنار شما به تسریع روند طلاق و احقاق حقوق طرفین کمک می‌کند.

وظیفه مشاوره حقوقی طلاق، جمع آوری اطلاعات، مدارک و ادله، تنظیم دادخواست و راهنمایی افراد است.