وکیل تغییر کاربری در اصفهان|مشاوره تلفنی سریع و 24 ساعته

وکیل تغییر کاربری در اصفهان

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در اصفهان و مشاور حقوقی در اصفهان

(09225192408)

وکیل تغییر کاربری در اصفهان
وکیل تغییر کاربری در اصفهان

وکیل تغییر کاربری در اصفهان کیست؟

وکیل تغییر کاربری در اصفهان وکیل دادگستری هست که دارای دانش و تجارب کافی جهت تنظیم لایحه دفاعی پرونده های تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی و قبول وکالت در کشاورزی و ارائه مشاوره حقوقی در این زمینه می باشد ،

بر اساس قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها مستند  تغییر غیرمجاز و بدون مجوز اراضی کشاورزی می باشد و در آن از عبارت اراضی زراعی و باغ ها استفاده شده است ،  دلیل وضع این قانون جلوگیری از تغییر ارائه کاربری اراضی کشاورزی و استمرار بهره برداری زراعی و باغی می باشد . بر اساس ماده یک این قانون جهت حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها و تداوم در بهره وری آنها از تاریخ تصویب این قانون تغییر کاربری اراضی زراعی و باغها در خارج از محدوده قانونی شهر آور شرایط کار جز در موارد ضروری ممنوع است این ممنوعیت به شرح غیر مجازات دارای ضمانت اجرای کیفری شدید می باشد ، پس توصیه می کنیم که در ارتباط با خرید اراضی دارای کاربری کشاورزی خارج از محدوده شهرها هرچند داخل در حریم باشد حتماً قبل از آن از فروشنده آن سوال کنید که آیا این ملک دارای تغییر مجوز کاربری می باشد یا اینکه نه ؟

معمولاً از اشخاص جهت استفاده های ویلایی تفریحی و حتی جهت سکونت دائمی به خصوص در اطراف شهرهای گیلان اصفهان البرز تهران و مازندران بخرید قطعاتی می‌پردازند که مختصراً بنا و درختکاری دارند فروشنده قیمت ملک با کاربری ویلا را از خریدار دریافت می‌کند و در بیشتر مواقع معین می‌کند که هیچ مجوز تغییر کاربری دریافت نکرده و شکایتی توسط اداره جهاد کشاورزی مطرح می گردد و یا اینکه بعد از خرید ملک و انجام معامله شکایت طرح می‌شود .

مجازات تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی و باغ ها

بر اساس ماده ۳ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها اصلاحیه سال  ۱۳۸۵ تمامی مالک ها یا متصرفان اراضی زراعی و باغ های موضوع این قانون که به طور غیرمجاز و بدون گرفتن مجوز از کمیسیون موضوع تبصره ۱ ماده یک این قانون اقدام به تغییر کاربری کاربری می کنند ، علاوه بر قلع و قمع بنا به پرداخت جزای نقدی از یک تا سه برابر بهای اراضی زراعی و باغ ها به قیمت روز زمین یا کاربری جدید که مورد نظر متخلف بوده می باشد و اگر که اینجام تکرار گردد ، به حداکثر جزای نقدی و حبس از یک تا ۶ ماه محکوم می‌شود .  در ارتباط با قیمت گذاری موضوع این ماده کمیسیون سه نفره ای از نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی امور اقتصادی ، استانداری و دارایی استان ها در هر یک از شهرستان ها تشکیل می گردد و اعلام نظر می‌کند .

مرجع تشخیص موارد ضروری تغییر کاربری و اعتراض به تصمیم

بر اساس تبصره یک ماده یک قانون حفظ کاربری معین کردن مورد های ضروری تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ ها در هر استانی به عهده کمیسیون مرکب از مدیر امور اراضی رئیس سازمان جهاد کشاورزی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان و یک نفر نماینده استاندار و رئیس سازمان مسکن و شهرسازی هست ، که به ریاست سازمان جهاد کشاورزی تشکیل می شود . این کمیسیون مثل کمیسیون های اداری و دولتی می باشد ، پس از اعتراض به رای این کمیسیون برابر ماده ۱۶ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری جهت ساکنین ایران تا مدت زمان سه ماه از تاریخ ابلاغ در دیوان عدالت اداری ،  قابل شکایت می باشد .

وکیل تغییر کاربری در اصفهان
وکیل تغییر کاربری در اصفهان

مرجع رسیدگی صالح جرم تغییر کاربری غیرمجاز

طبق رای وحدت رویه شماره ۷۵۲ نه جرم تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی و باغ ها از جرم های درجه ۷ محسوب می‌شوند و از جهت رسیدگی به این جرم ها در ابتدا باید در صلاحیت دادگاه کیفری دو مکان وقوع جرم می باشد رای این دادگاه در دادگاه تجدید نظر استان قابل اعتراض می‌باشد ، هم چنین باید گفت که رای دادگاه قطعی می باشد و در مورد های امکان نقد آرای قطعی صادره از این دادگاه به استناد خلاف بین شرع بودن و اعاده دادرسی موجود می باشد .

پس از رسیدگی دادسرا به این جرم و انجام یکسری تحقیقات توسط این دادگاه منتفی می باشد ، پس جهت نسبت سابق ، زمان رسیدگی و صادر کردن رای کوتاه‌تر شده است .

 واکنش اداره جهت جهاد کشاورزی به تغییر کاربری غیرمجاز

متولی اجرای قانون وزارت جهاد کشاورزی می باشد و مسئول طرح شکایت کیفری وزارتخانه هست و اداره ها زیر مجموعه آن ها می باشند ،  که درسطح شهرستان‌ها با عنوان مدیریت جهاد کشاورزی معرفی شده‌اند ، ولی متن ماده ۱۰ قانون محل بحث و ۲ تبصره آن این شبهه را آورده است ،  که اداره جهاد کشاورزی بدون طرح شکایت توانایی این را دارد که نسبت به تخریب و قلع و قمع سازه هایی که غیر مجاز می باشند ، اقدام کنند . این برداشت باعث ایجاد یک سری مشکلات گوناگون می‌شود و به هر علتی موضوع مشمول عنوان مجرمانه تغییر کاربری غیرمجاز نباشد ،  یا اینکه وقوع جرم قابل تغییر نبوده باشد و اجرای این بعد منجر به شود که وزارت جهاد کشاورزی بدون رسیدگی قضایی و طرح شکایت ابنیه و اندازه آن را تخریب  کند  ، که امکان دارد از نظر قانونی تخریب آنها مجاز نباشد ، پس باید متن ماده یاد شده را در حالت جهاد کشاورزی جهت متوقف کردن کار تغییر کاربری تفسیر کرد . و هر تحقیق قل و قم را به جهت طرح دعوی کیفری به گرفتن حکم محکومیت منوط کرد. با توجه به این که شکایت کیفری میباشد شما میتوانید علاوه بر مشورت با وکیل کیفری در اصفهان با وکیل کیفری در شیراز نیز مشورت کنید.

بر اساس ماده ده هرگونه تغییر کاربری در قالب ایجاد بنا و یا اینکه برداشتن و افزایش شن و ماسه و دیگر اقداماتی که بنا به تشخیص وزارت جهاد کشاورزی تغییر کاربری محسوب می‌شود ،  اگر به طور غیرمجاز و بدون گرفتن مجوز از کمیسیون موضوع تبصره ۱ ماده یک این قانون انجام گیرد جرم می باشد و ماموران جهاد کشاورزی محل باید نسبت به توقف عملیات اقدام و آن را به اداره های متبوع جهت انعکاس به مراجع قضایی اعلام کنند .

وکیل تغییر کاربری در اصفهان
وکیل تغییر کاربری در اصفهان

بر اساس تبصره ۱ اگر مرتکب بعد از اعلام جهاد کشاورزی همچنان به اقدامات خود ادامه بدهد ،  نیروی انتظامی وظیفه دارد بنا به درخواست جهاد کشاورزی از ادامه فعالیت مرتکب جلوگیری کند .

بر اساس تبصره دو مامور های جهاد کشاورزی وظیفه دارند ، با حضور نماینده دادسرا و در محلی که دادسرا نباشد و با حضور نماینده دادگاه محل زمان تنظیم صورت مجلس در راس آن نسبت به قلع و قمع بتا و احداثات اقدام و وضعیت زمین را به حالت اولیه اعاده کند ‌.

جایگاه و موقعیت وزارت جهاد کشاورزی

باید بگویم که متولی اصلی حفظ کاربری اراضی کشاورزی و مدیریت آن وزارتخانه می باشد .  ولی قانونگذار مرتبه بالاتری از مدیریت را در قانون جهت حفظ کاربری و جهت مورد تصریح قرار داده می باشد ، که در ماده قانون آمده است وزارت جهاد کشاورزی مسئول اجرای این قانون و آیین نامه های اجرایی آن هست . پس کلیه تصمیم‌ ها و اقدام ها و پیگیری ها جهت صدور مجوز تغییر کاربری جلوگیری از ساخت و ساز در اراضی کشاورزی طرح شکایت علیه مرتکب این جرم تغییر کاربری تدوین آیین نامه ها و دستورالعمل های اجرایی لازم جهت اجرای اهداف قانون حفظ کاربری بر عهده وزارت جهاد کشاورزی می باشد .

تشخیص باقی بودن و یا زراعی بودن

بر اساس تصریح دو ماده یک قانون حفظ کاربری اراضی باغها و اراضی زراعی مرجع تشخیص اراضی زراعی و باغها وزارت جهاد کشاورزی می باشد و مراجع قضایی و اداری نظر سازمان جهاد کشاورزی زیر را در این زمینه استعلام می کند و مراجع اداری وظیفه دارند که نظر سازمان مورد اشاره را رعایت کنند نظر سازمان جهاد کشاورزی استان جهت مراجع  قضایی به منزله نظر کارشناس رسمی دادگستری تلقی می شود . پس نظر جهاد کشاورزی برای دادگاه ها دارای مرتبه نظر کارشناس رسمی دادگستری می باشد و نتیجه آن بر اساس این است که این نظر مورد وثوق دادگاه نباشد بدانن اعتنایی می کنند و اثری بر چنین نظر مترتب نمی‌شود .

خدمات وکیل کاربری اراضی کشاورزی در اصفهان

_ قبول وکالت در پرونده های قضایی .

_ پذیرش تنظیم لایحه دفاعی برای متهمین جرم تغییر کاربری غیر مجاز در اصفهان .

_ ارائه مشاوره غیر حضوری .

وکیل تغییر کاربری در اصفهان
وکیل تغییر کاربری در اصفهان

پس در آخر باید بگوییم که یک وکیل تغییر کاربری اراضی کشاورزی یک وکیل دادگستری می باشد ،  که دارای تجارب اطلاعات دانش کافی در جهت تنظیم لایحه دفاعی پرونده های تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی می باشد و به قبول وکالت در شکایت جهاد کشاورزی و ارائه مشاوره حقوقی در این موضوع می پردازد و از رویه قضایی و آخرین اخبار جرم تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی و باغ ها آگاهی دارد و می‌تواند در این زمینه به شما مشاوره دهد و به حل مشکلات شما بپردازد پس به شما توصیه می‌کنیم در این زمینه حتماً نزد یک وکیل تغییر کاربری اراضی بروید و از او مشاوره بگیرید .