وکیل تهدید در بندر عباس|مشاوره تلفنی سریع و 24 ساعته

وکیل تهدید در بندر عباس

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در بندر عباس و مشاور حقوقی در بندر عباس

(09225192408)

وکیل تهدید در بندر عباس
وکیل تهدید در بندر عباس

وکیل پایه یک تهدید در بندر عباس :

تهدید در دسته جرایم کیفری قرار دارد و مشمول مجازات است و در حالت تهدید کردن و تهدید شدن پیشنهاد می شود که از وکیل تهدید بهره ببرید.

تهدید سبب به وجود آمدن ترس و وحشت برای شخص تهدید شونده می گردد و کاملا مخالف با آزادی اشخاص می باشد.

تعریف تهدید

تهدید حالتی است که شخص تهدید شونده امکان دارد با تهدید بترسد و این حالت را تهدید کننده برای فرد دیگری ایجاد می نماد  احتمال دارد پیرو آن درخواست و خواسته ای داشته باشد و یا حتی امکان دارد که تنها صرف گفتن سخنی باشد در حالتی که تهدید کننده خواسته ای داشته باشد در بیشتر اوقات خواسته او نامشروع می باشد.

تهدید می تواند به شکل علنی  و یا غیر علنی و همین طور کتبی و شفاهی اتفاق بیفتد تهدید باید شرایطی داشته باشد که تهدید حساب گردد.

شرایط جرم تهدید

تهدید مستوجب شرایطی است که تهدید عنوان گیرد این شرایط عبارتند از

شخصی که تهدید را انجام می دهد بایستی توانایی انجام دادن آن را دارا باشد

تهدید باید به شکل واضح و صریح انجام شود

نظر به وضعیت فردی که تهدید می‌گردد امکان انجام موضوع تهدید وجود داشته باشد

تهدید با یک هدف نامشروع و رفتار غیر قانونی پیش آید.

تفاوت تهدید و اجبار

در مورد فرق جرم تهدید و اجبار به صورت کلی دو تفاوت مطرح می باشد

نخستین فرق در مورد اراده اشخاص می باشد این طور است که در تهدید اراده شخص سلب نمی گردد اما در مورد اجبار فرد اراده به منظور انجام دادن کاری را ندارد

فرق دیگر این مورد است که در جرم تهدید شخص تهدید کننده معاون جرم و فرد تهدید شونده مباشر جرم حساب می شود.

اما در مورد اجبار شخصی که سبب اجبار قرار می گیرد مسئولیت نخواهد داشت و فقط شخص مجبور کننده است که مسئولیت دارد.

مجازات جرم تهدید

بر اساس ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی هر شخصی که با جبر و قهر و یا با اکراه و تهدید فرد دیگری را ملزم به دادن نوشته و یا سند یا امضا و مهر گرداند و یا سند و نوشته ای که متعلق به او یا واگذار به او است را از او بگیرد مجازات حبس به دنبال دارد که این حبس از سه ماه تا دو سال  متغیر می‌باشد و همچنین ۷۴ ضربه شلاق محکوم می‌گردد. ارتباط تهدید و اکراه چیست؟اکراه در قتل چیست؟ در زمنیه اکراه میتوانید مقالات سایت یاروکیل را مطالعه کنید

وکیل تهدید در بندر عباس
وکیل تهدید در بندر عباس

طبق ماده ۶۶۹ قانون مجازات اسلامی هم چنانچه شخصی فرد دیگری را به هر شکل تهدید به قتل و یا ضررهای نفسی یا شرفی یا مالی افشاء سری نسبت به خود یا خویشاوندان کند اعم از این مورد که به این واسطه درخواست وجه یا مال و یا درخواست انجام دادن امر یا ترک فعلی را کند به مجازات شلاق تا ۷۴ ضربه و زندان از ۲ ماه تا ۲ سال گرفتار می شود.

تهدید و توهین

باید گفت که مرز باریکی بین تهدید و توهین است اما باید بیان گردد که تهدید و توهین یکی نمی باشد به این خاطر که مجازات این دو جرم هم با هم تفاوت دارند تهدید از طرف تهدید کننده بر علیه تهدید شونده ابراز و تهدید کننده شخص تهدید شونده را به انجام دادن کاری که معمولاً با خشونت همراه است تهدید می نماید اما توهین به این منظور است که توهین کننده با کلمات و الفاظ رکیک دیگری را مخاطب خود قرار می دهد و لازم است که در جرم توهین شخصی که مورد توهین واقع می شود حتماً زنده باشد.

شکایت از فرد تهدید کننده

در بعضی اوقات تهدید از طرف تهدیدکننده آنقدر جدی است که تهدید خیلی بیشتر از یک تهدید عادی حساب می شود و به طور واقع امکان انجام دادن تهدید از طرف تهدید کننده وجود دارد در این موارد تهدید شونده در موقع رجوع به دادگاه اظهار می کند  طبق مستندات موجود که به دادگاه تحویل می دهد ازطرف فلان فرد تهدید شده و احتمال عمل به آن از طرف تهدید کننده وجود دارد پس در این حالت امنیت جانی ندارد فرد می خواهد دادگاه اقدامات ضروری را  انجام بدهد بنابراین باید گفته شود که لازم است

اشخاص در زندگی اجتماعی ضمن خویشتن داری مراقب صحبت‌ ها و گفتار و رفتار خودشان هم باشند و مطلع باشند که تهدید تنها یک لفظ حساب نمی شود  که موقع عصبی بودن بیان گردد و فاقد هرگونه عواقب می باشد لازم به ذکر است که تهدید دیگران امکان دارد با مطرح کردن شکایت از طرف تهدید شونده روبرو شود و به عنوان نتیجه باید گفت که شکایت کردن با عنوان مجرمانه تهدید از طرف مراجع ذی صلاح قانونی است.

تهدید نفسانی

ترساندن شخص از وارد کردن آسیب بدنی به شخص دیگر و نیط اطرافیان و خویشاوندان او همانند تهدید کردن به قتل و تهدید کردن به شکستن دست و پا و غیره

تهدید حیثیتی

ترساندن فرد از بردن آبروی او  با کارهایی مثل بر ملا کردن راز های وی و منتشر کردن تصاویر خصوصی که معمولاً این جا با اخاذی هم انجام می شود. وکیل اخاذی در بندرعباس نیز در این باره توضیحاتی داده است که میتوانید مقاله مربوطه را مطالعه و استفاده نمایید.

نکات تهدید

به صورت کلی وجود تهدید موثر امری نسبی می باشد و به وجود آمدن آن مرتبط با اوضاع و شرایط تهدید کننده و تهدید شونده است.

پس صرف ترساندن از شخصی یا چیزی

تهدید حساب نمی شود  و بایستی بیم و ترس شخص فاعل از کار تهدید آمیز  ناشی باشد.

احراز و ثابت کردیدن تهدید به وسیله تشخیص قاضی می باشد.

باید بیان گردد که جرم تهدید نسبت به آینده می‌باشد نه نسبت به گذشته

در تهدید فاعل برخلاف میل باطنی خود دست به انجام دادن عمل مجرمانه می زند ولی اراده هیچ موقع از وی سلب نگردیده است.

در بعضی مواقع به غیر از این که تهدید شونده راضی به انجام دادن فعل مورد نظر تهدید کننده نیست از وی سلب اراده هم می شود که در این حالت هیچ گونه مسئولیتی گردن فاعل و مباشر جرم نیست و مسئول در این جا تنها فرد اجبار کننده است کاملاً برخلاف تهدید در مورد این نوشته که تهدید کننده به عنوان معاون جرم و تهدید شونده به عنوان مباشر و فاعل مورد تعقیب خواهد بود.

وکیل تهدید در بندر عباس
وکیل تهدید در بندر عباس

عناصر جرم تهدید

جرم تهدید هم مثل خیلی از جرایم دیگر وابسته به عناصری است تا محقق گردد این عناصر عبارتند از

عنصر قانونی

عنصر قانونی مرتبط با جرم تهدید و اخاذی ماده ۶۹۹ قانون مجازات اسلامی می باشد که بیان می دارد که هر شخصی فرد دیگر را به هر طریقی به قتل یا ضررهای نفس و شرافتی و یا مالی و همین طور افشای سری نسبت به خود یا خویشاوندان تهدید نماید اعم از این مورد که به این واسطه درخواست وجه یا درخواست انجام دادن امر یا ترک فعلی را کرده یا نکرده باشد مجازات شلاق تا ۷۴ ضربه و حبس از ۲ ماه تا ۲ سال دارد.

عنصر مادی

بر اساس قانون جرم تهدید به هر شکل و طریقی انجام می شود به همین ترتیب می توان گفت گفتار  نوشتار افعال گوناگون را برای به وجود آمدن جرم مکفی اعلام کرد اما این اقدامات و افعال باید به طریقی باشد که در مخاطب مورد نظر ترس ایجاد کند.

شایان ذکر است که عباراتی که از نگاه عرفی تهدید محسوب نشوند قابلیت مجازات شدن ندارند.

عنصر معنوی

در خصوص عنصر معنوی جرم تهدید باید گفت مرتکب تهدید باید به تهدید آمیز بودن اقدام خود آگاهی کامل داشته باشد و با این تهدید یک امتیاز غیر مشروع و غیرقانونی را بخواهد.

ادله اثبات جرم تهدید

در دنیای امروزی با استفاده کردن از وسایل ارتباط جمعی برای اطلاع رسانی و دیگر مقاصد ارتباطی احتمال اتفاق افتادن جرم تهدید به وسیله اینترنت و تلفن همراه بیشتر از قبل شده است و خیلی از دعاوی موجود در رابطه با موضوع تهدید در مراجع قضایی مختص این شکایات می باشد پس با این تفاسیر امکان پیگیری کردن و بررسی نمودن جرم تهدید وجود دارد بررسی جرم تهدید تلفنی از راه گوش دادن به مکالمه های تلفنی انجام شده و ضبط شده در اداره مخابرات با دستور قضایی انجام می شود مکالمات ضبط شده در محاکم قضایی نوعی نقش اماره را دارد قاضی در صادر شدن رای کمک شایانی می کند و باید بیان گردد که خود به تنهایی نمی تواند مدرک مکفی برای صادر شدن حکم از سمت قاضی باشند.

باید اضافه شود که به غیر از مدارک و مستندات ضروری به منظور ثابت شدن اتفاق افتادن جرم مدارک شناسایی شاکی و همین طور مشخصات تماس مشتکی عنه  بایستی به شکل کامل به دادگاه تحویل داده شود.

مرجع رسیدگی جرم تهدید

رسیدگی کردن به جرم تهدید مثل خیلی دیگر از جرایم با مطرح نمودن شکایت کیفری آغاز می گردد مرجع صلاحیت دار به منظور رسیدگی کردن به جرایم عمومی دادگاه عمومی واقع در محل اتفاق افتادن جرم می باشد از آن لحاظ که تشخیص وقوع ارکان جرم تهدید کاری بسیار سخت است بستگی به بررسی‌های قانونی دارد پس بهتر است که قبل از مطرح نمودن شکایت کیفری سراغ یک وکیل کیفری متخصص در جرم تهدید رویم و از اطلاعات او بهره گیریم.

وکیل تهدید در بندر عباس
وکیل تهدید در بندر عباس

بهترین وکیل تهدید در بندرعباس

اگر شما وکیل دعوی تهدید داشته باشید  دیگر احتیاج بر حضور شاکی در مراجع قضایی نیست وکیل قادر است که همه  خسارات معنوی ناشی از اتفاق افتادن جرم را باز پس گیرد و در حالت احتیاج به اعاده حیثیت بپردازد  از همه مهم تر حضور وکیل تهدید در قضیه پرونده تهدید باعث می شود که پرونده با سرعت بیشتری پیگیری گردد.