وکیل جرایم اقتصادی در اصفهان|مشاوره تلفنی سریع و 24 ساعته

وکیل جرایم اقتصادی در اصفهان

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در اصفهان و مشاور حقوقی در اصفهان

(09225192408)

وکیل جرایم اقتصادی در اصفهان
وکیل جرایم اقتصادی در اصفهان

وکیل جرایم اقتصادی در اصفهان کیست ؟

جرم های اقتصادی از مسائلی هستند که باعث از بین رفتن امنیت سیاسی ، امنیت اقتصادی و امنیت روانی در جامعه می گردد . پس همواره قانون گذار تلاش می‌کند ، که در مواد قانونی گوناگون به آن بپردازد و افراد توانایی این را دارد که به کمک وکیل جرایم اقتصادی به پیگیری پرونده هایی با این موضوعات اقتصادی بپردازند .

اول از همه باید بگویم که جرایم اقتصادی بسیار گسترده می باشد و قانونگذار سعی کرده در مواد قانونی گوناگون از انواع این جرائم اقتصادی نام ببرد و در ارتباط با آنها توضیح بدهد ، همچنین می توان با استفاده از وکیل جرایم اقتصادی با این جرائم آشنا شد . به جرائمی که افراد بدون استفاده از خشونت و با استفاده از یک سری روش ها به کسب سود ، منافع اموال و امتیازات شغلی مجاز می‌پردازند ، جرایم اقتصادی گفته می‌شود .  پس  جرائم اقتصادی دارای گستردگی بسیاری می باشند و همچنین کشف  آن به سختی انجام می گیرد . این جرم ها با همکاری حلقه های بزرگ تر که به مراکز قدرتمند وابسته هستند ، انجام می‌گیرند . و راه‌های فرار بسیاری را برای خود ایجاد می‌کنند ،  و پیامدهای آن در طولانی مدت روشن می شود ، در نتیجه جرم های اقتصادی دارای پیچیدگی های مختص به خود می باشند و احتیاج است که به پیگیری آن ها با مشاوره گرفتن از کارشناس حقوقی و وکیل مجرب در این زمینه پرداخت .

جرم های اقتصادی و مالی دارای دسته بندی های گوناگونی هستند که برخی از آنها تاثیرات خود را در سطح خود باقی می گذارند و برخی دیگر در سطح کلان به از بین رفتن نظم عمومی می‌پردازند ،  و فرد در اینجا به عنوان مفسد فی الارض شناخته می گردد و باید به اشد مجازات برسد .

قانونگذار یکسری تدابیری را اندیشیده است و یکسری مجازات‌های سنگین را قرار داده ، که از ارتکاب اعمال غیرقانونی جلوگیری کند ، اما با این حال جرائم اقتصادی دارای سرنوشت نامعلوم و راه‌های فرار بسیاری هستند که باید قانون گذار در این رابطه مصلحتی بیاندیشد . جرایم اقتصادی شامل اختلاس ، فرار مالیاتی ، رشا و ارتشا ،  رباخواری ، پولشویی ، قاچاق گمرکی و غیره می باشد . در صورت نیاز میتوانید با وکیل اختلاس در اصفهان یا وکیل اختلاس در شهر های دیگر از جمله وکیل اختلاس در شیراز نیز مشورت نمایید.

جرایم بورسی به شرح زیر می باشند :

وکیل جرایم اقتصادی در اصفهان
وکیل جرایم اقتصادی در اصفهان

به رفتارهایی که خلاف قانون هستند و در حوزه بورس و اوراق بهادار انجام می گیرند که باعث می شود ، روند معاملات اوراق بهادار از حالت عادی خود خارج گردند و در سیستم خرید و فروش سهام اختلال ایجاد می‌کند ، جرائم بورسی گفته می شود .  همچنین باید گفت که این رفتارها باید بر خلاف مفاد قانونی باشند و با سوء نیت انجام گیرند ، پس اگر اعمالی به طور معمول در ساختار بازار بورس انجام گیرد و به طور سهوی باشد ، نمی تواند مبنای مبنای جرم انگاری باشد این رفتارها در این حوزه شامل موارد زیر می شوند :

سوء استفاده از اطلاعات محرمانه ، قیمت سازی کردن ، خودداری از ارائه مدارک ،  معاملات متکی بر اطلاعات سری ، افشای اطلاعات محرمانه به صورت غیرمستقیم و مستقیم ، قیمت سازی کردن و … .

جرم قاچاق کالا و ارز چیست ؟

در اینجا باید گفت که قاچاق جرم بسیار گسترده می باشد و دیگر جرم ها با آن همراه می‌شوند ، در نتیجه دایره  بزرگی از جرم های مالی و اقتصادی را ایجاد می‌کند ، به طور کلی مسائل جرم هایی مثل کم فروشی ، احتکار ، عدم صدور فاکتور و گرانفروشی در حلقه های کوچک این جرم جای دارند ، که باعث شده است ، آسیب بسیاری به تولید داخلی بزنند و نظم بازار را به هم بزند ،  همچنین باید گفت که این جرم ها توسط سازمان تعزیرات حکومتی مورد پیگیری قرار گرفته می شوند ، اما هنگامی که در سطح کلان قاچاق ارز و کالا انجام می گیرد ، در صلاحیت دادسرا و دادگاه انقلاب هست ، در این دادگاه حکم های سنگین کیفری صادر می گردد و مجازات های سنگین برای این افراد صادر می شود ، جهت رفع  از تبعات سنگین این رفتارهای مجرمانه باید یک سری اصول قانونی را در نظر گرفت . وکیل جرایم اقتصادی  دارای تجارب بسیاری در این زمینه می باشد و از کلیه قوانین و مقررات این حوزه آگاهی دارد ، در نتیجه می تواند با علم ، دانش و تجارب خود در این زمینه به شما کمک کند .

جعل انواع اسکناس خارجی و داخلی و یا صنعت های بانکی چگونه می باشد ؟

وکیل جرائم اقتصادی در شیراز این نکته را بازگو میکند که از دیگر جرم هایی که به نظام اقتصادی ضربه سنگینی می زند ، جعل اسکناس و تورم زایی می باشد . این رفتار مجرمانه بر سیستم اقتصادی اثر بسیاری دارد و علاوه بر آن بر عرصه سیاسی و امنیت کشور نیز تاثیر می گذارد .  پس قانون گذار تلاش می‌کند ، که مجازاتهای متناسبی را در اینجا قرار دهد ، تا از انجام آن جلوگیری گردد .در این زمنیه با وکیل جعل در شیراز نیز میتوانید مشورت نمایید

جرم پولشویی چیست ؟

به سلسله اقداماتی که جهت محو منبع اصلی درآمد نامشروع انجام می گیرد ، پولشویی گفته می شود . همچنین باید گفت اموالی که از راه‌ های غیرقانونی به دست می‌آیند با یکسری روش‌ های حیله گرانه وارد سیستم مالی مشروع و قانونی می شوند و رفتار مجرمانه اولیه می گردد . همچنین باید گفت که معمولاً این جرم ها توسط اشخاصی انجام می‌شود که از منبع اصلی پول بی اطلاع هستند یا این که با صاحب مال تبانی کرده‌اند و در رفتار مجرمانه اولیه دخالتی نداشتند ،  اما جهت سفید نمایی این درآمدها با مجرم اصلی وارد همکاری می گردند .

جرم های مالیاتی چیست ؟

وکیل جرایم اقتصادی در اصفهان
وکیل جرایم اقتصادی در اصفهان

این جرم آسیب های بسیاری را به خدمات اجتماعی وارد می کند و باعث از بین رفتن تعادل سیستم اقتصادی می گردد ، که به آن فرار مالیاتی گفته می‌شود . افراد از راه‌های گوناگون در تلاش هستند که مالیات خود را نپردازند و حتی در این را به کارمندان دولت نیز رشوه می دهند و آن ها را از تکالیف شهروندی خود باز می کنند . همچنین در برخی مورد ها از طرف کارکنان دولتی مجبور به رشوه می گردند و در بعضی از زمان ها از پیگیری و تعقیب قانونی خودداری می‌کند . در حالی که با ثابت شدن اضطرار شخص رشوه دهنده مجازات‌ ها و محکومیت‌های سنگینی برای فرد خاطی ایجاد می‌شود. از این رو وکیل رشوه در شیراز این نکته را باز گو میکند که  قانونگذار در ماده ۲۷۴ اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم ۱۳۹۴ در هفت بند این مصادیق را توضیح داده است و راه های گریز را برای خاطیان بسته است و یک سری رفتارهای را پیش‌بینی کرده که بر خلاف قانون ، درباره آن چاره اندیشی کرده است .

وکیل جرایم اقتصادی به چه فردی گفته می شود ؟

به وکیلی که در انواع مختلف جرم های اقتصادی اشراف دارد و تلاش دارد که در پرونده هایی که موضوع اصلی آن چرخه اقتصادی و مالی هست ،  فعالیت کند و به شناسایی  عنصر اصلی جرم می پردازد و برای موکل خود توضیح می دهد ، وکیل جرایم اقتصادی گفته می‌شود .

یکی از انواع جرائم اقتصادی اختلاس میباشد که ما در سایت یاروکیل وکلای مجربی در این زمینه داریم از جمله وکیل اختلاس در شیراز یا وکیل اختلاس در بندرعباس

ویژگی های وکیل جرائم اقتصادی به صورت زیر می باشد ؟

وکیل جرایم اقتصادی بر قوانین گوناگون آگاهی دارد و چون این جرایم بسیار گسترده می‌باشند ،  احتیاج است وکیلی متخصص در این زمینه دارای اطلاعات کاملی باشد و بتواند به بررسی پرونده‌های اقتصادی بپردازد ، یک وکیل خوب سال‌هاست در این زمینه فعالیت می‌کند و دارای تجارب گوناگونی در این زمینه می باشد و می تواند به حل مشکلات افراد در این زمینه کمک کند .

پس وکیل جرایم اقتصادی و انواع مختلف جرم های اقتصادی تسلط و آگاهی کامل دارد و در پرونده هایی که موضوع آن ها جرائم مالی و اقتصادی می باشد ، فعالیت می‌کند و به تشخیص علت اصلی جرم می پردازد و برای موکل خود در ارتباط با آن توضیح می دهد ، یک وکیل خوب جرائم اقتصادی از قوانین و ضابطه های مهم آگاه می باشد ، به همین دلیل دایره قوانین اقتصادی او بسیار وسیع می باشد ، پس جهت حل آن به وکیل احتیاج است که دارای اطلاعات کامل و به روزی باشد و بتواند به بررسی و بازبینی انواع پرونده‌های اقتصادی بپردازد ، هوشمند بودن و به روز بودن اطلاعات یک وکیل نشان دهنده ی توانمند بودن و آگاه بودن او در همان زمینه ای که مشغول به فعالیت است می باشد .

وکیل جرایم اقتصادی در اصفهان
وکیل جرایم اقتصادی در اصفهان

باید گفت که جرائم اقتصادی از موردهایی است که تاثیر بسیاری بر روی امنیت و اقتصاد سازمان و یا یک کشور دارد ، پس امکان دارد که در جامعه نسبت به فعالیت‌های اقتصادی بدگمانی ایجاد گردد ،  که برای جامعه‌ های در حال توسعه مشکل بسیار بزرگی می باشد ، یک وکیل جرایم اقتصادی می تواند به اشخاص راهنمایی و کمک کند ، تا آن ها از جزئیات قوانین کیفری آگاه گردند و در نتیجه از انجام فعالیت های خارج از چارچوب و غیرقانونی دوری جویند ، وکیل جرایم اقتصادی چون کلیه نکات و قوانین مرتبط با جرم های اقتصادی را برای یک سازمان که دارای فعالیت های بزرگ اقتصادی می باشد ، می داند می تواند  آنها را راهنمایی کند ، جرایم اقتصادی به گونه ای می باشند که قوانین بسیاری جهت جلوگیری از به وجود آمده است  و برای مبارزه با فساد های اقتصادی و بوجود آمده است ، زیرا صدماتی که از این جرائم بر کسب و کارها و زندگی مردم بر جای می گذارد ، بسیار زیاد می باشد ، پس آنها تلاش می‌کنند که از وقوع هر نوع از این جرم ها جلوگیری شود .