وکیل حقوقی در بندرعباس|مشاوره تلفنی سریع و تخصصی

وکیل حقوقی در بندرعباس

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در بندرعباس و مشاور حقوقی در بندرعباس

(0922-519-24-08)

قبول وکالت در دعاوی

حقوقی

خانواده

کیفری

تصادفات

انقلاب

وکیل پایه یک حقوقی در بندرعباس

وکیل پایه یک حقوقی در بندرعباس
وکیل پایه یک حقوقی در بندرعباس

به شخصی که نماینده شخص حقیقی و یا  حقوقی در موضوعات حقوقی باشد و در مراجع گوناگون اعم از قضایی  و غیر قضایی کار کند وکیل حقوقی گفته می شود.

وکیل نوعی نماینده و نائب است. به صورت کلی هم وکیل یعنی نماینده/ قانون دان/ مدافع/ قیم..

وکیل حقوقی از طرف شخصی مامور به احقاق حقوق  مرتبط به خود می‌شود که به او هم موکل عنوان می‌دهند.

وکیل حقوقی از طرف موکل مامور انجام دادن کارهای حقوقی در مراجع قضایی و یا غیر قضایی به منظور اهداف و حقوق می شود و به نوعی نماینده و مستشار وی در این گونه مراجع لحاظ می شود بر اساس قانون مدنی هر کاری از سمت وکیل متوجه موکل خود می باشد با این تفسیر وظیفه ای که بر عهده وکیل حقوقی است بسیار سنگین می باشد چه بسا خیلی از حقوق مردم نادیده گرفته می شود فقط به این خاطر که وکیل وی در بیان نمودن اظهارات و یا در مقام مدافع عملکرد مطلوبی نداشته است در تعریف وکیل حقوقی باید اضافه کرد که فردی که تسلط کامل بر زبان حقوقی و قانونی مملکت داشته باشد و تحصیلات او در رشته حقوق باشد باید بیان گردد که حداقل این تحصیلات می تواند مدرک کارشناسی در دانشکده حقوق باشد.

وکیل حقوقی با زبان قانونی و حقوقی خود به عنوان نماینده قانونی افراد  به دفاع کردن از حقوق آنان می‌پردازد  در دنیای امروزی نیاز به وکیلی که در همه موضوعات قضایی و حقوقی پشتیبان و مشاوره افراد باشد لازم است منظور ما از موضوعات حقوقی موضوعات کلی می باشد که همه مسائل را تحت نظر گیرد مشاوره نمودن با وکیل حقوقی طبق  نوع  مشکل مطرح شده لزوم و تخصص در آن کار حقوقی و یا قضایی است امروزه در خیلی از کشورهای جهان وکالت موضوعات گوناگون شکل تخصصی به خود گرفته است در کشور ایران هم این قضیه وجود دارد اما هنوز به صورت رسمی اتفاق نیفتاده است به طور مثال وکیل متخصص در امور مهاجرت تنها در زمینه مهاجرت به موکلین خود مشاوره خواهد داد انواع وکیل حقوقی و وظایف آنان در این نوشته آمده است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

وکیل حقوقی بر اثر قراردادی که به وکالت نامه معروف است نمایندگی فرد را در کارها و موضوعات حقوقی عهده‌دار می‌شود.

اختیارات وکیل در برابر موکل در قرارداد یا وکالتنامه کاملا روشن شده است وکیل هم نماینده شخص و هم واسطه وی در انجام دادن کارهایی است که در اختیارات مختص به او معین شده است هنگامی که بین موکل و وکیل وکالت نامه ای تنظیم می گردد وظایف هر دو طرف کاملاً مشخص شده می باشد چندی قبل گفتیم که وظیفه اصلی وکیل احقاق حقوق موکل خود و نماینده و واسطه وی در همه امور است اما باید بیان گردد که موکل در قبال این وکالتنامه وظایفی در برابر وکیل دارد که بایستی به آنها توجه کنند وکالت نامه ای که بین این دو تنظیم می گردد از رایج ترین و قابل اعتبار ترین عقد نامه ها و قراردادها می باشد که در همه جامعه هم معرفی می گردد پس تا اینجا متوجه شدیم که تنظیم گردیدن وکالتنامه گام اول برای شروع هر فعالیت حقوقی بین وکیل و موکل می باشد حالا که با مفهوم وکالت آشنایی پیدا کردیم باید سری به انواع وکیل هم بزنیم.

وکیل پایه یک حقوقی در بندرعباس
وکیل پایه یک حقوقی در بندرعباس

انواع وکیل حقوقی

بعضی اوقات واژه وکیل پایه یک دادگستری شنیده ایم و یا اینکه با عبارت وکیل مدنی را شنیدیم.

در بعضی اوقات از طرف فردی برای فردی دیگر وکیل اختیار می شود اما بیشتر منظور ما از انواع وکیل هدف شما از وکیل می باشد که اختیار کرده ایم!

آیا هدف ما از وکیل انتخابی کمک گرفتن از وی به منظور امور قضایی می‌باشد یا امور غیر قضایی ؟

یا اینکه امور اداری همانند موضوعات روزمره ؟

وکیلی که به‌ دلیل موضوعات قضایی و غیر قضایی برای فرد دیگر اختیار می‌شود که خود امکان اختیار وکیل را ندارد ؟

به طور مثال فرد در زندان باشد و احتیاج به نماینده قانونی برای بعضی از امور داشته باشد پس در این صورت سه نوع وکیل حقوقی داریم که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

وکیل دادگستری

به وکیلی که تحصیلات مرتبط با فقه و یا حقوق داشته باشد و در امتحان وکلای دادگستری نمره قبولی را کسب کرده باشد اینگونه از وکلا بعد از از طی کردن دوره کارآموزی پروانه کسب وکالت را اخذ می کنند و کاملا آماده برای ارائه دادن خدمات حقوقی به جامعه می شوند وکلای پایه یک دادگستری از وکلای درجه یک جامعه وکلا می باشند و کاملاً بر تمامی قوانین تسلط دارد.

وکیل مدنی

هر شخصی به منظور پیش بردن کارهای اداری و حقوقی احتیاج به وکیل مدنی دارد وکیل مدنی و موکل برای تنظیم نبودن وکالت نامه لازم است که به دفتر ثبت اسناد رسمی بروند و اقدام به تهیه و تنظیم وکالتنامه های کنند که بر اثر آن وکیل نماینده قانونی فرد در امور مذکور باشد.

وکیل مع  الواسطه

ممکن است در مواردی فرد احتیاج به وکیل اختیار کردن داشته باشد تا وکیل از حقوق خود دفاع نماید اما بنا بر شرایطی قادر نیست که وکیل اختیار کند به همین خاطر فردی را به عنوان واسطه قرار می دهند تا برای او با وکیل مشورت کرده و قرارداد وکالت نامه تنظیم کند به این شکل وکیل که به واسطه فردی دیگر برای فرد اختیار می شود و کیل مع الواسطه می گویند.

وکیل حقوقی انتخابی

وکیل حقوقی انتخابی هم همان طور که از اسم آن برداشت می‌شود وکیلی میباشد که فرد خود اقدام به اختیار و انتخاب وکیل مدنظرش می کند و پس از تنظیم نمودن وکالتنامه به طور رسمی نماینده قانونی وی حساب میشود.

وکیل پایه یک حقوقی در بندرعباس
وکیل پایه یک حقوقی در بندرعباس

وکیل حقوقی تسخیری

وکیل حقوقی تسخیری به وکیلی گفته می شود که در کارهای کیفری فعالیت می نماید در برخی اوقات فردی در محاکمات قضایی توانایی انتخاب وکیل برای دفاع نمودن از حقوق خود به خاطر وضعیت مالی را ندارد در این گونه شرایط دادگاه خودش وکیلی از میان وکلای دادگستری انتخاب می کند که به صورت رایگان مدافع در امور کیفری باشد این وکیل همان وکیل تسخیری میباشد.

وکیل حقوقی سازمانی

قانون در حمایت قضایی از کارمندان نیروهای مسلح و کارمندان دولتی وکیل سازمانی را در اختیار کارمندان دولت قرار می‌دهد  تا در حالتی که در کارهای قضائی به مشکلاتی بر خوردند از وکیل سازمانی کمک بگیرند مثلاً چنانچه کارمند لشکری و کشوری در خدمت خود با مشکل روبرو گردد سازمان یا اداره محل خدمت وی وظیفه دارد تا وکلای متخصص خود را در اختیار او قرار دهند تا در حق او اجحاف ایجاد نشود این وکیل هم به وکیل سازمانی معروف می باشد.

برای مشاوره با وکیل حقوقی در شیراز وارد روی لینک مربوط کلیک کنید.

وکیل حقوقی معاضدتی

به وکیلی گفته می‌شود که از سمت دادگستری در میان وکلای دادگستری انتخاب می شود تا به صورت مجانی وکالت فردی را که در مراجع قضایی دارای پرونده است را عهده دار شود تفاوت این حالت از وکیل با وکیل تسخیری در این مورد است که وکیل تسخیری تنها در امور کیفری وکالت عهده دار می‌شود اما وکیل معاضدتی در امور مدنی وظایف خود را انجام می دهد.

وکیل حقوقی ایثارگران

وکیل حقوقی ایثارگران یا همان وکیل حمایتی فردی می باشد که به منظور دفاع نمودن از ایثارگران و بسیجیان در موضوعات قضایی وارد می شود این افراد که از طریق دفاتر حمایت قضایی پروانه وکالت اخذ کرده‌اند به حمایت کردن از بسیجیان و ایثارگران به عنوان وکیل قضایی یا حمایتی در دفاع نمودن از حقوق آنان وکالت می کنند.

وکیل حقوقی قوه قضاییه

به افرادی که از طریق مرکز کارشناسان قوه قضاییه پروانه وکالت را کسب کنند وکیل حقوقی قوه قضاییه می گویند که این افراد به عنوان مهمترین نوع وکلا یاد می شوند.

وکیل حقوقی اتفاقی

وکیل حقوقی اتفاقی فردی است که دانش آموخته وکالت و رشته حقوق می باشد اما او نه امتحان وکالت و نه  دوره کارآموزی را  سپری کرده است  اما به طور اتفاقی در مقام وکیل به منظور دفاع حقوق خانواده و آشنایان به موضوعات قضایی و دادگاه ورود پیدا می کند با کسب مجوز و پرداختن هزینه های مرسوم قادر است به دفاع از آشنایان خود فعالیت نمایند.

وکیل حقوقی کارآموز

وکیل حقوقی کارآموز فردی است که بعد از گذراندن آزمون وکلای دادگستری بایستی مدت زمانی را تحت نظر وکیل پایه یک دادگستری به عنوان کارآموز وکالت فعالیت کند وکیل سرپرست وی پرونده های سبک تر و آسانتر را برای وکالت در اختیار او می‌گذارد.

تعهدات وکیل حقوقی

در مورد تعهدات وکیل حقوقی در برابر موکل خود اختیاراتی می باشد که در عقد قرارداد وکالتنامه معین شده است دفاتر اسناد رسمی وکالت نامه را صادر می کند حدود اختیارات وکیل در آن مشخص شده است بر اساس این وکالتنامه موکل قادر است اختیاراتی را برای وکیل نمایان کنند و بر اساس آن وکیل نماینده او در کارهای مذکور  گردد

پس روشن است که تعهدات وکیل در همان اختیاراتی می باشد که موکل در اختیار او قرار داده است.

همچنین باید بیان گردد که موکل هم در برابر وکیل حقوقی دارای تعهداتی میباشد موکل بایستی بر اساس قرارداد وکالت نامه عمل نمایند کلیه حق الزحمه وکیل و هزینه‌هایی که برای اهداف موکل خرج کرده است را پرداخت نمایند چنانچه وکیل کاری را انجام داده که از حدود اختیارات او خارج بوده موکل هیچ تعهدی نسبت به آن ندارد.

وکیل پایه یک حقوقی در بندرعباس
وکیل پایه یک حقوقی در بندرعباس