وکیل خانواده در بندرعباس|مشاوره تلفنی سریع و تخصصی

وکیل خانواده در بندرعباس

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در بندرعباس و مشاور حقوقی در بندر عباس

(0922-519-24-08)

قبول وکالت در دعاوی

حقوقی

خانواده

کیفری

تصادفات

انقلاب

وکیل پایه یک خانواده در بندر عباس :

در این مقاله با دعاوی خانوادگی بیشتر آشنا می شویم و انواع دعاوی خانوادگی را بررسی می کنیم.

همچنین نگاهی به نوع فعالیت وکیل خانواده می اندازیم.

ابتدا باید بیان شود که موضوعاتی که در خصوص فعالیت یک وکیل خانواده می باشد از این قبیل می باشد:

طلاق/ انحلال و جدایی مالی/ حضانت فرزند/ / مهریه/ نفقه همسر و فرزندان/ استرداد جهیزیه/ فسخ نکاح/امور راجع به غایب مفقود الاثر و …

همین طور باید لحاظ گردد که وکیل خانواده ممکن است در خصوص موضوعاتی مثل فرزند خواندگی و جانشینی و همچنین آدم ربایی کودک هم فعالیت نماید.

توضیحات کوتاهی در خصوص بعضی از مهم ترین موضوعات دعاوی خانوادگی می دهیم.

وکیل خانواده در بندرعباس
وکیل خانواده در بندرعباس

طلاق:

طلاق در قانون ما انواع مختلفی دارد:

طلاق باین

طلاق رجعی

طبق گفته قانون مدنی متوجه می شویم حق طلاق جزو حقوق مرد می باشد که در قانون مدنی هم این موضوع قید شده است که مرد می تواند با رعایت نمودن شرایط گفته شده در قانون با رجوع به دادگاه درخواست طلاق همسرش را بدهد پس بنا بر این گفته شوهر و یا زوج هر موقع که بخواهند می توانند بدون اثبات دلیل خاصی زن خود را طلاق دهند البته طلاق بایستی به صیغه طلاق و در حضور حداقل دو نفر مرد عادل که طلاق را بشنوند انجام گیرد.

متاسفانه در کشور ما آمار طلاق بالا رفته است و از جمله مهم ترین دلایل طلاق می توان به اعتیاد/ نداشتن وضعیت مالی مطلوب/ ندادن نفقه زوجه اشاره نمود.طلاق به منظور تمام شدن قانونی رابطه زوجیت و جدا شدن همسران از یک دیگر است  به دنبال قضیه طلاق حقوق و تکالیف متقابلی که  زوجین در قبال هم داشتند منتفی می گردد از این رو در صورت نیاز به مشاوره با وکیل طلاق در بندرعباس و یا وکیل طلاق در شیراز به لینک مربوطه مراجه کنید .و از مشاوره دقیق تر و مناسب بهره مند شوید.

نفقه چیست؟

نفقه به منظور تامین نمودن هزینه زندگی زن که شامل خانه/ اثاثیه/ منزل/ غذا/ لباس و دارو و درمان که از موقع عقد دایمی بر عهده شوهر می باشد مبنای نفقه بر اساس وضعیت خانوادگی زن/ عرف و عادت ساکنان هر منطقه و وضع مالی فرد می باشد.

نفقه در خصوص ازدواج دایم است و در عقد موقت نفقه منتفی می باشد غیر از این حالت که زن و مرد با هم موافقت کرده باشند.

در حالتی که زنی به صورت عام و یا خاص از همسر خود تمکین نکند عنوان ناشزه می گیرد و در نتیجه پرداختن نفقه از عهده شوهر او سقوط پیدا می کند.

اگر مطالبه نفقه توسط یک وکیل خانواده انجام گردد مزایایی دارد:

مدت زمان مطالبه نفقه کم تر می شود.

احتیاجی به حاضر بودن زن در دادگاه نمی باشد.

در حالت شناسایی اموال وکیل می تواند آن ها را توقیف نماید.

در حالتی که مرد نفقه را پرداخت نکرد وکیل قادر است حکم جلب وی را بگیرد.

برای جلب نمودن مرد احتیاجی به حضور زن نمی باشد.

وکیل می تواند پس از ثابت شدن این که نفقه پرداخته نشده است طلاق زن را از مرد بگیرد.

لازم به ذکر است که مدارکی همچون اصل سند ازدواج و اصل شناسنامه و دیگر کپی کارت ملی برای مطالبه نفقه به وسیله وکیل لازم می باشد.

موراد پیرامون مسائل خانواده را میتوانید در مقاله وکیل خانواده در بندعباس، وکیل خانواده در اهواز، وکیل خانواده در شیراز یا وکیل خانواده در اصفهان مطالعه کنید.

وکیل خانواده در بندرعباس
وکیل خانواده در بندرعباس

مهریه چیست؟

مهریه نوعی مال است که در موقع عقد شوهر متعهد می شود که به زوجه پرداخت نماید این مال شاید به صورت نقدی و یا سکه و طلا و دیگر اموال منقول و یا اموال غیر منقول مثل ملک و مسکن و …. باشد این مال به عنوان دین و بدهی بر عهده شوهر می باشد مهریه در جریان عقد در مدرکی رسمی قید می گردد از مهم ترین ویژگی های این سند رسمی لازم الاجرایی بودن آن می باشد.

برای توضیحات بیشتر درمود مهریه  و چگونگی در یافت مهریه و… میتوانید با وکیل مهریه در بندرعباس مشورت کنید.

حضانت چیست؟

به منظور حضانت و مواظبت و نگهداری کردن طفلی که والدین وی از هم جدا شده اند مادر وی تا سن هفت سالگی حق حضانت دارد و بعد از آن حضانت از مادر به پدر انتقال پیدا می کند دختر در سن نه سالگی و پسر در سن پانزده سالگی  که سن بلوغ می باشد از سن حضانت بیرون می آیند و می توانند خودشان انتخاب کنند که با پدر زندگی کنند و یا با مادر.از این رو برای حضانت فرزند قبل از سن بلوغ میتوانید با وکیل حضانت در شهر اصفهان یا در شهر های دیگر مثل وکیل حضانت در شیراز نیز مشورت نمایید

فسخ نکاح چیست؟

موقعی که در خصوص آقا و یا خانم صفت خاصی شرط شده باشد و بعد از عقد مشخص گردد که طرف مقابل فاقد آن صفت می باشد برای طرف روبرو قضیه حق فسخ موجود است به طور مثال بعد از عقد معلوم گردد که دختر قبلا دوشیزگی خود را از دست داده است که در این حالت آقا می تواند نکاح را فسخ نماید.

پس اگر آقایان بفهمند که همسران آن ها حاوی مریضی هایی سبب فسخ هستند به هیچ عنوان نباید نزدیکی کنند و زمانی عدم تمایل به ادامه زندگی دعوای فسخ را بگویند. به این خاطر که بعد از انجام نزدیکی همه مهر با وجود فسخ نکاح به خانم بر می گردد و در حالتی که سبب فسخ به طور مثال عنن باشد خانم ها در چنین وضعیتی می توانند نصف مهر را حتی موقعی عدم نزدیکی از همسرشان بگیرند.

عنن در مورد حالتی است که مرد ناتوانی جنسی داشته باشد و در برقراری رابطه جنسی فاقد توانایی باشد.

وکیل خانواده در بندرعباس
وکیل خانواده در بندرعباس

استرداد جهیزیه چیست؟

در بسیاری از خانواده ها مرسوم است که لیستی از جهیزیه با سیاهه تهیه کنند این برگه هم به امضای شوهر و هم به امضای چندین نفر شاهد می رسد و بیان گر این است که زوجه این اموال را با خود به منزل زوج آورده است در این لیست عناوینی همچون قیمت و مدل و ویژگی های هر یک از اجناس جهیزیه قید می شود اصولا استرداد به راحتی حاصل می شود و زن با تقاضا از دادگاه خانواده و یا شورای حل اختلاف به منظور استرداد جهیزیه اقدام می کند.

در نقاط مختلف ایران بعضی از اقلام جهیزیه به وسیله زوج فراهم می شود و در نتیجه امکان دارد در لیست جهیزیه این موارد قید گردد که در موقع استرداد جهیزیه اگر زوج اثبات نماید که این موارد را خودش فراهم کرده زوجه دیگر نمی تواند آن ها را به اسم جهیزیه خودش بگیرد نکته بعدی این قسمت است که امکان دارد پس از ازدواج لوازم جدیدی برای منزل خریداری گردد و یا این که اجناسی جایگزین وسایل قدیمی شود

در این حالت این وسایل جدید جزو جهیزیه حساب نمی شوند و زوجه هم نمی تواند به منظور استرداد آن ها تقاضا کند نکته دیگری که باید گفته شود امکان دارد که طلاهای عروس جزو جهیزیه بیاید و در سیاهه با ذکر گرم آن ها را قید کنند باید بیان گردد که جهیزیه فقط شامل وسایل زندگی می باشد و این طلاها حتی اگر در سیاهه قید گردد جهیزیه محسوب نمی شود اما در هر صورت متعلق به زوجه و در تصرف وی است.

امور راجع غایب مفقود الاثر چیست؟

طبق ماده هزار و یازده قانون مدنی ما غایب مفقود الاثر به فردی گفته می شود که از غیبت او مدت زیادی گذشته باشد و از وی خبری حاصل نگردد غایب مفقود الاثر وضعیت حقوقی خاصی دارد و حقوق و تکالیفی برای وی در قانون ذکر شده است این حقوق و تکالیف را می توان تحت دو عنوان امور مالی و غیر مالی بازگو کرد.

شروط ضمن عقد چیست؟

شروط ضمن عقد ازدواج تعهداتی می باشد که در موقع ازدواج با موافقت زن و شوهر وارد موضوع قرارداد ازدواج آن ها می گردد این شروط می تواند در سند رسمی ازدواج قید گردد و به امضای هر دو طرف برسد این شروط در قانون ذکر نشده است و به اتخاب طرفین چه در موقع ازدواج و چه بعد از آن انتخاب می گردد.

طبق فقه اسلامی و قنون مدنی ایران ازدواج نوعی قرارداد است که در آن حقوق و تکالیفی بر عهده زن و مرد می شود با امضا نمودن سند ازدواج زن بعضی از حقوق مدنی و معنوی خود مثل حق سفر و دارا بودن شغل و همچنین انتخاب محل زندگی و مسکن و ولایت بر فرزندان و دیگر جدایی از همسر را از دست می دهد و حقوق مادی مثل مهریه و نفقه را کسب می کند به طور معمول از شروط ضمن عقد برای تغییر این آثار حقوقی ازدواج استفاده می گردد.

به طور مثال: شوهر متعهد می شود که جلوی مسافرت کردن و یا شاغل بودن زن را نگیرد و یا به او برای طلاق وکالت می دهد این گونه شرایط در حالتی متفاوت با قوانین تفسیری باشند بر قانون برتری دارند و در حالت بروز اختلاف بایستی به شرط ضمن عقد عمل گردد نه قانون ولی اگر خلاف قوانین امری باشند اعتباری نخواهند داشت.

وجود شروط ضمن عقد می تواند چهره ازدواج را تغییر داده و نوع خاصی از ازدواج را به وجود می آورد.

چند نمونه شروط ضمن عقد

زوج همسر خود را در انتخاب نمودن هر شغلی که تمایل داشته باشد و هر کجا که بتواند کار کند صاحب اختیار می کند و به وی اجازه می دهد که کار نماید.

زوج به زوجه وکالت بلاعزل با حق توکیل به غیر می دهد تا زوجه در هر موقعی که بخواهد از طرف زوج اقدام به متارکه نماید و از حالت زوجیت خود را آزاد نماید به هر روش اعم از دریافت و یا بذل مهریه.

زوجه حق ادامه دادن درس و تحصیل تا هر موقعی که لازم باشد و در هر مکان و محلی که ایجاد شود را داشته باشد.

چنانچه در آینده زوجین صاحب قرزند شدند و طلاق اتفاق بیفتد حضانت فرزندان با موافقت طرفین باشد و در حالت خروج از کشور احتیاجی به اجازه پدر ندارند.

نامزدی و خسارات ناشی از بر هم زدن آن:

بر هم خوردن نامزدی و خسارات پس از آن از موارد دیگری است که لازم است یک وکیل خانواده در آن دخالت نماید.

دوران نامزدی دوره ای می باشد که زن و شوهر عقد کرده اند اما زندگی مشارک را هنوز با هم شروع نکرده اند.منظور قانون گذار از دوران نامزدی دوران قبل از عقد می باشد و با بیان دیگر در نظام حقوقی ایران دوره ای تحت عنوان دوره عقد تا آغاز زندگی مشترک و عروسی وجود دادرد پس بنا بر تعبیر قانونی دوره نامزدی زمانی می باشد که مذاکرات پیش از عقد و شکل گیری رابطه عاطفی و مرحله آشنایی در جریان می باشد

گذشته از این مورد که به تغییر قانونی وعده ازدواج ایجاد علقه زوجیت نمی کند و تعهد به ازدواج تکلیفی یا حقی برای طرفین فراهم نمی کند چنانچه مرد و یا زن به هم هدیه ای دهند این هدیه در قالب عقد هبه و یا بخشش تفسیر می گردد و بر اساس ماده هزار و سی و چهار به بعد قانون مدنی امکان استرداد هدایای دوران نامزدی هست این مورد یکی دیگر از دعاوی خانواده می باشد و در صلاحیت رسیدگی دادگاه خانواده هم قرار دارد.

وکیل خانواده در بندرعباس
وکیل خانواده در بندرعباس

اثبات و نفی سبب:

هر شخصی که ادعا کند با شخص مشخصی نسبت فامیلی و یا خونی و نسبی دارد برای ثابت گردیدن آن باید تقاضا خود را در قالب نفی نسب به دادگاه خانواده تحویل دهد و این مورد هم جزو مواردی است که بهتر است با کمک یک وکیل مجرب خانواده انجام شود.

وکیل خانواده وکیلی می باشد که به صورت مستمر و با طی کردن سالیان طولانی در دادگاه های خانواده رفت و آمد دارد و دعاوی مختلفی همچون دعاوی که در فوق گفته ایم را پشت سر گذاشته است لازم است بدانید که نه تنها یک شخص نا آگاه با راهنمای غلط که یک وکیل بی تجربه هم می تواند موکلش را به سمت شکست ببرد از این رو تنها اطلاعات حقوقی در محاکم خانواده کفایت نمی کند.

آشنایی با رویه دادگاه بدوی/ دادگاه تجدید نظر/ دیوان عالی کشور در پیروزی نقش دارند وکیل خانواده باید به منظور دفاع نمودن بهتر دانسته های به روز داشته باشد و در آرا  رویه قضایی جست و جو نماید و به صورت کلی علم و تجربه کافی در خصوص دعاوی خانواده داشته باشد بهتر است که در مورد این موضوعات تنها به علم و تجربیات ناقص خود بسنده نکنید و همچنین به دیگران و پیشنهاد هایشان اعتماد نکنید و کار را به یک وکیل خانواده با تجربه بسپارید.

بهترین وکیل خانواده به غیر از این که محرم اسرار موکل خود است باید به موکلش دید واقع بینانه دهد.

شما مخاطبین گرامی می توانید در مورد موضوعات مختف خانوادگی خود با ما در ارتباط باشید.