وکیل در اردستان|وکیل اردستان|مشاوره 24 ساعته

وکیل در اردستان

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در اصفهان و مشاور حقوقی در اصفهان

(09222652408)

به درخواست مخاطبین عزیز از وکیل در اردستان تقاضا کردیم در مورد رابطه نامشروع و تجاوز توضیح دهد:

وکیل در اردستان و وکیل در آران و بید گل در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال است.

امروزه عبارت تجاوز به عنف در بسیاری از روزنامه ها و مجلات و در مهمترین اخبار  شنیده می شود. این اخبار سبب خدشه دار شدن امنیت و احساسات عمومی گشته و بسیار جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد.

تعریف تجاوز به عنف

تجاوز به عنف شکلی از انحرافات جنسی معمول در جامعه است که وکیل در نتظز نیز در این باره نوشته است در این دسته از روابط فرد به سبب عجز در رفع نیازهای جنسی خود به شکل  قانونی و شرعی از زور استفاده کرده و شخص مقابل را بدون دریافت توافق مورد تعرض قرار می دهد.

مفهوم تجاوز

تجاوز نوعی خشونت جنسی آمیخته با آمیزش جنسی است. در واقع برقراری رابطه جنسی با شخصی که رضایت به اقدام به این عمل ندارد. این عمل نه تنها حمله به جسم و روح فرد تلقی می شود، بلکه ضرر و زیان بسیار شدیدی به روح و روان آن هم وارد می کند. کسی که مرتکب عمل تجاوز می‌شود را تجاوزگر می گویند.

وکیل در اردستان
وکیل در اردستان

تفاوت تجاوز جنسی و رابطه نامشروع با رضایت

اجبار نمودن شخصی به وسیله ضرب و جرح و اعمال خشونت و تهدید به عمل مجرمانه به منظور برقراری رابطه جنسی و یا مجبور نمودن او به تحمل اقدام جنسی قابل قیاس با نزدیکی را تجاوز جنسی می نامند.

رابطه نامشروع که با رضایت خود شخص انجام می شود، مهم ترین نوع رابطه نامشروع اثبات شده، قلمداد می شود. در صورت وقوع این موضوع شخص قادر است از همسر خود به جرم خیانت شکایت نماید. این رابطه شامل بوسیدن و ارتباط فیزیکی یا کلامی خارج از عرف زن شوهردار با مرد نامحرم می باشد.

وکیل در اردستان
وکیل در اردستان

انواع تجاوز جنسی

تجاوز جنسی از بزرگترین مشکلات اجتماعی می باشد که در اشکال مختلفی مثل کودک آزاری، تجاوز به محارم سادیسم جنسی، پورنوگرافی و عورت نمایی صورت می گیرد. این دسته از مسائل عموما در دو شکل خودآزاری یا مازوخیسم و دیگر آزاری یا سادیسم جلوه می نماید. نکته قابل توجه آن که تمایل به تجاوز جنسی فقط مخصوص افرادی که شرایط برقراری رابطه جنسی با جنس مخالف و موافق ندارند نیست. بلکه در بسیاری از موارد تجاوزگران زن و فرزند دارند.

تجاوز به عنف محصول اختلالات شخصیتی در دوران کودکی و نوجوانی متجاوز است که در دوره جوانی جلوه گر شده است. تجاوز به عنف از دسته جرائمی می‌باشد که در بیشتر کشورهای دنیا اتفاق افتاده و روابط بسیار نزدیکی با شرایط سنی و فرهنگی و اقتصادی متجاوز دارد.

اثبات جرم تجاوز به عنف

اثبات جرم تجاوز به عنف به‌ سبب محو کردن مدارک و شواهد جرم در ساعات اولیه ارتکاب آن به وسیله متجاوز، نمونه ای از دشوار ترین پرونده های کیفری در دادگاه های کشور است.

-به منظور اثبات جرم تجاوز به عنف لازم است که شخص مرتکب به تجاوز یا متجاوز در حضور قاضی چهار بار به جرم خویش اقرار کند. نکته لازم به ذکر آن است که اقرار تجاوزگر به ارتکاب جرم در محضر پلیس، ملاکی برای صدور حکم قاضی نمی‌باشد و ضرورت دارد این شخص نزد قاضی اعتراف کند.

– با توجه به ماده ۱۲۰ قانون مجازات اسلامی، علم قاضی که از راه های عمومی و متعارف به وجود می‌آید از شرایط اثبات زنا و تجاوز به عنف  است.  بر اساس ماده فوق قاضی بعد از در نظر گرفتن اقرار شخص متجاوز و ملاحظه شواهد و قرائن موجود قادر است جرم متهم را تجاوز به عنف اعلام کرده و رای او را صادر کند. اگر فرد متجاوز از اول در محضر قاضی به جرم خود اعتراف نموده و بعد از آن انکار کند قاضی این امکان را دارد که با توجه به دانش خود رای متهم را صادر نماید.

– از دیگر روش های اثبات جرم می توان به شهادت چهار شاهد عاقل و بالغ در زمان وقوع جرم اشاره نمود. اگر چهار شاهد حضور نداشته باشند، قاضی قادر است برای صدور رای به علم خود رجوع کند.

اقرار زن مورد تجاوز

با توجه به شرح قوانین حقوقی اقرار هر فردی در شرایطی که نسبت به خودش تجاوز صورت گرفته است، نافذ می باشد و در پرونده و صدور رای از سوی قاضی بسیار مهم است.

حکم تجاوز به عنف و مقررات آن

تجاوز به عنف جلوه بارزی از حساس ترین اعمالی می باشد که جزو جرایم نابخشودنی قلمداد می شود. از مثال ها و مصادیق این جرم، زنا در حالت خواب و مستی و بیهوشی یا زنا به طریق ربایش فرد و تهدید و ترساندن به قصد تسلیم او می باشد.

مفهوم زنا

زنا یعنی برقراری رابطه جنسی و انجام عمل جنسی میان زن و مردی که باهم رابطه ازدواج ندارند.

وکیل در اردستان
وکیل در اردستان

مجازات تجاوز به عنف

بر اساس ماده ۸۲ قانون مجازات اسلامی که قبلاً هم به آن اشاره کردیم، مجازات افرادی که مرتکب تجاوز به عنف می گردند صرفنظر از پیر و جوان بودن یا متاهل و مجرد بودن، اعدام است . هر چند در قانون ایران برای متجاوز جنسی، مجازات اعدام در نظر گرفته شده است. اما در واقع این نوع مجازات و تعریف محدوده تجاوز جنسی سبب شده تا عملاً صرفاً مرتکب تجاوزهای گروهی به این مجازات محکوم شوند. اما با اصلاحات انجام شده و با توجه به تبصره ۲ ماده ۲۲۵ قانون مجازات اسلامی دایره تعریف تجاوز جنسی تا حد زیادی گسترده‌تر شده است. مهمترین نکته مثبت این ماده آن است که مضاف بر اکراه و اجبار و اغفال، فریب اطفال غیر بالغ هم از عناصر مادی جرم تجاوز جنسی تلقی می شود و در واقع محدوده حمایت از اطفال در مقابل تجاوز جنسی گسترش یافته است. با  اصلاحات صورت گرفته خسارت‌های مادی مثل مهرالمثل و ارش البکاره نیز در نظر گرفته شده است.

وکیل تجاوز

در پرونده های حقوقی راجع به تجاوز به منظور آزاد شدن از اتهام تجاوز یا اثبات اتهام به متجاوز  هر فرد نیازمند یک وکیل پایه یک دادگستری است که راه و شیوه این حوزه را به موکل بیاموزد و در هر زمان بهترین تصمیم را به نفع او اتخاذ کند. یک وکیل تجاوز در شیراز  با تجربه در انجام مراحل قانونی اثر بسیاری دارد و قادر است بیشتر آرا را به نفع موکل برگرداند. در ایران قوانین زیادی در این محدوده جاری است که یک وکیل خوب می‌داند از کدام قانون و تبصره در چه مکانی استفاده نماید.

وکیل در نائین در تمام زمینه های حقوقی فعال میباشد و هم چنین در مورد رابطه نامشروع مطالبی گفته است که میتوانید مقاله آن را از لینک مربوط مطالعه بفرمایید

وکیل در اردستان
وکیل در اردستان

در مورد مجازات سایر جرایم جنسی مثل مساحقه و تقبیل و تخفیذ قادر است ورود نماید و قانون مجازات اسلامی فرقی بین مرتکب مکره و مرتکب که بدون اکراه و اجبار و با رضایت طرف مقابل چنین اعمالی را انجام داده قائل نشده و مجازات یکسانی را اعمال می نماید. منظور از اکراه چیست و ارتباط اکراه و اکراه در قتل به چه معناست

وکیل رابطه ی نامشروع

وکیل در برخوار توضیح داده است که برای اثبات رابطه نامشروع حتماً باید به سراغ اشخاصی رفت که در این حرفه دارای علم و آگاهی هستند و باید به وکلای رابطه ‌نامشروع رجوع نمود. وکلایی که در تلاشند در پرونده قضایی که به آن ها واگذار می شود حق را به حق دار برسانند. نکته قابل توجه آن که خیانت و برقراری رابطه نامشروع از نخستین اتهاماتی است که زن و شوهر هنگام اختلاف دهم می زنند.

 

در قانون هم شکایتی به عنوان روابط نامشروع به رسمیت شناخته شده و از طرف قضات دادگستری مورد رسیدگی قرار می‌گیرد. مثلاً مردی قصد دارد از زن خود جدا شود و مهریه او بسیار زیاد است برای آزاد شدن از پرداخت مهریه، داستانی را رقم می‌زند که مرد غریبه با همسرش رابطه نامشروع برقرار کند و با اخذ فیلم از این وضعیت، زن خود را تهدید می‌کند تا با نگرفتن مهریه و دریافت پول از او ،برای عدم توضیح فیلم راضی به طلاق شود.