وکیل در اشکذر|وکیل اشکذر|مشاوره 24 ساعته

وکیل در اشکذر

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در یزد و مشاور حقوقی در یزد

(09222652408)

وکیل در اشکذر
وکیل در اشکذر

به درخواست مخاطبین عزیز از وکیل در اشکذر تقاضا کردیم در مورد وکالت توضیح دهد:

وکیل در اشکذر و وکیل در اردکان در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال هستند. توجه داشته باشید که درشهرستان های درگر نیز وکلای مجربی در تمام زمینه های گفته شده وجود دارند برای مثال میتوان به وکیل در تفت اشاره کرد

دوران کارآموزی برای وکیل شدن به چه صورت میباشد؟

یک وکیل باید به مدت ۱۸ ماه دوره کارآموزی را بگذراند، در طی دوران کارآموزی باید سعی کند پرونده هایی که به او سپرده میشود همراه با موفقیت لازم باشد. و در آخر وكلا بعد از قبولی کامل در تمام آزمون ها و مراحل، سوگند یاد میکنند براینکه بستری فراهم شود تا جامعه از عدالت برخوردار شود. البته یک شخصی که رشته حقوق را تمام کرده است  میتواند که در آزمون شرکت نکند و به عنوان مشاوره حقوقی در جامعه فعال باشد.در ضمن وکلایی که قصد ادامه کار در شغل وکالت را ندارند نیز میتوانند این کار را انجام بدهند.

انتخاب کردن وکیل در قانون:

برای آگاهی از روش انتخاب وکیل در سایت یاروکیل میتوانید مقاله وکیل در میبد را مطالعه کنید و از نکات گفته شده استفاده نمایید

در اصل ۳۵ قانون اساسی اسلامی ایران آمده است: در همه دادگاه ها طرفين حق دارند برای خود وکیل انتخاب کنند و اگر توانایی داشتن وکیل نداشته باشند باید بستری فراهم شود تا افراد بتوانند برای خود وکیلی اخذ کنند، که وكلا معاضدتی برای همین هستند و حتما بر اساس مطالبی که در قسمت بالا بیان شد مطلع هستید که وکلا هر ساله وظیفه دارند پرونده ای را به صورت رایگان به عهده بگیرند و اگر از این امر امتناع کنند آنها را دچار مشکل می کنند که خب یکی از واضح ترین و مهم ترین مشکل این است که چنانچه در خواست نقل و انتقال خود را بدهند با این موضوع موافقت نخواهد شد. درست است که میشود وکیل معاضدتی برای خود اخذ کرد منتها افراد باید بدانند که در مورد این موضوع تحقیقات لازم انجام میشود و خب متهم نمیتواند به دروغ بگوید که توانایی پرداخت حق الوكاله را ندارد.

راهکارهای دیگری نیز برای افرادی که توانایی مالی پرداخت حق الوکاله را ندارند وجود دارد که این راهکار ها به شرح زیر بدین صورت میباشند:امروزه یکسری از وکلا سعی میکنند که جهت حق الوكاله به موکل خود به توافق برسند و به موکل خود کمک کنند منتها متاسفانه به دلیل شرایط بد اقتصادی تعداد چنین وکلایی روز به روز کم تر میشود که خب در قانون ما برای افرادی که معیشت مناسبی ندارند تصمیمی اتخاذ شده است. معمولا شرایط اقتصادي ، و قیمت های نجومی که یکسری از وکلا دریافت میکنند باعث میشود اشخاص نتوانند برای خود وکیلی اخذ کنند که در این جا دو راهکار هست:

وکیل در اشکذر
وکیل در اشکذر

اول میتوانند از یکسری از مشاوره های حقوقی رایگان استفاده کنند یا یکسری کانال های متفاوت و سایت های حقوقی مختلف هزینه پایین تری دریافت میکنند، دوم میتوانند شرایط خود را با قاضی پرونده در میان بگذارند، البته برای یکسری از پرونده ها مانند افراد صغیر که توانایی مالی ندارند از طرف خود دادگاه وکیلی اخذ خواهد شد.دوم یکسری از وکلا جدا از پرونده های معاضدتی که باید قبول کنند یکسری پرونده های متفاوت دیگری را به صورت رایگان قبول میکنند که شما با پرس و جو میتوانید چنین وکلایی را پیدا کنید،البته متاسفانه تعداد چنین وکلایی امروزه کم شده است ولی از خود وکلا بخواهید که اگر چنین وکیلی را می شناسند به شما معرفی کنند.

حسن شهرت از ان مواردی بوده است که از زمان های قدیم تا به امروز یک نوع امتیاز محسوب می شده است که حال در ادامه خدمت شما بیان میکنیم که چرا حسن شهرت انقدر زیاد مهم میباشد.

چرا حسن شهرت در شغل وکالت امروزه موضوعی مهمی میباشد؟

ما در عصر رسانه ها زندگی میکنیم که خب تبلیغات و رسانه ها باعث شده است که بسیاری از وکلا در جایگاه بالاتری قرار بگیرند پس موضوع حسن شهرت امروزه موضوعی مهم برای وکلا میباشد؛ منتها امروزه بدست اوردن حسن شهرت نسبت به گذشته بسیار آسان تر شده است چرا که در گذشته وکلا صرفا بر اساس تعداد پرونده های که در آن پیروز شده اند شهرت پیدا میکردند منتها امروزه ترفند های مختلفی که در رسانه ها وجود دارد باعث میشود که یک وکیل از دیگر وکلا مشهور تر بشود.

حسن شهرت در هر دوره ای یکی از موارد مهم برای یک وکیل است، و خب حسن شهرت از این جهت اهمیت دارد که وکیلی که حسن شهرت بالا و تجربه بالایی در خصوص وکالت دارد عموما مراجعه کنندگان بیشتری خواهند داشت و قطعا به موجب مراجعه کنندگان بیشتر سود بیشتری را دریافت میکند. و خب شما به راحتی میتوانید با پرس و جو در خصوص وکیل و اینکه تا چه اندازه ای خوب است اطمینان حاصل کنید. البته اگر وکیل خود را در سایت کانون وکلا انتخاب نموده باشید به راحتی به نظرات مربوط به عملکرد وکیل دسترسی خواهید داشت و به طور کل انتخاب وكيل از این سایت بسیار راحت میباشد و خيال شما از بسیاری از موارد در صورت انتخاب وکیل خود در این سایت اسوده تر میشود چرا که مطمئن میشوید وکیل معتبر است.

در قسمت بالا بیان شد که راز داری یکی از خصوصیات اصلی هر مشاوره حقوقی است منتها برای وکلا نیز امانت داری و رازداری از ویژگی های اصلی و مهم وکلا به حساب می آید.

وکیل در اشکذر
وکیل در اشکذر

امانت داری، راز داری یک وکیل: امانت داری و راز داری وکیل باید جزو خصوصيات اصلی یک وکیل باشد چرا که به موجب اعتماد موکل شخص موكل قسمتی از زندگی خود را پیش وکیل بازگو می کند که ممکن است برای او بسیار مهم و حیاتی باشد. در واقع یک وکیل خوب باید راز دار خوبی هم باشد به دلیل اینکه افراد اسراری را که از بازگو کردند که از بازگویی آن پیش عموم افراد خودداری میکنند حال اینچنین اسراری را برای وکیل بازگو میکنند و به شخص وکیل اعتماد میکنند پس وکلا باید در حفظ اسرار موکل کوشا باشند. که حتي در اين خصوص به موجب قانون قضات این اجازه را نخواهند داشت که وکلا را تحت فشار قرار دهند که اسرار موکلین خود را بازگو کنند.

امانت داری:

مورد دیگر که برای یک وکیل مهم است امانت داری یک وکیل است یک وکیل باید اگر مالی در خصوص پرونده به او داده میشود از آن مال كمال مراقبت را به جا بیاورد. بسیاری از موکلین از این موضوع ترس دارند که چنانچه در دادگاه حضور نداشته باشند و مالی به عنوان امانت به وکیل داده شود که به موکل خود بدهد به موکل این مال نرسد که خب باید بگوییم نگران چنین مسئله ای نباشید، درست است که به دلیل یکسری از وکلا این شغل آن شکوه خود را از دست داده است منتها دولت بر کار وکلا نظارت بیشتری دارد و بسیاری از وکلا امروزه به دلیل رعایت نکردند قوانین از کار کنار گذاشته میشوند و پروانه وکالتشان باطل میشود که خب هیچ وکیلی برای یک پرونده و یا یک امانت حاضر به داشتن چنین اینده ای نیست پس سعی کنید کمی به وکیل خود اعتماد كنيد.

صداقت داشتن شخص وکیل با موکل خود:

وکیل در اشکذر
وکیل در اشکذر

صداقت داشتن از آن مواردی است که در هر شغلی مهم است و عموما در جامعه بیشتر به وکلایی مراجعه میشود که به صورت صادقانه صحبت میکنند چرا که اگر در بسیاری از پرونده ها در همان ابتدا وکیل برای حق الوکاله بیشتر طمع نکند و به موکل خود بگوید نیازی به شکایت نیست بسیاری از شکایت ها و هزینه های اضافی بوجود نخواهد آمد. و نوع دیگر صداقت که برای یک وکیل مهم است در طی پرونده میباشد. یک وکیل باید با موکل خود با صداقت صحبت کند باید با موکل خود در خصوص اینکه به چه میزان پرونده امکان پیروزی با باخت را دارد صحبت کند و با راستگویی تمام مواردی را در خصوص پرونده به موکل خود بیان کند. و موکل خود را از تمام جریانات مربوط به پرونده مطلع سازد.