وکیل در تنگستان|وکیل در اهرم|مشاوره 24 ساعته

وکیل در اهرم

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در بوشهر و مشاور حقوقی در بوشهر

(09222652408)

به درخواست مخاطبین عزیز از وکیل در اهرم تقاضا کردیم در مورد حقوق توضیح دهد:

وکیل در اهرم در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال است.

کاربر گرامی سایت یاروکیل توجه داشته باشید که شما میتوانید از وکلای شهرستان های اطراف خود نیز مشورت بگیرید از جمله وکیل در گناوه، وکیل در یرازجان یا وکیل در دیلم

وکیل به چه کسی گفته می شود؟

وکیل کسی است که از سوی فرد دیگر،اعم از حقیقی یا حقوقی به موجب عقد وکالت برای انجام اموری استخدام یا به کار گرفته میشود.وکیل به عنوان مدافع در مسائل قضایی است.شغل وکالت،شغلی تجاری نیست و وکالت را نمی توانیم کسب و کار بدانیم،و وکالت از حرفه هایی است که در دسته امور قضایی است.

وکالت چیست؟

در وکالت طبق عقد یکی از طرفین  فرد دیگری را برای انجام کارها و امور به عنوان نماینده خود انتخاب میکند.

طبق قانون اساسی در تمامی دادگاه ها انتخاب وکیل تایید شده است و  حقی  برای طرفین است.

با عقد قرارداد موکل و وکیل نسبت به هم دارای حق حقوقی هستند و وظایف متقابلی دارند.

وکالت در جامعه امروزی جز عقدهای مرسوم است و در موارد و موضوع های مختلفی از آن استفاده می شود.

وکالت قضائی:وی به منظور دفاع از حق و حقوق موکل خود در دادگاه حضور میابد، وی  تنها امورقضایی را انجام میدهد.

وکالت غیر قضائی:هنگامی که فردی وکالت اوامر اداری و کاری خود را چه به صورت رسمی و چه به صورت عادی به فردی دیگر می دهد.

انواع وکالت

*معنی وکالت مطلق:به این معنی است که وکالت برای تمامی کارها و امور به فرد(وکیل) داده می شود،و وکیل دیگر برای انجام امور نیازی به اخذ اجازه موکلش ندارد.

*معنی وکالت مقید:موضوع وکالت مشخص است و وکیل باید در همان چارچوب معین شده، اقدام نماید

تعهد و مسئولیت های وکیل:

هنگامی که از جانب وکیل خسارت و آسیبی به موکل رسد،وکیل درقبال آن مسئولیت دارد،وکیل باید در اقداماتش مصلحت و صلاح موکل خود را در اولویت قرار دهد،و در حدود و اختیاراتی که به وی داده شده عمل نماید.زمانی که برای امری چندین وکیل تعیین شده باشد،هیچ یک بدون نظر دیگری نمی تواند اقدامی کند.

تعهد و مسئولیت موکل:

وی باید مبلغی که در قرارداد ذکر شده را به طور کامل به وکیل پرداخت کند.

موارد ممنوعیت شغلی وکیل:

مسئولیت تشخیص و تعلیق و ممنوعیت وکیل از حرفه خود به عهده دادگاه انتظامی و حکم قطعی اوست.

درصورت بروز جنایت و اقدامات جنایی،با تشخیص و حکم دادگاه انتظامی فردبه صورت موقت،تعلیق می شود..

انواع حقوق خصوصی

حقوق خصوصی به شکل کلی به دو صورت تعیین  می شود

حقوق بین همه افراد وقتی که در جامعه حضور دارند و شایسته برخورداری از حق خود هستند که در این حالت اندازه و شیوه اجرای آن در حقوقی خصوصی مورد ملاحظه واقع می شود. مثلاً یک شخص حقیقی در جامعه انواع حق مثل حق دادخواهی، اشتغال و مانند آن را دارا می باشد که این موضوع در حقوق خصوصی مورد ملاحظه و بحث واقع می شود.

شرکت های حقوقی که شامل شرکت‌های تجاری و غیرتجاری است در اصطلاح به آن شخصیت حقوقی گفته می‌شود. مانند شرکت ها و موسسات عام المنفعه که در جامعه وجود دارند از مصادیق حقوق خصوصی به شمار می‌روند که شیوه انجام وظیفه و گسترش اختیارات و صلاحیت آن ها بر اساس قانون در حقوق خصوصی مورد بحث قرار گرفته است.

حقوق بین الملل

حقوق بین الملل در مورد روابط دولت ها با و سازمان های بین المللی و نیز روابط حقوقی افراد کشورهای متفاوت با هم می باشد که به شکل کلی در عنوان حقوق بین الملل عمومی و حقوق بین الملل خصوصی جای می گیرد. حقوق بین الملل عمومی در برگرفته ی روابط میان دولت‌ها با هم و نیز روابط دولت ها با سازمان‌های بین‌المللی مثل سازمان ملل یا سازمان خوار و بار جهانی می باشد.

حقوق بین الملل خصوصی شیوه انجام قواعد حقوقی شهروندان بقیه کشورها با هم و نیز بقیه اشخاص حقوق خصوصی در گستره بین‌المللی را مورد ملاحظه قرار می‌دهد. مثلاً چنان چه یک شهروند ایرانی از یک فرد یا یک شرکت تجاری و آلمانی درخواست‌ها و مطالباتی داشته باشد، این موضوع در حقوق بین‌الملل خصوصی مورد بحث قرار می گیرد و بر اساس قوانین بین المللی رفع می‌شود.

خصوصیات وکیل حقوقی

-وکیل حقوقی متخصص پیش از پذیرش یک پرونده اول جلسه‌ای را تعیین می‌کند تا با موکلش به طور مفصل در مورد پرونده صحبت نماید و همه اسناد و مدارک ارائه شده را با صبر و حوصله به طور دقیق ملاحظه می کند و نتایج احتمالی که در آینده حاصل از اقامه دعوا خواهد بود را با او پیگیری می‌کند. مخارج دادرسی دعاوی و حق الوکاله وکیل و مدت زمان حدودی دادرسی به پرونده را به موکل خود اعلام می نماید. تا بر این اساس موکل بتواند تصمیم صحیحی در مورد اقامه دعوا یا عدم اقامه آن اتخاذ کند. بعد از آن که ملاحظات انجام شد نسبت به پرونده موکل بطور انعطاف‌پذیری رسیدگی می کند تا از این طریق بتواند موفقیتی را نصیب موکل کند.

-وکیل خوب باید امانت‌دار باشد. محرم اسرار موکل بوده و هرگز اطلاعات موکل خود را حتی زمانی که پرونده ختم به خیرشد  را نزد کسی فاش نکند.

-یک وکیل خوب حقوقی هرگز موکل را به مسائل واهی امیدوار نمی‌کند. چه بسا با توضیحات کامل و جامع مسیر صحیح قانونی و شیوه گذراندن مراحل رسیدگی پرونده را برای موکل روشن می‌کند و هرگز با بیانات و موضوعاتی که حاکی از آن است که مثلا “من تضمین می کنم” تلاش در حیله و فریب موکل نداشته و از این طریق حق الوکاله زیادی را کسب نمی کند.

-یک وکیل حقوقی خوب بعد از ملاحظه اسناد و مدارک ارائه شده و بیانات صحیح با موکل برای حل و فصل موضوع مطروحه باید چند روش حل قانونی را به او اظهار نماید و نیز در مراجع قضایی اول باید تلاش کند موضوع مطروحه را با مذاکره به نتیجه برساند و در نهایت در مرجع  قضایی نتایج ناشی از اقامه دعوا را برای موکل شرح دهد.

-وکیل حقوقی خوب از تجارب دیگران و همچنین علم و دانش خود برای رفع موضوع بهره می گیرد و به منظور کشف حقیقت همه همکاری‌های ضروری را با قاضی انجام می‌دهد .

انواع وکلای حقوقی:

وکلا و مشاوران اقسام مختلفی دارند که در اینجا به آن می پردازیم.

وکیل انتخابی: در این نوع انتخاب از اقسام وکالت موکل اعم از حقیقی یا حقوقی وکیل خود را انتخاب کرده و با تعیین حق الوکاله به وی وکالت نامه می دهد.

وکیل معاضدتی: هنگامی که فرد توانایی مالی برای اختیار کردن وکیل یا مشاور حقوقی نداشته باشد، بعد از تایید این امر توسط کانون وکلای دادگستری، برای وی وکیل معاضدتی انتخاب می شود.

وکیل تسخیری: وکیل تسخیری در خصوص پرونده های کیفری اتخاذ می شود و برای جرم هایی از قبیل:

  • اعدام
  • حبس ابد یا حبس های طولانی مدت
  • قطع عضو
  • مصادره کل اموال
  • مجازات نقدی بیش از ۳۵ میلیون
  • و…

وکیل اتفاقی: وکلای اتفاقی اشخاصی هستند که شغل آن ها وکالت در دادگستری نیست. این افراد دانش و اطلاعات کامل یک وکیل را دارا می باشند. در این صورت تحت شرایطی دادگاه در سال به آن ها سه بار اجازه می دهد به عنوان وکیل اتفاقی به فعالیت در این زمینه بپردازند. این امر برای بستگان نسبی یا سببی صورت می گیرد.