وکیل در بستک|وکیل بستک|مشاوره 24 ساعته

وکیل در بستک

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در بندرعباس و مشاور حقوقی در بندرعباس

(09222652408)

به درخواست مخاطبین عزیز از وکیل در بستک تقاضا کردیم در مورد دیوان عدالت اداری و ارث توضیح دهد:

وکیل در بستک و پارسیان در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال است.

شیوه دادرسی در دیوان عدالت اداری

اگر موضوع شکایت شاکی اعتراض به تصمیمات و مصوبات ادارات و نهادهای دولتی باشد، شخص شاکی الزاماً در دعوا صاحب منفعت نیست.  به بیان ساده‌تر هر فردی که مصوبه را بر خلاف شرع قانون تشخیص دهد قادر است درخواست ابطال و لغو اثر مصوبه را از دیوان بخواهد. مرجع رسیدگی به این اعتراضات هیئت عمومی دیوان عدالت اداری است. اما اگر اساس اعتراض شکایت از مامورین اداری و دولتی و اقدامات آن ها باشد، شاکی حتماً باید در دعوا صاحب منفعت باشد.

وکیل-در-بستک
وکیل-در-بستک

وکیل در بندر لنگه مینویسد: به بیان دیگر تصمیم و اقدام مامور امور اداری یا دولتی  باعث شده باشد که حقی از شاکی تباه گردد تا اساس شکایت او واقع شود. وگرنه دعوا قابل شنیدن در شعب دیوان عدالت اداری نیست. بقیه ی تشریفات دادرسی در دیوان جز مواردی که در قانون استثنا شده است تابع قانون آیین دادرسی مدنی می باشد. وکیل در بندر لنگه پیرامون این مسئله و دیگر مسائل کیفری، حقوقی و ….  پاسخ گوی شما میباشد.

رسیدگی در شعب دیوان الزاماً با طرح دادخواست آغاز می شود. دادخواست باید به شکل کتبی باشد و مهلت تقدیم دادخواست راجع به تصمیمات و اقدامات نهادهای دولتی و عمومی که در بند ۲ ماده در قانون دیوان بیان شده است برای افراد   داخل کشور سه ماه و برای افراد خارج از کشور ۶ ماه از تاریخ ابلاغ رای و تصمیم قطعی مرجع مربوطه می‌باشد.

اگر خواهان به مصوبات دولتی از نظر ضایع شدن حقوق اشخاص و مخالفت آنان با شرع اعتراض داشته باشد، دادخواست و تقدیم آن در هیات عمومی دیوان عدالت اداری ، مورد ملاحظه واقع شده و فرد الزاماً نباید در دعوا ذینفع باشد. دعوای ابطال مصوبه برخلاف شکایت از اقدامات مامورین دولتی که در قسمت فوقانی به آن اشاره شد نیازمند پرداخت هزینه دادرسی نیست.

از مهمترین مراجع رسیدگی به شکایات و اعتراضات مردم نسبت به مامورین و واحدها یا آیین نامه های دولتی دیوان عدالت اداری می باشد به همین منظور و کسب اطلاعات بیشتر مقاله

وکیل دیوان عدالت اداری در شیراز را مطالعه نمایید

 

وظایف هیات عمومی دیوان عدالت اداری

رسیدگی به شکایات اشخاص حقیقی و حقوقی از آیین نامه و نظامات و مقررات دولتی و شهرداری‌ها از نظر مخالفت مدلول آن ها با قانون یا عدم صلاحیت مرجع تصویب کننده و نظامات مربوط یا تجاوز و سوء استفاده از اختیارات یا تخلف در اجرای قوانین و مقررات یا امتناع از انجام تکالیفی که سبب ضایع شدن حقوق اشخاص می‌شود جز تکالیف  هیات عمومی دیوان عدالت اداری است. از جمله وظایف دیگر دیوان، صدور رای وحدت رویه در شرایطی  است که صدور آرای متعارض از شعب مختلف دیوان انجام شده باشد. صدور رای وحدت رویه در شرایطی که نسبت به موضوع و یک آرای مشابه، صادر شده باشد.

پیرامون تمام مسئل گفته شده و تمام دعاوی کیفری حقوقی خانواده و… میتوانید با وکیل در بندر عباس نیز مشورت کنید.

وکیل-در-بستک
وکیل-در-بستک

 وکیل دیوان عدالت اداری

ممکن است به نظر برسد که طرح دعاوی و اختلافات در دیوان عدالت اداری به آسانی انجام می شود و به آسانی هم ادعای خواهان اثبات می گردد. اما در این باره باید گفت برای اثبات یک دعوا در دیوان عدالت اداری و نیز در مراجعهحقوقی و کیفری و خانواده و … باید در درجه اول تسلط کامل به قوانین و مقررات کنونی داشت. چون شخص وکیل خبره با آگاهی و شناخت کامل از قوانین مقررات و ملاحظه همه جوانب اقدام به اقامه دعوا و مهمتر از آن ارائه دادخواستی که مستند به اصول حقوقی باشد، می نماید. متاسفانه روند دادرسی در محاکم قضایی ایران به خصوص در دیوان عدالت اداری بسیار زمان گیر است و هر  عمل نسنجیده می تواند سبب اتلاف وقت شود.

بنابراین  از آن جا که همه ی مردم نسبت به مقررات فعلی به ویژه دعاوی راجع به دیوان عدالت اداری آگاه نیستند و اقدام خودسرانه ی افراد بدون حمایت و مشاوره و راهنمایی از وکیل افراد آگاه ، آن ها را به نتیجه نمی رساند، بنابراین باید این موضوع را در نظر داشت که هر وکیلی قدرت اقامه و پیگیری دعوا در دیوان عدالت اداری را ندارد. این امر نیازمند کسب تجربه در این حوزه است که هر وکیلی بر اساس سختی و پیچیدگی آیا موضوع تجربه لازم را ندارد. در ثانی وکیل باید با در نظر گرفتن همه شرایط و مهمتر از آن با توجه به مصلحت موکل اقدام به طرح دعوا کند.

موضوع مهم دیگر آن است که وکیل باید اشراف کامل به قوانین در ارتباط با دیوان عدالت اداری داشته باشد. چون بخش عمده‌ای از دعاوی که در دیوان عدالت مربوط می شود به قلمرو استخدام و اختلافات کارگر و کارفرما و تصمیمات مراجع دولتی مربوط می‌شود و ضرورت دارد وکیل آگاهی کامل نسبت به قوانین کار و بیمه تامین اجتماعی و  غیره داشته باشد.

اگر میخواهید بدانید که چگونه یم دادخواست را تنظیم کنید یا درمورد دادخواست دادن نیاز به اطلاعات بیشتر هستیدمقاله وکیل در خمیر را نیز مطالعه کنید

وکیل-در-بستک
وکیل-در-بستک

انحصار وراثت

رسیدگی به امور متوفی مراحل خاص خود را دارد که هر کدام از این مراحل باید با پرداخت هزینه در جای خود انجام شود. معلوم نمودن اموال شخصی که فوت کرده است، یکی از اموری است که بعد از فوت یک نفر باید انجام شود. خصوصاً اگر متوفی اموال قابل توجهی داشته باشد.

آن چه قانون مشخص می‌کند این است که باید تکلیف هر یک از وارثان متوفی و سهم آن ها در اموال باقی مانده از او معلوم شود که به این کار اصطلاحا انحصار وراثت گفته می شود. حال برای این که بدانیم گواهی انحصار وراثت را چطور می توان دریافت کرد با این بخش از مقاله دادسرا یار باید همراه شوید.

طبقه بندی ورثه متوفی

طبقه اول شامل پدر و مادر و زن و شوهر و اولاد اولاد هستند.

طبقه دوم در برگیرنده اجداد و برادر و خواهر و اولاد آن ها می باشند.

طبقه سوم هم عمو و عمه و دایی و خاله و فرزندان آن ها  هستند.

در هر طبقه چنان چه یک نفر از ورثه در قید حیات باشد، باعث می شود که هیچ ارثی به طبقه دیگر نرسد.

 دریافت گواهی انحصار وراثت

وقتی شخصی به شکل حقیقی یا فرضی فوت کند، وراث او نماینده قانونی او در اداره دارایی هستند. برگه ی قانونی که تعیین می‌کند وراث چه کسانی هستند و نسبت ایشان با متوفی چیست و اندازه سهم الارث آن ها از میراث  چه مقدار است؟ گواهی انحصار وراثت نامیده می شود. هر یک از وراث و نیز هر فرد دیگری که قادر باشد ثابت کند در ماترک سهم دارد و صاحب منفعت است، می تواند درخواست صدور گواهی انحصار وراثت را داشته باشد.

وکیل-در-بستک
وکیل-در-بستک

انواع گواهی انحصار وراثت

 گواهی انحصار وراثت محدود

وقتی این گواهی صادر می شود که اموال متوفی کمتر از ۵۰۰ ریال ارزش داشته باشد.

 گواهی انحصار وراثت نامحدود

گواهی انحصار وراثت نامحدود برای متوفیی صادر می شود که اموال او بیشتر از مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال ارزش داشته باشد. فرقی که میان گواهی انحصار وراثت محدود و نامحدود وجود دارد در تشریفات صدور این دو گواهی می باشد. برای گواهی انحصار وراثت محدود نیازی نیست که آگهی این گواهی در یکی از روزنامه های کثیرالانتشار منتشر شود. اما در مورد گواهی انحصار وراثت نامحدود شورای حل اختلاف باید نام ورثه و قدر و السهم آن ها را در یک نوبت آگهی در روزنامه کثیرالانتشار انتشار دهد و یک ماه مهلت دهد. بعد از گذشت یک ماه اگر معترضی نسبت به این گواهی پیدا نشد، آن گاه گواهی انحصار وراثت نامحدود را صادر نمایند.