وکیل در بهاباد|وکیل بهاباد|مشاوره 24 ساعته

وکیل در بهاباد

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در یزد و مشاور حقوقی در یزد

(09222652408)

به درخواست مخاطبین عزیز از وکیل در بهاباد تقاضا کردیم در مورد وکالت توضیح دهد:

وکیل در بهاباد در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال است.

وکیل در بهاباد
وکیل در بهاباد

وکلای تسخیری :

در جرم هایی که جزای آنها هفته اول اعدام و قصاص می باشد ، اگر متهم وکیلی نداشته باشد ، از طرف دادگاه یک وکیل برای او مشخص می گردد .

وکلای معاضدتی : بر اساس اصل ۳۵ قانون اساسی و ماده ۴۴ قانون وکالت انتخاب وکیل از طریق کانون وکلا صورت می گیرد و این اقدام به علت نداشتن توانایی مالی متهم می باشد .

وکلای قراردادی :

وکالتی که هر فرد ، به انتخاب وکیل خود می‌پردازد .

ترفند مالیاتی چگونه می باشد ؟

بعضی از مودیان از پرداخت مالیاتی که مشخص شده است خودداری می‌کنند ، یا تلاش دارند با اعمال فریبانه مالیات خود را  نپردازند ، یا مقدار مالیات کمتری بپردازند ، که به آن فرار مالیاتی گفته می شود . این تخلفات باعث شده است که دولت یکسری قوانین مالیاتی را جهت برخورد با این مورد ها وضع کند ، که در دو دسته مرجع شبه قضایی اداری و مرجع نظارتی به این موارد رسیدگی می‌شود .

جرم های مالیاتی چگونه می باشد ؟

زمانی که افراد به پنهان کردن درآمد و اشتغال خود می‌پردازند و وظایف قانونی خود را انجام نمی دهند ،  مانند : عدم اعلام درآمد یا تاخیر  در تسلیم  اظهارنامه مالیاتی  و … برای افراد یکسری جزا در نظر گرفته می‌شود ، که به صورت زیر می باشد :

_ ممنوع الخروج شدن  .

_ پرداخت جریمه نقدی .

_  ممنوعیت از برخی فعالیت های شغلی  .

_ حبس از شش ماه تا دو سال .

_ محرومیت از برخی از حقوق اجتماعی .

کاربر گرامی وکیل در اردکان توضیح میدهد که مالیات چیست و وکیل مالیاتی باید چگونه باشد

وکیل شرکت ها :

به نقل از وکیل در بافق امروز قوانین حقوقی شرکت ها دارای پیچیدگی های بسیاری می باشد ، به همین جهت ، برای  حل امور آن ، به یک وکیل شرکت متخصص و باتجربه احتیاج است . در بسیاری موارد موسسه های تجاری و غیرتجاری و شرکتهای تجاری و به‌ طور کلی اشخاص حقوقی به دلیل عدم آشنایی کافی با تکالیف حقوقی که بر عهده دارند ، موجب می شود که مشکلات بسیاری برای آنها به وجود بیاید و به همین دلیل بهتر است که جهت امور شرکت ها ، از وکیل شرکت‌ها استفاده کنند ، تا مشکلات و گرفتاری های جدید به وجود نیاید. درصورت نیاز به وکیل علاوه بر مشورت با وکیل در بهاباد میتوانید با وکیل در بافق نیز مشورت نمایید.

مسائل حقوقی شرکت ها

تشکیل پرونده مالیاتی و گرفتن کد اقتصادی ، پلمپ دفاتر قانونی شرکت و تحریر آن ،  اخذ گواهی ارزش افزوده ، بیمه کارکنان شرکت ،  نحوه تغییر در سرمایه شرکت   ، نحوه ثبت شرکت ،  ضمانت نامه های بانکی شرکت ،ر ورود و خروج اعضای شرکت ،  ثبت شعبه شرکت و مسئولیت هایی که در پی دارد ،  قراردادهای تجاری و حرفه‌ای شرکت با اشخاص ثالث ،  اخذ کارت بازرگانی برای شرکت در صورت لزوم ،  نحوه تغییر در سرمایه شرکت    نحوه نقل و انتقال سهام و سهم‌الشرکه ،  قراردادهای تجاری و حرفه ای شرکت با اشخاص ثالث ، چگونگی انحلال شرکت تعیین مدیر تسویه ثبت انحلال شرکت و شیوه تصفیه شرکت   نحوه دعوت و تعداد لازم سهامداران و شرکای شرکت جهت تشکیل مجامع عمومی ،  ثبت صورتجلسه تصمیمات و تغییرات شرکت ، نحوه تقسیم مسئولیت ها بین اعضای شرکت و اعضای هیئت مدیره شرکت ، ارسال اظهار نامه مالیاتی شرکت در موعد مقرر  ، مسئولیت های قانونی دارندگان حق امضاء شرکت .

کدام دادگاه ها به دعاوی شرکت ها رسیدگی می کنند ؟

_ دعاوی حقوقی شرکت ها به صورت زیر می باشد :

وکیل در بهاباد
وکیل در بهاباد

در ارتباط با صلاحیت دادگاه ها در دعاوی حقوقی شرکت ها قانون آیین دادرسی مدنی مشخص می کند که به صورت زیر می باشد :

بر اساس ماده ۲۲ قانون آیین دادرسی مدنی دعاوی مرتبط با ورشکستگی شرکت های بازرگانی که مرکز آن ایران است . همینطور دعاوی مرتبط با اصل شرکت و دعاوی میان شورا و شرکت و اختلافات به وجود آمده بین دعاوی اشخاص دیگر و شرکا علیه شرکت تا موقعی که شرکت باقی می باشد و اگر منحل شود تا زمانی که امور شرکت تصفیه می‌شود ، در مرکز اصلی شرکت اقامه می شود .

و طبق ماده ۲۲ قانون آیین دادرسی مدنی دعاوی که از تعهدات شرکت در مقابل افراد خارج از شرکت ناشی می‌شود در مکانی که تعهد در آنجا شکل گرفته یا مکانی که کالا باید در آنجا تحویل داده شود ، یا مکانی که پول باید در آنجا پرداخت شود ، اقامه می شود . شرکت دارای شعبه های گوناگون در جاهای گوناگون باشد ،  دعاوی ناشی از تعهدات هر شعبه با افراد خارج باید در دادگاه مکانی که شعبه طرف معامله در آنجا هست ، اقامه شود مگر آن که آن شعبه برچیده شده باشد ، که در این صورت دعاوی در مرکز اصلی شرکت برگزار خواهد شد .

دعاوی کیفری شرکت ها به صورت زیر می باشد :

دایره کیفری شرکتها طبق قواعد عامی که هست و همینطور طبق قانون در محل وقوع جرم رسیدگی می شود .

بر اساس ماده ۲۰ قانون تجارت ، انواع شرکت ها در ایران به صورت زیر می باشد :

_ شرکت تعاونی تولید و مصرف .

_  شرکت نسبی .

_ شرکت مختلط سهامی .

_ شرکت مختلط غیر سهامی .

_ شرکت تضامنی این شرکت با مسئولیت محدود .

_  شرکت سهامی مانند شرکت سهامی عام و شرکت سهامی خاص

وکیل شرکت ها در موسسه های تجاری و بنگاه های اقتصادی دارای نقش هایی به صورت زیر می باشد :

وکیل در بهاباد
وکیل در بهاباد

در هر شرکتی احتیاج به بستن قرارداد و پیگیری قراردادها می‌باشد پیگیری امور حقوقی شرکت و آگاهی نسبت به قوانین حقوقی در زمینه‌های تجاری و اقتصادی یکی از احتیاجات شرکت می باشد . افراد عادی به طور کلی از این قوانین و رویه ها و آگاهی کامل ندارند بنابراین وکیل شرکت ها با آگاهی و تسلط و تخصصی که نسبت به قوانین و رویه شرکت‌ها دارد ،  می‌تواند به انعقاد قراردادها و پیگیری امور حقوقی شرکت بپردازد .

پس جهت حل و انجام امور شرکت‌ها داشتن یک وکیل شرکت بسیار ضروری می باشد . استخدام وکیل شرکت ها جهت انجام امور شرکت ، باعث حفظ سرمایه شرکت می شود .

وظایف وکیل شرکت ها :

وکیل شرکت ها و انجام امور مرتبط با شرکت ها و بنگاه های اقتصادی می پردازد .

_ تنظیم قراردادهای خارجی و داخلی شرکت‌ ها .

_ بررسی سندهای مالی شرکت ها .

_ پیگیری امور مالکیت فکری شرکت ها .

_ پیگیری امور بیمه شرکت ها .

_  وصول مطالبات شرکت ها .

_ پیگیری امور ثبتی شرکت ها .

_ پیگیری امور مالیاتی شرکت ها .

_ پیگیری امور گمرکی و بازرگانی شرکت‌ ها .

_   پیگیری دعاوی و اختلافات شرکت ها .

_ مشاوره  حقوقی امور درونی و بیرونی سازمان ها و شرکت ها .

شرکتهای سهامی خاص و یا سهامی عام :

وکیل در بهاباد
وکیل در بهاباد

حضور یک وکیل در شرکت های سهامی بسیار ضروری می باشد ، شرکت‌ های سهامی شرکت‌ هایی هستند که سرمایه آنها به سهام تقسیم بندی شده اند و مسئولیت صاحب های سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها می باشد .  شرکت سهامی شرکت تجاری و بازرگانی هست هرچند که موضوع عملیات آن امور بازرگانی نباشد و در شرکت سهامی نباید تعداد شرکا کم تر از سه نفر باشد . شرکت های سهامی به شرکت‌های سهامی خاص و شرکت‌های سهامی آن تقسیم بندی می شوند . سهامداران گوناگون و موارد حقوقی قانونی مختلفی در ارتباط با میزان سود و سرمایه آن ها هست ، که جهت انجام این امور به وکیل شرکت احتیاج می باشد .