وکیل در تفت|وکیل تفت|مشاوره 24 ساعته

وکیل در تفت

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در یزد و مشاور حقوقی در یزد

(09222652408)

وکیل در تفت
وکیل در تفت

به درخواست مخاطبین عزیز از وکیل در تفت تقاضا کردیم در مورد وکالت توضیح دهد:

وکیل در تفت و وکیل در مهریز  در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال است. همچنین توجه کنید که شما میتوانید در تمام مسائل گفته شده با وکیل در اشکذز نیز مشورت کنید

وکیل معاضدتی:

بر اساس ماده ۲۴ قانون وکالت، در واقع به کسانی که قدرت تادیه ی حق الوكاله ندارند این حق را داده است که از کانون وکلا در این خصوص تقاضای معاضدت نمایند، که در اینصورت کانون مکلف به معرفي وكيل معاضدتی میباشد. بر همین اساس ماده ۲۳ قانون مزبور، وکلای دادگستری را چنین مکلف نموده است که همه ساله درسه دعوای حقوقی به عنوان معاضدت قبول وکالت کنند. در اصل وکیل معاضدتی برای اشخاصی که اوضاع نابسمان مالی دارند میباشد.

وکیل در میبد نیز با این نظر را تایید میکند  که :امروزه در بعضی از موارد که موکیل به وکلا مراجعه میکنند این امکان وجود دارد که وکیل در طی پرونده دچار عمل اشتباهی بشود که باعث شده باشد نتیجه پرونده به ضرر موکل تمام شود یا کم کاری انجام بدهد که به موجب قانون چنین وکلایی مجازات خواهند شد،منتها بحثی که مهم است در اینجا این میباشد که چنانچه وکلا خودشان دچار جرمی بشوند در قانون چگونه مجازات خواهند شد و اینکه آیا انجام تمامی جرایم باعث تعلیق از وکالت و باطل شدن پروانه وکالت میشود؟

در جواب سوال بالا باید بگوییم بستگی به جرم انجام شده از جانب وکیل و تکرار جرم دارد،چرا که اگر به صورت مکرر یک جرم کوچک تکرار شد قطعا باعث باطل شدن پروانه وکالت میشود و حتی گاهی یکسری از جرایم اگر که از جانب وکیل صورت بگیرد باعث میشود که حتی عقد وکالت بهم بخورد و موکل به راحتی وکیل خود را عزل کند.که حال در مورد قصور و تقصیر وکلا و مجازات ان توضیح خواهیم داد.

 

 اهمال، قصور و تقصير وكلا:

در اصل اهمال، قصور وتقصير وکلای دادگستری در انجام وظایف خویش عمدتا تخلف انتظامی شمرده خواهد شد، بنابراین مستوجب تعقیب انتظامی و تحمل کیفر انتظامی میباشد که افزون بر آن، ممکن میباشد از نظر مدني وحتى كيفری موجب مسئولیت وکیل شود. پس چنانچه وکیلی کاری انجام داد که موجب ضرر موکل خویش در پرونده شد و به او آسیب رساند با انکه حین انجام وظیفه عملی خلاف قانون انجام بدهد حتما با او برخورد جدی خواهد شد.

وکیل در تفت
وکیل در تفت

امروزه حق الوکاله وکیل یکی از موضوعات بسیار مهم برای افراد میباشد و موکلین نمیدانند که هنگام مراجعه کردن به وکلا چه حق الوکاله ای عادلانه تر میباشد چرا که بسیاری از ان ها هنگام مراجعه به وکلای متفاوت با حق الوکاله های متفاوتی برای یک موضوع مواجه میشوند که حال در ادامه در مورد حق الوکاله بیشتر توضیح میدهیم.

حق مشاوره حقوقی:

حق مشاوره حقوقی بر اساس شهرت يا دانش مشاوره حقوقی ممکن است متفاوت باشد منتها تفاوت ان انقدر زیاد نیست که مانند حق الوكاله باشد چرا که در حق الوكاله نوسانات قیمت حق الوكاله بیشتر مشاهده میشود، منتها در مشاوره حقوقی تفاوت قیمت انقدر زیاد نیست که نسبت به این مسئله حساس باشید، (اگر ساکن شیراز هستید و نیاز به وکیل کیفری دارید مقاله وکیل کیفری در شیراز را نیز متوانید مطالعه کنید)بنابراین بهتر است که کمی به دور از هزینه تصمیم بگیرید چرا که ممکن است در آینده بر اساس موضوعات پرونده تان مشاوره حقوقی شما تبدیل به وکیل شما نیز بشود،پس برای شما بهتر است در همان ابتدا حتی در مورد مشاوره حقوقی خود تحقیقات لازم را انجام بدهید و نسبت به هزینه اولین جلسه مشاوره زياد حساس نباشید.

به نقل از یکی از دوستان که وکیل در خاتم میباشد :مشاوره حقوقی خود را مدام عوض نکنید!!!!!به امید آنکه مشاوره حقوقی بعدی به شما راهکار بهتری ارائه بدهد چرا که مشاورین حقوقی با استناد و براساس قانون پاسخگو شما هستند و صرفا بر اساس علم خود تصمیم گیری نمی کنند، درست است که راهکارهای ارائه شده بر اساس تحلیل ها و پرونده های مشابه شما ممکن است کمی متفاوت باشد، منتها این موضوع نباید باعث شود که مدام مشاوره حقوقی خود را عوض کنید

نهايتا اگر با مشاوره حقوقي اول به مشکل برخوردید سعی کنید با استناد به مشاوره حقوقی دوم جلو بروید. بیشتر عوض کردن مشاوره حقوقی باعث از میان بردن هزینه های زیادی از جیب شما میباشد پس نسبت به این موضوع زیاد دهن بين نباشید و هر مشاوره حقوقی را که تعریفش را زیاد شنیدید مناسب خود ندانید، چرا که ممکن است بر اساس موضوع شما هر مشاوره حقوقی نتواند کمک کننده باشد و صرفا باید به مشاوره حقوقی که علم بالایی دارد مراجعه نمود.در کل علم بالا و کافی داشتن هم برای وکلا و هم برای مشاورین حقوقی نیاز است،

وکیل در تفت
وکیل در تفت

منتها بسیاری از افراد گمان میکنند که منظور از علم بالا تحصیلات بالا است که منظور ما در واقع تحصیلات بالا نیست چرا که دکترا داشتن یا نداشتن حتما دلیل بر علم کافی یک وکیل نمیشود،در واقع بعضی اوقات تجربه باعث بالا رفتن علم افراد میشود و گاهی اوقات مطالعه زیاد،که شما باید دقت کنید که خواستار وکیلی هستید که از طریق تجربه علم خود را بالا برده است یا وکیلی که از طریق مطالعه زیاد و تحلیل قوانین علم خود را بیشتر نموده است.

امروزه برای بسیاری از افراد این سوال پیش خواهد امد که ایا عقد وکالت نوعی ایقاع هست یا خیر؟که در ادامه در مورد ان توضیح خواهیم داد.

در صور نیاز به مشاوره با وکیل حقوقی در شیراز به لینک مرتبط مراجعه کنید.

ايقاع چیست؟

در ابتدا در معنای ایقاع باید بگوییم که ایقاع عملی است که ایجاب کننده و قبول کننده آن به اراده یک نفر میباشد، اثر گذاری ايقاع یا به شکل یک طرفه است و یا دوطرفه، ايقاع یک طرفه فقط نسبت به خود ايقاع كننده اثر دارد همانند اعراض و دو طرفه مثل طلاق و ایرا که یک طرفه اراده به عملی حقوقی میکند و هم برای خودش و هم برای شخص دیگری آثار حقوقی ایجاد کند.

کدام نوع وكالت مناسب تر است؟

وکالت از حیث توسعه و تضيق شامل دو بخش میباشد مطلق که شامل تمام امور موکل میباشد. مقيد که شامل امر با امور خاصی است. با قيد اداره اموال موكل اطلاق اختيارات وکیل را که به اقتضای لفظ شامل تمام امور موکل میشود صرفا در بخش اموال و در خود اداره آن تخصیص داده و انجام سایر تصرفات را در محدوده یاد شده از قبیل عقد بيع و صلح و رهن….از اختیارات کامل وکیل و نیابت مطلق او استثنا کرده است. وکالت نامه های تنظیمی در دفاتر اسناد رسمی به رغم ضرورت های اجتماعی و اینکه سند وكالت در دفاتر بیشترین حجم اسناد تنظیمی را تشکیل میدهند و نیاز بسیاری از مراجعین دفاتر اسناد رسمی برای تنظیم اسناد وکالت در قالب و نوع مطلق به علت عدم اجرای صحیح قانون و احکام مذکور در عمل متروک و دفاتر و مردم از مزایای آن محروم میباشند.

به این نکته توجه کنید که وکلای متخصص در ابرکوه وجود دارند که شما علاوه برمشورت با وکیل در تفت میتوانید با آن ها نیز صحبت کنید.

وکیل در تفت
وکیل در تفت

وکیل در جامعه امروزی کیست؟

امروزه تعریف های متعددی از کلمه وکیل میشود و خب در طی زمان کلمه وکیل معنای آن به صورت های متفاوت تری بیان شده است، که حال معنای اصلی کلمه وكيل را در جامعه امروزی بیان خواهیم کرد. وکیل شخصی است که از جانب افراد متعدد چه حقيقي چه حقوقی انتخاب میشود برای مسائل حقوقی.

یک وکیل شخصی است که پس از طی کردن دوره دانشگاه خود و مقطع لیسانس در آزمون کانون وکلای دادگستری شرکت کرده که رقابتی سختگیر و نفسگیر است. (رقابت فوق العاده سنگین و تعداد شرکت کننده فوق العاده بالا، ازمون وکالت هر ساله تعداد محدودی را انتخاب میکند بر اساس نیاز جامعه و شرایط موفق به ترازی شده باشد که بتواند تراز و معدلي را کسب کند)البته برای وکیل شدن میشود وکیل دادگستری شد که همان وکیل پایه دو منظور است.