وکیل در جاسک|وکیل بندرجاسک|مشاوره 24 ساعته

وکیل در جاسک

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در بندرعباس و مشاور حقوقی در بندرعباس

(09222652408)

به درخواست مخاطبین عزیز از وکیل در جاسک تقاضا کردیم در مورد دیوان عدالت اداری توضیح دهد:

وکیل در جاسک در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال است.

وکیل در سیریک نیز در تمامای زمینه های گفته شده فعالیت میکند و به علت مجاور بودن شما کاربر عزیز میتوانید برای دریافت مشاوره مقاله مربوطه را مطالعه نمایید

وکیل در جاسک
وکیل در جاسک

دیوان عدالت اداری و شناخت وظایف آن

همان طور که می دانیم قدرت در اختیار دولت و سازمان های وابسته به دولت و نهادهای حکومت است.  به همین سبب این امکان وجود دارد که مردم در قسمت هایی از روابط خود با دولت و نهادهای دولتی مورد ظلم واقع شوند. از طرف دیگر دولت به مفهوم عام به سبب قدرتی که در اختیار دارد در تنظیم بخشنامه ها آیین نامه ها ، مقررات دولتی را رعایت نکند و از این حیث حق مردم مورد ظلم قرار بگیرد. پیرامون این مسئله شما میتوامید با  وکیل دیوان عدالت اداری در شیراز را مطالعه نمایید

به همین منظور نیاز به تشکیلاتی می باشد تا این امکان را داشته باشد که در برابر قدرت دولت بایستد و از حقوق مردم دفاع نماید. در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دیوان عدالت اداری به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های دستگاه قضا مکلف به حمایت از مردم در مقابل دولت و حاکمیت می باشد.

کاربر عزیز و ارجمد شما میتوانید مقاله وکیل در بشاگرد را نیز مطالعه کنید که پیرامون مسائل اقتصادی توضیح داده شده است و در صورت نیاز به وکیل در بشاگرد تماس حاصل فرمایید.

تاریخچه تشکیل دیوان عدالت اداری

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و تصویب قانون اساسی، برای نخستین بار موضوع تاسیس دیوانی به ‌منظور دادرسی به شکایات مردم از مامورین دولتی و مقررات دولتی و نهادهای دولتی پیش‌بینی شد و همین موضوع اساس تشکیل دیوان عدالت اداری در قانون اساسی را گذارد. بر طبق اصل ۱۷۳ قانون اساسی گفته شده است که به مقصود رسیدگی به شکایات و تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مامورین یا واحد ها یا آیین نامه های دولتی و احقاق حقوق آن ها، دیوانی به نام دیوان عدالت اداری زیر نظر رییس قوه قضاییه ایجاد می‌شود.

وکیل در جاسک
وکیل در جاسک

با توجه به این موضوع اولین قانون دیوان عدالت اداری در سال ۱۳۶۰ تصویب شد و این دیوان کار خود را به شکل رسمی آغاز نمود. این قانون بارها مورد بازنگری واقع شده است که آخرین اصلاحات آن مربوط به سال ۱۳۹۹ می باشد. این قانون صلاحیت های ویژه ای را برای دیوان عدالت اداری در نظر گرفته است.

تشکیلات دیوان عدالت اداری

دیوان عدالت اداری متشکل از  شعب قضایی دیوان عدالت اداری است که  رسیدگی به شکایت مردم نسبت به تصمیمات نهادهای دولتی و ماموران دولت و شیوه کار نهادها و مراجع دولت را به عهده دارد و دومین جز تشکیل دهنده دیوان، هیئت عمومی دیوان عدالت اداری می باشد که مکلف به رسیدگی به شکایات از آیین نامه ها و بخشنامه ها و مقررات خلاف قانون و صدور آراء وحدت رویه می باشد.

صلاحیت شعب دیوان عدالت اداری

بر طبق ماده ۱۰ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲ شعبه دیوان عدالت اداری در سه موضوع صالح به رسیدگی می باشد

۱ – رسیدگی به شکایات و اعتراضات اشخاص حقیقی یا حقوقی و تصمیمات و اعمال واحدهای دولتی که شامل وزارتخانه و سازمان ها و موسسات شرکت های دولتی و شهرداری ها و سازمان تامین اجتماعی و تشکیلات و نهاد انقلابی و موسسات وابسته به آن ها و تصمیمات و اقدامات ماموران واحدهای فوق در امور مرتبط به وظایف آن ها می باشد.

در حقیقت هر شخصی از تصمیمات و رفتارهای نهادهای دولتی و حکومتی و عمومی مذکور شکایت دارد قادر است با تقدیم دادخواست به دیوان رسیدگی به این موضوع را از دیوان درخواست نماید.

۲- کمیسیون های مالیاتی و هیئت حل اختلاف کارگر و کارفرما و کمیسیون موضوع ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها فقط از جهت نقض قوانین و مقررات یا مخالفت با قانون می باشد.

در قوانین دولتی ، مراجع اداری ویژه، به منظور رسیدگی و حل و فصل اختلاف میان مردم و این نهادها در نظر گرفته شده است که چنان چه این مراجع در رسیدگی خود مخالف با قانون اتخاذ عمل کنند، دیوان عدالت اداری قادر است به عنوان مرجع فوق وارد عمل شده و تصمیمات غیر قانونی این نهادها را رد نماید.

-۳ صلاحیت دیگر شعب دیوان عدالت اداری راجع به رسیدگی به شکایت کارمندان و حقوق بگیران دولتی می باشد که در بند ۳ ماده ۱۰ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲ ذکر شده است.

بر طبق این بند رسیدگی به شکایات قضات و مشمولان قانون مدیریت خدمات کشوری و سایر مستخدمان واحدها و موسسات مذکور و مستخدمان موسساتی که شمول این قانون نسبت به آن ها نیازمند ذکر نام می باشد، خواه لشکری و خواه کشوری از نظر از بین رفتن حقوق استخدامی، دیوان عدالت اداری صالح به رسیدگی به آن ها می‌باشد و هر ذینفعی با ارائه دادخواست به شعب دیوان قادر است رسیدگی به موضوع را درخواست نمایند.

وکیل در جاسک
وکیل در جاسک

وظایف هیئت عمومی دیوان عدالت اداری

هیئت عمومی دیوان عدالت اداری با حضور دو سوم قضات و مستشاران شعب دیوان ایجاد می‌شود و صلاحیت ویژه به منظور رسیدگی به موضوعات خواهد داشت. بر طبق ماده ۱۲ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مهم ترین وظیفه این هیئت صدور رای وحدت رویه در مورد  ارای مشابه متعدد یا متعارض که از طرف شعب دیوان صادر شده باشد، است.

نکته قابل توجه این که صلاحیت اختصاصی هیئت عمومی دیوان آن است که رسیدگی به شکایات و تظلمات و اعتراضات اشخاص حقیقی یا حقوقی از آیین نامه ها و سایر نظامات و مقررات دولتی و شهرداری ها و موسسات عمومی غیر دولتی در جایی که قوانین ذکر شده در تعارض با قانون است یا قانونی بودن یا عدم صلاحیت مرجع مربوطه یا تجاوز یا سوء استفاده از اختیارات یا تخلف در اجرای قوانین و مقررات یا امتناع از انجام وظایفی که سبب از بین رفتن حقوق افراد می‌شود ثابت شده است را بر عهده دارد. یعنی چنان چه کسی که آیین نامه ها و بخشنامه ها یا دستورالعمل یا هر شکل نظام نامه و مقررات دولتی را بر خلاف شرع و قانون تشخیص دهد که قادر است ابطال آن را از دیوان عدالت اداری درخواست کند، دیوان در مورد ابطال مقررات غیر قانونی خودش شخصا تصمیم می گیرد.

اما در مورد ابطال مقررات غیر شرعی نظر فقهای شورای نگهبان باید اعمال شود و سپس بر اساس نظر فقهای شورای نگهبان تصمیم گیری می نماید. نکته قابل توجه این که در مورد درخواست برای ابطال مقررات دولتی ذینفع بودن در تقدیم دادخواست ابطال ضرورتی ندارد و هر شخصی قادر است، ابطال این دسته از قوانین را از دیوان تقاضا نموده و دیوان هم وظیفه دارد به موضوع رسیدگی کند.

شیوه رسیدگی در دیوان عدالت اداری

تشکیل پرونده و آغاز به رسیدگی در دیوان عدالت اداری به این صورت است که ابتدا فرم دادخواست دیوان عدالت اداری از سوی ذینفع یا وکیل رسمی دادگستری  تنظیم می شود. نمونه فرم دادخواست دیوان عدالت اداری را با یک جستجوی ساده در اینترنت و یا از دفاتر نمایندگی استانی دیوان عدالت اداری یا از ساختمان مرکزی دیوان در تهران می توان تهیه نمود.

وکیل در جاسک
وکیل در جاسک

تنظیم دادخواستی که قرار است در آن شکایت نگارش شود، بسیار تخصصی است و به این منظور باید از یک وکیل مجرب و ماهر و با تجربه و تخصص در دیوان عدالت اداری بهره گرفت و موکل سرنوشت خود را به دست او بسپارد.

رسیدگی به اعتراضات از آراء مراجع شبه قضایی

به مراجعی که زیر مجموعه قوه مجریه تشکیل می شوند و در مواردی حکم صادر می کنند ” مراجع شبه قضایی ” گفته می شود . در صورتی که این مراجع و هیات ها آرائی صادر کنند و اشخاص نسبت به آنها اعتراضی داشته باشند

می توانند به دیوان عدالت اداری اعتراض نمایند . به موجب بند دوم ماده 10 قانون دیوان عدالت اداری ،  رسيدگي به اعتراضات و شكايات از آراء و تصميمات قطعي مراجع شبه قضایی همچون هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری ، كميسيون‌های مالياتی ، هيأت حل اختلاف كارگر و كارفرما ، كميسيون موضوع ماده 100 قانون شهرداری ها از جمله وظایف دیوان عدالت اداری است . مهلت اعتراض به آراء مراجع شبه قضایی برای اشخاص ساکن ایران سه ماه از تاریخ ابلاغ رای است .

رسیدگی به شکایات استخدامی علیه دولت

علاوه بر موراد مذکور ، دیوان عدالت اداری مرجعی عام برای رسیدگی به شکایات استخدامی علیه دولت است . به موجب بند سوم ماده 10 قانون دیوان عدالت اداری ، رسيدگي به شكايات قضات و مشمولان قانون مدیریت خدمات کشوری و ساير مستخدمان واحدها و مؤسسات مذكور در بند 1 ماده 10 ، از حيث تضييع حقوق استخدامی شان ، در صلاحیت دیوان عدالت اداری است .