وکیل در جم|مشاوره 24 ساعته و سریع

وکیل در جم

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در بوشهر و مشاور حقوقی در بوشهر

(09222652408)

به درخواست مخاطبین عزیز از وکیل در جم تقاضا کردیم در مورد حقوق توضیح دهد:

وکیل در جم در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال است. 

در موارد فوق با وکیل در کنگان نیز میتوانید مشورت نمایید

انواع وکیل حقوقی

و کیل قادر است در موضوعات گوناگونی وارد شود و به همین علت وکیل خودش به انواع مختلف قابل تقسیم است. از جمله وکیل دادگستری و وکیل رسمی که دفاتر اسناد رسمی در نامه رسمی  برای اشخاص صادر می کند و وکیل معاضدتی وکیل اتفاقی و وکیل تسخیری.

وکیل انتخابی

هر شخصی با میل و اراده خود قادر است فردی را به عنوان وکیل برگزیند که به او وکیل انتخابی اطلاق می شود. این وکلا شامل وکلای رسمی هستند که شخص از طریق دفترخانه اسناد رسمی فردی را تحت عنوان وکیل به منظور طرح دعواهای مورد نظر خود مثل رجوع به ادارات شهرداری یا فروش اموال برمی‌گزیند یا می تواند وکلای دادگستری باشد که در مراجع قضایی و زیر مجموعه های آن مثل شعب حل اختلاف و مراجع انتظامی به نمایندگی از موکل برای احقاق حقوق باید فعالیت نماید.

وکیل تسخیری

وکیل تسخیری عبارت است از شخصی که دادگاه برای افراد بی بضاعت در  ارتباط با جرایم بسیار مهم کیفری مثل قتل و نظیر آن به منظور دفاع از حقوق  آن ها بر می گزیند که مخارج این دسته از وکلا بر طبق تعرفه قید شده در قانون وکالت از سوی دولت به وکیل اعطا می شود.

وکیل معاضدتی

در حقیقت وکیلی می باشد که دادگاه در صورت درخواست اشخاص بی بضاعت که در واقع توانایی مالی برای اخذ وکیل ندارند برای آن ها انتخاب می نماید. بر این اساس که در صورت این که عدم دارایی و توانایی مالی شخص محقق شود و تقاضای او از دادگاه برای داشتن وکیل احقاق گردد، دادگاه به وسیله ی کانون وکلا یا وکلای قوه قضاییه و مشاوران، شخصی را به عنوان وکیل برای او انتخاب کرده تا قادر باشد از حقوق خود دفاع نماید و حق کسی به علت نداشتن توانایی مالی تباه نگردد.  حق الوکاله یک وکیل معاضدتی رایگان می باشد.

وکیل اتفاقی

بر اساس قانون موضوعه کشور، نزدیکان درجه یک قادر هستند هر سال یک یا دو دفعه از هم در خواست وکالت کنند که در این حالت با محقق شدن رابطه قرابت میان آن ها از سوی مقام قضایی و با تشخیص قاضی دادگاه این دسته از وکالت محقق خواهد شد.

وکیل یا نماینده حقوقی ادارات

سازمان و نهادهای دولتی و اداره ها قادر هستند شخصی را که در آن اداره اشتغال دارد با تصویب نمودن رئیس اداره مذکور، به عنوان نماینده حقوقی به منظور اقامه و طرح دعوا و یا به جهت دفاع از دعاوی اشخاص مربوطه به دادگاه معرفی کند تا از حقوق و منافع اداره دفاع نماید.

وکیل خانواده

وکیل خانواده در واقع شخصی می باشد که در موضوعات حقوق و قوانین خانواده‌ای دخالت کرده و نسبت به این موضوعات اشراف جامع دارد. از آن جایی که واژه وکیل عامیانه است، این فرد می تواند وکیل محضری باشد که در دفترخانه اسناد رسمی به وسیله شخصی انتخاب می شود تا امور خانوادگی و مطالبات حق و حقوق ضایع شده اعضای خانواده را اخذ نماید و یا این که قادر است وکیل دادگستری باشد که به نمایندگی از فرد در دادگستری و زیر مجموعه آن فعالیت های قضایی انجام داده و نسبت به احقاق حق موکل خود اقدام نماید.

وکیل مهاجرت

مقصود از وکیل مهاجرت وکیلی است که در امور راجع به مهاجرین به کشورهای دیگر و دریافت تابعیت از کشورهای مربوطه که در آن اقامت گزیده اند، اطلاعات کافی داشته باشد و در واقع وکیل مهاجرت می داند که به چه طریقی از حقوق مهاجرین در کشورهای اقامت یافته دفاع کند یا در مورد تبعیت آن ها فعالیت نماید.

وکیل چک و سفته

وکیل در بندر عسلویه در این باره میگوید:وکیل چک و سفته وکیلی می باشد که در موضوعات راجع به چک که از بانک های گوناگون صادر می شود و نیز در مورد سفته ها و گواهی عدم پرداخت انواع چک و  واخواست سفته ها و ظهرنویسان چک و حقوق و تکالیف راجع به ظهرنویسان چک و سفته ها دارای معلومات کافی و مسلط باشد تا قادر شود از حقوق موکل خود به شکل صحیحی دفاع نماید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله وکیل در دیر  و وکیل در بندر عسلویه را مطالعه کنید.

وکیل شرکت

مقصود از وکیل شرکت آن دسته از وکلا هستند که در امور راجع به شرکت ها و انواع شرکت ها اطلاعات کامل دارند و این شرکت ها   می توانند شرکت‌های تجاری مشخص در قانون تجارت مثل شرکت با مسئولیت محدود و شرکت تضامنی و یا شرکت های غیر تجاری مثل شرکت‌های عام المنفعه و فرهنگی باشند.

وکیل امور قراردادها

همان وکیل در قراردادهایی است که میان افراد تنظیم می‌شود و اطلاعات حقوقی کافی دارد. این قراردادها می تواند بین اشخاص حقیقی یا اشخاص حقوقی تنظیم شود. وقتی وکیل خود در زمان عقد این قرارداد ها وجود داشته باشد، قادر است تا حد زیادی از زیان و ضرر و کلاهبرداری هایی که در آینده شکل می گیرد، پیشگیری کند.

وکیل ملکی

وکیلی می باشد که در مورد املاک گوناگون که شامل ملک بایر و غیر بایر است دارای اطلاعات حقوقی و غیر حقوقی می باشد.

تخصص های حقوقی

انواع تخصص های حقوقی در برگیرنده ی تخصص حقوقی در زمینه حقوق تجارت و امور مالی در زمینه امور خانواده و همه قوانین راجع به آن، تخصص حقوقی راجع به حقوق مدنی راجع به امور کیفری و حقوق مدنی که خودش به انواع قراردادهای معین و غیر معین و ارث و میراث و غیره تقسیم بندی می‌شود، می باشد. تخصص حقوقی راجع به دیوان عدالت اداری و حدود وظایف آن هم است.

حقوق عمومی و انواع آن

حقوق عمومی در برگرفته حقوقی می باشد که میان ادارات و نهادهای دولتی یا موسسات عمومی در انجام وظیفه و خدمت متقابل به مرد می شود و باید مورد اجرا واقعی شود و نیز شیوه اجرای آن در حقوق عمومی توضیح داده شده است. مثلا حقوق متقابل میان شهرداری که یک موسسه عمومی در جامعه می باشد و شهروندان یکی از انواع حقوق عمومی است و قوانین و حقوق حاکم بر روابط بقیه ادارات مثل سازمان ثبت اسناد با مردم هم زیر مجموعه حقوق عمومی واقع می‌شود.

تفاوت وکیل با مشاور حقوقی

وظیفه اصلی مشاوران دادن راهنمایی به افراد، سازمان ها و شرکت هاست. مشاوره حقوقی فرد را از جنبه های مختلف مالی و تجاری آگاه می کند. درحالی که وکلا معمولا زمانی به اشخاص مشاوره می دهند که شخص دچار مشکل حقوقی شده باشد.

تفاوت اصلی در دادگاه در سه مورد است:

 • کارآموزی
 • گرفتن مدرک پایه یک
 • نحوه حضور در جلسات دادگاه

وظایف یک وکیل:

 • مشاوره در خصوص مشکلات کیفری و حقوقی
 • ارائه مدارک و شواهد به دادگاه و حضور در دادگاه
 • جمع آوری و نگهداری از مستندات
 • دافاع از موکل در محضر دادگاه
 • تحلیل و دانش قضایی

وظایف یک مشاور حقوقی:

 • امور مربوط به انواع دعاوی
 • قراردادها
 • تحقیق و پژوهش
 • تنظیم و پیش نویس انواع قرارداد
 • ارئه مشاوره و اطلاعات لازم

برای موفقیت در هر پرونده ای چه مواردی الزامی است؟

 • اسناد معتبر و درجه اعتبار شما
 • رسیدگی قاضی به هر پرونده
 • نحوه ارائه ادله وتنظیم لایحه توسط وکیل
 • نحوه دفاع وادله شما

برای موفقیت در پرونده علاوه بر موارد بالا حفظ خونسردی به همراه داشتن دانش و اطلاعات کافی از قوانین جامعه اسلامی و تبصره های به شما در جهت گرفتن کامل حق خود کمک می کند.