وکیل در خمیر|وکیل بندرخمیر|مشاوره 24 ساعته

وکیل در خمیر

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در بندرعباس و مشاور حقوقی در بندرعباس

(09222652408)

به درخواست مخاطبین عزیز از وکیل در خمیر تقاضا کردیم در مورد دیوان عدالت اداری توضیح دهد:

وکیل در خمیر و تمام شهرستان های اطراف از جمله وکیل در قشم در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال است.

شیوه ثبت دادخواست

وکیل در بستک میگوید:بعد از آن که دادخواست تنظیم شد و در آن شکایت به رشته تحریر درآمد و ضمائم آن تهیه و آماده شد، باید به ساختمان دیوان عدالت اداری مراجعه نمود. این اقدام شخصا و یا به وسیله وکیل انجام می‌شود. ثبت دادخواست در دیوان عدالت اداری به شکل حضوری یا از طریق دفاتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در مراکز استان ها انجام می شود. بعد از آن که دادخواست به دیوان تسلیم شد، در یک پیام کوتاه به شماره همراه شاکی شماره ثبت و تاریخ و شعبه ارجاع شونده ارسال می شود. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با وکیل در بستک نیز مشورت نمایید هم چنین میتوانید جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید.

وکیل در خمیر
وکیل در خمیر

شیوه رسیدگی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری می باشد. دو طرف به جهت رسیدگی در دیوان عدالت اداری حاضر نمی شوند. به همین سبب یک وکیل متخصص دیوان عدالت اداری یا قاضی بازنشسته دیوان عدالت اداری باید در پرونده مطروحه حاضر باشد. بعد از آن که پرونده طرح شده به شعبه دیوان فرستاده می شود و شعبه آن را تکمیل تشخیص دهد، نسخه ثانویه از شکایت شاکی به اداره یا مرجع طرف شکایت فرستاده می شود تا در این مهلت یک ماهه اداره طرف شکایت، نسبت به ارسال پاسخ به دفتر شعبه رسیدگی کننده در دیوان عدالت اداری اقدام کند. بر اساس قانون وقتی پاسخی از سوی طرف شکایت ارسال نشود این موضوع مانع از رسیدگی نیست. اما عموماً تا زمان دریافت پاسخ ،رسیدگی انجام نمی شود. و به همین علت بیشتر ادارات و سازمان ها با  تاخیر عمدی در فرستادن پاسخ به اطاله دادرسی کمک کرده تا شاکی خسته شود.

عموما طرف شکایت با جلوه دادن این موضوع که دعوای مطروحه سبب برهم زدن  امنیت عمومی  وسایر کارکنان و جامعه می‌شود، تلاش می‌کنند که با اثرگذاری و اعمال نفوذ در فرایند رسیدگی کرده و با ارسال گزارشات و مطالب غیر واقعی و اثبات نشده تلاش می کند شخصیت شاکی را ترور نموده یا او را بی اهمیت جلوه داده و قاضی دیوان عدالت اداری را به عدم توجه به موضوع شکایت شده و انحراف از موضوع متقاعد می نماید. به همین علت حضور یک وکیل خبره و شجاع و با تجربه می تواند پرونده را به مسیر قانونی خود برگرداند.

فرستادن پرونده به شعبه جهت رسیدگی

بعد از آن که پاسخ از طرف شکایت دریافت شد و پرونده آماده گردید، در دفتر تعیین وقت می شود و در زمان مشخص به قضات شعبه ارسال خواهد شد. قضات دیوان عدالت اداری هرشکل تحقیقی را که ضرورت بدانند به وسیله ضابطین قوه قضاییه و مراجع اداری انجام می دهند و حتی مجاز هستند که نیابت قضایی را در این زمینه اعطا نمایند.

بر اساس ماده ۳۲ قانون دیوان عدالت اداری  در صورت درخواست شعب دیوان عدالت اداری همه واحدهای دولتی شهرداری ها و سایر موسسات عمومی و مامورین دولتی وظیفه دارند، در مدت یک ماه نسبت به ارسال اسناد و پرونده مورد درخواست اقدام نموده و اگر ارسال نکنند باید علت آن را به شکل کتبی به دیوان عدالت اداری ابلاغ نمایند و چنان چه از این کار امتناع ورزند به مجازات مقرر در قانون ، رییس مرجع مزبور به انفصال موقت از خدمات دولتی از یک ماه تا یک سال محکوم خواهد شد.

وکیل در خمیر
وکیل در خمیر

صدور دادنامه بدوی

بعد از صدور دادنامه موضوع به دو طرف یا وکیل آن ها ابلاغ می شود که دستیابی به دادنامه به وسیله نمایندگی های استانی دیوان عدالت اداری یا سامانه ثنا نیز میسر است.

تجدید نظر احکام بدوی دیوان

همه داد نامه‌هایی که از شعب بدوی دیوان عدالت اداری صادر می شود، طی مدت ۲۰ روز بعد از ابلاغ قابلیت تجدید نظر خواهی دارد. با توجه به ماده ۶۵ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری همه آرای بدوی دیوان قابل تجدیدنظرخواهی است. درخواست تجدید نظر باید بر روی فرم دادخواست تجدید نظر دیوان عدالت اداری تنظیم شده و بعد از الصاق تمبر  هزینه دادرسی مرحله تجدید نظر خواهی به شعبه صادر کننده دادنامه بدوی و یا دبیرخانه دیوان تقدیم شود تا به یکی از شعب تجدیدنظر دیوان عدالت اداری ارجاع گردد. شعب تجدیدنظر بعد از تبادل لوایح اقدام به صدور دادنامه خواهد کرد. اگر شعبه تجدید نظر دیوان اعتراض وارد شده را قبول نکند، رای را دوباره تکرار می کند و در غیر این صورت آن را رد نموده و بعد از رسیدگی ماهوی رای صادر می کند. چنان چه رای شعبه بدوی دیوان عدالت اداری اشتباهاتی مثل قلم خوردگی از قلم افتادگی یا اشتباه تایپی داشته باشند، آن را اصلاح کرده و تایید می نماید.

وکیل در خمیر
وکیل در خمیر

وکیل دیوان عدالت اداری

در مقاله وکیل در بندر لنگه پیرامون مسئله دیوان عدالت اداری و وضایف آن توضیحات بیشتری آمده است.

انتخاب وکیل خوب و متخصص در این مرحله در دیوان عدالت اداری و دیدگاه وکالت تخصصی به شکایت و دعاوی راجع به دیوان، شانس موفقیت پرونده را بالا می برد. پرونده های مطرح شده در دیوان عدالت اداری نشان دهنده آن است که اکثر پرونده‌هایی که بدون وکیل در دیوان عدالت اداری اقامه شده است سبب شکست و رد دعوای خواهان می‌شود.

نکته ای  را همواره باید در نظر داشت که طرف شکایت خواهان در دیوان عدالت اداری ادارات و سازمان های با تجربه و تبحر کافی در دفاع از شکایت هستند و تجارب خود را سالیانه در اختیار دارند. پس مبارزه با آن ها کار ساده‌ای نیست و حتما باید از وکیل پایه یک دادگستری با تسلط و تجربه و موفقیت در پرونده های دیوان عدالت اداری بهره برد تا روش‌های مغلوب نمودن طرف شکایت را دانست.

پس در این مسیر باید از یک وکیل با سابقه در امور دیوان عدالت اداری بهره گرفته تا با تجارب خود بتواند نسبت به تلاش های طرف شکایت که سعی در خنثی کردن شکایت علیه سازمان خود را دارد تلاش های نفوذ و بلا اثر نشان ‌دادن ادعای شاکی را که در طی سال ها آموزش دیده و تجربه دارد، اقدام نماید.

به همین علت است که شاکی یا وکلای بی تجربه و کم سابقه و نا آگاه به روش های دیوان عدالت اداری، عموماً توانایی مبارزه با نمایندگان ادارات یا بروکراسی مسموم سازمان های دولتی که در این مسیر تلاش در غلبه بر شاکی دارند را نداشته و بسیار رویت شده است که آن ها گرفتار کاغذ بازی آن ها می شوند و به جای پرداختن به قانون به حواشی می‌پردازند و از اصل موضوع منحرف شده و جا را برای رقیب خالی می‌کنند که همین موضوع سبب رد دعوا و ضایع شدن حق موکل می شود. وکالت در دیوان عدالت اداری از موضوعات بسیار مهم بوده و احتیاج به یک وکیل بسیار ماهر و متخصص و کارآزموده دارد که اشراف کامل به قوانین و ساز و کارهای ادارات داشته باشد و از تسلط کامل نسبت به قانون رویه دیوان عدالت اداری برخوردار باشد و پرونده های زیادی را در این مسیر به موفقیت رسانده باشد.

وکیل در خمیر
وکیل در خمیر

جمع بندی وکیل در بندرخمیر

دیوان عدالت اداری عالی ترین و بالاترین مرجع رسیدگی به اختلافات میان مردم با دولت و دستگاه‌های دولتی وکمیسیون های شهرداری و نظیر آن می باشد. طرح دعاوی و دنبال کردن موضوع در دیوان عدالت اداری از تشریفات و گستردگی و پیچیدگی نسبت به سایر دعاوی برخوردار می باشد که حتماً باید در این مسیر برای کسب نتیجه مطلوب از حضور یا مشاوره افراد و آگاه بالاخص وکیل عالی که در این حوزه تجارب موفقیت‌آمیزی کسب نموده است،  بهره گرفت. بندر خمیر یکی از توابع استان هرمزکان به مرکزیت بندر عباس میباشد که مجاور این شهر میباشد از این رو میتوانید جهت مشاوره با وکیل در بندرعباس نیز تماس حاصل فرمایید

امروز دیوان عدالت اداری در یک اقدام شایسته امکان ثبت دادخواست را به وسیله سایت دیوان فراهم کرده که باید توجه داشت در اختیار داشتن کد ثنا نیز برای ثبت دادخواست ضرورت دارد شیوه رسیدگی در دیوان هم اصولاً به شکل غیر حضوری می‌باشد و شعبه رسیدگی کننده بعد از ثبت دادخواست آن را برای ارائه پاسخ به طرف مقابل شکایت می فرستد تا از خود دفاع کند. در پایان بعد از بررسی و ملاحظه پرونده چنان چه اقدام دیگر لازم نداشته باش، اقدام به صدور رای خواهد کرد که این رای قابل اعتراض در دادگاه تجدید نظر شعب تجدید نظر دیوان عدالت اداری می باشد.