وکیل در سمیرم|وکیل سمیرم|مشاوره 24 ساعته

وکیل در سمیرم کیست

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در اصفهان و مشاور حقوقی در اصفهان

(09222652408)

به درخواست مخاطبین عزیز از وکیل در سمیرم تقاضا کردیم در مورد رابطه نامشروع توضیح دهد:

وکیل در سمیرم و وکیل در دهاقان در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال است.

وکیل در سمیرم
وکیل در سمیرم

موارد منع رابطه نامشروع

زوجیت داشتن

کاملاً واضح و مسلم است در شرایطی که زن و مرد به شکل رسمی و قانونی رابطه زوجیت دارند، داشتن رابطه زناشویی آن ها با هم دلیل بر رابطه نامشروع نیست. فرقی هم نمی‌کند که این رسمیت به شکل نکاح موقت باشد یا عقد دائم.

اعمالی مثل تقبیل یا مضاجعه

سوء برداشت از این عنوان می تواند برای جوامع انسانی هرکشوری خطرناک باشد. وقتی رابطه نامشروع در این مورد صادق نیست که افراد نامحرم با هم هیچ رابطه فیزیکی نداشته باشند. اما این دال بر این نیست که افرادی با برقراری ارتباط از طریق تلفن و فرستادن پیامک های غیر اخلاقی رابطه نامشروع خود را تبرئه نمایند و این نکته را هم باید در نظر گرفت که برخی اوقات زنان و مردانی که در محل کار خود قرار دارند و با هم ارتباط کاری و صحبت های متداول دارند. آیا امکان دارد یک همکار یا یک همکلاسی یا یک فامیل از یکدیگر سوال بپرسن جزو روابط نامشروع دانست؟ چنان چه  معاشرت و احوال پرسی روزانه آن ها از حدود  تعریف جرم عرفا خارج است، نباید آن  رابطه نامشروع قلمداد کرد.

اکراه و اجبار نداشتن در رابطه

مقصود آن است که شخصی بدون میل باطنی و رضایت مجبور به انجام این روابط شود که در این حالت فقط اکراه کننده مجازات می شود و اکرا شونده را هیچ مجازاتی تهدید نمی کند.اما اکراه در قتل دارای قواعد مخصوص به خود است که در این مورد میتوانید مقاله موصوف را در سایت یاروکیل مطالعه نمایید

وکیل در سمیرم
وکیل در سمیرم

غیر از زنا بودن رابطه

عمل زنا سبب حد می شود و شیوه های اثبات و شرایط احراز  آن خاص خود عمل زنا می باشد. بنابراین رابطه نامشروع زمانی تحقق می یابد که عمل صورت گرفته خارج از شرع و قوانین اسلامی باشد.

شرایط مهریه برای زن شوهر دار با سابقه رابطه نامشروع

بسیاری از مردها بر این تصور هستند که اگر زن به مرد خیانت کند و رابطه نامشروع داشته باشد، دیگر شامل حال او مهریه نخواهد شد. در صورتی قانونگذار در مورد جرم خیانت  چنین بیان داشته است که مهریه یک دین است و بر دوش مرد و شوهر باید آن را بپردازد و انجام هرگونه رابطه نامشروع  وخیانت، این حق را نسبت به زن از بین نمی برد.

رابطه نامشروع زن به وسیله رسانه‌های اینترنتی

روابط پیامکی و اینترنتی، مواردی از این دست است که مرد عموماً به دنبال آن است که با اثبات این موضوع رابطه زنی را که خیانت کرده قطع نموده و او را طلاق دهد. بنابراین این رابطه چه فیزیکی چه پیامکی باشد، جرم تلقی می شود و دادگاه مسیر شکایت را برای مرد ها باز گذاشته است. اما اثبات این موضوع بر عهده شاکی یعنی مرد است.

وکیل در سمیرم
وکیل در سمیرم

رابطه نامشروع دختر باکره

پیش از آن که در مورد رابطه نامشروع دختر باکره شرح دهیم، ابتدا در مورد باکره بودن دختران توضیحاتی را ارائه می‌کنیم. مقصود  از دختر باکره دختری است که پرده بکارت دارد و هیچ رابطه زوجیتی با مرد نداشته است بنابراین او را باکره می گویند.

حال اگر برخی مردان هوسران با توجه به مسائل غیر اخلاقی جامعه کنونی شرایط را برای این رابطه نامشروع غیر اخلاقی باعث تن فروشی او شوند و قانونگذار برای این رابطه مجازات تعیین کرده باشد و با او رابطه نامشروع برقرار کنند، قانون چنین تعیین کرده است؛ چنان چه رابطه نامشروع با دختر باکره به شکل اجباری و  با اکراه باشد، قانون شخص متهم را به اعدام محکوم می کند. در حالی که اگر وجود رابطه نامشروع با رضایت دو طرف باشد، شکل زنا را به خود می‌گیرد. اما قانونگذار در این خصوص از خلافکار خواسته است که برای ادعای خود دلایل صحیح و محکمه پسند ارائه کند. در غیر این صورت حکم دادگاه برای متخلف اعدام خواهد بود. اگر حکم زنای دختر باکره و پسر مجرد ثابت گردد قانون هر دو را مجازات می نماید.

دلایل عمده رابطه نامشروع

دلایل عمده برای برقراری رابطه نامشروع وجود دارد که در زیر به شکل خلاصه آن ها را شرح داده ایم:

-عدم رضایت جنسی در رابطه زناشویی با زن و مرد خود

-عدم رضایت احساسی و عاطفی در رابطه زناشویی

-از بین رفتن  عشق به همسر خود

-تمایل به رابطه جنسی بیش از اندازه

-عاشق فرد جدیدی شدن با وجود داشتن همسر و فرزند

-حس کنجکاوی و دنبال تجربیات جدید بودن مردان و زنان

-اثبات رابطه نامشروع به وسیله وکیل دادگستری

وکیل رابطه نامشروع

رابطه نامشروع از جمله مسائل پیچیده دنیای حقوق است. زیرا در این دسته از رابطه ها اشخاص مجرم خودشان به شکلی آشکار رابطه نامشروع خود را با کسی در میان نمی‌گذارند و به دنبال بی‌آبرو نمودن خودشان نمی باشند. بنابراین تا جایی که امکان دارد تلاش می‌کنند که این رابطه را مخفی نگه دارند.  به هیچ وجه هم نمی گذارند خانواده دو طرف از این موضوع باخبر شوند. بنابراین برای مخفی شدن این رابطه تمام تلاش خود را می‌کنند که شواهد و مدارکی که امکان دارد برای آ نها گرفتاری به وجود بیاورد را محو کنند. در این مورد میتوانید با وکیل در شهرضا نیز مشورت نمایید و از مشاوره های وکیل استفاده نمایید

از آن جمله حذف پیامک هایی است  که از طریق تلفن یا  اپلیکیشن‌های مختلف  رد و بدل می‌کنند. برای اثبات رابطه نامشروع حتماً باید به سراغ اشخاصی رفت که در این حرفه دارای علم و آگاهی هستند و باید به وکلای رابطه ‌نامشروع رجوع نمود. وکلایی که در تلاشند در پرونده قضایی که به آن ها واگذار می شود حق را به حق دار برسانند. نکته قابل توجه آن که خیانت و برقراری رابطه نامشروع از نخستین اتهاماتی است که زن و شوهر هنگام اختلاف دهم می زنند.

در قانون هم شکایتی به عنوان روابط نامشروع به رسمیت شناخته شده و از طرف قضات دادگستری مورد رسیدگی قرار می‌گیرد. مثلاً مردی قصد دارد از زن خود جدا شود و مهریه او بسیار زیاد است برای آزاد شدن از پرداخت مهریه، داستانی را رقم می‌زند که مرد غریبه با همسرش رابطه نامشروع برقرار کند و با اخذ فیلم از این وضعیت، زن خود را تهدید می‌کند تا با نگرفتن مهریه و دریافت پول از او ،برای عدم توضیح فیلم راضی به طلاق شود. براین اساس داشتن رابطه نامشروع از مباحث پر تلاطم و چالش در هر جامعه خصوصاً ایران است. زیرا در برخی از رابطه ‌ها زن یا مرد نسبت به تعهداتی که در زمان عقد به آن پایبند بوده اند، بی اهمیت می گردند و این بی اهمیتی نسبت به قانون و زندگی در جامعه ،خود را با رابطه نا مشروع جلوه می‌دهد.

قبلا اشاره کردیم که رابطه نامشروع از دسته جرایمی است که نیاز به شاکی خصوصی ندارد و در صورت وقوع این جرم ها قانون قادر است به شکل مستقل برای فرد متهم مجازات تعیین کند. در این صورت استفاده از یک وکیل متخصص در شیراز  در این رابطه خالی از لطف نمی باشد.

وکیل در سمیرم
وکیل در سمیرم

غیر زنا

بر اساس ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی اگر زن و مردی که بین آن ها پیوند نکاح برقرار نشده است، مرتکب اقدامات نامشروع و عمل منافی عفت من های زنا شوند، مانند تقبیل و مضاجعه مجازات آن ها ۹۹ ضربه شلاق خواهد بود. چنان چه این عمل با اکراه و اجبار باشد، فقط اکراه کننده مجازات تعزیری را دریافت می کند. در ماده فوق عنصر قانونی جرم رابطه نامشروع شرح داده شده است و در این ماده چنین تشریح شده است که اگر زن و مردی بینشان پیوند زناشویی و علقه ی ازدواج نباشد و روابطی خارج از عرف مثل بوسیدن و همخوابی بدون دخول انجام دهند یا در آغوش کشیدن و مانند آن را داشته باشند، رابطه نامشروع قلمداد می شود و مجازات دارد.