وکیل در فلاورجان|وکیل فلاورجان|مشاوره 24 ساعته

وکیل در فلاورجان کیست

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در اصفهان و مشاور حقوقی در اصفهان

(09222652408)

به درخواست مخاطبین عزیز از وکیل در فلاورجان شهر تقاضا کردیم در مورد رابطه نامشروع توضیح دهد:

وکیل در فلاورجان در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال است.

وکیل در فلاورجان
وکیل در فلاورجان

انواع  رابطه ی نامشروع

رابطه نامشروع به دو حالت می باشد:

1- رابطه نامشروع بدون زنا

2- رابطه نامشروع زنا

رابطه نامشروع بدون زنا

مقصود از رابطه نامشروع بدون زنا اقدامات منافی عفت یا روابط نامشروع بدون زنا با توجه به ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی شامل روابطی است که سرانجام به رابطه جنسی به مفهوم خاص منجر شود. پس اگر از روی شهوت به شخص دیگری اشاره شود مثل چشمک زدن و لبخند عاشقانه و .. در این رابطه نمی گنجد. بر اساس قانون چنان چه کسانی مرتکب بوسیدن و همبستر شدن شوند، مجازات شلاق تا حداکثر ۹۹ ضربه برای آن ها پیش‌بینی می‌شود و اگر عمل با زور و از روی اکراه صورت گیرد، برای شخصی که اکراه کرده است مجازات تعزیری پیش‌بینی شده است که عموماً مجازات او ۷۵ ضربه شلاق می باشد. اکراه در حالت کلی از عوامل رافع مسئولیت کیفری است اما بحث اکراه در قتل متفاوت میباشد در این زمنیه میتوانید با وکلای سایت یاروکیل مشورت نمایید

رابطه نامشروع زنا

اگر رابطه میان زن و مرد که به سن بلوغ رسیدند و میان آن ها عقد و محرمیت جاری نیست، سبب قرابت جنسی و زنا گردد، رابطه نامشروع  زنا محسوب می شود و مجازات زنا برای آن پیش‌بینی شده است و با توجه به این که چه زنایی باشد مجازات خاص خود را دارد. اگر زنای با محارم نسبی صورت گیرد، باعث اعدام زن و مرد است. اگر زنای به عنف و با زور انجام شود، باعث اعدام است. حد زنا برای شخصی که  همسر داشته است و همسر او در دسترس واقع شده و امکان برقراری رابطه جنسی با او داشته است، زنای محصن و محصنه خواهد بود و سنگسار می شود.

انواع زنا

1-زنای محصنه

2-زنای غیر محصن

3-تجاوز به عنف

زنای محصنه

مقصود از زنای محصنه زن یا مردی می باشد که همسر داشته و همسر او در دسترسش واقع شده و هر موقع که اراده نماید، امکان برقراری رابطه جنسی با او وجود دارد. اگر با این فرض باعث زنای با دیگر شود،  زنای محصنه خواهد بود.

وکیل در فلاورجان
وکیل در فلاورجان

زنای غیر محصنه

شخصی که همسر ندارد یا اگر هم دارد در دسترس نیست، به علت غیبت و بیماری صعب العلاج یا بیماری که مانع نزدیکی می شود یا شرایط دیگر در دسترس واقع نشده است، و به این اسباب هرگاه که بخواهد امکان برقراری رابطه جنسی با وجود ندارد.

زنای به عنف

مقصود از زنای به عنف در حقیقت زنا و انجام عمل جنسی از روی اجبار و اکراه را با شخصی است. پس چنان چه مردی بدون توافق زن با او رابطه جنسی برقرار کند، تجاوز تلقی شده و به مجازات تجاوز محکوم خواهد شد.

اثبات رابطه نامشروع

یکی از موضوعات مهم در مسیر دادگاه ها اثبات رابطه نامشروع می‌باشد که از حساسیت بالایی برخوردار است. پس دقت عمل کافی در این حوزه لازم است و این موضوع نباید از روی شک و تردید و عدم آگاهی کافی باعث نسبت اتهام به شخصی شود. چون امکان دارد مصداق قذف و تهمت زدن قرارگیرد و مجازات قانونی به دنبال داشته باشد. شخص باید به وسیله شهادت شهود و اقرار و بقیه مدارک و دلایل، ادعای خود را به اثبات برساند. اگر مردی یا زنی چهار مرتبه در محضر قاضی اقرار به رابطه نامشروع کند، محکوم به حد زنا می گردد. اگر کمتر از چهار بار اقرار کند تعزیر خواهد شد.

نکته‌ای که در مورد اقرار لازم به ذکر است آن که شخصی که قرار است اقرار کند، باید عاقل و بالغ و رشید و قاصد و دارای اختیار باشد تا اقرار او قابل تاثیر باشد و الا چنان چه شخصی به سن بلوغ نرسیده باشد و با اکراه و بدون قصد اقرار کند یا مجنون باشد، اقرار او مورد قبول نیست. در قانون نیز این مطلب بیان شده است. چنان چه کسی اقرار به زنا و رابطه نامشروع نماید و بعد از آن انکار کند، رجم و قتل ساقط می گردد و چنان چه بدین شکل باشد یعنی اقرار به زنا سبب قتل یا رجم نشود با انکار بعد از اقرار حد از بین نمی رود.

موضوعاتی مانند فیلم، عکس، اسکرین شات، پیامک  و … با توجه به مفاد آن این قابلیت را دارند که برای اثبات جرم سند قرار بگیرند. به این شکل که اگر محتوای جنسی داشته باشند یا در آن ها به رفتارهایی که زن و مرد صورت داده‌اند اشاره شده باشد، دست کم می تواند رابطه نامشروع بدون زنا را به اثبات برساند. بنابراین رابطه نامشروع به وسیله پیام هم امکان دارد اثبات شود.

وکیل در فلاورجان
وکیل در فلاورجان

اعمال نامشروع و خلاف عفت عمومی در خودرو

در حالتی که زن و مرد نامحرمی در حال انجام رابطه نامشروع در داخل خودرو دستگیر شوند خودرو آن ها به مدت دو هفته توقیف می شود و پلیس امنیت قضایی در مورد این تخلفات فقط اتومبیل را به مدت دو هفته توقیف می کند. اما این موضوع برای کسی سوءسابقه نخواهد بود. اگر این اعمال تکرار گردد یا به عنوان جرم در انظار عمومی واقع شود، زن و مرد بر اساس قانون تحت پیگرد قضایی واقع می شوند.

اثر رابطه نامشروع

پس از آن که رابطه نامشروع به اثبات رسید و حکم آن در دادگاه صادر شد، مسلماً آثاری را به دنبال دارد. آثار رابطه غیر قانونی با توجه به آن که شخص متاهل است یا مجرد فرق می کند. چنان چه مرتکب رابطه قانونی دختر و پسری داشته باشد که ازدواج نکرده اند، به مجازات رابطه نامشروع تا ۹۹ ضربه شلاق محکوم می شود. به علاوه آثار روانی که رابطه نامشروع برای دو طرف به جا می گذارد قابل انکار نیست.

رابطه نامشروع به وسیله زن شوهردار

چنان چه زنی که شوهر داشته باشد، مرتکب رابطه نامشروع شود، مضاف بر این که به مجازات قانونی که قبلاً به آن اشاره شده است محکوم می شود، در مورد نفقه و مهریه و حضانت فرزند و حق طلاق هم آثاری را به وجود می آورد. به این شکل که شوهر این قصد را می کند، که راجع به ادامه زندگی تصمیم گیری کند و قادر است به دادگاه رجوع کرده و دادخواست طلاق زن را بدهد. هر چند در آغاز ازدواج مرد حق وکالت در طلاق را به زن داده باشد با اثبات رابطه نامشروع، حق وکالت از او مسترد می شود. راجع به مهریه باید گفت که اثبات رابطه نامشروع اثری بر مهریه نمی گذارد و مهریه را از دوش مرد ساقط نکرده و از بین نمی‌برد و زن قادر است کل مهریه را درخواست کند.

چنان چه زنی که مرتکب رابطه نامشروع شده است دارای فرزند باشد، این که اثبات رابطه نامشروع، بر حضانت فرزند اثر دارد یا نه، با توجه به نظر قاضی و مصلحت فرزند تعیین می شود. به عنوان مثال چنان چه اقدامات مادر و پدر سبب شهرت آن ها به فساد اخلاقی شده باشد، قاعدتا ادامه زندگی طفل با هر یک از آن ها به صلاح  فرزند نخواهد بود. در این حالت با توجه به جزئیات پرونده قاضی تصمیم‌گیری می‌کند. به علاوه اثبات رابطه نامشروع زن شوهردار در مورد نفقه قبل از او هم اثر نمی گذارد و مرد همچنان مکلف به پرداخت نفقه زن می باشد.

وکیل در فلاورجان
وکیل در فلاورجان