وکیل در میبد|وکیل میبد|مشاوره 24 ساعته

وکیل در میبد

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در یزد و مشاور حقوقی در یزد

(09222652408)

وکیل در میبد
وکیل در میبد

به درخواست مخاطبین عزیز از وکیل در میبد تقاضا کردیم در مورد وکالت توضیح دهد:

وکیل در میبد و وکیل در اردکان در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال است.

انتخاب وکیل از یاروکیل به چه صورت است؟

در قسمت بالا در مورد کانون وکلا توضیحی کوتاه خدمت شما داده شد که حال میخواهیم بدانیم انتخاب وكيل از کانون وکلا به چه صورت است؟ امروزه دولت جمهوری اسلامی یک کار بسیار مفیدی که برای جامعه وکلا و مردمی که قصد دارند به وکلا مراجعه کنند، انجام داده است تاسیس سایت کانون وکلای دادگستری میباشد، که این موضوع باعث شده است دسترسی یافتن مردم به وکلا بسیار آسان شود و خب این سایت مزایای بسیار زیادی دارد که در موردش صحبت خواهد شد.

افراد میتوانند با سرچ کردن در سایت کانون وکلا، وکیل مناسب خود را پیدا کنند. وکلا در سایت کانون وکلا به چند دسته تقسیم میشوند

۱) وکیل پایه یک

۲) وکیل پایه دو قوه قضاییه

۳) کار آموز کانون وکلای دادگستری

(کار اموز ها نیز میتوانند یکسری از پرونده ها را به عهده بگیرند و خب برای افرادی که هزینه حق الوکاله را نمیتوانند کامل پرداخت کنند بهتر است از کاراموز های رشته وکالت استفاده کنند،چرا که عموما کاراموزهای برای انجام پرونده ها هزینه بسیار پایین تری نسبت به وکلایی که تجربه دارند دریافت میکنند و حتی گاهی یکسری از کاراموز ها ممکن است به صورت کاملا رایگان بعضی از پرونده ها را قبول کنند.)

۴) کار اموز قوه قضاییه

۵) کارشناسان رسمی دادگستری.

هر یک از وکلا در این سایت پروفایل شخصی خود را دارند و به راحتی میتوان مواردی همچون میزان تحصيلات، نوع تخصص ، میزان تجربه، حوزه جغرافیای وکیل را بررسی کنید. افراد در هر کجای ایران که باشند میتوانند بر حسب نیاز وکیل مناسب خود را در سایت کانون وکلا بیایند و اینکه در سایت کانون وکلا به وکلا ستاره میدهند و وکلا را موکیلن نقد میکنند که بر اساس نقد موکل ها شما متوجه خواهید شد که حوزه تخصصی وکیل چیست و برای چه پرونده هایی مناسب است.

همچنین مقالاتی در سایت وجود دارد که به نقل از وکلا میباشد برای مثال وکیل در تفت را مطالعه نمایید

استعفا دادن شخص وکیل از پرونده ای که به عهده خود دارد: در بعضی از موارد به دلیل عدم اعتماد کافی موضوع استعفا دادن وکیل موجب نگرانی موکلین میشود، که خب در ادامه در مورد این مورد بیشتر توضیح خواهيم داد که چگونه استعفا دادن یک شخص وکیل محقق خواهد شد. در یکسری از مواقع بخصوص چنین امکانی وجود دارد که وکيلي از وكالت خود استعفا بدهد، بر اساس قانون، عزل با استعفای وکیل نباید در زمانی انجام بشود که موجب تجيد جلسه دادگاه بشود زیرا در اینصورت جلسه رسیدگی تجدید نمیشود چنانچه دادگاه عدم حضور وكيل را موجه نداند، به روند رسیدگی ادامه خواهد داد و مراتب را به مراجع صالح برای تعقیب قضایی وکیل اعلام میکند.

وکیل در میبد
وکیل در میبد

چنانچه وکیلی به طور همزمان ناچار به حضور در دو دادگاه مختلف باشد که امکان هماهنگی و جمع هر دو وجود نداشته باشد، باید در دادگاهی حاضر شود که بر طبق آیین دادرسی کیفری با سایر قوانين حضور در آن الزامی میباشد. در همچین شرایطی وکیل باید به سایر دانشگاه ها ایده ارسال کند و دلایل عدم حضور خود را اعلام کند. چنانچه وکیل به طور همزمان باید در دادگاه جنایی و دیوان کیفر حاضر شود، دادگاه جنایی دارای اولویت است منتها در مواردی که به دو یا چند دادگاه جنایی و دو یا چند دیوان کیفر دعوت شده باشد، تقم تاریخ ابلاغ از طرف دادگاه ، ملاک تشخیص برای اولویت حضور میباشد.

کاربران سایت یاروکیل میتوانند با جستجوی شهرستان های اطراف خود با وکیل در شهر های مجاور نیز مشورت نمایند برای مثال میتوانید با وکیل در ابرکوه که شهرستان نزدیک شماست نیز مشورت کنید

 

ذکر شدن حق ترکيل در قرارداد:

حق توكيل از آن مواردی است که افرادی که قصد اخذ قرارداد و منعقد شدن عقد وکالت دارند حتما با آن برخورد میکنند که خب این موضوع از آن موارد مهمی میباشد که هنگام قید شدن در قرارداد موکل باید به آن توجه داشته باشد که موجب آن از چه حق و حقوقي شخص وکیلش برخوردار خواهد شد. در صورتی که وکیل حق توکیلی داشته باشد باید وکیل دیگری را برای حضور در دادگاه به جای خودش معرفي کند. هیچ نوع عذری برای عدم حضور در جلسه دادگاه از طرف وکلایی که از این حق برخوردار میباشند قابل قبول نخواهد بود. در واقع باتوجه به اینکه در قرارداد وکالت شخصيت وکیل برای موکل حائز اهمیت است، وكيل موظف میباشد خودش شخصا اقدامات لازم مربوط به قرارداد را انجام بدهد. حال ممکن است موکل بر اساس اعتمادی که به شخص وکیل دارد، در قرارداد وکالت برای او حق توکیل در نظر بگیرد. توکیل از منظر لغوي يعني کسي را وکیل کردن، و منظور از داشتن حق توكيل اين است که شخص وکیل میتواند برای انجام موضوع قرارداد وکالت به فرد دیگری وکالت بدهد. پس اگر شخص وکیل حق توكيل را داشته باشد، گفته خواهد شد که وکالت در توکیل را خواهد داشت. که حال برای بهتر متوجه شدن شما نسبت به این امر در قسمت زیر به صورت دیگر توضیح خواهیم داد و مثالی برای شما بیان میکنیم.

اتفاق افتادن امر وکالت در توکیل:

گاهی در یک قرارداد وكالت، الف به ب وكالت خواهد داد تا کاری را برای او انجام بدهد و در همين قرارداد بر اینکه انجام این کار برای وکیلی راحت تر شود به او وکالت میدهد که او میتواند برای انجام این امور به فرد دیگری وکالت دهد.

وکیل در میبد
وکیل در میبد

داشتن حق توكيل توسط وکیل یک امر استثنایی میباشد ، در واقع در امر و قرارداد وکالت برای موکل این موضوع اهميت خواهد داشت که خود وکیل امور تعیین شده را انجام بدهد. و برای همین موضوع این است که بسیاری از موکل ها هزینه های بالایی برای حق الوكاله به وکیل خود میدهند تا آنکه خود وکیل پرونده را پشت سر بگذارد و پرونده را به نتیجه مورد نظر برساند. منتها در مواردی که وکیلی نمیتواند امر وکالت را انجام دهند، اگر در قرارداد حق وکیل در توکیل برای او موجود باشد میتواند امر وکالت را به شخص ثالثی منتقل کند. پس اگر در قرارداد چنین مطلبی ذکر نشده باشد وكيل حق انجام چنین کاری را نخواهد داشت.

البته باید این نکته را خدمت شما بیان کرد،که در قراردادی که امر وکیل در توکیل ذکر نشده است، و وکیل خود شخصا و بدون اجازه امر وکالت را به شخص ثالثي منتقل میکند، هم شخص ثالث و هم وکیل اگر مشکلی در خصوص پرونده بوجود بیاید مسئول خواهند بود و باید پاسخگو باشند.

آیا در صورت عدم حضور، محکوم علیه میتواند به حکمی که به صورت غیابی و در صورت غیاب شخص صادر شده است اعتراض کند؟

عذر موجه عدم اقدام به واخواهي در زمان مقرر در واقع محكوم عليه غایب میتواند به حکم غیابی اعتراض کند.

 اعتراض به حق توكيل:

برای اعتراض کردن به حق توكيل افراد ساکن ایران بیست روز و افراد مقیم خارج کشور از این مدت زمان امکان درخواست واخواهی وجود نخواهد داشت مگر در مواردی که علم اقدام به واخواهي در زمان مقرر بنا به دلایلی موجود بوده باشد.

حضور داشتن شخص متهم به صورت مستمر در دادگاه یکی از مواردی است که بسیار مهم میباشد و فقط در صورت عذر های موجه و شرایط به خصوصی میشود که متهم در دادگاه حضور نداشته باشد.

وکیل در میبد
وکیل در میبد

حضور متهم در دادگاه: حضور داشتن متهم در دادگاه یکی از مواردی است که همواره هر وکیلی باید به آن توجه داشته باشد چرا که حضور شخص متهم در اظهاراتی که شخص متهم در دادگاه مربوطه بیان میکند از اهمیت بالایی در صدور رای از جانب شخص قاضی برخورد است؛ منتها در مواردی دیده شده است که متهم واقعا شرایط مناسب برای حضور در دادگاه را ندارد که خب یک وکیل موظف است (البته اگر متهم وکیل داشته باشد وگرنه این کار به عهده خود او خواهد بود که مشکلی را که برای متهم پیش آمده همراه با مدارک لازم خدمت دادگاه ارائه دهد.)این شرایط را به اطلاع دادگاه برساند.