وکیل در گناوه|وکیل بندر گناوه|مشاوره 24 ساعته

وکیل در گناوه

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در بوشهر و مشاور حقوقی در بوشهر

(09222652408)

به درخواست مخاطبین عزیز از وکیل در گناوه تقاضا کردیم در مورد تعزیرات حکومتی توضیح دهد:

وکیل در گناوه در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال است.

توجه فرمایید که در موارد فوق وکلای شهرستان های اطراف نیز فعال میباشند از جمله :

وکیل در برازجان که در مقاله آن  پرامون مسئل حقوقی توضیح داده شده است یا   وکیل در اهرم که در مقاله مربوط به آن در مورد انواع وکیل و تخصص های وکلا توضیح داده شده است و شما میتوانید در آن مقاله مطالبی که نام برده شده است را مطالعه نمایید. و در آخر نیز  وکیل در دیلم که در مقاله مربوط به آن در مورد جرائم حکومتی توضیح داده شده است .

 

نحوه ی رسیدگی دعوا در سازمان تعزیرات حکومتی:

این سازمان که متشکل از دو هیئت بدوی و تجدید نظر می باشد به شیوه ای که در ادامه ی بحث به آن پرداخته می شود به دعاوی رسیدگی می کند.

وظیفه شعب بدوی سازمان تعزیرات حکومتی

شعبه های بدوی سازمان تعزیرات حکومتی در مواردی چون گزارش سازمان های بازرگانی و گزارش اتحادیه و واحدهای بازرسی و نظارت مجامع امور صنفی، گزارش انجمن‌های حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و گزارش سازمان بازرسی کل کشور و بقیه مراجع قضایی و دولتی و انتظامی و شکایت اشخاص حقیقی یا حقوقی رسیدگی می نماید.

در مورد شکایت اشخاص حقیقی یا حقوقی و گزارش سازمان بازرسی کل کشور و بقیه مراجع قضایی انتظامی و دولتی، شعب بدوی سازمان تعزیرات حکومتی یک نسخه از گزارش هایی که به آن ها ارجاع شده است را به سازمان های بازرگانی ارسال می نماید تا نهایتا ظرف مدت ۱۵ روز ، نظر کارشناسی خود را به شعبه ارجاع دهند.

همراه با مزایایی که برای طرح شکایت اشخاص حقیقی و حقوقی در شعب بدوی سازمان تعزیرات حقوقی می توان یاد کرد، اشکالاتی نیز در این زمینه وجود دارد و آن این که این موضوع مانع از رجوع مردم به انجمن های حمایت از حقوق مصرف کنندگان می‌شود و به شکلی فلسفه ایجاد انجمن های مذکور را نقض می کند.

حوزه اقدامات شعب بدوی و تجدید نظر سازمان تعزیرات حکومتی با توجه به آیین نامه ی این سازمان از موضوعاتی است که در موضوع قانون سازمان تعزیرات حکومتی ذکر شده است.و از جمله مواردی مثل گرانفروشی کم‌فروشی و تقلب و احتکار و عرضه خارج از شبکه و عدم درج قیمت و امتناع از عرضه کالا، عدم صدور فاکتور، عدم اجرای ضوابط قیمت‌گذاری و توزیع و عدم اجرای تعهدات واردکنندگان در ازای دریافت ارز و خدمات دولتی و نداشتن پروانه کسب واحدهای صنفی و نداشتن پروانه بهره برداری واحدهای تولیدی و فروش اجباری و عدم اعلام موجودی کالا و فروش ارزی است.

شعبه بدوی سازمان تعزیرات حکومتی وظیفه دارد بعد از آن که جلسه رسیدگی به تخلفات را تشکیل داد، متهم را احضار نماید تا دفاعیات خود را بیان کند. اما چنان چه متهم بعد از دریافت احضاریه و ابلاغ به او در زمان تعیین شده در شعبه حاضر نشود، شعبه بدوی رسیدگی را شروع کرده و غیابی رای صادر می کند. اما پیش از آن که جلسه رسیدگی آغاز شود، اگر شواهد و قراین ای دال بر توجه اتهام به متهم باشد، شعبه رسیدگی کننده قادر است

با در نظر داشتن وضع متهم یکی از قرارهای کیفری که سبب بازداشت متهم نشود را صادر کند. در همه مراحل رسیدگی دو طرف پرونده حق دارند وکیل را برای خود برگزینند که حقوق و تکالیف وکلا بر اساس مقررات راجع به وکلا می باشد.آرای شعبه بدوی سازمان تعزیرات حکومتی باید به استناد قانون صادر شود. متن آرا باید در برگیرنده دقیق مقدار تخلف و چگونگی  محاسبه و تحقق آن از سوی شعبه ی صادرکننده رای باشد.

شعبه بدوی سازمان تعزیرات حکومتی باید مطابق با قوانین و مقررات و در حدود صلاحیت های قانونی به تخلفات افراد صنفی و غیر صنفی رسیدگی کند و مضاف بر مجازات قانونی مقدار خسارتی که از وقوع تخلف حاصل شده است را در رای مندرج دارد و محکوم علیه را موظف به پرداخت آن نماید. اگر در مورد قیمت کالایی ادعای خصوصی وجود داشته باشد، شعبه بدوی باید این موضوع را به کارشناس دارای صلاحیت انتقال دهد.

آرایی که از سوی شعب بدوی در مورد تخلفات صنفی دصادر می شود، باتوجه به مجازاتی که در قانون برای آن در نظر گرفته شده است، برای هر بار تا ۵۰۰ هزار ریال جریمه رای قطعی می باشد.

نحوه رسیدگی در شعب تجدیدنظر سازمان تعزیرات حکومتی

کسانی که حق تجدیدنظرخواهی از شعب تجدیدنظر سازمان تعزیرات حکومتی دارند عبارتند از:

1- سازمان‌های حمایت و تعزیرات حکومتی

2- اعضای کمیسیون هماهنگی امور سازمان تعزیرات حکومتی در استان و شهرستان مربوطه

3- شاکی حقیقی یا حقوقی یا وکیل یا نماینده قانونی و در شرایطی که برائت یا منع تعقیب یا در مواردی که جبران خسارت در حکم بیان نشده محکومان حقیقی یا حقوقی یا وکیل یا نماینده قانونی او.

4- رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان مربوط در شرایطی که شکایت کننده انجمن باشد

5- رئیس شورای اصناف و رئیس مجمع امور صنفی در شرایطی که شاکی اتحادیه یا مدیر بازرسی و نظارت اصناف بوده باشد

مهلتی که برای تجدیدنظرخواهی در قانون پیش‌بینی شده است، برای محکومان علیه و شاکی ده روز از تاریخ ابلاغ رای و نسبت به بقیه افراد سه ماه از تاریخ ابلاغ رای می باشد.

در شرایطی که روسای سازمان های تعزیرات حکومتی آرای صادره از شعب را بر خلاف قانون تشخیص دهند، این امکان را دارند که از وزیر دادگستری درخواست کنند که در شعبه عالی تجدید نظر موضوع را طرح و رسیدگی نماید.

چنان چه محکوم علیه میزان جریمه ای که برای او صادر شده است، بیش از ۲۰ میلیون ریال باشد، این امکان را دارد که موضوع را در شعبه عالی تجدیدنظر مطرح کند. لازم به ذکر است این مبلغ با توجه به نرخ تورم سالانه و بر اساس توصیه وزارت بازرگانی و تصدیق هیئت وزیران، قابلیت متعادل شدن را دارد.

علاوه بر این  رئیس شورای اصناف کشور در حالتی که شاکی اتحادیه و مدیر بازرسی و نظارت اصناف باشد و رئیس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان در موضوعی که شاکی انجمن باشد، می تواند در شعب عالی تجدید نظر اقامه دعوا کند.

طریقه و نحوه طرح شکایت به سازمان تعزیرات حکومتی

ابتدا برای آشنایی با طرح شکایت به سازمان تعزیرات حکومتی باید با ساختار آن آشنا شد.

سازمان تعزیرات حکومتی همانند بسیاری از مراجع رسیدگی کننده دارای دو مرجع رسیدگی است یکی مرجع بدوی رسیدگی به تخلفات و دیگری شعب تجدید نظر، که وظیفه بررسی مجدد آرا صادره از شعب بدوی سازمان تعزیرات حکومتی را دارا می باشد.

برای شکایت به سازمان تعزیرات حکومتی، شاکی می بایست با ارائه دلایل و مستندات و مشخص نمودن طرف شکایت خود، درخواست کتبی خود را به سازمان ارسال کند. ضمن اینکه شکایت به طرق دیگری نیز قابل ثبت است. از جمله ثبت از طریق سامانه شکایات مردمی سازمان تعزیرات حکومتی و همچنین در مورد تخلفات ساده از طریق تماس تلفنی نیز قابل پیگیری خواهد بود.

پس از ثبت شکایت توسط شاکی و در موارد تخلفات صورت گرفته توسط اتحادیه ها و اصناف مختلف، و ارجاع موضوع به شعب بدوی سازمان تعزیرات حکومتی، شخص یا اشخاص متخلف برای ادای توضیحات و دفاع از خود احضار می شوند و در نهایت پس از پایان اظهارات طرفین مسئول رسیدگی کننده اقدام به صدور رای می نماید.

مهارت های مشاور حقوقی :

_ مشاور حقوقی باید دائما اطلاعات خود را به روز کند و اطلاعات و آگاهی خود را در ارتباط با قوانین و اخبار را بالا ببرد .

_ مشاور حقوقی باید دارای قدرت تحلیل ، بررسی و تجزیه جوانب گوناگون را داشته باشد .

_ مشاور حقوقی باید آگاه به قوانین باشد و بتواند در موارد حساس از آنها استفاده کند .

_ مشاور حقوقی باید صادق و متعهد باشد .

_ مشاور حقوق خوب باید دارای مهارت سخنوری و صحبت کردن خوب باشد .

_ یک مشاور حقوقی خوب در موارد حساس می تواند به خوبی مشاوره دهد و تصمیم صحیح را انتخاذ کند .

_ یک مشاور حرفه‌ای خوب به قوانین حقوقی مربوط به تخصصش ، مسلط می باشد .