وکیل زنا در بندر عباس|مشاوره تلفنی سریع و 24 ساعته

وکیل زنا در بندر عباس

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در  بندرعباس و مشاور حقوقی در بندرعباس

(09225192408)

متاسفانه امروزه موضوع خیانت بین زوجین به یکدیگر به چشم می خورد این موضوع را نمی‌توان اختصاص به یکی از آن ها داد و هر دوی آنها امکان دارد که مرتکب به این امر بشوند مطمئنا هر کدام از طرفین که در شان این موقعیت قرار گیرند خود را بنا بر دلایلی توجیه میکند تا از عذاب وجدان در امان بمانند اما هیچ کدام از آن دلایل توجیه کننده عمل بد و غیر اخلاقی وی نمی باشد.

شرایط فقهی زنا

چنانچه زن شوهر دار پیش از انجام طلاق از شوهر خود مرتکب زنا گردد طبق فتوای مشهور فقیهان بر مردی که با وی زنا انجام داده است حرام ابدی می شود البته باید بیان گردد بعضی از مراجع عتقاد دارند آن زن بر مرد زانی حرام ابدی نمی گردد.

زنا کردن با مادر و یا دختر زنی باعث حرام شدن ازدواج با وی می شود مشروط بر این که زنا پیش از ازدواج انجام شده باشد.

حد زنا حق الله می باشد به همین جهت اجرای آن متوقف بر مطالبه شخصی نمی باشد و قاضی قادر است با علم و آگاهی خودش هم آن را اجرا نماید و همین طور این که شهادت تبرعی یعنی بدون تقاضای قاضی برای آن مورد قبول واقع می شود.

وکیل زنا در بندر عباس
وکیل زنا در بندر عباس

وکیل زنا در شیراز دراین باره مینویسد: بر اساس نظر مشهور با زنا  نسب شکل نمی گیرد  پس با این وجود از نظر شرعی کودک تولد شده از زنا به مرد  منتسب می گردد نه به زن البته باز هم تعدادی دیگر از فقها به آن نظر دیگری دارند.

زنا چیست و زنا زن شوهردار

شاید تا به امروز تفاوت بین رابطه نامشروع و زنا را مطلع نبودید به همین خاطر بایستی گفت بر اساس ماده ۲۲۱ قانون مجازات اسلامی زنا ایجاد رابطه جنسی نزدیکی مرد و زنی است که بین آن ها رابطه زوجیتی وجود ندارد به بیان دیگر رابطه جنسی بین دو نفری که با همدیگر زن و شوهر نیستند.

زن زناکار زانیه عنوان می گیرد و مرد زناکار زانی تلقی می شود.

ماده ۲۲۱ قانون مجازات اسلامی گفته است زنا عبارت است از جماع مرد و زنی که رابطه زوجیت بین آن ها برقرار نیست و از موارد وطی به شبهه  هم نباشد.

تبصره ۱ این ماده گفته جماع با دخول اندام تناسلی مرد به اندازه ختنه گاه در قبل و یا دبر  زن انجام می شود

تبصره ۲ گفته هرموقع طرفین یا یکی از آن ها افرادی نابالغ باشند زنا انجام می شود اما شخص نابالغ مورد مجازات قرار نمی‌گیرد و حسب مورد به اقدامات تامینی و تربیتی مقرر محکوم می‌گردد.

زنا یکی از جرایمی باشد که موجب حد است  یعنی مجازات مرتکب هم جزو مجازات های حدی می باشد.

انواع زنا

زنای محصن

زنای غیر محصنه

زنای به عنف

زنای زن شوهردار هم از زیر مجموعه زنای محصنه می باشد.

احصان/محصن/محصنه

احصان  در خصوص مردی می باشد که همسر دائمی دارد و همینطور بالغ است و با وجود این که بالغ و عاقل بوده از راه آلت تناسلی با او در حال بلوغ نزدیکی کرده است و هر وقت بخواهد امکان نزدیکی یا از طریق قبل با همسر خود داشته باشد.

احصان برای زن  موقعی می باشد که همسر دائمی دارد و همین طور بالغ باشد و با وجود این که بالغ و عاقل بوده است از طریق قبل نزدیکی کرده باشد و امکان نزدیکی از طریق قبل را با شوهر دارا باشد به همچین زنی که شامل این تعریف قرار گیرد محصنه  و به مردی که شامل تعریف مذکور قرار گیرد  محصن گفته می شود.

وکیل زنا در بندر عباس
وکیل زنا در بندر عباس

مسافرت/ نفاس/ حیض/ حبس و بیماری هایی که مانع مقابرت یا بیماری که سبب خطر برای طرف مقابل گردد مانند ایدز و سفلیس زوجین را از احصان خارج می نماید

بر این اساس باید گفته شود که زنای زن شوهردار در حالت وجود داشتن دیگر شرایط برای احصان  از جمله موارد زنای محصنه بوده است و مجازات آن را مشمول می شود.

پس با این تفاسیر تفاوتی ندارد که مردی که با زن شوهردار زنا می کند مجرد باشد یا این که متاهل باشد همین مورد که زن شوهردار مشمول احصان  واقع گردد مجازات محصنه انجام می شود  البته لازم به ذکر است که مجازات طرف مقابل در حالتی که مجرد یا متاهل باشد تفاوت دارد.آیا تحت اکراه میتوان شخص زانی یا زانیه را به قتل رساند؟ در این مورد با وکیل اکراه مشورت کنید همچنین در این مورد میتوانید مقاله اکراه در قتل را مطالعه کنید.

تفاوت زنا با رابطه نامشروع

زنا یک جرم حدی می باشد مجازات حدی در خصوص مجازات هایی است که به خاطر سختی و مشکلاتی که دارند سبب می شوند که مردم از انجام دادن این کارهای خلاف منع و محدود گردند  که این موضوع به نوعی بازدارندگی از جرم را شامل می شود به بیان دیگر قانون گذار ما این جرم را از گسترش عرف تبدیل به قانون نموده است و مشمول مجازات‌های حدی کرده است از نمونه های جرم حدی می‌توان اعدام/ شلاق/ قطع چهار انگشت دست و پا را اشاره کرد.

ثابت کردن جرم نامشروع و زنا کار بسیار سختی است اصولاً شرایطی که می توان طبق آن جرم زنا را ثابت کرد خیلی پیچیده تر از ثابت کردن رابطه نامشروع است

از دیگر فرق های زنا و جرم نامشروع می ‌توانیم به معین کردن دامنه این دو نوع جرم  اشاره کنیم و هر رابطه ای که مصداق رابطه غیر عرفی بین زن و مرد گردد و منافی عفت واقع شود این حالت از روابط می‌باشد ولی در مقابل زنا فقط عملی را مشمول می شود که بر اساس تعریف قانون از جرم زنا انجام شده باشد.

مورد دیگری اگر بخواهیم از فرق زنا و رابطه نامشروع ذکر کنیم تفاوت شرایط به وجود آمدن آن ها را باید متذکر شویم.

زنا برای به وجود آمدن به شرایط خاصی محتاج است ولی رابطه نامشروع صرف وجود داشتن یک رابطه نامشروع همانند گرفتن دست یکدیگر یا تماس های تلفنی خارج از چهارچوب و یا حتی کنار هم راه رفتن را هم شامل می شود.

زنای محصنه یا محصن

چنانچه یک زن متاهل با وجود شرایط مذکور دست به زنا زند به فعل اتفاق افتاده زنای محصن می گویند و چنان چه زانی یک مرد متاهل باشد زنای محصن عنوان می گیرد.

زنای غیر محصنه

زنای غیر محصنه در مورد زنایی است که محصن نیست و خود شامل دو دسته می شود

زنای غیر محصنه به فرد متاهل که چنانچه شخص متاهلی به خاطر غیبت طولانی همسرش یا بیماری وی و مواردی از این قبیل نتواند با وی رابطه جنسی زنا غیر محصنه خواهد بود.

وکیل زنا در بندر عباس
وکیل زنا در بندر عباس

زنای غیر محصنه شخص مجرد

در زنای غیر محصنه شخص مجرد شخص به اراده خویش اقدام به انجام دادن رابطه جنسی می ‌کند.

زنای به عنف

زنای به عنف در این خصوص است که به شکل زوری و اجباری انجام شود و یکی از دو طرف هیچ رضایتی به انجام عمل نداشته باشند نمونه بارز آن وقتی است که مثلاً مردی به زنی تجاوز می کند در موقعی که به زور عمل انجام می شود و چنانچه زن تسلیم شود در این مورد نیز باز زنا انجام شده است.

مجازات زنا

وکیل زنا در اصفهان نیز مانند وکیل زنا در بندعباس میگوید:

بر اساس ماده ۲۲۵ قانون مجازات اسلامی حد زنا برای زانی به منظور مرد زناکار یا زانیه  که زن زناکار است رجم می‌باشد.

رجم به منظور همان سنگسار است.

لازم به ذکر است حکم سنگسار  برای موقعی است که توانایی ثابت کردن عمل زنا وجود داشته باشد در حالتی که زنا اثبات گردد و امکان اجرای سنگسار وجود نداشته باشد دادگاه و توافق رئیس قوه قضاییه مجازات اعدام را اعمال می کنند.

و در موقعی که سنگ سار و اعدام هیچ کدام قابلیت اجرا شدن نداشته باشند مجازات صد ضربه شلاق انجام می شود.

هدف در مجازات زنای به عنف زانی  یعنی فردی که اقدام به زنا نموده است بایستی اعدام گردد و در اجرای این عمل محصن یا غیر محصن  و یا جوان و غیر جوان فرقی با هم ندارد  و حکم اعدام برای هر کدام که باشند انجام می شود.

چنانچه تجاوز به دختر باکره انجام شده باشد زانی به غیر از این که اعدام می شود بایستی ارش بکارتی  که از بین برده است  و همچنین مهرالمثل زن را پرداخت نماید.

ازاله بکارت چیست؟ دیه یا ارش آن چطور محاصبه میشود؟ در این باره میتوانید مقاله ازاله بکارت را مطالعه کنید.

اما در غیر این حالت چنانچه زن باکره نباشد به غیر از اعدام بایستی فقط مهرالمثل را پرداخت کرد.

ارش نوعی دیه می باشد که دیه غیر مقدر  است یعنی میزان و مقدار آن معین نشده است و دادگاه با لحاظ نوع و کیفیت جنایت و تاثیر آن بر سلامت به وسیله کارشناس حساب می کند و مشخص می گردد.

از این رو شما میتوانید در این باره با وکیل زنا در اصفهان نیز مشاوره نمایید.

وکیل زنا در بندر عباس
وکیل زنا در بندر عباس

ادله اثبات زنا

همان طور که خاطرتان است هر جرمی برای اثبات شدن مستوجب ادله ای می باشد که ادله اثبات راجب جرم زنا هم به این شکل می باشد:

اگر زنا کار خود اقرار نماید که دست به زنا زده است و این جرم را مرتکب شده است.

یکی دیگر از روش های  اثبات شهادت است که به نظر ما البته منطقی نمی آید کسی زنا را در مقابل فرد یا افرادی انجام داده باشد و همه معمولا اگر بخواهند دست به هر نوع از انواع زنا زنند آن را در خفا و خلوت انجام می دهند تا کسی متوجه آن نشود.

و اما علم قاضی یکی از ادله مهم برای اثبات جرم زنا به شمار می آید یعنی اگر قاضی با توجه بر قراین و نشانه هایی و اسنادی متوجه زنا شود برای آن حکم اعلام می کند مثلا قاضی عکس یا فیلمی را ببینید که حاکی بر انجام زنا باشد.

دادگاه صالح جرم زنا

دادگاه رسیدگی کننده برای بررسی جرایم منافی عفت در دادگاه کیفری ۲ شناخته می شود غیر از این که در قانون در صلاحیت مرجع دیگری قرار گیرد.

باید گفته شود که در جرایم دیگر منافی مثل مجازات سنگسار و اعدام در دادگاه کیفری ۱ انجام می شوند.