وکیل سقط جنین در اهواز|مشاوره تلفنی سریع و 24 ساعته

وکیل سقط جنین در اهواز

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در اهواز و مشاور حقوقی در اهواز

(09225192408)

وکیل سقط جنین در اهواز
وکیل سقط جنین در اهواز

سقط جنین چیست؟

امروزه متاسفانه بسیاری از افراد عمل سقط جنین را انجام میدهند که خب عوامل مختلفی از جمله وضعیت اقتصادی بد و جدایی طرفین باعث چنین موضوعی خواهد شد.البته بیشتر افراد نمیدانند که انجام دادن سقط جنین بدون اجازه همسر جرم محسوب خواهد شد و فرد انجام دهنده سقط نیز مجازات خواهد شد.

امروزه بسیاری از مراکز مختلف وجود دارد که به صورت غیر قانونی عمل سقط جنین را انجام میدهند که قطعا در صورت پیدا شدن این مراکز از جانب قانون،مجازات سختی در انتظار چنین مراکزی میباشد.

به طور کل فقط در مواردی میتوان سقط جنین انجام داد که در صورت به دنیا امدن فرزند،فرزند به دنیا امده دچاری نوعی نقص فیزیکی یا روانی باشد که ادامه زندگی چنین فرزندی، ادامه زندگی را برای پدر و مادر این فرزند کمی سخت خواهد کرد،پس به موجب قانون اگر که پدر و مادر متوجه نوعی مریضی در جنین بشوند که قابل درمان نباشد میتوانند ان فرزند را به صورت قانونی سقط کنند.

منتها همانطور که در قسمت بالا ذکر شد گاهی فرزند سالم است و زن بدون اذن همسر خود فرزند را سقط میکنند که در چنین صورتی مرد میتواند با اخذ وکیل از همسر خود شکایت کند،همچنان میتواند از کسانی که عمل سقط را انجام داده اند نیز شکایت کند.

امروزه موضوع سقط به دلیل اینکه در جامعه رواج پیدا کرده است ممکن است بسیاری از افراد برای این موضوع به وکیل نیاز پیدا کنند که خب در شهر اهواز بیشتر وکلا چنین پرونده ای را ممکن است قبول کنند،پس در مورد این موضوع زیاد نگران وکیل نباشید و در انتخاب وکیل سخت گیری نکنید،منتها حتما وکیلی اخذ کنید تا بتواند از شواهد و مدارک به صورت بهتر و در زمان مناسب تری استفاده کند چرا که این موضوع احتمال پیروز شدن شخص شما در دادگاه را بسیار زیاد بالا خواهد برد.

حال از انجایی که بعضی از افراد ممکن است با موضوع سقط جنین روبرو بشوند و بخواهند وکیلی برای خود اتخاذ کنند در ادامه قصد داریم جهت اشنایی بیشتر شما در مورد سقط جنین و مجازات ان بیشتر توضیح بدهیم،تا به صورت کامل متوجه بشوید که چرا برای چنین موضوعی نیاز به وکیل است.آیا سقط عمدی جنین  قتل محسوب میشود؟ در این مورد با وکیل قتل مشورت کنید

ویدیو مقاله وکیل سقط جنین در اهواز(مهدی حنیور/دانشجوی حقوق)

سقط جنین در دین اسلام:

عمل سقط کردن جنین به طور کل در دین اسلام نکوهش شده است و خداوند این موضوع را جزو گناهان بزرگ میداند.

البته در کشور های اروپایی سقط کردن فرزندان به صورت قانونی وجود دارد و افراد میتوانند در ماه های اول بارداری جنین خود را سقط کنند.

برای سقط کردن بسیاری از افراد ممکن است به دکتر مراجعه نکنند و از طریق راه های پرخطر مثل قرص خوردن یا ضربه زدن به خود ارتکاب به سقط کردن فرزند خود کنند که این موضوع بیشتر اوقات نه تنها باعث سقط جنین نخواهد شد بلکه خود مادر بیشتر اسیب میبیند،پس بهتر است چنین کارهایی را مادران انجام ندهند و سقط کردن جنین در منزل راهی بسیار پر خطر برای سقط کردن خواهد بود.

وکیل سقط جنین در اهواز
وکیل سقط جنین در اهواز

سقط کردن جنین در علم پزشکی:

در معنای پزشکی سقط جنین به معنی نابود شدن تخمک قبل از هفته بیستم بارداری است و از بین رفتن جنین بعد از هفته بیستم در علم پزشکی مرده زایی نام دارد.

سقط جنین در رشته حقوق

در معنای حقوقی سقط جنین،نابود شون خود به خودی یا بر اساس خواسته مادر،سقط جنین نام دارد که به هیچ عنوان قانونی و شرعی و اخلاقی نمی باشد و قابل پیگیری است.

نظر علما دین اسلام در مورد سقط جنین:

سقط جنین به هیچ وجه امری جایز نیست و حکم تکلیفی آن حرام بودن عمل است و جز گناهان نابخشودنی و کبیره محسوب میشود.

بعد از انعقاد نطفه،سقط جنین جایز نیست مگر در مواردی که مادر بر جان خود بترسد و یا ماندن جنین در شکم آنقدر پرزحمت باشد که غیر قابل تحمل شود و خلاص شدن از آن،جز سقط جنین راه دیگری نداشته باشد،در این صورت تا روح در جنین دمیده نشده است سقط جایز است و اما پس از دمیده شدن روح در جنین سقط آن با احتیاط واجب به هیچ وجه جایز نخواهد بود.

در چه مواردی مادر میتواند فرزند خود را سقط کند؟

۱)تشخیص قطعی سه پزشک متخصص برای سقط جنین.

۲)تایید شدن سقط جنین از جانب پزشکی قانونی مبنی بر بیماری جنین که به علت عقب افتادگی یا ناقص الخلقه بودن موجب حرج مادر خواهد بود.

۳)رضایت مادر برای سقط جنین.

۴)بیماری مادر که همراه با تهدید جانی او باشد.

چنانچه اشخاص اقدام به سقط جنین نمودند دیه سقط جنین چه میزان خواهد بود؟

۱)نطفه ای که در رحم مستقر شده است،دو صدم دیه کامل.

۲)علقه که در آن جنین به صورت خون بسته در می آید،چهار صدم دیه کامل.

۳)منصفه که در آن جنین به صورت توده گوشتی،در می آید شش صدم دیه کامل‌.

۴)عظام که در آن جنین به صورت استخوان درآمده ولی هنوز گوشت روییده نشده،هشت صدم دیه کامل.

۵)جنینی که گوشت و استخوان بندی آن تمام شده است ولی روح در آن دمیده نشده است،یک دهم دیه کامل‌.

۶)دیه جنینی که در آن روح دمیده شده باشد،چنانچه جنین دختر باشد نصف دیه کامل منتها،چنانچه جنین پسر باشد دیه کامل،اگر هم که مشتبه باشه،سه چهارم دیه کامل.

نرخ دیه در سال ۱۳۹۹چه میزان تعیین شده است از طرف دولت؟

نرخ دیه اعلامی درسال۱۳۹۹بر اساس اعلام رییس قوه قضاییه۳۳۰میلیون و در ماه های حرام با توجه به افزایش یک سومی دیه عادی۴۴۰میلیون است.

وکیل سقط جنین در اهواز
وکیل سقط جنین در اهواز

ماده۳۰۶ قانون مجازات:

در مقاله وکیل سقط جنین در شیراز آمده است : در مورد جنین از ماده۳۰۶قانون مجازات اینچنین برداشت میشود که هرزمان جنین دارای روح که در آخرین مراحل جنینی خود قرار دارد بر اثر ضربات وارده به مادر متولد شده و زمانی را در این جهان به عنوان انسان زندگی کند و علیرغم اینکه قابلیت زندگی کردن را داشته است بر اثر همان ضربات وارد شده بمیرد،باید در این مورد با قتل نوزاد چگونه برخورد کرد؟

۱)هر زمان که شخص ضارب مادر فقط قصد ضربه زدن به مادر که میداند باردار است را داشته باشد و قصد از بین بردن جنین را در همان حالت جنینی نداشته باشد،منتها خانم در اثر ضربه وضع حمل کند و نوزاد دقایقی بعد از همان ضربه بمیرد،در این حالت جنایت صورت گرفته نسبت به مادر و جنین به صورت جداگانه و با توجه به قصد متهم تفسیر خواهد شد‌.و سپس بعد از تفسیر ان متهم مجازات خواهد شد.

(به گونه ای دیگر میشود چنین گفت که انجام این عمل از جانب متهم نسبت به مادر جنایت عمد است و قصاص دارد،نسبت به نوزاد شبه عمد است و قصاص نمیشود منتها باید دیه آنرا پرداخت کند.)

۲)هر وقت شخصی قصد مضروب کردن زن حامله را داشته باشد، اما از این موضوع اطلاعی نداشته باشد که زن حامله است در این مورد جرم صورت گرفته نسبت به زن جزو جنایات عمدی و مورد قتل عمد است،منتها نسبت به نوزاد خطای محض است و باید دیه نوزاد را پرداخت کند.

۳)هر زمان که ضارب این قصد را داشته باشد که به شخصی که کنار زن حامله است آسیب برساند منتها آسیب وارده به زن حمل وارد شود،در این مورد هم نسبت به مادر و هم نسبت به جنین خطای محض صورت گرفته است،و لذا باید شخص دیه مورد نظر را پرداخت کند.

۴)هر زمانی که شخصی این علم را دارد که زن باردار است و روزهای پایانی بارداری اش را سپری میکند به قصد اینکه جنین او زنده متولد شود و بمیرد مورد هدف قرار بدهد،نسبت به نوزاد قتل عمد انجام داده،منتها نسبت به مادر چنانچه مادر بمیرد قتل عمد صورت گرفته است.

مجازات شخص یا پزشک انجام دهنده عمل سقط جنین:

امروزه بسیاری از مراکز وجود دارند که به صورت غیر قانونی عمل سقط را انجام میدهند که به موجب قانون هم خود شخص اداره کننده مراکز مجازات خواهد شد و هم پزشک انجام دهنده سقط.امروزه حتی یکسری از پزشک ها هم متاسفانه وجود دارند که در کنار کار خود انجام کار غیرقانونی همچون سقط را انجام میدهند که خب باید ببنیم مجازات چنین اشخاصی چه خواهد بود.

در واقع در مواردی که سقط کردن جنین به صورت قانونی است پزشک جرمی مرتکب نشده است منتها در مواردی که پزشک به صورت غیر قانونی همکاری میکند،جرمی مرتکب شده است و به موجب قانون مجازات خواهد داشت‌.

ماده۲۴۴تعزیرات:اگر طبیب یا ماما یا دارو فروش و اشخاصی که به عنوان طبابت یا مامایی یا جراحی یا دارو فروشی اقدام میکنند وسایل سقط جنین فراهم شود و یا مباشرت به اسقاط جنین کنند به حبس از دو تا پنج سال محکوم میشوند و حکم به پرداخت دیه مطابق مقررات مربوط صورت خواهد گرفت.

نتیجه گیری از مقاله وکیل سقط جنین در اهواز:

در مواردی که برای سقط از شخص انجام دهنده شکایت دارید حتما مدارک و شواهد لازم را به طور کامل به وکیل خود بدهید وکیل سقط چنین در بندعباس میگوید و لذا در چنین پرونده ای سعی کنید کاملا به صورت صادقانه با وکیل خود صحبت کنید.

وکیل سقط جنین در اهواز
وکیل سقط جنین در اهواز

در مواردی ممکن است هم شخص شما و هم پزشک به صورت قانونی عمل سقط جنین را انجام بدهید،منتها به دلیل یک خطا پزشکی از جانب پزشک به مادر اسیب وارد شود که خب در چنین موردی ممکن است چنانچه از پزشک شکایت شود،پزشک مجازات شود.

سقط جنین به صورت غیرقانونی نه فقط از نظر قانونی کاری اشتباه است بلکه از نظر پزشکی ممکن است اسیب های فیزیکی غیر قابل جبران به مادر وارد بشود،چرا که بسیاری به افراد ناوارد مراجعه میکنند که خب چنین افرادی بدون هیچ نوع ازمایش لازمی عمل سقط جنین را انجام میدهند.