وکیل ضرب و جرح در اصفهان|مشاوره تلفنی سریع و 24 ساعته

وکیل ضرب و جرح در اصفهان

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در اصفهان و مشاور حقوقی در اصفهان

(09225192408)

ویدیو وکیل ضرب و جرح در اصفهان(مهدی حنیور دانشجوی حقوق)

وکیل ضرب و جرح در اصفهان کیست؟

وکیل ضرب و جرح همان وکیل دعاوی کیفری می باشد که  دعاوی کیفری ضرب و جرح زمانی شکل گرفته می شود ، که فردی علیه فرد دیگری با انجام فعلی و یکسری اقدامات ممنوع و به صورت مجرمانه باعث به وجود آمدن جنایت بر اعضای فرد گردد .

جرح یا جراحت هنگامی رخ می دهد که فردی با ایراد ضرب ، باعث وقوع جراحت بر عضو فرد مقابل یا مجنی  علیه گردد ، که این جراحت امکان دارد به صورت سطحی باشد ،  که به آن خراشیدگی یا حارصه گفته می‌شود و یا این که در مواردی امکان دارد جراحتی که وارد شده است پوست را باز کند و باعث خونریزی گردد ، که به آن دامیه می گویند و یا اینکه امکان دارد گوش را باز کرده و به صورت عمیق باشد ، که آن متلاحمه گفته می شود و یا اینکه مثل عبور نیزه یا چاقو به داخل شکم باشد که به آن جائفه گفته می شود ،  حال اگر فرض را شدید بگیریم با ایراد ضربه و جراحت باعث قطع عضو در فرد بشود .

شتم به چه معنی می باشد ؟

شتم از ریشه کلمه شماتت می آید و به معنای بدگویی ، فحاشی و توهین می باشد .  پس اصطلاح حقوقی این جرم و طرح دعوی کیفری در مرجع ثالث به عنوان ضرب و جرح می باشد .

باید بگویم که به سه ضرب و جرح مانند دیگر جرم ها دارای عناصر و ارکان تشکیل دهنده هست که به صورت زیر می باشند :

۱_ عنصر معنوی جرم ضرب و جرح به صورت زیر می باشد :

وکیل ضرب و جرح در اصفهان
وکیل ضرب و جرح در اصفهان

این عنصر رکن روانی جرم می باشد و وجه تمایز جنایت غیر عمدی از جنایت عمدی می باشد ، که در نتیجه دعوی و میزان محکومیت مرتکب بسیار تاثیرگذار می باشد .  قصد فعل مجرمانه یا عنصر معنوی همان سوء نیت می باشد ، که به دو دسته خاص و آن تقسیم می گردد و سوء نیت عام به معنای این است که مرتکب عامل و قاصد در ارتکاب بوده است و اراده او به انجام عمل شکل گرفته است و سوء نیت خاص قصد بروز نتیجه و حصول نتیجه است ، مثل اینکه فردی با یک وسیله به فرد دیگری ضربه بزند و بخواهد که به او آسیب برسد و همان نتیجه را به دست بیاورد .

۲_ عنصر مادی جرم ضرب و جرح به صورت زیر می باشد :

عنصر مادی نمود خارجی قصر مرتکب می باشد

‌. عنصر مادی فعل مجرمانه و عمل ممنوعه می‌باشد ، که از مرتکب سرمیزند ، مثل اینکه ایراد جراحت با با چاقو یا اینکه هر جسم سخت و تیزی و یا با دست خالی که باعث بروز جنایت از نوع حارصه و یا ضرب شود .

۳_ عنصر قانونی جرم ضرب و جرم به صورت زیر می باشد :

اصل قانونی بودن جرم و مجازات می‌باشد و به معنای این است که تا عملی در قانون مورد جرم انگاری واقع نشود ، آن عمل مباح می باشد و عنصر قانونی این جرم ماده ۶۱۴ کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی هست .

ضرب و جرح و انواع آن به شرح زیر می باشد :

جرم ضرب المثل مثل خیلی از جرم های دیگر به دو نوع ضرب و جرح  غیر عمدی و ضرب و جرح عمدی تقسیم می شود . و زمانی که فاعل یا مرتکب به صورت عمدی جنایتی را بر فرد دیگر وارد کند جرمی که رخ داده است ،  از نوع عمدی می باشد و اگر که مرتکب به قصاص عضو و پرداخت دیه اگر مطالبه مجنی علیه و هفت تعزیری محکوم به شود و اگر عنصر معنوی یا همان عمد و قصد در ارتکاب فعل مجرمانه مفقود باشد ،  جرمی که رخ داده است ، از نوع غیرعمدی هست و مرتکب تنها به پرداخت دیه محکوم می‌شود ، مثل تصادفی که رخ داده است .

وکیل ضرب و جرح در شیراز این گونه توضیح میدهد که : در دعاوی ضرب و جرح ابتدا باید بررسی بشود که ضرب و جرحی که اتفاق افتاده به صورت عمدی می باشد و یا اینکه به صورت غیر عمدی رخ داده است.

شرایط اثبات ضرب و جرح به صورت زیر می باشد :

وکیل ضرب و جرح در اصفهان
وکیل ضرب و جرح در اصفهان

۱_ علم قاضی :

هر جرمی دارای شواهد و یک سری شرایط می باشد و نشانه‌هایی را دارد به همین دلیل اگر که هیچ یک از این شرایط جهت اثبات جرم وجود نداشته باشد ، علم قاضی با توجه به شرایطی که وجود دارد و گزارش‌هایی که از پزشکی قانونی نرسیده است و یک سری موارد می توان از آن شرایط اثبات ضرب و جرح کرد نام برد .

۲_ قسامه :

اگر که دیگر دلیل ها و عوامل اثبات این جرم در دسترس نبوده باشد ، قسامه از شرایط اثبات جرم و تلقی می‌شود و باید گفت که قسامه در معنای سوگند اقوام و خویشاوندان مجنی  علیه می باشد .

۳_ شهادت شهود :

اگر که دو مرد عادل یا یک مرد عادل و دو زن زمان وقوع جرم شاهد بوده باشند و علیه مجرم شهادت بدهند ، شرایط لازم جهت اثبات این جام فراهم شده است .

۴_ اقرار :

وکیل ضرب و جرح در اصفهان
وکیل ضرب و جرح در اصفهان

وکیل ضرب و جرح در شیراز این کته را گوش زد میکند که : اگر فردی که به جرم مرتکب شده است ،  دوباره اقرار کند جرم  ثابت می‌شود و می‌تواند به این دلیل جهت اثبات این جام استناد کرد .

مجازات ضرب و جرح

مجازات ضرب و جرح با توجه به شرایط می‌تواند متفاوت باشد ،  در قانون اگر به صورت جزئی به این موضوع پرداخته گردد ،  بر اساس ماده ۶۱۴ قانون مجازات اسلامی تحت بودن هر شرایطی حتی اگر که امکان قصاص برای شخص مقابل در نظر بگیرند و اگر چه جرمی که صورت گرفته است باعث بروز یک آسیب جدید به فرد مقابل شود مثل از بین رفتن قدرت بینایی یا از بین رفتن عقل امکان قصاص برای طرف مقابل در قانون پیش بینی گردیده است حال اگر امکان قصاص نبوده باشد و عمل شخص باعث اخلال در امنیت جامعه شده باشد ،  مجازات او بین شش ماه تا دو سال حبس در قانون می باشد همچنین باید گفت که استفاده از سلاح سرد مثل چاقو دارای شرایط گوناگونی برای این جا می باشد ،  اگر که در زمان ارتکاب به جرم از چاقو استفاده شده باشد ،  در صورت حادث نشدن هر یک از مشکلات جسمانی فوق برای طرف مقابل قانون مجازات سه ماه تا یک سال حبس را برای شخص خاطی پیش‌بینی کرده و در صورت غیر قندی بودن جرم شخص باید به پرداخت دیه بپردازد .

وکیل ضرب و جرح در اصفهان
وکیل ضرب و جرح در اصفهان

چگونگی تنظیم شکایت جهت ضرب و جرح به صورت زیر می باشد :

افرادی که متقاضی شکایت برای این جرم می باشد ، ابتدا باید به تنظیم شکواییه خود بپردازند .  و به ثبت آن در دفتر خدمات قضایی اقدام کنند ،  پس از اینکه پیامک را دریافت کردن جهت حضور در کلانتری باید تمامی اظهارات خود را به صورت جامع و کامل بیان کند و با حکم کلانتری به پزشکی قانونی برود در شرایطی هم که امکان از بین رفتن آثار جرم باشد ،  شخص می تواند به صورت مستقیم به کلانتری برود و نامه پزشکی قانونی را دریافت کند ،  حضور یک وکیل دعاوی کیفری یا وکیل ضرب و جرم می‌تواند به سریع تر شدن حل این موضوع بپردازد و در سریع ترین زمان ممکن و کلیه کار های  شما را انجام دهد و نگذارد که حقوق شما ضایع گردد ، پس وکیل دعاوی کیفری با تجارب ،  اطلاعات ،  دانش و تخصصی که دارد ، می‌تواند بسیار در این زمینه به شما کمک کند و ما به شما پیشنهاد می دهیم که در این زمینه از یک وکیل خوب استفاده کنید .

پس در آخر باید بگوییم که ضرب و جرح از جرایم پرتکرار در جامعه امروز می باشد ،  که دارای دلایل گوناگونی است .  مانند وارد شدن  استرس زیاد به اشخاص و دعوا های ناموسی که باعث گسترش ضرب و جرح شده است . پس از آسیب رساندن به هر فردی در قانون جرم محسوب می گردد ، قانون حتی برای اشخاص هم خانواده نیز هیچ استثناء قائل نشده است و در هر شرایطی بروز این اتفاق جرم محسوب می‌شود .