وکیل ملکی در اصفهان|مشاوره تلفنی سریع و 24 ساعته

وکیل ملکی در اصفهان

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در اصفهان و مشاور حقوقی در اصفهان

(09225192408)

وکیل ملکی در اصفهان
وکیل ملکی در اصفهان

وکیل ملکی در اصفهان کیست ؟

وکیل ملکی در اصفهان به وکیلی می گویند ، که به حل و فصل مشکلات و مسائل مرتبط با اموال غیر منقول مانند : زمین ، خانه و غیره می پردازد .  به اموالی که قابلیت انتقال و جابجایی ندارند ، مانند زمین و خانه اموال غیر منقول گفته می شود . کمک گرفتن از وکیل ملکی در اصفهان در دعاوی مرتبط با ملک و املاک بسیار مهم می باشد ، زیرا قوانین مرتبط با حوزه ملکی دارای پیچیدگی های زیادی هست ، که شما با آنها آشنا نیستید .  ولی وکیل ملکی در اصفهان با آن ها به صورت کامل آشنا می باشد و می تواند در سریع ترین زمان ممکن و به آسانی در دادگاه از حقوق موکل خود دفاع کند و به حل مشکلات او در این زمینه بپردازد .

وکیل ملکی در اصفهان به مسائل مرتبط با املاک رسیدگی می‌کند . وکیل ملکی اصفهان می تواند در دعاوی ملکی زیر وکالت را برعهده بگیرد و به حل آنها بپردازد :

ورود غیرمجاز به ملک ، انتقال منافع ملک ، فروش غیر قانونی ملک ، خیانت در امانت ، مطالبه وجه التزام قراردادی ، ممانعت از حق ، انتقال یا فروش مال غیر ، الزام به تحویل مبیع ، رفع مزاحمت از ملک ، تصرف عدوانی ، فسخ معامله ، اخذ پایان کار ، تخلیه املاک استیجاری ، تقسیم املاک مشاع ،  مطالبه اجرت المثل ایام تصرف ، ابطال قرارداد اجاره ، تعدیل اجاره بها ، خلع ید ، تنظیم سند رسمی ، کلاهبرداری ، افراز ملک ، جعل سند .

 ویژگی های وکیل ملکی به صورت زیر می باشند :

یک وکیل ملکی باید دانش حقوقی متناسب با حرفه ی تخصصی خود داشته باشد ، باید گفت که حوزه ی وکالت املاک بسیار گسترده می باشد و شامل دعاوی گوناگون کیفری ، حقوقی و ثبتی می باشد . وکیلی که شما انتخاب می کنید تا کارهای خود را به او  بسپارید ، باید آشنایی کاملی با قوانین و مقررات و روال رایج در دادگاه های این حوزه داشته باشد ‌. یک وکیل ملکی خوب باید در دعاوی ملکی دارای تجارب بسیاری باشد سابقه وکالت و تجارب وکیل های ملکی نشان دهنده این است که آنها تا چه اندازه در این زمینه موفق عمل کرده اند و دعاوی مرتبط با املاک را حل کرده اند . همچنین باید گفت که یک وکیل خوب وکیلی است که هر دو ویژگی بالا را با هم داشته باشد ، یعنی هم دارای اطلاعات و دانش حقوقی کاملی در این زمینه باشد و هم دارای تجارب و سابقه خوبی در زمینه ملکی باشد ‌.

دلایل مراجعه به وکیل ملکی به شرح زیر می باشد ؟

چگونگی طرح دعوی و شکایت در دعاوی کیفری و حقوقی و چگونگی رسیدگی به این امور دارای اهمیت بسیاری می باشد ، زیرا همه این ها نشان دهنده ضرر و منفعت افراد می باشد و هر نوع عملی در این زمینه ضرر و منفعت را در اینجا تغییر می دهد ، پس برای اینکه مشکلی در دعاوی ملکی به وجود نیاید ، قبل از هر اقدامی بهتر است که نزد ، یک یک وکیل ملکی با تجربه  بروید و از او مشاوره بگیرید و یا کارهای خود را به او بسپارید ، تا در کوتاه ترین زمان ممکن به حل آن ها بپردازد . در دعاوی ملکی امکان دارد که حقوق طرفین دعوی جابجا گردد و روند رسیدگی پرونده دچار اختلال گردد و به همین دلیل به شما پیشنهاد می دهیم که امور حقوقی خود را به وکلای ملکی که در این زمینه متخصص هستند ، بسپارید تا به درستی به طرح دعوی بپردازند و پیگیری‌های لازم را به صورت صحیح انجام بدهند . یک وکیل ملکی متخصص در زمان مناسب به ارائه ادله خود می‌پردازند و اظهارات خود را مطرح می‌کند تا بتواند در زمان کوتاه به احقاق حقوق موکل خود به پردازد .

باید گفت که جرایم ملکی به دو دسته کیفری و حقوقی تقسیم‌بندی می‌شوند که دعاوی کیفری شامل موارد زیر می باشد :

وکیل ملکی در اصفهان
وکیل ملکی در اصفهان

_ خیانت در ملک به امانت گذاشته شده .

_  جعل سند  ملکی(وکیل جعل در شیراز)

_  فروش ملک غیر .

_  دعوای کیفری مزاحمت و ممانعت از حق .

_ تصرف عدوانی .

این جرم ها کیفری می‌باشند و وکیل ملکی کمتر می تواند در آنها دخالت کند زیرا آنها مربوط به شخص هستند و در حیطه مسائل حقوق کیفری می باشد . و وکیل های ملکی بیشتر در ارتباط با مسائل حقوقی فعالیت می کنند.توجه داشته باشید باتوجه به نزدیکی دوشهر اصفهان و شیراز که اگر نیاز به وکیل در شیراز  دارید علاوه بر مشورت با وکیل ملکی در شیراز میتوانید با وکیل کیفری در شیراز نیز مشورت کنید.توجه داشته باشد یک وکیل ملکی خوب در کلیه مسائل حقوقی مرتبط با املاک از طرف موکل خود دارای اختیار تا می باشند و به انجام آنها می پردازند . در بین کلیه مشکلاتی که در املاک وجود دارد .  دو مورد بیشتر از بقیه هستند که در این مسائل به وکیل احتیاج است و یکی از آن مسائل دعاوی مرتبط با تصرف عدوانی می باشد و مسائل دیگر مرتبط با ایجاد مزاحمت و ممانعت در حق هست ، این پرونده هایی که ذکر کردیم جزء پر درآمد ترین و مهم ترین پرونده هایی هستند که احتیاج است به وکیل مراجعه کنید .

مهمترین موضوعاتی که وکیل ملکی به آن رسیدگی می کند

_ لزوم تنظیم قرارداد رسمی اجاره به چه صورتی می باشد ؟

بر اساس ماده قانونی ۴۷ کلیه مورد ها که باید بر اساس قانون و قرارداد به آنها متعهد گردد ، ذکر شده است . هنگامی که مستاجر اقدام به اجاره ملکی از فرد معجر می نماید ، سند باید حتماً تنظیم گردد و تا زمان پایان قرارداد مالک باید به تعهدهای خود پایبند باشد ، اگر موجر وابسته به دلایل خود را به تنظیم سند اجاره نپردازد ، مستاجر می تواند با کمک و راهنمایی وکیل ملکی به طرح دادخواست بپردازد . پس به این صورت لزوم تنظیم سند جهت اجاره احتیاج هست .

_ گرفتن حکم تخلیه مورد اجاره مسکونی به چه صورتی می باشد ؟

از مسئله و مشکلات شایع ملکی و حقوقی عدم تخلیه مورد اجاره از طرف مستاجر می باشد ،  هنگامی که فرد اقدام به اجاره مکانی جهت سکونت می‌کند ، قراردادی بین مستاجر و موجر عقد می گردد ، در این قرارداد اجاره بها و یا مبلغ مورد اجاره و تاریخ پایان و شروع قرارداد و کلیه مشخصات در آن قید می‌شود ، پس مستاجر هنگام پایان قرارداد باید مکان مورد اجاره را تخلیه کند و تحویل موجر بدهد ، ولی اگر مستاجر به تعهد قرارداد پایبند نباشد و از مورد اجاره تخلیه نکند ،  موجر توانایی این را دارد که با طرح شکایت به دادخواهی خود اقدام کند و بر اساس قانون مستاجر مجبور می گردد در سریع ترین زمان ممکن به تخلیه ملک بپردازد .

وکیل ملکی در اصفهان
وکیل ملکی در اصفهان

_ به روز کردن و تعدیل اجاره بها به چه صورتی می باشد ؟

منظور از تعدیل اجاره بها و به روز کردن آن عادلانه کردن اجاره بها می باشد و نزدیک کردن اجاره دریافتی به عدالت است ، در مباحث حقوقی تحت عنوان به روز کردن نرخ اجاره بها عنوان گردیده است .  در اجاره های با مدت زمان طولانی اماکن تجاری یا اماکن مسکونی الزام به روز کردن نرخ اجاره بها ضروری می باشد .  در اجاره های بلند مدت اماکن تجاری پس از پایان زمان اجاره حقوق مستاجر محفوظ می باشد .  تصرف ملک بعد از پایان تاریخ قرارداد اجاره از حقوق مستاجر می باشد ، به این صورت که موجر مدعی به روز کردن اجاره‌ بها می‌شود و دلیل او افزایش نرخ تورم و کاهش مبلغ دریافتی اجاره در مقایسه با نرخ تورم می باشد ، بنابراین احساس احتیاج به طرح دعوی به عنوان تعدیل اجاره بها با کمک وکیل ملکی می کند . در قانون روابط مستاجر و موجر این گونه است که تعیین مبلغ از سوی موجر در هر ۳ سال یک بار می باشد .

_ گرفتن حکم تخلیه مورد اجاره تجاری به چه صورتی می باشد ؟

وکیل اجاره در اصفهان: باید بگوییم که احکام کلیه مرتبط با اجاره هر چیزی مثل منزل مسکونی یا اماکن تجاری یا اجاره اشیا یکی بوده است .  قوانین و مقررات مدنی در ارتباط با اجاره و اجاره مسکونی و اجاره ملک تجاری اشاره می کند .  ولی قانونگذاران ایران با قوانین ارتباط مهاجر و مستاجر در سال‌های ۵۶ و ۷۶ و قانون منصوب شدن ارتباط ماجر و مسئله مستاجر در سال های مرتبط با اجاره مسکونی را از اجاره اماکن تجاری جدا کرده اند و نتیجه آن تبیین مقررات اضافی و لازم در این قوانین می‌باشد .  قوانینی مانند حق سرقفلی ، حق تجارت ، حق کسب و پیشه به این مقررات اضافه شده‌اند .

_ تنظیم سند رسمی جهت انتقال ملک به چه صورتی می باشد ؟

از عناوین مرتبط با دعاوی ملکی تنظیم سند رسمی جهت انتقال ملک می باشد ، که با خرید و فروش اموال غیر منقول مطرح می‌گردد .  هنگامی این عنوان از دعاوی ملکی مطرح می‌شود ، که فردی از فروشنده به خریداری ملکی بپردازد و فروشنده با دلایل گوناگون از انتقال سند مالکیت به فرد خریدار امتناع کند و خریدار نیز به وکیل ملکی مراجعه می‌کند و در مراجع ذی صلاح اقدام به طرح دعوی می کند .

_ رفع تصرف غیر قانونی یا تصرف عدوانی به چه صورتی می باشد ؟

رفع تصرف عدوانی از مسائل مهم در پرونده های حقوقی و ملکی می باشد .  منظور از عدوانی ،  غیرقانونی بودن موضوع می باشد و منظور از رفع تصرف عدوانی جلوگیری از افرادی که سابقه تصرف املاک را به گونه غیر قانونی و غیر اداری و قهری دارند . همچنین باید گفت که ادعای مالکیت با ارائه سند مالکیت جهت رفع اتهام و جلوگیری از طرح دعوی کافی نمی باشد ، گاهی اوقات حتی حکم صادره از طرف قاضی پرونده بر علیه مالک است ، رسیدگی به این نوع پرونده های حقوقی زمان بر و پیچیده می باشد ، اما این موضوعات بسیار با اهمیت هستند و رسیدگی به این پرونده ها بدون تشریفات و خارج از نوبت می باشد ،  همچنین باید گفت که حکمی که صادر می شود فورا قابل اجرا می باشد ، تفاوت تصرف عدوانی و خلع ید در حمایت قانونگذار در تصرف سابق در تصرف عدوانی می باشد و حمایت از مدعی مالکیت در حیطه کاری خلع ید هست . برای مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر در مورد خلع ید مقاله وکیل خلع ید در شیراز را مطالعه نمایید.

وکیل ملکی در اصفهان
وکیل ملکی در اصفهان

_ دادخواهی در دریافت اجاره های عقب افتاده به چه صورتی می باشد ؟

طرح این دعوی از طرف موجر هست و هدف او کاملاً مشخص می باشد .  بر اساس قراردادی که بین مستاجر و موجر تنظیم شده است . مستاجر متعهد می گردد که اجاره بهای مشخص شده را در که در سند اجاره هست ، پرداخت نماید .  اگر مستاجر از پرداخت اجاره بهایی که مشخص شده است ، امتناع ورزد و یا اینکه مقداری از اجاره را پرداخت نماید .  بر اساس قانون موجر حق دادخواهی اجاره های معوقه را از دادگاه می تواند داشته باشد ، طرح این سری دعاوی به عنوان مطالبه اجاره معوقه توسط وکیل ملکی مطرح می‌گردد و مراجع قضایی باید رسیدگی کنند .