وکیل ملکی در بندرعباس|مشاوره تلفنی سریع و تخصصی

وکیل ملکی در بندرعباس

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در بندرعباس و مشاور حقوقی در بندر عباس

(0922-519-24-08)

قبول وکالت در دعاوی

حقوقی

خانواده

کیفری

تصادفات

انقلاب

وکیل پایه یک ملکی در بندرعباس

مال از دیدگاه حقوقی به چیزی گفته می شود که مفید بوده باشد و همچنین قابلیت تملک و اختصاص یافتن به فرد یا ملت معین باشد مال به دو نوع قابل تقسیم است.

مال منقول

مال غیر منقول

اموال غیر منقول معمولاً قابلیت جابجایی ندارند  با این تفاوت که مال منقول را می توان جا به جا کرد. به همین خاطر ملک هم در عرف عمومی جامعه ما از جمله اموال غیر منقول می باشد ما نمی تواتنیم یک ملک و یا زمین را جا به جا کنیم.

وکیل ملکی در بندرعباس
وکیل ملکی در بندرعباس

لازم به ذکر است که اراضی و ابنیه و هر آنچه که در بنا منصوب شده باشد و جزو بنا باشد غیرمنقول شمرده می شود و در دسته امور ملکی قرار داده می‌شود.

ملک چیست؟

ملک یک کلمه عربی می باشد که در بین فارسی زبانان  هم رواج پیدا کرده است و دارای معانی زیادی می باشد لازم به ذکر  است که تمام دارایی های غیر منقول در جایگاه ملک قرار دارد به طور واقع ملک انواع زیادی دارد که مهم ترین آنها را در ادامه می آوریم.

ملک مفروز

ملک مفروز در خصوص ملکی است که در مالکیت یک شخص  که یا شخص حقیقی هستند یا شخص حقوقی قرار دارد

ملک مشاعی

ملک مشاعی در مورد ملکی می باشد که دو نفر و یا بیشتر در همه جزء ملک  به نسبت سهم خود ملکیت دارند

به بیان دیگر ملک مشاع ملکی می باشد که در بین چند نفر به صورت مشترک باشد و در قبال ملک مفروز استعمال میگردد

منظور از مفروز ملکی است که پس از اشاعه به شکل چند سهم جداگانه در آمده است و بین شرکا تقسیم گردیده است

امکان دارد دو و یا چند نفر ملکی را به شرکت صاحب باشند فاقد این که سهم هر کدام از آنان از لحاظ حدود و مشخصات معین شده باشد این ملک مشاع در بین مالکین است و چنانچه مالکی با موافقت هم دیگر هم قسمت مجزا و معلومی را برای هر کدام از شرکا مشخص کنند یعنی در ازای سهم مشاعی قسمت مشخص از ملک را مختص به مالک معین بدانند باز هم سهم هر یک را مفروز می دانیم

وکیل دعاوی ملکی در بندرعباس کیست ؟

خرید و فروش املاک معمولاً با سودآوری بالا روبرو است و به همین خاطر اشخاص زیادی به منظور بهبود وضعیت مالی خود بر سود ناشی از خرید و فروش املاک حساب می کنند و دایما خود را مشغول خرید و فروش زمین می کنند. این خرید و فروش امکان دارد که در سطوح گسترده باشد و یا این که شخصی اقدام به خرید و فروش و یا معاوضه ملک محل سکنای خود نمایند در حالتی که هر یک از طرفین معامله به حقوق خود واقف باشند و به وظایف خود بپردازند خوب روشن است که مشکلی در معامله نمی باشد اما در حالت بروز مشکل طرفین قادرند وکالت دعاوی ملکی خود را به یک وکیل که به صورت تخصصی وکیل امور ملکی است بسپارند.

وکیل ملکی در بندرعباس
وکیل ملکی در بندرعباس

وکالت دعاوی ملکی در بندرعباس

در مبحث ملک و املاک موضوعات مختلفی وجود دارد  که امکان دارد ما با بعضی از اصطلاحات حقوقی آن آشنا نباشیم به همین منظور شما باید با وکیلی که تخصص ملک را دارد مشورت نمایید و همچنین توجه داشته باشد در صورت نیاز به وکیل در شیراز و اطراف میتوانید مقاله وکیل ملکی در شیراز را مطالعه نمایید  مثلاً به منظور تحویل ملک از فروشنده طرفین معامله بایستی در دفترخانه اسناد رسمی حضور پیدا کنند و قرارداد را امضا نمایند در حالت نبود حضور فروشنده خریدار قادر است دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی را به دادگاه تحویل دهد.

وکلایی که در حیطه ملکی دارای تخصص هستند و در قوانین ملکی تسلط کامل دارند به شکلی که همه تبصره ها و مواد آن را بشناسند و مسلط باشند  این موضوع کمک سازنده‌ای در سرعت بخشیدن به پروسه پرونده می کند  به این خاطر که وکیل ملکی بهترین راه را برای شخص در نظر گرفته و جلو می برد و همین موضوع خود باعث پایین آمدن ریسک شکست در دادگاه مرتبط به ملک می شود.

وکیل املاک اشتراکی در بندرعباس

در خصوص املاک اشتراکی مبحث تقسیم و افراز ملک مشاع وجود دارد به غیر از آن مواردی همچون خلع ید/ قلع بنا/ تخلیه ملک/ مطالبه اجرت المثل ایام تصرف وجود دارد که همه آنها در حیطه تخصصی وکالت در دعاوی ملکی قرار دارد و وکیل ملکی قادر است نسبت به احقاق حقوق طرفین دعوا اقدام به مشاوره های مفید وکالت دهد.

موارد حقوقی وکالت ملکی در بندرعباس

مالکیت به غیر از این مورد که حقوقی را برای مالک به دنبال دارد وظایفی را هم برای او به وجود می آورد بعد از اینکه ثبت مالکیت و یا انتفاع و بهره برداری املاک و دیگر صدور سند برای هر ملک جداگانه چه عرصه و چه اعیانی به شکل قانون و اجبار درآمد مجموعه قوانین مرتبط با ملک و املاک هم  شکل جدیدی به خود گرفت

حقوق ثبت املاک و اسناد احتمال بروز اختلافات بین مالکین املاک مشاع یا همجوار تشکیل شد.

حیطه تخصصی وکیل ملکی در بندرعباس

مباحثی که یک وکیل ملکی باید مسلط باشد خلاصه و مفید در این قسمت آورده ایم

الزام به تنظیم سند رسمی

خلع ید

رفع مزاحمت از ملک

تقسیم ملک مشاع

افراز ملک

تصرف عدوانی

مطالبه اجرت المثل ایام تصرف

تخلیه املاک استیجاری  شامل قانون پنجاه و شش و هفتاد و شش

مطالبه وجه التزام قراردادی

تعدیل اجاره بها

تایید فسخ معامله

ابطال قرارداد اجاره

الزام به اخذ پایان کار و دیگر دعاوی ملکی

از دیگر حقوقی که در زمینه تخصصی وکالت ملکی قرار دارد می توانیم به حق تصرف اموال و مالکیت محصولات موجود در ملک و یا حق استفاده شخص ثالث از ملک و دیگر حق وقف ملک اشاره کنیم در موقع ایجاد مشکل به منظور احراز هر یک از این حقوق اطلاع کامل قوانین حقوقی و ملکی لازم است.

هر یک از طرفین قرارداد نقل و انتقال املاک به منظور احقاق حقوق ملکی خود و دیگر تنظیم و امضای اسناد و قراردادها قادرند که به وکیل امور ملکی رجوع نمایند.

وکیل ملکی در بندرعباس
وکیل ملکی در بندرعباس

ماده ۱۰۰ قانون شهرداری

به این شکل است که مالک اراضی و املاک پیش از ساخت و ساز در محدوده شهری بایستی اجازه ساخت را از شهرداری منطقه اخذ نمایند و با داشتن پروانه ساختمان شروع به ساختن کنند در غیر از این حالت شهرداری از ساخت و ساز ساختمان های بدون پروانه جلوگیری می نمایند.

تا چند مدت پیش هنگامی که ساخت و ساز بدون اجازه جلو می رفت صاحب ملک را یا زندانی یا مشمول جریمه نقدی می‌کردند اما با تشکیل ماده ۱۰۰ قانون شهرداری دیگر شهرداری حق خراب کردن بنا و یا زندانی و همچنین جریمه نقدی را ندارد او تنها می‌تواند مانع عملیات ساخت و ساز شود و پرونده را فوراً به ماده صد مرجوع کند تا تصمیم نهایی در خصوص آن گرفته شود.

ماده ۱۰۰ شهرداری در چه موضوعاتی قابلیت اجرا شدن دارند

موقعی که ساخت و ساز بدون مجوز ساخت باشد.

عدم استقامت و محکم بودن بنا و نداشتن موارد فنی در ساختن بنا

ساخت وساز و تجاوز در معابر شهری

تغییر کاربری غیرمجاز

حرفه وکالت در امور ملکی دانش و تجربه لازم دارد

در مورد پرونده ها و موضوعات ملکی هم مثل خیلی دیگر از پرونده ها پیچیدگی ها و ظرافت هایی وجود دارد که وکیلی که تجربه و تبحر  در امور ملکی دارد بهتر می تواند که به موکل خود کمک کند بعضی اوقات مدارکی به وکیل ملکی تحویل داده می شود که در مواردی پیچیدگی و سختی آنها به حدی می باشد که حتی وکلایی عادی و غیر متخصص در امور ملکی در تفسیر نمودن آن به صورت ناخودآگاه و بدون سوء نیت  به اشتباه می خورند

که این امر امکان به بیراهه کشاندن مبحث  و در نهایت اتلاف وقت و هزینه را برای موکل به همراه دارد

وکیل ملکی باید مطلع باشد که ارزش معاملات املاک با ارزش معاملاتی ساختمان دارای تفاوت است یعنی مبنای ارزش معاملاتی املاک ماده شصت و چهار  قانون مالیات های مستقیم است و مبنای ارزش معاملاتی ساختمان تبصره یازده  ماده  ۱۰۰ قانون شهرداری است.

وکیل ملکی و شهرداری  میداند که احداث بنای زائد بر پروانه مسکونی مقدار جریمه نباید از حداقل یک دوم کمتر سه برابر ارزش معاملاتی ساختمان برای هر متر مربع بنای اضافی بیشتر باشد

کمیسیون در مشخص کردن حداقل و حداکثر صاحب اختیار می باشد اما شرایطی همانند موقعیت مکانی ملک و دیگر انواع مصالح در مشخص کردن میزان جریمه تاثیر دارد در نظر نگرفتن این شرایط می‌تواند سبب نقض رای صادره در کمیسیون تجدید نظر و یا دیوان عدالت اداری باشد در مورد املاک تجاری و صنعتی و اداری مقدار جریمه نباید از حداقل دو برابر کمتر باشد و همچنین از چهار برابر ارزش معاملاتی ساختمان برای هر متر مربع بنای اضافه ایجاد شده بیشتر باشد

وکیلی که در خصوص موضوعات ملکی و شهرداری کار کرده باشد به طور یقین با این جزئیات آشنایی دارد.

وکیل ملکی در بندرعباس
وکیل ملکی در بندرعباس

بهترین وکیل ملکی در بندرعباس

بهترین وکیل ملکی وکیل میباشد که کاملاً آشنا با چهارچوب دادگاه های مرتبط با ملک باشد و پرونده را به طورکامل بشناسد وهمچنین برای موکل خود دل سوزی نماید بهترین وکیل ملکی قادر است که در محاکم قضایی برنده پرونده باشد

یکی از ویژگی های وکیل ملکی تسلط کامل بر دانش حقوقی به روز در حیطه‌های مختلف حقوقی/ کیفری و حتی در رابطه با املاک/ اراضی و مستغلات است که به غیر از آشنا بودن با قوانین مربوطه بایستی با آراء وحدت رویه دیوان عالی کشور و آراء وحدت رویه دیوان عدالت اداری و دیگر نظریات مشورتی و سایر موارد همچنین با رویه مرسوم در محاکم و دادگاه‌ها آشنا باشد.