وکیل مهریه در بندر عباس|مشاوره تلفنی تخصصی و 24 ساعته

وکیل مهریه در بندر عباس

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در بندرعباس و مشاور حقوقی در بندرعباس

(0922-519-24-08)

قبول وکالت در دعاوی

حقوقی

خانواده

کیفری

تصادفات

انقلاب

ویدیو مقاله وکیل مهریه در بندر عباس

وکیل پایه یک مهریه در بندر عباس

بر اساس ماده ای از  قانون مدنی  با اتفاق افتادن عقد ازدواج زن مالک مهریه میشود و قادر است که هر نوع تصرفی  که بخواهد  در آن انجام دهد  به بیان دیگر مهریه نوعی مال می باشد که در موقع انجام خطبه عقد شوهر را متعهد می کند که آن را به همسرش پرداخت نماید مهریه امکان دارد که به صورت پول رایج کشور/ سکه/ ملک یا خانه باشد زن قادر است که هر موقع که بخواهد مهریه خود را از شوهر مطالبه نماید

مطالبه مهریه در بندرعباس

لازم به بیان است  که امکان مطالبه مهریه از دو روش امکان پذیر است

از طریق دادگاه

از طریق اجرای ثبت

برای مطالبه مهریه بهتر است که از یک وکیل متخصص مهریه که در امور مهریه تسلط کافی دارد کمک بگیرید.

وکیل مهریه در بندر عباس
وکیل مهریه در بندر عباس

انواع مهریه

مهرالمسمی

این حالت از مهریه در موقع عقد مقدار آن مشخص میشود و در سند ازدواج هم مقدار مشخص شده قید می گردد اصطلاحاً به آن مهرالمسمی می‌گویند  در قانون مدنی  جمهوری اسلامی ایران در خصوص مهرالمسمی هیچ محدودیتی وجود ندارد یعنی زن و شوهر هر میزانی که می خواهند قادرند بعد از موافقت در سند ازدواج ثبت نمایند استفاده از خانه و ملک به عنوان مهر در مهرالمسمی امری شدنی می باشد.

مهرالمتعه

مهرالمتعه متعلق به زنانی است که در هنگام عقد برای آنها هیچگونه مهری در نظر گرفته نشده است و مرد پیش از نزدیکی و پیش از مشخص شدن مهر زن را طلاق داده است  باید بیان گردد که  میزان مهرالمتعه با توجه بر وضعیت مالی فرد پیش می رود.

مهر المثل

همچین وکیل مهریه در اصفهان پیرامون مسئله مهر المثل میگوید: مهرالمثل نوعی مهر است که در موقع عقد زوجین بر سر آن به موافقت نرسیده باشند و میزانش مشخص نشده باشد اما به لحاظی  ابطال شده باشد  به عنوان مثال ملکی که به منظور مهریه انتخاب کرده‌اند به طور مجهول باشد  در این خصوص مهرالمثل به زن پس از عقد و بعد از انجام نزدیکی تعلق می گیرد.

همین جا بهتر است گفته شود که از شروط استقرار مهرالمثل نزدیکی است.

شرایطی که میزان مهرالمثل را تحت تاثیر خود قرار می دهد مشمول وضعیت زن و شرایط و اوضاع است به طور مثال ویژگی های اخلاقی و خانوادگی/ معیار های جسمانی/ میزان تحصیلات علمی و هنری دیگر مواردی که می‌تواند میزان مهر را تحت تاثیر به خود قرار دهند مشخص کننده مهرالمثل است.

وکیل مهریه در بندر عباس
وکیل مهریه در بندر عباس

مهریه از نظر روش اخذ آن  به دو دسته قابل تقسیم است

مهریه عندالمطالبه

مهریه همانند دینی می باشد که بر گردن مرد قرار دارد  عندالمطالبه بودن آن  این معنی را می رساند که هر موقع بعد از انجام عقد زن قادر است که با رجوع به دادگاه خانواده درخواست اخذ آن را کند و مرد هم ملزم  می باشد که آن را بپردازد.

مهریه عند الاستطاعه

در این مهریه اگر بعد از انجام اقدام زن طلب مهر خود را کند طبق توانایی مالی شوهر دادگاه مشخص میکند که چه میزان از آن را باید پرداخت کند در این حالت اگر شوهر توانایی پرداخت مهریه را نداشته باشد زن اجازه ندارد که از حق حبس  خود استفاده نمایند.

افزایش مهریه

بعضی از محاکم قضایی می گویند که مهریه شرعاً و قانوناً بایستی به همان مقداری باشد که در ضمن عقد گفته شده است است و اگر خواستار تغییر میزان آن باشند خواسته آنها محکوم به رد می باشد  در مقابل بعضی محاکم قضایی دیگر می گویند که چنانچه دوطرف موافق با این قضیه باشند شرعاً و قانوناً بایستی درخواست خواهان  مورد توجه قرار گیرد و شوهر بایستی مهریه را بپردازد افزایش مهریه هم باید وابسته بر یک اقرارنامه رسمی در دفترخانه اسناد رسمی به ثبت برسد

ولی کاهش میزان مهریه در دفترخانه اسناد رسمی و شرایط حقوقی مختلفی همچون ابرا و اقرا و یا هبه و بذل و دیگر صلح انجام می شود در مورد موضوع افزایش مهریه بین حقوقدانان و وکیل مهریه اختلاف نظرهای فراوانی موجود است اما در آخر هم حقوقدانان باید طبق رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری عمل کنند رای دیوان عدالت اداری هم طبق نظر فقهای شورای نگهبان صادر می گردد.

ویژگی های مهریه

مهریه به این منظور که از لحاظ قانونی قابل پذیرش و قبول شدن باشد مستوجب ویژگی هایی می باشد که در غیر این حالت ابطال خواهد شد اما این به منظور ابطال عقد نیست در ادامه این ویژگی‌ها را  ذکر کرده ایم:

مهریه باید دارای ارزش مشروع باشد یعنی در بازار قابلیت داد و ستد را را داشته باشد همانند ماشین و یا زمین و غیره که بتوانیم آن را معامله کنیم.

مهریه باید برای زن قابلیت تملک داشته باشد.

مقدار آن بایستی از نظر جنس معین باشد.

مهریه نباید جزو اموال وقفی و یا اموال عمومی باشد چون که باید قابلیت نقل و انتقال را دارا باشد.

وکیل مهریه در بندر عباس
وکیل مهریه در بندر عباس

مهریه در طلاق توافقی

همانطور که همه عزیزان مستحضر هستید یکی از انواع طلاق که خیلی در جامعه مرسوم است طلاق از نوع توافقی می باشد که در آن زوجین برای مهریه تعیین تکلیف می کنند و به طور معمول زن در قبال بخشش قسمتی از مهریه رضایت به طلاق میدهد و تا تمام شدن مدت عده قادر است که به مابذل رجوع نمایند و طلاق را فسخ کند و مهریه خودش را بگیرد پس متوجه شدید که در نوع طلاق .توافقی طرفین مشخص کننده می باشند.

مطالبه مهریه بعد از مرگ شوهر

یکی از سوال هایی که برای خیلی از افراد بعد از مرگ شوهر ایجاد می شود این میباشد که آیا مهریه زن بعد از فوت همسر هم قابل دست یابی می باشد یا خیر  و یا اینکه در صورت باکره بودن زن مهریه به صورت کامل است یا نصف میشود

در جواب این سوالات باید گفت که در صورت فوت شوهر زن میتواند همه مهریه خود را از ماترک متوفی اخذ نماید و باکره بودن زن هم باعث تصنیف مهریه نمی شود و زن می تواند مستحق دریافت کل مهریه در حالت باکره بودن باشد بهتر است که در تمامی این موارد با رجوع

به یک وکیل مهریه با تجربه به بهترین راهکار به منظور احقاق حقوق خود برسید.

وکیل تسخیری مهریه

مطمئننا شما هم اسم وکیل تسخیری برای مهریه را شنیده اید اما نمی دانید که فرق وکیل تسخیری مهریه با وکیل انتخابی مهریه در چیست ؟

با بیان ساده باید گفت که وقتی شما توانایی مالی دارید می توانید برای خود یک وکیل مهریه انتخاب کنید اما موقعی که شما فاقد توانایی مالی هستید قادر نباشید که وکیل متخصص مهریه داشته باشید از طرف دادگاه مجانی یک وکیل تسخیری مهریه برای شما  گرفته می شود.

ویژگی های وکیل مهریه در بندرعباس

وکیل مهریه دارای پروانه وکالت پایه یک دادگستری میباشد و در خصوص پرونده های خانواده بالاخص مهریه تخصص و توانایی مکفی دارد و با تجربه بالایی که در این پرونده ها دارد و به خاطر آشنایی با مراحل رسیدگی پرونده مهریه در مراحل مختلف رسیدگی در پیروزی پرونده مهریه نقش مهمی دارد.

بهترین روش برای مطالبه مهریه بهره از یک وکیل باتجربه در مهریه که در مورد امور خانواده و روند دادگاه های خانواده آشنایی کامل داشته باشد و از جدیدترین و به روز ترین قوانین در دادگاه خانواده از جمله مهریه با خبر باشد امکان رسیدن زوجه به حقوق مالی خود با داشتن وکیل مهریه مجرب را افزایش میدهد.

ویژگی های یک وکیل مجرب در زمینه حقوقی به منظور مطالبه مهریه موارد زیر را شامل می شود

این وکیل باید نسبت به حوزه تخصصی خودش که در این جا مهریه است دانش و علم کافی و همچنین تجربه داشته باشد.

وکیل مهریه باید فن بیان قوی داشته باشد تا بتواند در دادگاه پیروز گردد.

یک وکیل مهریه لازم است که حفظ اسرار موکل خود را همیشه رعایت کند.

در رابطه با موضوع حقوقی عقاید و دیدگاه های علمای حقوق را  بررسی نمایند.

یک وکیل مهریه باید تسلط کامل بر موضوعات حقوقی خانواده داشته باشد به طور کلی شخصی را می توان به عنوان یک وکیل خوب نام برد که در بین جامعه وکلا در زمینه خاصی متخصص و مشهور شهر یا کشورش باشد.

از مواردی که برای بهترین وکیل مهریه می توان نام برد دارا بودن مهارت ها و قابلیت های فنی و علمی باشد که برای موضوع وکالت و مشاوره باید داشته باشد.

جنبه علمی حرفه وکالت مشمول آشنایی با مبانی حقوق و مقررات موضوعاتی همانند قوانین و آیین نامه ها و دیگر وحدت رویه و تصویب نامه ها همچنین آرا و عقاید و نظرات علمای حقوق در ارتباط با موضوعات مختلف است که تنها با مطالعه دقیق کتب و تالیفات حقوقی کسب می شود.

جنبه فنی حرفه وکالت برای وکیل مهریه با آنچه که در حرفه قضاوت می باشد تفاوت دارد و بستگی به استفاده با کیفیت از دانش حقوقی و عملی در تنظیم کردن قراردادها و اسناد در جریان روابط

مردم به منظور حل اختلاف و حقوق موکل مربوط است.

وکیل مهریه در بندر عباس
وکیل مهریه در بندر عباس

مزایای مطالبه مهریه توسط وکیل مهریه در بندرعباس

وکیل مهریه قادر است که در مدت زمان کمتری مهریه را وصول کند.

با داشتن وکیل مهریه به منظور وصول مهریه دیگر احتیاجی نیست که زن حتما در دادگاه خانواده حاضر شود.

وکیل مهری قادر است که برای مطالبه مهریه زوجه به طور فوری اموال شوهر را توقیف نماید.

گرفتن حکم جلب شوهر در شرایط عدم پرداخت مهریه به وسیله وکیل مهریه  انجام می شود.

مخاطبین عزیز شما می توانید برای ارتباط با وکیل مهریه  به صورت بیست و چهار ساعته  آنلاین و تلفنی با ما در ارتباط باشید.