وکیل کیفری در بندرعباس کیست|مشاوره تلفنی سریع و تخصصی

وکیل کیفری در بندرعباس

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در بندرعباس و مشاور حقوقی در بندرعباس

(0922-519-24-08)

قبول وکالت در دعاوی

حقوقی

خانواده

کیفری

تصادفات

انقلاب

وکیل پایه یک کیفری در بندرعباس:

وکیل پایه یک کیفری در بندرعباس
وکیل پایه یک کیفری در بندرعباس

باید لحاظ گردد که پرونده های کیفری نیازمند اهمیت و حساسیت بیش تری می باشند وجود یک وکیل خبره و کارآمد در مراحل پرونده از واجبات می باشد به این خاطر که موضوعات پرونده ها به شکلی است که امکان دارد طرفین دعوا را دچار زیان و خسارت های غیر قابل جبران کند.

از با اهمیت ترین پشتوانه های حقوقی دفاعی متهم حق دارا بودن یک وکیل کیفری است. در پرونده های کیفری وکیل کیفری قادر است با نگاه به مقدار تخصصی بودن آن ها تاثیر چشمگیری داشته باشد هر طرف از دعوا نیازمند مشاوره با وکیل کیفری در قضیه پرونده می باشند و بر اساس اصل سی و پنج قانون اساسی در همه دادگاه ها طرفین دعوا این حق را دارند که برای خود وکیل اختیار کنند و چنانچه فاقد توانایی برای انتخاب وکیل باشند بایستی برای آن ها امکانات تعیین وکیل فراهم شود.

تبصره ماده چهل و هشت قانون آیین دادرسی کیفری جدید:

در جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور و همچنین جرایم سازمان یافته که مجازات آن ها شامل ماده سیصد و دو این است در مرحله تحقیقات اولیه طرفین دعوا وکیل و یا وکلای خود را از بین وکلای رسمی دادگستری که مورد پذیرش رییس قوه قضاییه باشند انتخاب می کنند. اسامی وکلا به وسیله رییس قوه قضاییه اعلام می شود وکلا پس از سپری کردن تحصیلات دانشگاهی و یا حوزوی و کسب نمودن دانش لازم در علم حقوق و فقه در آزمون وکلا قبول می شوند و به پروانه قابل اعتبار وکالت دست پیدا می کنند.

ویژگی وکیل کیفری در بندرعباس

کار آزموده ترین وکلای کیفری افرادی هستند که خارج از تسلط و احاطه بر موضوعات مرتبط در حوزه خود در پرونده های کیفری با موضوعات مختلف تجربه دارند.

این گونه از وکلا با قوانینی مثل قانون مجازات اسلامی/ قانون مبارزه با مواد مخدر/ آیین دادرسی کیفری/ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و قوانین مربوطه دیگری که در این خصوص وجود دارد آرا وحدت رویه در امور کیفری نظریات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه و دکترین حقوقی به درستی آشنا باشد.

علاوه بر مشورت با وکیل کیفری در بندرعباس در صورت نیاز به وکیل کیفری در شیراز یا وکیل کیفری در اصفهان مقاله مربوط به آن را نیز میتوانید مطالعه کنید

شناسایی زمان

در پرونده های حقوقی همیشه زمان با اهمیت بوده است لذا یک وکیل کیفری خوب بایستی وقت شناس باشد تا در موقع لازم کار مناسب را کند در غیر این صورت برای موکل خود مشکلات زیادی پدید می آورد.

وکیل پایه یک کیفری در بندرعباس
وکیل پایه یک کیفری در بندرعباس

عادل بودن

به این خاطر که در حق هیچ کدام از طرفین پایمالی صورت نگیرد نیاز می باشد یک وکیل کیفری عدالت را رعایت کند.

روانشناسی اشخاص

غلبه و چیرگی کافی بر موضوعات بسیار قابل اهمیت می باشد به همین خاطر احتیاج است تا یک وکیل خوب با بهره از علم روانشناسی سلطه لازم برای دیگر موضوعات را پیدا نماید و از ابعاد مختلف قادر به حل آن باشد به میزان اثر مثبت فرد در روان شناسی موفقیت بیشتری نصیب می گردد.

اهمیت یک وکیل کیفری از آن سمت است که ضامن آبروی هر دو سمت می باشد او باید آگاه باشد که آیا واقعا جرمی انجام شده است و یا نه با نظر بر این که موضوع دعاوی کیفری بر عکس دعاوی مدنی که بیشتر جنبه مالی دارند با جان انسان ها درگیر است و کوچک ترین اشتباه و خطا در دفاع امکان دارد سبب ضربه و یا نابود گردیدن با ارزش ترین دارایی اشخاص شود که منظور همان جان انسان ها می باشد.

آگاهی علمی

در میان موضوعات مختلف که در زمینه آگاهی علمی بیان می گردد اثر انگشت و کشف جعل در موارد کیفری بارز تر می باشد یک وکیل خوب با تشخیص درست و به جا کشف جعل نماید و به موکل خود کمک به سزایی کرده باشد.

پزشکی قانونی

بسیاری از موارد در موضوع کیفری به پزشکی قانونی احتیاج می باشد به همین خاطر نیاز است تا یک وکیل خوب اطلاعات لازم را در خصوص پزشکی قانونی دارا باشد که در حالت بروز خطا و ایرادات بتواند آن را درست کند.

افزایش اطلاعات

یک وکیل کیفری خوب بایستی همیشه از موضوعات روزمره و ریز جزییات جامعه آگاهی کافی داشته باشد و اقسام مجلات/ روزنامه ها/ کتاب های مختلف را در زمینه پلیس جنایی مطالعه نماید با این کار همیشه به روز بوده است و از بقیه وکلا و رقیبان خود عقب نمی افتد.

مدارک لازم وکالت دعوی کیفری در بندرعباس

وکیل کیفری می تواند با دارا بودن وکالت از موکل خود اقدام به فراهم کردن مدارک ذیل نماید

وکالت نامه وکیل کیفری/ طرح دعوی و یا همان شکواییه/ در حالت احتیاج شهادت نامه و کارت ملی و مشخصات متهم.

شرایط تنظیم گردیدن شکواییه در دعوا کیفری

عنوان نام و نام خانوادگی/ نام پدر/ آدرس دقیق شاکی

عنوان ضرر و زیان قابل مطالبه ی وارد شده به مدعی

عنوان موضوع شکایت به همراه تاریخ و محل اتفاق افتادن جرم

عنوان دلایل و اسامی و مشخصات همراه با آدرس شهود و مطلعین

عنوان نشانی مظنون و یا متهم

مراحل رسیدگی به شکایات کیفری

مطرح نمودن شکایت و آغاز تحقیقات

فرستادن اظهار نامه

رسیدگی اولیه دادگاه اولیه

در شرایطی که قاضی دادسرا و قاضی دادگاه هر دو نفر جرم متهم را شناسایی کنند رای به مجازات نمودن متهم صادر می گردد.

رسیدگی تجدید نظر

بعد از صادر شدن حکم و حاضر شدن متهم در دادگاه وی می تواند درخواست تجدید نظر کند که در این شرایط پرونده به دادگاه سایر ارسال می گردد و اگر درخواست او رد شود می توان مجازاتی را که برای وی گرفته شده انجام داد.

وکیل پایه یک کیفری در بندرعباس
وکیل پایه یک کیفری در بندرعباس

موضوعات دعاوی کیفری

وکیل جعل در شیراز توضیح داد:

جعل امضا:

جعل و تزویر عبارت است از ساختن نوشته و یا سند و یا ساختن مهر یا امضای افراد رسمی و غیر رسمی خراشیدن و یا تراشیدن و یا قلم بردن یا الحاق یا محو و یا اثبات یا ساه کردن یا تقدیم و یا تاخیر تاریخ سند نسبت به تاریخ واقعی یا الصاق نوشته ای به نوشته دیگری و یا به کار بردن مهر دیگری بدون اجازه مالک آن و امثالهم به قصد تقلب.

قتل عمد و قتل غیر عمد:

با توجه بر عنصر روانی مرتکب قتل ها اقسام مختلفی پیدا می کند.

قتل عمد مربوط به این است که مرتکب هم قصد ایراد ضربه به متهم را دارد و هم قصد نتیجه ی کشتن او را و در عمل هم انسان میمیرد تفاوتی هم ندارد که ابزار کشنده باشد و یا خیر.

قتل غیر عمد که مشمول شبه عمد و خطای محض است در قتل شبه عمد تنها قصد فعل بدون وجود قصد نتیجه وجود دارد در خطای محض نه قصد فعل وجود دارد و نه قصد نتیجه.

سرقت:

سرقت به معنی ربودن مال متعلق به غیر است به هر انگیزه ای اعم از انتقام/ لذت جویی نیاز مالی و آن چیزی که در سرقت اهمیت دارد مال بودن از منظر شرعی و قانونی می باشد به طور مثال مشروبات الکلی به این خاطر که در شرع مال حساب نمی شود و ربودن آن ها شامل عنوان سرقت نمی شود.

آدم ربایی:

هر شخصی که به قصد مطالبه وجه و یا مال یا به قصد انتقام و یا به هر منظور دیگری به عنف یا تهدید و یا حیله یا به هر روش دیگری شخصا یا به وسیله دیگری فردی را برباید و یا این که پنهان کند.

تهدید:

هر فردی که دیگری را به هر روشی به قتل و یا ضرر و زیان نفسی و شرافتی و یا مالی یا به افشای سری نشبت به خود یا بستگان وی تهدید کند اعم از این که به این خاطر درخواست وجه و یا درخواست انجام امر یا ترک فعلی را کرده و یا نکرده باشد مجرم به این جرم می شود.

کلاهبرداری:

هر شخصی از طریق حیله و تقلب مردم را به وجود شرکت ها و یا تجارت خانه ها یا دیگر کارخانه ها و یا موسسات موهوم یا به داشتن اموال و اختیارات واهی فریب نماید یا به امور غیر واقعی امیدوار کند یا از حوادث و پیش آمدهای غیر واقعی بترساند و یا اسم و یا عنوان مجعول اختیار نماید و به یکی از وسایل قید شده و یا و سایل تقلبی دیگر وجوه و یا اموال یا اسناد یا قبوض یا مفاصا حساب و امثالهم تحصیل کرده و از این طریق مال دیگری ببرد کلاه بردار عنوان می گیرد.

افترا:

هر شخصی که به وسیله ی برگه های چاپی و یا خطی یا به وسیله قید در روزنامه و جراید یا نطق در مجامع یا به هر طریق دیگر به فردی کاری را به طور صریح نسبت دهد و یا این که آن ها را منتشر کند که بر اساس قانون آن کار جرم حساب شود و نتواند درستی ان اسناد را اثبات کند مفتری حساب می شود.

ضرب و جرح:

فرق ضرب و جرح این می باشد که ضرب ضرباتی می باشد که در آن شخص دچار خون ریزی نمی شود و آثاری مثل تورم و کبودی دارد اما جرم سبب خون ریزی کم و یا زیاد است.

مزاحمت تلفنی:

هر شخصی وسیله مخابراتی در اختیار خود را وسیله مزاحمت دیگری قرار دهد یا با عمد و سو نیت ارتباط دیگری را دچار اختلال کند مرتکب این جرم شناخته می شود.

جرایم پزشکی:

چنانچه پزشک و یا ماما یا دارو فروش و افرادی که به عنوان طبابت یا مامایی یا جراحی یا دارو فروش اقام می کنند وسایل سقط جنین تهیه کند و یا مباشرت به اسقاط جنین کند.

روابط نا مشروع:

زنا

لواط

تفخیذ و مساحقه جزو جرایم حدی و تقبیل و ملامسه جزو روابط نا مشروعی است که به منظور آن مجازات تعزیر در نظر گرفته شده است.

خیانت در امانت:

هر موقع اموال منقول و یا اموال غیر منقول یا نوشته هایی مثل سفته و چک و قبض و امثالهم به نام عنوان اجاره و یا امانت یا رهن یا برای وکالت و یا هر کار با اجرت و یا بی اجرت به شخصی داده شود و بنا بر این بوده است که اشیا قید شده مسترد گردد و یا این که به مصرف معینی برسد و آن فردی که اشیا پیش او بوده است آن ها را به ضرر مالکین و یا متصرفین آن ها استعمال یا تصاحب یا تلف و یا گم کند خاین نام برده می شود. در این جا هم اهمیت وجود وکیل کیفری به منظور اثبات عناصر خیانت آشکار می گردد.

وکیل پایه یک کیفری در بندرعباس
وکیل پایه یک کیفری در بندرعباس