وکیل کیفری در بوشهر کیست|مشاوره تلفنی تخصصی و 24 ساعته

وکیل کیفری در بوشهر

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در  بوشهر و مشاور حقوقی در بوشهر

(0922-519-24-08)

وکیل پایه یک کیفری در بوشهر

در قانون مدنی وکیل به شخصی گفت که به موجب انعقاد عقد وکالت میان او و موکل؛ جانشین و نائب او در انجام برخی امور می شود.

وکیل دادگستری به شخصی گفته می شود که پس از قبولی در آزمون وکالت و طی دوران کارآموزی و قبولی در آزمون اختبار موفق به کسب پروانه وکالت دادگستری شده است.

منظور از کیفر در حقوق جزای اسلام مجازاتی است که برای جرائم مصرح در قانون در نظر گرفته شده و در یک تقسیم بندی کلی عبارتند از :

حدود: حدود کیفرهایی مشخص در قانون هستند که برای جرائم سرقت، زنا، قذف، لواط، محاربه، بغی،سب النبی وضع شده اند و شامل، حبس، شلاق، سنگسار، قطع عضو، تبعید و .. است.

قصاص: مجازات اصلی و اولیه در صورت ورود عمدی آسیب بر جسم وجان انسان دیگر است.

تعزیر: تعزیر مجازاتی است که میزان آن در قانون مشخص نشده و به نظر قاضی واگذار گردیده است.

بنابراین به وکیل دادگستری که در خصوص دعاوی مربوط به جرائم و مجازات ها از تخصص و دانش کافی برخورد است و در این زمینه فعالیت می کند به همین از تجربه کافی برخوردار است؛ وکیل کیفری گفته می شود.

اهمیت استفاده از وکیل کیفری در دعاوی:

استفاده از وکیل کیفری در راستای دفاع و حفظ حقوق متهم و شاکی از اهمیت شایانی برخوردار است، زیرا وکیل مذکور در جایگاه دفاع از متهم  از مجرم شناخته شدن و اعمال مجازات بر متهمی که مرتکب جرم نشده و بی گناه است جلوگیری به عمل آورد و در جایگاه دفاع از شاکی  باعث می شود  که مجرم نتواند از مجازات خود فرار کند و حقوق شاکی نیز تضییع نشود و بتواند فردی را که با سلامت جسمانی یا حقوق مالی وحیثیت او آسیب وارد کرده را به مجازات درخور برسد..

حق استفاده از وکیل کیفر در حقوق ایران:

حق استفاده از وکیل در دعاوی و بالاخص دعاوی کیفری امری است که علاوه بر ذکر در قانون اساسی در قانون آیین دادرسی کیفری نیز مورد تأکید قرار گرفته است.از این رو شما کاربر گرامی در  این گونه موارد نیاز به داشتن وکیل متخصص در امور کیفری هستید پس با توجه به محل سکونت خود با وکیل کیفری در بوشهر وکیل کیفری در شیراز، وکیل کیفری در بندرعباس یا وکیل کیفری در اصفهان تماس حاصل فرمایید.

بر اساس اصل 35 قانون اساسی در تمامی دادگاه ها طرفین دعوا حق انتخاب وکیل را دارد  و در صورت عدم توانایی در انتخاب وکیل؛ باید امکانات لازم برای آن ها فراهم شود.

*در برخی از جرائم مانند جرائمی که مجازات آن ها سلب حیات است تعین نمودن وکیل الزامی است و در صورتی که متهم دسترسی به وکیل نداشته یا نتواند وکیل مناسبی را انتخاب کند تعیین وکیل معاضدتی در جهت جلوگیری از مجازات متهم بی گناه ضروری است.

رشته تحصیلی وکیل کیفری در بوشهر:

رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد گرایش های مختلفی دارد و یکی از مهم ترین آنها حقوق جزا و جرم شناسی است،  در این گرایش اموری مانند مبانی جرم، انواع جرم ، جرم شناسی و دیگر امور مربوط به جرائم و مجازات ها به طور تخصصی تدریس می شود و به همین جهت است که فارغ التحصیلا این رشته در زمینه امور کیفری از تخصص و دانش لازم بخوردارند و در صورتی که به شغل وکالت بپردازند در امور کیفری از تخصص و اطلاعات بیشتری نسبت به دیگر امور حقوقی برخوردارند.

دعاوی کیفری:

دعاوی در یک تقسیم بندی کلی به دو دسته تقسیم می شوند: دعاوی کیفری و دعاوی حقوقی

دعاوی حقوقی اغلب راجع به مسائلی مانند: ازدواج، طلاق، ارث، قراردادهای بیع ( فروش)، رهن و به طور کلی حقوق مدنی افراد است و فرد برای طرح شکایت باید به دادگاه حقوقی مراجعه نماید.

دعاوی کیفری برای اعلام وقوع جرم و مجازات فرد مجرم در نزد مراجع قضایی که به این امر اختصاص داد شده اند(دادسرا، دادگاه کیفری 1 و 2 ، دادگاه انقلاب،داد سرا و دادگاه اطفال و نوجوانان)  مطرح می شود. برای مثال برای طرح عناوین مجرمانه ای مانند کلاهبرداری، سرقت، خیانت در امانت و .. مطرح می شود.

دعاوی کیفری با طرح شکایت از سوی شاکی یا وکیل او  در دادسرا یا کلانتری آغاز می شود و پس از طی تحقیقات مقدماتی در دادگاه های صالح کیفری( کیفری یک، کیفری 2، انقلاب، اطفال و نوجوانان) مورد رسیدگی قرار می گیرد.

انواع دعاوی کیفری:

منظور از دعاوی کیفری؛ آن دسته از دعاوی هستند که در رابطه با جرائم، مجازات ها و مجرم هستند و رسیدگی به آن ها در صلاحیت دادگاه های کیفری مانند دادگاه؛ انقلاب، کیفری یک، کیفری2 و دادگاه ویژه اطفال و نوجوانان و .. است.

دعاوی کیفری برحسب اینکه جرم بر علیه اموال یا اشخاص یا امنیت به وقوع پیوسته باشد به اقسامی که در ذیل به آن ها اشاره می کنیم قابل تقسیم هستند:

دعاوی مالی آن دسته از دعاوی هستند که در جرائمی که به حقوق مالکانه افراد لطمه وارد می آورند مطرح می شوند، جرائم مذکور عبارتند از

1-سرقت

2-کلاهبرداری

3-خیانت در امانت

_شما میتوانید با وکلایی که تخصصا در کار خیانت در امانت در بوشهر دخول میکنند نیز مشورت کنید همچنین اگر جرم در شهر دیگری رخ داده است شما میتوانید برای مشاوره با وکلای خیانت در امانت مجرب در شهر های دیگری چون وکیل خیانت در امانت در شیراز یا وکیل خیانت در امانت در بندعباس به لینک های مربوط مراجعه کنید.

4-صدور چک پرداخت نشدنی(وکیل چک در شیراز)

5-تخریب اموال

6-معامله معارض

7-انتقال مال غیر

8-سوء استفاده از سفید امضاء

9-تحصیل مال از طریق نامشروع

2-جرائم بر علیه اشخاص: جرائمی هستند که به تمامیت جسمانی اشخاص یا حیثیت و آبروی آنان لطمه وارد می آورند و عبارتند از :

1-قتل(عمد، شبه عمد، خطای محض).

2-جرح(عمد، شبه عمد، خطای محض)

3-آدم ربایی

4-توهین

5- افتراء

6-تهدید

7-نشر اکاذیب

8-مزاحمت تلفنی

8- هتک حرمت منزل و مسکن افراد

9-ربودن نوزاد

10-توقیف یا مخفی نمودن اشخاص

11- سقط جنین

12-تصادفات رانندگی

13.جعل(وکیل جعل در شیراز)

14-جرائم امنیتی: جرائمی هستند که بر علیه امنیت و نظم حاکم بر جامعه به وقوع می پیوندند و عبارتند از:

  • جرائمی که باعث اخلال در نظم عمومی شوند مانند راهزنی.
  • جرائمی که موجب اخلال در نظم اقتصادی کشور می شوند( مانند قاچاق کالا و ارز، جعل اسکناس رایج)
  • جرائم منافی عفت( زنا، لواط، رابطه نامشروع) وکلای متخصص در عمور این گونه جرائم در تمامی شهر ها ی ایران وجود دارند که شما میتوانیدعلاوه بر مشورت با وکیلای کیفری در با وکیل زنا در بوشهر،وکیل زنا در اصفهان یا وکیل زنا در شیراز،وکیل لواط در اصفهان و ….. تماس حاصل فرمایید.

ربا

قمار

افساد فی الأرض

جرائم بر علیه مأموران دولتی

تغییر کاربری اراضی

تصرف عدوانی

ممانعت و مزاحمت از حق

بغی

محاربه

جرائم خانوادگی:

جرائمی که در رابطه با امور خانوادگی به وقوع می پیوندند عبارتند از:

ترک انفاق توسط زوج

عدم ثبت نکاح در دفاتر رسمی ازدواج و طلاق

وکیل کیفری در بوشهر و وکیل حقوقی در بوشهر

در ایران توجه چندانی به وکیل کیفری و وکیل حقوقی نشده است و قانونی مبنی برا اینکه وکلا باید در حوزه تخصص شان فعالیت کنند وجود ندارد اما در عین حال برخی از وکلا بیشتر در زمینه دعوی حقوقی مانند معاملات و قرار دادها، امور حسبی، ازدواج و طلاق، شورای حل اختلاف و دعاوی خانوادگی از تخصص و تجربه بیشتری برخوردارند و از عملکرد بهتری در این موضاعات دارند بنابراین مراجعه به آن ها برای امور حقوقی نتیجه مطلوب تری را در پی خواهد داشتت.

وکلای کیفری در زمینه جرائم و مجازات ها، عناصر قانونی تشکیل دهنده جرم، شرایط مسئولیت کیفری، حقوق متهم و شاکی در مراحل رسیدگی در دادسرا و دادگاه از اطلاعات، تخصص و دانش کافی برخوردارند و بعضاً در نتیجه تجارب چندین ساله این تخصص را به دست آورده اند، به همین جهت در زمینه کیفری عملکرد بهتری دارند.

ویژگی های وکیل کیفری در بوشهر:

  • محرم اسرار و امانت دار اطلاعاتی باشد که از موکل خود دارد و تا زمانی که موکل اجازه نداده آنها را برای دیگران بازگو نکند.
  • با کمال صداقت و به دور از اغراق مسائل مربوط به پرونده را به موکل خود بگوید و به اجازه دهد که در خصوص امور مرتبط به پرونده تصمیم گیری نماید.
  • مصلحت موکل خود را رعایت نماید و برای دریافت حق الوکاله بیشتر از طرح دعاوی غیر مرتبط با پرونده یا غیر ضروری پرهیز کند.

تخصص های لازم برای وکیل کیفری در بوشهر:

  • تسبط کامل به قوانین اصلی و فرعی جزائی مانند قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قانون مبارزه با مواد مخدر، آراء وحدت رویه جزایی و ..

2-دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری در گرایش حقوق جزا و جرم شناسی باشد؛ زیرا هرچه بیشتر به طور اختصاصی در این زمینه تحصیل نموده باشد کمیت و کیفیت اطلاعات او در این زمینه نیز بیشتر خواهد بود.

  • از تجربه لازم در دعاوی کیفری برخوردار باشد و به امور جزائی بیش از امور حقوق پرداخته باشد و از پروسه حاکم بر انجام امور در پرونده های کیفری و رویه عملی دادگاه های کیفری اطلاع داشته باشد.

4-بهتر است وکیل کیفری اطلاعاتی در رابطه با روان شناسی، پزشکی قانونی، اسلحه شناسی، پلیس علمی نیز داشته باشد.

وظایف وکیل کیفری در بوشهر:

1-مهم ترین وظیفه وکیل کیفری تنظیم شکوائیه و طرح مطالبات و خواسته های موکل خود در ان است.

2-تنظیم دفاعیه: در صورتی که بر علیه شخصی شکوائیه تنظیم و ابلاغ شده باشد، به عبارت دیگر مورد اتهام به ارتکاب جرم قرار گرفته باشد او می تواند با مراجعه به وکیل کیفری از وی بخواهد که دفاعیه تنظیم نموده نا از مجکومیت بلامورد وی جلوگیری شود.

3-وکیل دادگستری در مراحل تحقیقات مقدماتی و بازجویی از متهم در داسرا و در مرحله رسیدگی در دادگاه می تواند حاضر شود و  مانع از انتساب ارتکاب جرم به متهم شود یا با طرح مستندات قانونی ، مجازاتش را تخفیف دهد.

مزایای استفاده از وکیل کیفری در بوشهر

وکیل کیفری در مرحله رسیدگی در دادگاه می تواند به همراه موکل در جلسه حاضر شود و از وی دفاع نماید.

در صورت محکومیت متهم وکیل کیفری می تواند با بررسی شکوائیه ای که بر علیه موکلش تنظیم شده، درخواست تجدید نظر از حکم صادره را نماید.

استفاده از وکیل متخصص در امر کیفری باعث می شود که دفاع بهتری از متهم صورت گیرد همچنین وکیل مذکور شکوائیه را به گونه ای تنظیم می نماید که دعوا به نفع موکلش باشد.

تنظیم لابحه و دفاعیه توسط وکیل کیفری که در این زمینه از تخصص کافی برخوردار است نتیجه مطلوب تری را درپی خواهد داشت.

در خصوص یک حق تنها یک بار می توان می توان طرح شکایت کرد و پس از صدور رأی امکان طرح مجدد شکایت وجود ندارد ، بنابراین استفاده از وکیل کیفری موجب می شود که از صدور رأی اشتباه توسط مرجع قضایی( دادسرا و دادگاه های کیفری) تا حدی ممانعت به عمل آید.