وکیل موادمخدر در بوشهر|مشاوره تلفنی تخصصی و 24 ساعته

وکیل موادمخدر در بوشهر

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در  بوشهر و مشاور حقوقی در بوشهر

(0922-519-24-08)

قبول وکالت در دعاوی

حقوقی

خانواده

کیفری

تصادفات

انقلاب

وکیل پایه یک مواد مخدر در بوشهر

وکیل موادمخدر در بوشهر
وکیل موادمخدر در بوشهر

با توجه به این که در اطراف کشور ما ایران همسایگانی قرار دارند که به کشت مواد مخدر همانند تریاک مبادرت می کند و حتی می توان گفت یکی از منبع درآمدهای دولت انتشار مواد مخدر و فروش آن می باشد و این کشورها مثل کشور افغانستان و پاکستان و ترکیه هم مرز با کشور ما ایران می باشد پس با این حساب کشور ما از قاچاق این محصولات در امان نیست و از آن طرف که حمل و خرید و فروش و استعمال این مواد مخدر در ایران به طور غیر قانونی می باشد.

تا جایی که در قانون موضوعه کشور ایران افعال خرید و فروش و حمل و استعمال مواد مخدر احصا  گردیده است و علیرغم این مورد که همواره جرم مواد مخدر ایران مرتکبین بسیاری دارد در بعضی اوقات حتی بعضی از مردم نواحی مرزی بی‌گناه به دام این جرم مبتلا می شوند بهر تقدیر در دادگاههای ایران بسیار محاکمات مبنی بر احراز و یا اتهام جرایم مواد مخدر در حال رسیدگی است.

مواد مخدر چیست ؟

مواد مخدر به هر نوع ماده خالص و یا ترکیب شده گفته می شود که سبب اعتیاد در اشخاص میشود اثر گذاشتن مواد مخدر بر سیستم عصبی بدن بسیار مخرب است و در حالتی که شخص معتاد به شکل مرتب و مداوم از آنها استفاده نکند دچار درد و تنش های شدید عصبی و اخلال در دستگاه های مختلف بدن میشود.

لازم به ذکر است که با توجه به آثار زیانباری که مواد مخدر بر روی سیستم بدن انسان ها دارد تقریباً در همه کشورها تولید و فروش ماده مخدر خلاف قانون و جرم اعلام شده است

مواد مخدر بر دو نوع میباشد

مواد مخدر سنتی

مواد مخدر صنعتی

عناوین مواد مخدر در قانون مواد مخدر

بذر یا برگ کوکا

بنگ

بذر شاهدانه

بذر یا گرز خشخاش

تریاک

سوخته تریاک

تفاله تریاک

شیره

وکیل موادمخدر در بوشهر
وکیل موادمخدر در بوشهر

گراس

مواد روانگردان های صنعتی غیر دارویی

کوکائین

هروئین

مورفین

ال اس دی

اکستاسی

شیشه

آثار مواد مخدر

در شرایط معمولی هنگامی که انسان از انجام دادن کاری لذت ببرد و به بیان دیگر پاداش بگیرد از مناطق پایینی مغز وی موادی به نام دوپامین و نوراپی نفرین ترشح می گردد و بر روی قشر و دیگر مراکز حیاتی آن تاثیر می گذارد و احساس لذت و پاداش به وی دست می دهد به همین دلیل سعی در تکرار آن کار دارد

یکی از آثار سوء مواد مخدر فعال شدن همین قسمت است پس افرادی که یک بار با این مواد آشنا می شوند به این خاطر که سیستم پاداش در مغز آنان مورد تقویت واقع شده تمایل شدید به تکرار مصرف آن پیدا می کند در بین مواد مخدر هروئین به آسانی در چربی حل خواهد شد مغز انسان مقدار زیادی چربی به همراه دارد رند و بنابراین در قیاس با مرفین و مشتقات آن هروئین بعد از مصرف در زمان کمتری روی مغز اثر خود را می گذارد کدئین هم که از مشتقات تریاک می باشد به راحتی در سیستم گوارش جذب می شود و در بدن تبدیل به مورفین می شود

در یک مطالعه جدید کشف شده که در معتادان یکی از آثار سوء مصرف مواد کاهش جریان خون در قسمتی از نواحی مغز می باشد.

مصرف زیاد مخدر می‌تواند بیداری بیش از حد بشر را کاهش دهد.

مواد مخدر دردهای رایج بدن را از بین نمی برد اما شخص نسبت به درد بی تفاوت می شود.

تمامی داروهای مخدر و روان گردان مغز و نواحی مختلف بدن را تحت تاثیر قرار می دهد  و باعث بر هم خوردن تعادل شیمیایی بدن میشود.

تغییر رفتار با دیگران و اضطراب و سردرگمی در فردی که وابسته به مواد مخدر است دیده می شود.

انواع افعال مجرمانه مواد مخدر

مخفی کردن مواد مخدر

ورود مواد مخدر به کشور

خارج کردن مواد مخدر از کشور

نگهداری مواد مخدر

تولید کردن و ساختن مواد مخدر

لازم به ذکر است که مجازات متهم جرم مواد مخدر متناسب با میزان آن تفاوت دارد و همینطور افزایش مجازات آن جرم وابسته بر مرتبه اول و مرتبه دوم و سوم دارند.

مصادره اموال در جرایم مواد مخدر

چنانچه بر اثر خرید و فروش هر یک از انواع مواد مخدر مالی از بزه کار کشف گردد آن مال به نفع دولت مورد مصادره قرار می‌گیرد مثلاً حمل و نگهداری یا خرید خرید و فروش بیست  کیلوگرم تریاک در بار دوم سبب مصادره اموال ناشی از همان جرم می گردد نکته قابل اهمیت در اینجا آن است که بایستی در محکمه اثبات گردد که مال و اموال مکشوفه در نتیجه خرید و فروش مواد مخدر بوده است به این خاطر که هرگونه اموالی که از مکان جرایم مربوط به مواد مخدر تحصیل شده باشد بایستی به نفع دولت ضبط گردد.

اعدام در جرایم مواد مخدر

در حالت تحقق هر یک از موارد زیر مجازات اعدام انجام می شود:

استفاده و بهره بردن از سلاح

در مواردی که مباشر جرم و یا حداقل یکی از شرکا موقع ارتکاب جرم سلاح کشیده و یا به قصد مقابله با مامورین سلاح گرم و یا شکاری داشته باشد حکم اعدام در خصوص او اجرا می‌شود.

موقعی که از کودکان و افراد دیوانه برای انجام جرم استفاده شود.

مرتکب نقش سردستگی و یا پشتیبان مالی یا سرمایه گذاری در امر قاچاق در حالت استفاده از اطفال و نوجوانان کمتر از هجده سال  و همچنین مجانین مشمول حکم اعدام است.

. در صورتی که سابقه محکومیت قطعی اعدام و یا حبس ابد و یا حبس بیشتر از  پانزده سال داشته باشد

مرتکب به خاطر ارتکاب جرایم موضوع این قانون سابقه محکومیت قطعی اعدام یا حبس ابد یا حبس بیشتر از پانزده سال  داشته باشد اگر برای بار دوم مرتکب مجدد این جرایم باشد.

حمل و نگهداری کردن بیشتر از پنجاه  کیلوگرم مخدر سنتی و دیگر دو کیلوگرم مخدر صنعتی

همه جرایم موضوع ماده چهار  قانون مثل بنگ و حشیش و تریاک و غیره مشروط بر این مورد که بیشتر از پنجاه کیلوگرم باشد.

همچنین مواد موضوع ماده هشت  قانون مشروط بر این مورد که بیشتر از دو کیلوگرم  باشد.

و در مورد سایر جرایم موضوع ماده هشت  مثل حمل و نگهداری و پنهان کردن میزان سه کیلوگرم است.

و به تبع در خرید و فروش و توزیع و واردات و صادرات که صور  منتقل نمودن مواد به سایر است تا دو  کیلوگرم مد نظر قانون گذار می باشد که اعدام انجام خواهد شد.

وکیل موادمخدر در بوشهر
وکیل موادمخدر در بوشهر

تخفیف مجازات مواد مخدر در بوشهر

عواملی مثل عدم سوء پیشینه و دیگر عدم وجود سابقه برای مجرمین می‌تواند دلیل خوبی برای تخفیف مجازات متهم مواد مخدر گردد.

وجود انگیزه شرافت مندانه و ابراز ندامت دیگر علل تخفیف این متهم است.

چنانچه متهمین با مقامات قضایی و مامورین نیروهای مبارزه با مواد مخدر برای کشف و دستگیری دیگر مجرمین همکاری کند متقابلاً در مجازات او تخفیف می خورد.

تشدید مجازات مواد مخدر

موقعی که فرد متهم هم برای تولید و توزیع مواد مخدر باند و گروهی شکل می دهد و از سر دسته های یکی از این مافیا باشد مطمئناً در مجازات او شدت انجام می شود.

موقعی که فرد متهم از اطفال و مجانی به منظور توزیع و حمل مواد استفاده کند باید منتظر تشدید مجازات خود باشد

و موقعی که شخص در موقع دستگیری دارای سلاح سرد و یا گرم باشد.

بهترین وکیل مواد مخدر در بوشهر

وکیل مواد مخدر شخصی می باشد که اشراف کامل بر همه قوانین مربوط به جرایم مواد مخدر و همینطور قوانین مربوط به مجازات حمل و قاچاق و مصرف مواد مخدر از تجربه بالایی در بررسی و پیدا کردن راه حل تاثیر گذار برای دفاع از متهم مواد مخدر برخوردار است.

وکیل مواد مخدر با بهره گیری از فن بیان و تسلط و آشنایی با علم روانشناسی و شخصیت شناسی می تواند با فراهم نمودن حس دلسوزی و ترحم در قاضی و توجیه او بهترین و بیشترین حالت عفو و بخشش و گذشت را برای موکل خود فراهم کند.

با توجه به بر تخصصی بودن موضوع وکالت در پرونده های مواد مخدر وکیل مواد مخدر به صورت انحصاری و تخصصی در این زمینه وکالت می کند به بیان ساده وکیلی که خود را وکیل مواد مخدر معرفی میکند دیگر در باقی پرونده های وکالت  فعالیت نمی‌کند.

قضات برگزیده برای دادگاه انقلاب از کارآمدترین و متخصص ترین قضات در بین قضات کشور می باشند. که با دقت فراوان از بین قضات برجسته انتخاب شدند به همین خاطر دفاع وکیل مواد مخدر از حقوق متهم مقابل این قضات بسیار کار سخت سخت و دشواری است.

وکیل موادمخدر در بوشهر
وکیل موادمخدر در بوشهر

مزایای وکیل مواد مخدر در بوشهر

تخفیف مجازات مواد مخدر

در کاهش مجازات زندان متهم

تبدیل مجازات مواد مخدر به جزای نقدی

تعلیق اجرای حکم مجازات مواد مخدر

در تبرئه متهم در دادگاه انقلاب

تبرئه متهم در دیوان عالی کشور در مرحله تجدید نظر

تبرئه متهم در مرحله فرجام خواهی

سعی در گرفتن حکم آزادی مشروط

دفاع وکیل مواد مخدر در بوشهر

پرونده های مواد مخدر به پرونده‌های مهم کلان و پرونده های خرد  قابل تقسیم هستند که هر دو حالت حساسیت فراوانی دارد از نظر انگیزه های مالی معمولاً خیلی از وکلا این حالت از پرونده ها را می پذیرد.

اما در حالت کلی باید گفت که تعداد وکلای متخصص در این زمینه در کل کشور خیلی زیاد نیست به همین خاطر پیشنهاد می‌شود که در مورد پرونده های این چنینی حتماً یک وکیل مواد مخدر متخصص را پیدا کنید.