وکیل ارث در بوشهر|مشاوره تلفنی تخصصی و 24 ساعته

وکیل ارث در بوشهر

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در  بوشهر و مشاور حقوقی در بوشهر

(0922-519-24-08)

قبول وکالت در دعاوی

حقوقی

خانواده

کیفری

تصادفات

انقلاب

وکیل ارث در شهر بوشهر :

به طورکل ارث بردن و ارث بری یکسری قواعد و قوانین مخصوص به خود را دارد پس برای موضوع ارث بردن حتما به یک وکیل خوب و مناسب نیاز خواهید داشت.

وکیل ارث در بوشهر
وکیل ارث در بوشهر

منتها بسیاری از افراد در انتخاب وکیل دچار شک و تردید بسیار زیادی میشوند و چنین گمان میکنند که فلان وکیل چون حسن شهرت بیشتری دارد بهتر است یا چون این وکیل تجربه بهتر و بیشتری دارد قطعا بهتر است،که اینچنین موضوعاتی فقط باعث خواهد شد که شما در انتخاب وکیل خود دچار تردید بشوید و بخواهید به صورت مداوم وکیل یا مشاوره حقوقی خود را عوض کنید.

در واقع مدام عوض کردن وکیل شما را به وکیل بهتر نخواهد رساند بلکه فقط باعث خواهد شد که وقت شما از بین برود.هیچ وکیلی هر چقدر هم که دارای حسن شهرت و تجربه باشد به شما تضمین نخواهد داد که پرونده شما با پیروزی کامل تمام بشود پس سعی کنید که با عقل تصمیم بگیرید و هزینه زیادی را بابت حق الوکاله به غلط پرداخت نکنید چرا که برای موضوعات اسان حقوقی نیازی نیست که حتما یک وکیل مشهور کار شما را انجام بدهد بلکه یک وکیل تازه کار نیز میتواند در پرونده شما خوب عمل کند،پس حس اعتماد خود را نسبت به وکلا بالاتر ببرید.

موضوع ارث از ان دسته موضوعاتی است که یکسری از وکلا صرفا در چنین موضوعی تخصص بالا دارند،که خب برای موضوعی مثل ارث یک وکیل متخصص حتما نیاز میباشد.اگر شخص فوت شده وصیت نامه داشته باشد برای امر شکایت کار شما راحت خواهد بود منتها اگر وصیت نامه نداشته باشد امر شکایت ممکن است با دشواری هایی همراه شود،که عقل حکم میکند برای ارثی که وصیت نامه ای وجود ندارد با یک وکیل متبحر قرارداد وکالت منعقد کنید.

حال در ادامه و در این مقاله در مورد وکیل مناسب موضوع ارث و وصیت نامه بیشتر توضیح خواهیم داد تا بدانید که در چه صورتی شکایت به سود شماست چرا که ممکن است اصلا به صورت کل شخص شما شرایط ارث بری را به موجب قانون نداشته باشید. در مورد قبول و رد ارث میتوانید به مقاله قبول و رد ارث مراجعه کنید.

موجبات ارث در بوشهر :

وکیل ارث در بوشهر
وکیل ارث در بوشهر

در ابتدا باید تعریفی در خصوص موجبات ارث خدمت شما ارائه شود چرا که ممکن است با این اصطلاح برخورد داشته باشید، که در واقع موجبات ارث اصطلاحی در فقه و حقوق اسلامی میباشد،که این اصلاح در خصوص اینکه چه کسانی از فرد فوت شده ارث میبرند میباشد.بنابر قوانین اسلامی کسانی که از شخص متوفی ارث خواهند برد که با او نسبت خونی دارند یا نسبتی که با ازدواج و دیگر سبب ها بوجود آمده باشد.

نسب در ارث بردن در بوشهر :

نسب،موجب ارث بری اشخاص است.چنانچه شخصی از ولادت شرعی با کس دیگر،ارتباط داشته باشد نسبت‌میان آنها نسبی خواهد بود.

نسبت داشتن به ترتیب اولویت در ارث بردن در سه دسته زیر چنین طبقه بندی میشود:

_طبقه اول:پدر،مادر،فرزند.

_طبقه دوم: پدربزرگ و مادربزرگ پدری و مادری و هر چه بالاتر برود برادر و خواهر پدری یا مادری میباشد.

_طبقه سوم:عمه،عمو،دایی،خاله.

در قانون و اصطلاحات حقوقی به طبقه سوم ارث که در قسمت بالا ذکر شد،اولی الارجام می گویند،چرا که فرض بر نبودن آنها است،چون در قرآن به سهم معینی برای آنها اشاره ای نشده است.که در واقع نسبیت باید عرفی باشد بنابراین افراد بسیار دور در یک عشیره،از یکدیگر ارث نخواهند برد.

سببیت در ارث بری در بوشهر:

سببیت موجب ارث بردن اشخاص میشود،که سببیت یا با زوجیت ایجاد خواهد شد یا با ولاء.

زوجیت و ارث بردن:

به موجب قانون و در شرع اسلامی چنین ذکر شده است که زن و شوهر از یکدیگر ارث میبرند یعنی هر کدام که بمیرد آن دیگری از او ارث خواهد برد و شرط ارث بردن این است که ازدواج به صورت دائم بوده باشد.در مواردی که مردی در حال بیماری است منتها ازدواج محقق میشود،در شرایطی میتوانند از همسر خود ارث ببرد که عمل دخول انجام صورت گرفته باشد.

موصی:

حتما تا کنون در خصوص موضوع ارث تا به حال با کلمه موصی برخورد داشته اید که حال در ادامه معنای این کلمه را بیشتر توضیح میدهیم.وصیت کننده موصی،شخصی است که وصیت تملیکی به نفع او شده است.

موصی له،مورد وصیت موصی به و شخصی که به موجب وصیت عهدی ولی بر مورد ثلث یا بر صغیر قرار داده میشود وصی نامیده میشود.پس به فردی که قبل از فوت خود بر مال یا اموری وصیت میکند موصی میگویند.

موصی له:

موصلی له شخص است که که با وصیت کردن شخص موصی،مال یا منفعتی نصیبش خواهد شد که چنین شخصی را در اصطلاحات حقوقی موصی له میگویند.

موصی به:

در واقع موصی به آن مال یا اقدام و اموری میباشد که شخص وصیت کننده به شخص منفعت برنده یا انجام دهنده می سپارد که به ان وصی به می گویند.

وصی چه:

بعضی اوقات در وصیت ها فرد وصیت کننده انجام یک کار یا فعل را بر عهده یک فرد دیگر میگذارد که در اینصورت آن شخص را وصی میگویند.در واقع وصی شخصی است که موصی برای بعد از فوت خود در انجام اموری که خود میتوانسته بجای آورد معین میکند.

وصیت یکی از موضوعات فوق العاده مهم در خصوص ارث میباشد و وصیت به دونوع عهدی و تملیکی تقسیم میشود:

۱)وصیت عهدی:

وصیت عهدی عبارت میباشد ازاینکه شخصی یک یا چند شخص را برای انجام دادن امر یا اموری یا تصرفات دیگری مامور میکند.

که ارکان وصیت عهدی چنین میباشد=موصی،موصی به،وصی است.

۲)وصیت تملیکی:

وصیت تملیکی عبارت میباشد ازاینکه شخصی عین یا منفعتی را از مال خویش را برای زمان بعد از فوتش به شخص دیگری به صورت مجانا تملیک کند.

وکیل ارث در بوشهر
وکیل ارث در بوشهر

ارکان وصیت تملیکی که بدون آن وصیت محقق نخواهد شد=موصی له،موصی به،موصی.

بسیاری از اشخاص چنین فکر میکنند که برای ارث بردن حتما باید شخص به طور کامل به دنیا امده باشد تا وارث باشد،منتها برای جنین نیز میتوان ارثی در نظر گرفت و لذا به موجب قانون جنین میتواند از ارث برخوردار شود که حال در ادامه از قوانین و قواعد مربوط به ارث بری جنین توضیح خواهیم داد تا اگر که قصد وکیل برای ارث بردن جنین خود را داشتید با راهکار های قانونی ان بیشتر و بهتر اشنا باشید.

وصیت کردن و ارث بردن برای جنین در بوشهر:

یک انسان از زمانی که نطفه اش در رحم مادر منعقد میشود تا زمانی که سالم و زنده به دنیا خواهد امد،دارای حق و حقوقی میباشد؛که میتواند مالک این حق و حقوق موجود برای خود بشود،میتواند ارث ببرد و حتی میتوان به نفع شخص بدنیا نیامده امر وصیت را انجام داد یا اینکه وصیت نمود،البته به وقوع پیوستن تمام موارد بالا مشروط بر آن است که جنین زنده از شکم مادر به دنیا بیاید.

در مورد جنین نیز میتوان چنین وصیت کرد که برخورداری از حقوق مالی،با زنده متولد شدن انسان شروع و با مرگ او تمام میشود منتها زمانی اموال و حقوق به او تعلق خواهد گرفت که زنده متولد شده باشد و چنانچه مرده متولد بشود مثل این می باشد که اصلا به نفع او وصیتی صورت نگرفته باشد.

چنانچه حتی برای چند لحظه بعد از تولد جنین زنده بماند حق و حقوقی بر اساس قوانین به وی تعلق خواهد گرفت و چنانچه جنین تازه متولد شده فوت کند اموال و حقوق او در قالب ارث به وراثین او منتقل خواهد شد.

شرط و شروط لازم برای وصیت نمودن برای جنین در بوشهر:

_در مرحله ای میتوان برای جنین وصیت کرد که نطفه جنین منعقد شده باشد بگونه ای که بتوان چنین گفت که در این حالت وصیت از مصادیق وصیت به نفع معدوم نمی باشد و آن نطفه امکان تکامل یافتن و تکوین را داشته باشد.

_اگر که نطفه جنین منعقد نشده باشد و برای آن وصیتی شده باشد،این وصیت از مصادیق وصیت به نفع معدوم و مالا است که باطل میباشد.

_وصیت کردن برای حمل امری صحیح میباشد،منتها تملک وی منوط به زنده متولد شدن جنین است،بنابراین همانطور که در قسمت بالا نیز ذکر شد چنانچه جنین مورد نظر زنده متولد نشود شرط تملک داشتن را از دست خواهد داد.منتها چنانچه علت زنده متولد نشدن جنین سقط جنین باشد،موصی به،به ورثه جنین منتقل خواهد شد.

حفظ کردن سهم الارث جنین در بوشهر:

_در شرایطی که جنین با زنده متولد شدن خود مانع از ارث بردن تمام یا بعضی از ورثه بشود،ترکه تا زمان تولد او تقسیم نخواهد شد.

_در شرایطی که یک جنین مانع ارث بردن هیچ یک از سایر ورثه نباشد و انها بخواهند ترکه را تقسیم کنند،باید برای جنین،از طرف دیگر وارثین سهمی که مساوی سهم دو پسر از همان طبقه باشد،کنار گذاشته شود و بقیه را بین خودشان تقسیم کنند،البته اینچنین تقسیم بندی تازمانی که وضعیت جنین معلوم شود معتبر خواهد بود،لدا ممکن است جنین زنده به دنیا نیاید که در اینصورت شرایط متفاوت است.

_در مورد قبول کردن و رد کردن موصی به ولی یا قیم جنین میتواند موصی به را قبول کند،چرا که انجام این عمل از مصادیق معامله به نفع مولی علیه محسوب خواهد شد،منتها در مورد رد کردن موصی از انجایی که از جمله معاملات به زیان مولی علیه خواهد بود رد کردن موصی به بعد از رسیدن به بلوغ و رشد مشارالیه واگذار خواهد شد.

وکیل ارث در بوشهر
وکیل ارث در بوشهر

نتیجه گیری از موضوع وکیل در شهر بوشهر :

سعی کنید هنگام انتخاب کردن یک وکیل برای ارث در هر شهری که هستید زمانی اقدام به شکایت کنید که وکیل به شما امید پیروزی در پرونده را تا حدودی بدهد و با لجبازی نسبت به موضوع پرونده ای همچون ارث تصمیم نگیرید چرا که ارث از ان دسته موضوعاتی است که قوانین بسیاری در خصوصش وجود دارد و گاهی ممکن است هر قاضی از هر قانونی به گونه ای متفاوت استنباط کند.برای پیدا کردن وکیل مناسب خود در شهر اهواز صرفا بر اساس گفته ها عمل نکنید و سعی کنید به سایت های حقوقی نیز نگاهی بیاندازید شاید که وکیل مورد نظر خود را در این سایت ها پیدا کردید.و در ضمن حسن شهرت یک وکیل تضمین دهنده پیروزی در پرونده نیست بلکه در یک پرونده بیشتر شواهد و مدارک و نحوه استفاده از انها است که نتیجه پرونده را متفاوت خواهد کرد.