وکیل در بندرعباس|مشاوره تلفنی سریع و 24ساعته|09225192408

وکیل در بندرعباس

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در بندرعباس و مشاور حقوقی در بندرعباس

(0922-519-24-08)

قبول وکالت در دعاوی

حقوقی

خانواده

کیفری

تصادفات

انقلاب

انواع وکالت در بندرعباس :

وکیل اتفاقی:

این نوع وکالت بیشتر برای افراد فامیل انجام میشود که خب فردی که به تحصیلات حقوقی پرداخته باشد منتها شغلش وکالت نباشد و فقط برای یکسری از پرونده های خاص این امر را قبول کند.در اصل چنین وکلایی بیشتر به خاطر یکسری از افراد خاص امر وکالت را قبول میکنند.

وکیل انتخابی:

وکیل در بندرعباس
وکیل در بندرعباس

در اصل برای وکیل انتخابی خود شخص با اراده خود وکیل خویش را انتخاب خواهد کرد،که به آن وکیل انتخابی می گویند.بنابراین در این نوع از وکالت شخص با مراجعه نمودن به سایت کانون وکلا دادگستری یا حتی با نگاه کردن به یکسری سوابق و تبلیغات وکیل خود را اتخاد میکند.یا حتی ممکن است به صورت ساده تری فقط به یکی از دفاتر وکلا مراجعه کند و وکیل خود را انتخاب کند.

وکیل تسخیری:

وکیل تسخیری به موجب قانون یک وکیل رایگان برای یکسری از افراد که دارای شرایط خاصی هستند میباشد که بر اساس شرایط متهم دادگاه صلاح بداند که خود برای شخص متهم وکیل انتخاب کند به آن وکیل تسخیری می گویند.در بسیاری از موارد به دلیل اینکه افراد از نظر مادی ممکن است مشکل داشته باشند این کار را انجام میدهند البته این کار برای بچه های زیر ۱۸سال بیشتر انجام خواهد شد.

وکیل معاضدتی:

اگر شخص شرایط گرفتن وکیل نداشته باشد،کمیسیون معاضدت وکلا برای او وکیل اتخاذ میکنند.در اصل عموم وکلا وظیفه دارند که هر ساله پرونده ای را به صورت رایگان وکالتش را قبول نمایند.

انتقال دادن وکلا از مکانی به مکان دیگر:

یکی از موارد مهم برای اکثر وکلا که ممکن است پیش بیاید نقل و انتقال انها میباشد،شغل وکالت از ان دسته شغل هایی نمیباشد که بتوان به راحتی محل زندگی خود را تغییر داد و در شهری دیگر به کار وکالت مشغول شد بلکه این امر شرایط به خصوص و ویژه ای دارد چرا که زمانی که افراد در ازمون وکالت شرکت میکنند،بعد از ان خود به شخصه انتخاب میکنند که در کجا بر اساس شهری که در ان ازمون داده اند،مشغول به کار شوند که حال به صورت مفصل تری این موضوع را و شرایطش را توضیح خواهیم داد.

نقل و انتقال دادن وکلا دادگستری:

در واقع به منظور رسیدگی کردن به در خواست های انتقال وکلا و کارشناسان رسمی مرکز،کمیسیون نقل و انتقال وکلا و کمیسیون نقل و انتقال کارشناسان در مرکز و استان ها تشکیل خواهد شد که در این دستورالعمل کمیسیون مرکزی و کمیسیون استانی اطلاق میشود.کمیسیون مرکزی متشکل از ۷عضو به انتخاب رییس مرکز و کمیسیون استانی متشکل از ۳تا۵عضو به انتخاب هیات مدیره استان و تایید رییس مرکز میباشد.

شخص درخواست کننده انتقال یا همان وکیل باید تقاضای خود را منضم به دلایل و مستندات مربوط از طریق سامانه مرکز به کمیسیون استانی حوزه انتقالی مبدا تقدیم نماید؛پس شخص وکیلی که در خواست انتقال دارد باید در خواست خود در ابتدا از طریق سامانه مرکز تنظیم کند و بعد از ان به کمیسیون استانی حوزه تقدیم کند تا در این مورد تصمیمی گرفته یا اتخاذ شود.

درخواست دادن نقل و انتقال وکیل و شرایطی که باید برای درخواست دادن وجود داشته باشد:

۱)سکونت و اشتغال رسمی وکیل،پیمانی یا قراردادی تمام وقت در موسسات و نهادهای موضوع ماده۵قانون مدیریت خدمات کشوری شوهر یا سرپرست خانواده درخواست کننده در حوزه انتقالی مقصد.بنابراین وکیل باید اثبات کند به دلیل شغل باید انتقال پیدا کند.

۲)تحصیل کردن شخص درخواست کننده یا شوهر او در دوره های حضوری دانشگاه.پس وکیل برای تحصیلات میتواند به جایی دیگر انتقال پیدا کند.البته باید مدارک تحصیلی مربوطه را حتما ارائه بدهد.

۳)بیماری صعب العلاج در خواست کننده، یا همسر یا افراد تحت تکلف او.که افراد تحت تکلف شخص وکیل شما پدر یا مادر یا فرزند میباشد و بیماری باید بگونه ای بوده باشد که شخص بیمار توانایی مراقبت نمودن از خود را نداشته باشد.

۴)انتقال ماموریت،تبدیل وضعیت از پیمانی به رسمی در محلی دیگر.بعضی از مواقع به دلیل ماموریت های شغلی یا حتی ماموریت های مربوط به پرونده مربوطه به وکیل میتوان وکیل را انتقال داد.

شرایط اساسی دیگر که برای نقل و انتقال وکلا لازم است:

۱)دارا بودن سابقه مورد نیاز،وکیل باید سابقه لازمه را داشته باشد.

۲)فقدان محکومیت انتظامی درجه ۳یا۴حداکثر ظرف شش سال گذشته.وکیل نباید جرایمی را انجام دهد که باعث ممنوع و خروجی او از شهر شود.

۳)انجام منظم تکالیف معاضدتی.

۴)کسب حداقل ۷۰درصد نمره قبولی آخرین نفر بدون احتساب سهمیه از حوزه انتقالی مقصد.

شرایط صدور پروانه انتقالی وکیل:

صدور یا صادر شدن پروانه انتقالی منوط به عضویت دائمی در سامانه شفافیت و تعهد به انجام منظم تکالیف معاضدتی خواهد بود.در صورت عدم رعایت مفاد ماده های در این خصوص یا عدم اعلام زوال عوامل موجه انتقال موقت یا ارتکاب هرگونه تخلف انتظامی یا جرم توسط شخص منتقل شده،انتقال او کان لم یکن بوده و شخص باید علاوه بر تحمل مجازات انتظامی به حوزه انتقالی مبدا باز گردد.یک وکیل باید تمام تکالیف معاضدتی خود را انجام دهد چرا که این موضوع فقط برای نقل وانتقال دادن ان مهم نیست،بلکه برای موارد دیگر نیز مهم میباشد.

بنابراین چنانچه وکیل بدون داشتن شرایط اساسی قصد خروج و انتقال را داشته باشد این موضوع از منظر قانون بررسی خواهد شد.

درصورت موافقت با نقل انتقال وکلا:

وکلا و کارشناسانی که با درخواست انتقال آنها از جانب مقامات مربوطه موافقت شده است متعهد به انجام و به نتیجه رساندن تمام تعهدات پیشین در حوزه انتقالی مبدا میباشند،در صورتی که اعتراضی مبنی بر عدم انجام تعهدات سابق در حوزه انتقالی مبدا علیه اشخاص مذکور به نتیجه برسد،انتقال او منتفی خواهد شد و فرد باید به حوزه انتقالی مبدا برگردد.

بنابراین یک وکیل چنانچه قصد انتقال داشته باشد نمیتواند بدون فکر عمل کند و پرونده ها را نیمه کاره رها کند بلکه باید پرونده ها را به اتمام برساند یا در صورت رضایت دادن شخص موکل،موکل را به وکیلی دیگر ارجاع دهد منتها چنانچه موکل به این امر رضایت نداد وکیل نمیتواند چنین کاری را انجام دهد و وظیفه خواهد داشت تا اتمام پرونده ای که به او سپرده شده است در شهر بماند و کارهای مربوطه را انجام دهد البته مگر انکه در قرارداد وکالت خلاف این موضوع ذکر شده باشد،مثلا حق توکیل نیز به وکیل داده شده باشد که به موجب این حق هر وقت که وکیل خواست شخصی را جایگزین خود به عنوان وکیل برای پرونده مربوطه بگذارد.

هزینه های مربوط به نقل و انتقال وکلا:

هزینه های نقل و انتقال وکلا به صورت زیر است:

۱)هزینه انتقال به مقصد حوزه انتقالی شهر تهران۱۵تا۲۰برابر هزینه قانونی سالیانه جهت تمدید پروانه در همان سال.

وکیل در بندرعباس
وکیل در بندرعباس

۲)انتقال از مبدا مرکز استان به حوزه شهرستان های همان استان به صورت رایگان خواهد بود.

۳)انتقال از مبدا شهر تهران به هر حوزه مقصد غیر از مراکز استان ها رایگان میباشد.

۴)انتقال به بخش یا شهرستان محروم رایگان میباشد.

۵)هزینه انتقال به مقصد حوزه انتقالی سایر شهرها سه تا ده برابر هزینه قانونی تمدید سالیانه پروانه در همان سال.

۶)هزینه انتقال به مقصد حوزه انتقالی شهرستان های استان تهران و مراکز استانها ده تا پانزده برابر هزینه قانونی تمدید سالیانه پروانه در همان سال.

عقد وکالت توضیح دیگری نیز دارد که بر ان امدیم تا توضیحات دیگر در مورد عقد وکالت را خدمت شما ارائه بدهیم:

عقد وکالت یک عقد جایز میباشد،به این معنا که یکی از طرفین یا اینکه هر دوی آنها هر زمان که بخواهند می توانند،عقد را فسخ کنند و از آن عقد کناره گیری کنند.

ویژگی دیگر عقد وکالت و در کل همه عقود جایز،این است که در صورت فوت،جنون یا سفیه شدن هر یک از طرفین، عقد خود به خود منفسخ میشود.بنابراین چنانچه فرد مجنون شد که منظور از مجنون شدن همان بیماری روانی است که نتواند برای خود تصمیم گیری کند و قوه تمیز دادن بد از خوب این شخص کار نمیکند که خب این موضوع باعث خواهد شد چنین شخصی به دور از تفکر تصمیم بگیرد،

بنابراین فرقی بین چنین شخصی که خوب و بد را نمیتواند از هم تشخیص دهد با یک بچه خردسال۶ساله نمیتوان مشخص نمود،پس این شخص نمیتواند قرارداد وکالت را منعقد کند.البته یکسری از مجنون های هستند که مجانین ادواری نامیده میشوند در اصل چنین مجنون های در طی یک زمانی قوه عقل شان به طور کامل کار میکند و از سلامت عقلی کامل برخوردار هستند،منتها در وقتی دیگر مجنون میباشند،که خب حال ممکن است چنین شخصی بخواهد قرارداد وکالتی را منعقد کند که حال باید بدانیم تکلیف وکیل در اینصورت چیست؟

زیرا که ممکن است خانواده چنین شخصی این قرارداد را قبول نداشته باشند و مثلا بگویند که فرزند ما زمانی که مجنون بوده است این قرارداد را منعقد کرده پس ما وظیفه ای در قبال حق الوکاله نداریم و این حق الوکاله باطل است.

که در این مورد وکیل میتواند با استناد به مدارک و شواهد مربوطه مبنی بر اینکه شخص در کمال صحت عقل زمان منعقد شدن قرارداد وکالت حضور داشته است و ان قرارداد را خود و با عقل سالم خود امضا نموده است،ثابت کند که عقد وکالت عقدی درست بوده است.

وکالت بلاعزل:

حتما زمانی که قصد داشته اید عقد وکالت را منعقد کنید با کلمه بلاعزل یا وکالت بلاعزل برخورد داشته اید که خوب حال ما میخواهیم بدانیم این کلمه به چه منظوری است و چنانچه این کلمه در قرارداد ذکر شده و هر دو طرف قرارداد را امضا کنند،وکیل یا موکل از چه حقوقی برخوردار یا محروم میشوند.

از آنجایی که قابل فسخ بودن وکالت، می تواند مشکلاتی به دنبال داشته باشد برای شخص وکیل؛این امر که موکل هر زمانی که بخواهد و اراده کند میتواند وکیل خود را عزل کند،قطعا باعث بی ثباتی قرارداد ها خواهد شد زیرا نمیشود هر زمانی که موکل اراده کرد قرار داد را فسخ کرد‌.به همین خاطر میتوان عقد را به صورت بلاعزل منعقد نمود.

ماده۶۷۹ قانون مدنی در باب چنین موضوعی چنین بیان توضیح میدهد که:موکل میتواند هر زمان بخواهد وکیل خود را عزل نماید،مگر اینکه وکالت وکیل یا عدم عزل وکیل در ضمن عقد لازمی شرط شده باشد.بنابراین بر اساس این ماده هر چند عقد وکالت،جز عقود جایز است اما موکل میتواند عقد را فسخ و وکیل را عزل کند.

کاربرد وکالت بلاعزل در حقوق ایران:

از جمله رایج ترین موارد کاربرد این نوع وکالت در خرید و فروش اموال غیر منقول و همچنین وکالت بلاعزل در گرفتن طلاق میباشد.بنابراین وکالت بلاعزل بیشتر برای اموال غیر منقول و طلاق استفاده خواهد شد.

عقد وکالت و نحوه منعقد شدن آن:

بر اساس قوانین موجود عقد وکالت به دو صورت زیر میشود منعقد بشود:

  • عقد وکالت ساده”به موجب آن هر یک از طرفین می توانند هر زمان که بخواهند وکالت را فسخ کنند و موکل هر زمان که اراده کند وکیل را عزل کند.بنابراین در چنین عقدی فسخ شدن قرارداد از جانب دو طرف در قرار داد ذکر خواهد شد و هر دو طرفین در هر”زمان”حق فسخ را دارا هستند.
  • عقد وکالت بلاعزل”در این نوع وکالت شخص موکل حق عزل نمودن، وکیل را برای همیشه از خود سلب میکند.بنابراین همانطور که در بالا ذکر شد در این مورد موکل نمیتواند قرارداد را فسخ کند.

وکالت بلاعزل در طلاق:

در اصل ماده۱۳۳ قانون مدنی در باب این موضوع چنین بیان  میدارد که:مرد می تواند هنگام عقد نکاح و به وقوع پیوستن ان،و یا پس از آن به موجب یک سند رسمی، به همسر خود چنین وکالت دهد که هر زمان اراده کرد خود را از جانب مرد طلاق بدهد.به این امر وکالت در طلاق گفته میشود.منتها ذکر این موضوع واجب است که بدانید حق طلاق در هر صورت با مرد است و این کار فقط برای معنا دادن نیابت به زن از جانب مرد برای مطلقه نمودن میباشد.

وکالت دادن مرد به زن برای طلاق:

  • در هنگام وقوع عقد”این نوع وکالت در هنگام نکاح و به صورت شرط ضمن عقد به زن داده میشود.در این صورت مرد قبل از خوانده شدن صیغه عقد با زن توافق میکند که حق طلاق را به زن بدهد و این موضوع در عقد نامه ذکر خواهد شد‌.
  • پس از عقد نکاح”همانطور که میدانید میشود بیشتر موارد عقدنامه را بعد از ازدواج حتی تغییر داد که بنا به قانون میتوانید حق و حقوقی جدید به عقد نامه اضافه یا حتی حذف کنید،برای مثال میشود مهریه را از ۱۱۰سکه به ۱۰۰۰سکه بهار اذادی تغییر دهید و اما میشود بعد از عقد حتی حق طلاق را به زن داد که این امر با حضور یافتن در دفاتر اسناد رسمی انجام میشود،که ضمن یک عقد جداگانه مرد حق طلاق را به زن میدهد.

وکالت بلاعزل در فروش اموال غیر منقول:

در مواردی که خریدار و فروشنده بعد از اینکه معامله صورت گرفت، نمیخواهند که فعلا انتقال مالکیت انجام بشود.که به دلیل طولانی بودن روال اداری یا آماده نبودن شرایط انتقال سند.در این مورد معامله انجام میگیرد،منتها فروشنده به خریدار وکالت میدهد که پس از مهیا شدن شرایط انتقال سند انجام بشود.

برای تنظیم وکالت نامه ازدواج باید به کجا مراجعه کنیم؟

برای بیشتر وکالت نامه ها و قرارداد ها باید به دفتر اسناد رسمی مراجعه نمود،منتها در مورد ازدواج باید به دفاتر ثبت ازدواج و طلاق مراجعه کنید‌.

مدارک لازم برای تنظیم کردن وکالت نامه در دفاتر اسناد رسمی:

_کارت ملی و کارت شناسنامه شخص وکیل و موکل،منتها چنانچه برای خرید و فروش خودرو یا ملکی وکالت میخواهد صورت بگیرد باید سند و مدارک نشان دهنده مالکیت موکل در دفتر خانه ارائه بشود.

وکیل پایه یک در بندر عباس :

به طور کلی وکیل  به شخصی گفته می‌شود که از طرف سمت دیگری برای انجام دادن کاری مامور می گردد  و قراردادی که بر اساس قوانین حقوق مدنی بین طرفین انعقاد پیدا می  کند قرارداد وکالت عنوان میگیرد طرفین قرارداد هم که وکیل و موکل هستند اما ما در این نوشته می خواهیم بدانیم که وکیل پایه یک دادگستری کیست ؟

وکیل پایه یک دادگستری در بندر عباس

وکیل در بندرعباس
وکیل در بندرعباس

وکیل پایه یک دادگستری به فردی گفته می شود که بعد از اتمام دوره کارشناسی و به دست آوردن مدرک در حیطه حقوق یا فقه و مبانی حقوق اسلامی در آزمون کانون وکلای دادگستری که فقط یک مرتبه در سال برگزار می شود شرکت می کند و نمره قبولی را در آزمون می گیرد.

اما وکیل پایه یک دادگستری شدن فقط با یک امتحان و پیروزی در آن تمام نمی شود و مراحل دیگری هم دارد.

مراحل وکیل پایه یک شدن در بندر عباس

بعد از قبولی در آزمون وکلا شخص بایستی استعلاماتی همانند گواهی عدم اعتیاد و عدم سوء پیشینه کیفری را از پزشکی قانونی و دیگر نهادهای ذی ربط بگیرد و بعد به عنوان کارآموز وکالت به فعالیت بپردازد به منظور این که شخص تبدیل به یک وکیل پایه یک دادگستری شود باید به مدت زمان دو سال نزد یک وکیل پایه یک دادگستری متخصص که به وکیل سرپرست معروف می باشد به اسم کاراموز کار کند و همچنین با شرکت کردن در جلسات دادرسی در همه حیطه های حقوقی  تجربه و اطلاعات به دست آورد شخصی که به عنوان کارآموز وکالت است بایستی در جلسات آموزشی که به وسیله کانون وکلا یک بار در هفته تشکیل می شود هم شرکت نماید و همچنین لازم است که در آزمون مهارت های کامپیوتری نمره قبولی به دست بیاورد.

بعد از همه این ها کارآموز به آزمون جدیدی می رسد.

آزمون اختبار وکیل پایه یک

وکیل در شیراز مراحل را این گونه شرح میدهد که:

این مرحله بعد از سپری کردن دوره‌های مذکور کارآموز بایستی در امتحانی به نام اختبار شرکت نمایند این امتحان شامل دو قسمت می باشد:

بخش کتبی

بخش شفاهی

بایستی در این آزمون هم نمره قابل توجه برای قبولی کسب نمایند بعد از به دست آوردن نمره قبولی در این امتحان وکیل در مراسم سوگند یا تحلیف  شرکت می نمایند و بعد از سوگند یاد کردن به شکل رسمی به اسم وکیل پایه یک دادگستری شناخته می گردد.

شما میتوانید برای مشورت با وکلای مجرب در شیراز به بی لینک بالا مراجعه کنید.

لزوم بهره از وکیل پایه یک دادگستری در بندر عباس

مطمئناً کمک گرفتن و راهنمایی گرفتن از اشخاص متخصص در هر حیطه  ای می تواند اثر مطلوبی در سرعت مراحل رسیدگی به مسئله و همچنین گرفتن نتیجه داشته باشد. شخصی که در زمینه های حقوقی متخصص است وکیل پایه یک دادگستری است متاسفانه اشخاصی که بنا به هر شرایطی از رجوع کردن به وکیل پایه یک دادگستری دوری می کنند چیزی نمی گذارد که از این قضیه پشیمان می‌شوند.

کمک گرفتن از وکیل پایه یک دادگستری غیر از این مورد که فشارهای روحی و روانی را را از سر شما کم می کند و حتی بر می دارد مطمئناً در هزینه های شما و سرعت بخشیدن به زمان رسیدگی هم کمک شایانی می کند پس پیشنهاد ما به شما برای هر عمل حقوقی این است که رسیدگی کردن را به دست یک وکیل پایه یک دادگستری واگذار کنید  تا انشاالله با نتایج مطلوبی روبرو گردید.

تفاوت وکیل پایه یک در بندر عباس و پایه دو دادگستری در بندر عباس

اصلی ترین تفاوت و مهم ترین تفاوت این دو وکیل در نحوه قبول شدن آن ها در آزمون ورودی وکالت است شخصی که پیروز در قبولی آزمون وکالت کانون وکلای ایران گردد به عنوان وکیل پایه یک دادگستری خطاب می شود و فردی که پیروز در گرفتن پذیرش از سمت امتحان قوه قضائیه شود وکیل پایه دو دادگستری خطاب می شود کانون وکلای ایران نهادی کاملاً مستقل و غیر وابسته می باشد

پذیرفتن از سمت امتحان قوه قضاییه با این وجود که مشکلات و سختی های خاص خود را دارد اما باز هم در برابر آزمون وکلای ایران ساده تر می باشد و به همین جهت درجه اعتبار آن هم نسبت به وکیل پایه یک دادگستری متقابلاً کمتر می باشد.

فرق دیگر از  وکیل پایه یک و وکیل پایه دو دادگستری در توانایی پذیرش دعاوی است مثلاً وکیل پایه یک دادگستری قادر است که در تمامی دعاوی و همه مراحل آن ها شرکت نماید اما فعالیت وکیل پایه دو دادگستری محدودتر می باشد.

حوزه های فعالیت وکیل پایه یک دادگستری در بندر عباس

وکیل پایه یک دادگستری قادر است که به وکالت در حیطه‌های مختلف بپردازد و در دعاوی گوناگون حاضر شود در ادامه بعضی از دعاوی مختلفی که وکیل پایه یک دادگستری وی می تواند در آن ها حاضر شود را ذکر می کنیم

وکیل خانواده/ وکیل مهاجرت/ وکیل ثبت احوال /وکیل ملکی/ وکیل چک و سفته/ وکیل شرکت ها و…..

بهترین وکیل پایه یک دادگستری در بندر عباس

چنانچه مشکلی کیفری برای شما پیش آمد و همچنین رسیدگی کردن و حل کردن این مشکل و حاضر شدن در دعاوی کیفری برایتان امری دشوار و پیچیده است پیشنهاد می شود که از بهترین وکیل پایه یک دادگستری بهره بگیرید.

بهترین وکیل پایه یک دادگستری وکیلی می باشد که با شرافت کاری خود با تمام انرژی در خصوص پرونده شما به فعالیت بپردازد و متعهدانه به فعالیت خود ادامه دهد نه این که وسط کار نسبت به انجام دادن امور بی تفاوت گردد.

وکیل پایه یک دادگستری بایستی به نحوی رفتار کند که موکل بتواند کاملاً به او اعتماد و اطمینان داشته باشد و خیال موکل از سپردن کارها به وکیل راحت باشد

شجاعت و صداقت و همچنین نزاکت و جسارت باید در یک وکیل پایه یک دادگستری وجود داشته باشد مثلا اگر شما برای انجام امور کیفری خود به یک وکیل پایه یک دادگستری رجوع کردید او باید آنقدر از این صفات برخوردار باشد و همچنین تجربه کافی داشته باشد که بتواند به درستی از عهده پرونده شما بر آید.

نیاز جامعه به وکیل پایه یک دادگستری در بندر عباس

همان طور که مشاهده می کنید مشکلات جامعه روز به روز رو به افزایش است مشکلاتی نظیر مشکلات خانوادگی و کیفری و یا حقوقی مطمئناً مردم آگاهی کاملی به مراحل دادرسی و احقاق حق خود ندارند و احساس نیاز داشتن به وکیل برای هر فردی حداقل یک مرتبه ایجاد می شود جامعه هم باید قبول کند و مطمئن باشد که وکلا برای همین امور به وجود آمدند و می توانند پرونده ها را به مسیر اصلی و قانونی هدایت کنند و حتی پرونده هایی را که به خاطر بهره نبردن از وکیل به جای بدی رسیده است به راه اصلی برگرداند پس می توان گفت که نیاز جامعه به وکیل پایه یک دادگستری همیشه وجود دارد.

وکیل در بندرعباس
وکیل در بندرعباس

وظایف وکیل پایه یک دادگستری در بندر عباس

وکیل به عنوان یک مشاور حقوقی برای اشخاص عادی می تواند در همه مسائل به اشخاص مشاور ارائه دهد البته پیشنهاد می گردد که در حیطه خاصی که بیشتر در آن آگاهی کسب کرده و فعالیت کرده است به اشخاص مشاوره بدهد تا نتایج بهتری هم حاصل گردد.

برای وکیل می توان حد و مرزی معین کرد که در چه حیطه ای اجازه وکالت از موکل را  دارد و در چه حیطه ای خود فرد باید برای آن حضور داشته باشد

وکیل پایه یک دادگستری باید تا حد لزوم از ایجاد کردن دعوای بی مبنا و مطرح نمودن شکایات الکی ممانعت نماید و تا جایی که می شود برای روشن کردن قضیه جریان دادرسی تلاش و کوشش کند و به نحوی دادرسی را برای پیدا کردن حکم منطبق بر آن موضوع حرکت نماید

وکیل دادگستری پایه یک بایستی پیش از جلسه رسیدگی و پیش از دفاع نمودن از موکل خود پرونده را به طور کامل مطالعه کند و همچنین در خصوص پرونده با متهم صحبت کند لازم است که از موضوع اتهامات اطلاعات کامل و جامع دریافت نماید و همچنین با متهم کاملاً آشنا شده باشد تا قادر باشد که به بهترین شکل از موکل خود در دادگاه دفاع نماید.جهت مشاوره برای اخذ وکیل با مشاور حقوقی در بندر عباس نیز مشورت کنید.

اختیارات وکیل پایه یک دادگستری در بندر عباس

وکالت کردن در مصالحه و سازش

وکالت در دعوای اعسار

وکالت کردن راجع به اعتراض به رای/ تجدید نظر خواهی/ فرجام خواهی و همچنین اعاده دادرسی

وکالت در استرداد دادخواست یا استرداد دعوا

وکالت در مشخص نمودن جاعل

تعهدات وکیل در برابر موکل

وکیل پایه یک دادگستری در برابر موکل خود و همین طور در برابر دادسرا تعهداتی را دارد تعهداتی مثل:

در حالتی که از اقدامات یا سهل انگاری وکیل خسارتی به موکل وارد شود وکیل در این جا مسئول شناخته می شود.

رعایت کردن مصلحت موکل در تمامی اقدامات باید رعایت گردد.

رد استرداد اموال تحویلی بر عهده وکیل پایه یک می باشد به این خاطر که وکیل نوعی امین شناخته می شود و چیزهایی که در اثر وکالت کسب می کند باید بعد از انجام کار به موکل خود بازگرداند.

صورتحساب وکالت را به موکل خود بدهد.

استعفای وکیل پایه یک در بندر عباس

همان طور که شما مخاطبین مستحضر هستید وکالت نوعی عقد جایز می باشد و در این جا این معنی را دارد که هم وکیل حق فسخ دارد هم موکل دارای حق فسخ است.

استعفای وکیل دادگستری از موضوعات انقضای وکالت می باشد که در ماده ششصد و هفتاد و هشت قانون مدنی هم بیان شده است.

استعفای وکیل دادگستری باعث تاخیر دادرسی نمی شود غیر از این که دادگاه احتیاج به توضیح وکیل دادگستری داشته باشد.

اگر وکیل دادگستری استعفای خود را به دادگاه اعلام کند دادگاه به موکل اخطار می دهد که شخصا یا به وسیله وکیل دادگستری جدید دادرسی ادامه یابد و دادرسی هم تا رجوع موکل یا وکیل دادگستری جدید به مدت زمان یک ماه توقف می کند.

وکیلی که دادخواست استعفا دارد باید موکل را با خبر کند و در این حالت موضوع استعفای وکیل دادگستری و اخطار رفع نقص به وسیله دادگاه به موکل اعلام می شود و رفع نقص هم توسط موکل است.