وکیل در بوشهر|مشاوره تلفنی سریع و 24ساعته|09225192408

وکیل در بوشهر

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در بوشهر و مشاور حقوقی در بوشهر

(0922-519-24-08)

قبول وکالت در دعاوی

حقوقی

خانواده

کیفری

تصادفات

انقلاب

به درخواست مخاطبین عزیز از وکیل در بوشهر تقاضا کردیم در مورد مسائل خانواده توضیح دهد:

وکیل در بوشهر در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال است.

وکیل خانواده در بوشهر کیست؟

به وکیل هایی که به صورت حرفه‌ای و تخصصی به وکالت در دعاوی خانوادگی ، مانند مهریه ، طلاق و نفقه و حضانت می‌پردازند ، وکیل خانواده گفته می شود .‌ یک وکیل خانواده باید به دفاع از حقوق موکلان خود و تحقق عدالت بپردازد .‌ همچنین او باید اصول اخلاقی را رعایت کند و با صداقت ، کلیه اقدامات جهت حل پرونده را انجام دهد . همه وکلای دادگستری که دارای پروانه وکالت می باشند ، می توانند در کلیه پرونده های حقوقی و اداری ، خانوادگی و کیفری طرح دعوا کرده و به دفاع از آنان بپردازند . اما برخی از مشکلات تنها در یک حوزه خاص تمرکز می کند و در آن حوزه متخصص می‌شوند و فعالیت خود را در آنجا ادامه می دهند . دعاوی خانواده ، از مهمترین شاخه های دعاوی حقوقی که در دادگاه ها مطرح می‌شود . برخی از وکلا به صورت تخصصی در این نوع دعاوی مشغول می‌شوند ، که به آنها متخصص دعاوی خانواده یا وکیل خانوادگی گفته می‌شود .

به وکیلی که در دعاوی خانوادگی ، متخصص می باشد  ، وکیل خانواده گفته می شود . دعاوی خانوادگی به دعاوی گفته می‌شود ، که مخصوص روابط فردی و خانوادگی میان اشخاص حقیقی هست ، پس دعاوی خانوادگی ناشی از احوال شخصیه می باشد .

دعاوی خانواده به صورت زیر می باشند :

تغییرجنسیت ، اهدای جنین ، سرپرستی کودکان بی سرپرست ، امور راجع به غایب مفقودالاثر ،  نفقه ارقاب ، امور مربوط به ناظر و امین اموال محجور آن و وصایت در امور مربوط به آنان ، قیومیت ، ولایت قهری ، حجر ، رفع حجر ، رشد ،  نصب حضانت و ملاقات فرزند ، بذل مدت و انقضای آن ، فسخ نکاح  ، رجوع از طلاق ، طلاق ،  تمکین و نشوز ، نفقه زوجه   اجرت المثل ، ایام زوجیت   مهریه ، جهیزیه ، ازدواج مجدد ، شرط های ضمن عقد ، نکاح ، ازدواج موقت ، اذن در نکاح ، نکاح دائم ، نامزدی  ، خسارت ناشی از برهم زدن نامزدی .

همچنین وکیل خانواده به منظور خانوادگی نیز به کار می‌رود  ، به طور مثال یک وکیل خانواده می‌تواند به حل تمامی پرونده های یک خانواده بپردازد ، که این ها با انعقاد قرارداد وکالت با وکیل  در ارتباط با کلیه اعضای یک خانواده مطرح می شود . پس اگر مشکلی برای هر یک از اعضای خانواده پیش بیاید ، وکیل خانوادگی می تواند به حل آن مشکلات بپردازد و نیاز نیست که هر یک به طور جداگانه وکیل بگیرند .‌

یک وکیل خانواده چه وظایفی دارد ؟

_ یک وکیل خانواده باید به نحو مطلوب به پیگیری پرونده بپردازد و از آخرین جزئیات و اطلاعات مرتبط از روند پرونده اطلاع داشته باشد .

_ وکیل خانوادگی باید در زمان مناسب و به صورت منطقی به سوال های موکل در ارتباط با پرونده پاسخگو باشد و برای موکل رای دادگاه و روند پرونده را توضیح دهد .

_  وکیل خانواده باید بکوشد نسبت به خصوصیت دعاوی خانوادگی و اهمیت بقای خانواده مخصوصاً در دعاوی مرتبط با طلاق ، تلاش خود را کند ، تا میان طرفین صلح ایجاد شود و از طلاق خودداری کنند و تنها به منافع مالی و مادی خود فکر نکند .

_ وکیل خانوادگی باید اصول اخلاقی را رعایت کند و اسرار  موکلان خود را فاش نمی ‌کند و از تبانی با طرف مقابل خودداری کند ، یک وکیل خوب باید قابل اعتماد باشد و انصاف کافی داشته باشد و رفتار صحیح در مقابل موکل داشته باشد .

_ یک وکیل خوب باید به صورت تخصصی به دفاع از موکل خود بپردازد و تمام تلاش خود را کند تا به نتیجه مطلوب برسد .

نحوه پیدا کردن یک وکیل خانواده خوب :

اینکه شما پرونده خود را به دست وکیلی بسپارید ،  که بتواند از حقوق شما دفاع کند و اطلاعات و آگاهی کامل داشته باشد ، بسیار مهم است  ، انتخاب وکیل خوب باعث می شود که او کلیه وظایف خود را انجام بدهد و از وقت طرف شدن جلوگیری کند .

برای اینکه یک وکیل خانواده خوب پیدا کنید ، ابتدا باید از میان آشنایان و دوستان تحقیق کنید ،  و اگر کسی نزد یک وکیل خانواده رفته بود و از آن راضی بود ، شما نیز می‌توانید  با او قرارداد ببندید . و پرونده خود را به او بسپارید ، تا به حل پرونده شما  بپردازد .

شما باید از وکیلی کمک بگیرید که دارای پروانه وکالت باشد . همچنین شما باید نسبت به بودجه خود وکیلی را انتخاب کنید که از هزینه‌های اضافی جلوگیری شود .

وکیل طلاق در بوشهر :

طلاق یک پرونده حقوق هست و احتیاج به پیگیری های اداری ، حقوقی و قضایی دارد ،  همچنین باید گفت که پرونده‌های خانواده دارای پیچیدگی های بسیاری می باشد ، که حضور وکیل خانواده در این پرونده ها به روند مثبت آن کمک خواهد کرد . در پرونده‌های خانواده عموماً طرفین دچار لجبازی می‌شوند که حضور یک وکیل خانواده کمک می کند که افراد فارغ از لجبازی خود بتوانند ، حقوق خود را دریافت کنند . همچنین امکان دارد که برخی از افراد نخواهند در روند امور پرونده طلاق خود حضور داشته باشد ،  به همین دلیل با کمک گرفتن از وکیل می توانند در جلسات دادرسی شرکت نکنند . حضور یک وکیل خانواده باعث می شود در زمان و وقت شما صرفه جویی شود .

انواع طلاق به صورت زیر می باشد :

_ طلاق توافقی .

_ طلاق از طرف مرد .

_  طلاق از صرف زن .

انواع طلاق :

_ طلاق رجعی .

_  طلاق بائن .

انواع طلاق بائن :

_ طلاق خلع بائن .

_ مبارات بائن .

طلاق توافقی چیست ؟

طلاق توافقی توسط هر دو طرف در دادگاه درخواست می شود در طلاق توافقی هر دو با طلاق توافقی ، موافق هستند . ابتدا در طلاق توافقی زوجین باید موافق طلاق باشند و بعد از آن بر روی مهریه توافق داشته باشند . توافق مهریه به صورت بخشیدن مهریه ،  دریافت کامل مهریه و دریافت بخشی از مهریه و یا دریافت هر مبلغی از سندی به عنوان مهریه می باشد . در طلاق توافقی نفقه نیز باید توافق شود . بعد از آن توافق باید مرتبط با فرزندان باشند . فرزند دختر از ۹ سالگی و فرزند پسر از ۹ سالگی از دایره حضانت والدین خارج می شوند و خودشان می تواند انتخاب کند که نزد کدام یک از والدینشان زندگی کنند . پس جهت طلاق توافقی باید برروی مهریه نفقه و حضانت فرزند توافق کردند نمی‌توانند مشخص کردن این امور را در دادگاه موکول کند و یا قبل از دادگاه در دفتر وکیل شان آیا در دفاتر ثبت اسناد رسمی توافقنامه را امضا کنند به عنوان سند رسمی تعریف شود . در طلاق توافقی ، حتماً باید زوجین در جلسه های مشاوره بهزیستی و جلسه های غربالگری وجود داشته باشند و برده عدم امکان سازش را دریافت کنند .

طلاق از طرف مرد چگونه می باشد ؟ زمانی که طلاق از طرف مرد هست می‌تواند به دادگاه مراجعه کنند و درخواست طلاق داشته باشد برای اینکه تعداد گاه رای به طلاق را از طرف مرد به دهد آقا باید کلیه حقوق مالی زن را مشخص و پرداخت کند منظور از حقوق مالی زن مهریه نفقه و اجرت المثل می باشد . زوج می توانند مهریه را به صورت کامل پرداخت کنند و یا اینکه با موافقت دادگاه و توافق همسر آنها را به صورت اقساطی بپردازد و یا اینکه یک سند رسمی را از همسر خود دریافت کند و همسر و مهریه را ببخشد . در طلاق از طرف مرد اجرت المثل نیز بیان می‌شود  ، که اجرت المثل از مباحث مالی می‌باشد و در طلاق توافقی و یا تحت طلاق از طرف زن موجود نمی باشد . اجرت المثل به زحماتی گفته می‌شود که خانم در طول زندگی مشترک انجام داده است که باید بابت آنها دستمزدی دریافت کند ، اجرت المثل مانند نفقه دادگاه مشخص می کند و آقا جهت انجام طلاق باید آنها را مشخص و پرداخت نماید بعد از معین شدن شرایط این پرداخت‌ها آقا می توانند همسر خود را طلاق دهد .

طلاق از طرف زن چگونه می باشد ؟ در قانون کشور ما حق طلاق به زوج می باشد و خانم هم چنین حقی را دارا نیست ، اگر این که در موردی که زوج به زوجه وکالت در طلاق داشته داده باشد ،  که خانم می‌تواند با این کار از طرف زوج ، درخواست طلاق داشته باشد . اگر خواهان آن بتوانند یکی از شروط ۱۲ گانه که در سند ازدواج وارد  شده است ، را اثبات کند ،  می تواند درخواست طلاق بدهد و یا اینکه حق طلاق خانم  نیست  اما پیش‌بینی‌ هایی را برای خانم ها کرده که در این شرایط اصطلاحا به آن ها عسر و گفته می‌شوند و زن می تواند در این شرایط درخواست طلاق کند . عسروحرج به شرایطی گفته می شود که تحمل آن برای خانم غیر ممکن می باشد و دچار سختی شده است به طور مثال اعتیاد زوج اگر که به زندگی مشترک صدمه ایجاد کند .

طلاق بائن چیست ؟

طلاق بائن به طلاق گفته می‌شود ، که یکی از طرفین از دیگری تنفر دارد .  و به دو صورت طلاق توافقی و طلاق از طرف زن می باشد که به دو صورت خلع بائن و مبارات بائن تقسیم  می شود .

طلاق خلع بائن : در این طلاق خانم اعلام می دارد که از همسر خود متنفر می باشد و برای جاری شدن صیغه باید خانم یک مار را در قبال طلاق به شوهر خود ببخشد و دادگاه از طرف شوهر آن را قبول کند . این مار می تواند هر چیزی مانند کل مهریه یا بخشی از مهریه یا تنها یک تکه باشد که از طرف خانم با آقا بخشیده یا پرداخت می شود .

طلاق مبارات بائن : این طلاق به این صورت می باشد که هر دو طرف از همدیگر متنفر هستند و مالی را می بخشند این مال نباید بیش از اندازه مهریه باشد

طلاق رجعی چیست؟

طلاق راجع به طلاق ای می گویند که زوجین بعد از طلاق میتواند به هم باز گردد در این طلاق زوجین یا وکیل هایشان به دفترخانه مراجعه کرده و با ارائه مدارک شناسایی و رای صادر شده توسط دادگاه درخواست جاری شدن صیغه طلاق به صورت رجعی را دارد ، در این حالت دفتر ثبت طلاق به صورت موقت صیغه طلاق را جاری می کند . در طلاق رجعی زوجه به مدت سه ماه یعنی ۹۰ روز فرصت دارند که به همدیگر برگردند در این نوع طلاق ابتدا به صورت موقت ثبت می‌شود و زوجین بعد از ۹۰ روز باید به دفترخانه مراجعه کرده و درخواست اجرای قطعی صیغه را داشته باشند اگر در این مدت زمان نود روز زوجین به دفتر طلاق مراجعه نکنند ، طلاق باطل شده و زوجیت  ادامه پیدا کرده .‌ همچنین باید گفت که در این سه ماه خانم شامل نفقه می‌شود و آقا باید نفقه را پرداخت کنند همچنین اگر یکی از طرفین فوت شود و همسر و ارث علق می‌گیرد زوجین در این مدت سه ماه نباید ازدواج کنند و جهت ازدواج مدرن مجدد باید تا تمام شدن این سه ما برای قطعی شدن طلاق منتظر بمانند .

حضانت فرزند در زمان طلاق

تفاوت زن و شوهر در زمان طلاق حضانت فرزندان می باشد بعد از طلاق و جدایی مورد فرزندان باید با یکی از مورد این خود زندگی کنند که قانون در این مورد پیش بینی ها را انجام داده است بر اساس قانون نظارت فرزند پسر تا ۷ سالگی با مادر می باشد و از ۷ تا ۱۵ سالگی با پدر است همچنین حضانت فرزند دختر تا هفت سالگی نیز با مادر هست و از ۷ تا ۹ سالگی با پدر می باشد فرزندان پسر در ۱۵ سالگی و آوردن دختر در هفت سالگی از مدار حضانت خواهش می شوند و خودشان انتخاب می‌کنند که با کدام یک از والدین خود زندگی کنند . این قانون در صورتی است که آقا و خانم در ارتباط با حضانت فرزندان خود به توافق نرسد چون در صورتی که والدین در ارتباط با هزار تا به توافق برسند قانون و دادگاه به احترام توافق آنها قابلیت اجرایی می گذرد به طور مثال زوجین می توانند توافق کنند که فرزند پسر همیشه با مادر زندگی کنند .

اجرت المثل ایام زوجیت چیست ؟

اجرت المثل ایام زوجیت و نحله از حقوق مالی زن می‌باشد ، اجرت المثل ایام زوجیت اجرت شبیه اعمال انجام گرفته است ، قدرت المثل را در قبال خدماتی که در منزل شوهر خانم انجام داده بود ،  بدون دستور بدون قصد تبرع انجام داده دریافت می‌کند . اجرت مثل با این شهر به خانم تعلق می‌گیرد و اگر زمین این شرایط را برای کارهایی که برای روح خود انجام داده است انجام دهد ،  مستحق دریافت اجرت المثل می باشد .  اگر طلاق به درخواست آقا باشد و انجام اموری که خارج از وظایف و دستور شوهر بوده باشد و خانم آن‌ها را انجام داده است و قصد تبرع  بر آن نداشته باشد . عسروحرج به کارهای تعلق گرفته می شود ،  مجازات شرعی و قانونی زن نباشد علاوه بر آن زمان تعلق می‌گیرد ، که بتوان برای آن کار دستمزد مشخص شد برخلاف مهریه و نفقه به وصول آن ها ربطی به کلاغ ندارد اجرت المثل ایام زناشویی تنها در زمان انجام شدن طلاق قابل وجود می باشد و فقط زمان اجرا می گردد که طلاق از طرف آقا باشد و طلاق توافقی و طلاق از طرف خانم اجرت المثل قابل وصول نمی باشد .

تنصیف دارایی چیست ؟

یکی از شروط ضمن عقد شرط تصنیف دارایی میباشد که در زمان ازدواج زوجین باید آن را امضا کند یا بعد از ازدواج با حضور در یکی از دفاتر ثبت اسناد رسمی به عنوان یک سند رسمی شرکت کنند که در زمان طلاق اموال زن و شوهر باید نصف شود منظور از تصنیف دارایی این است که حداکثر نصف دارایی های طرفین به طرف مقابل می رسد . همچنین باید گفت که می شود ذکر کرد که این کمتر از نصف باشد به طور مثال یک چهارم دارای مرد به طرف مقابل برسد ، ولی بیشتر از نیز امکان پذیر نخواهد بود . همچنین باید گفت دارایی هایی که از طریق انحصار وراثت بعنوان ارثیه به افراد تعلق می‌گیرد شامل شرط دستی و دارای نمی باشد .

پاک کردن نام همسر سابق از شناسنامه چگونه می باشد ؟

اگر خانم در زمان طلاق با دوشیزه باشد با ارائه گواهی سلامت فردی به کارت می تواند درخواست حذف نام همسر از شناسنامه خود را داشته باشد . راه دوم ویژه زوجین می باشد که خواندن آن دوشیزه نیست در این صورت خانم و آقا بعد از ازدواج مجدد ثبت ازدواج در شناسنامه می تواند درخواست حذف نام همسر اول شناسنامه را داشته باشند