وکیل در اقلید|وکیل اقلید|مشاوره تلفنی رایگان و 24 ساعته

وکیل در اقلید

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در شیراز و مشاور حقوقی در شیراز

(09225192408)

به درخواست مخاطبین عزیز از وکیل در اقلید تقاضا کردیم در مورد توهین و فحاشی توضیح دهد:

وکیل در اقلید
وکیل در اقلید

وکیل در اقلید و وکیل در سعادت شهر در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال است.

مقدمه توهین و فحاشی

فحاشی در معنای استفاده از الفاظی هست ، که شنونده از شنیدن آنها آزار ببیند و آنها را توهین به خود تلقی کند ، امکان دارد که فحاشی با الفاظ رکیک همراه شود ، که در این صورت تنها عنوان فحاشی را دارا نیست و قانونگذار جهت استعمال الفاظ رکیک مجازات های دیگری را نیز تعریف کرده است ، امکان دارد فحاشی با الفاظی برای تخریب شخصیت فرد مقابل باشد و تنها شنونده ، هدف مخاطب باشد ، ولی گاهی امکان دارد شخصی که به فحاشی می پردازد ، خیلی جلو رود و با استفاده از برخی از الفاظ اعضای دیگر خانواده شخص را مورد توهین و فحاشی خود قرار بدهد .

گاه امکان دارد شخصی با نوشتن نثر و یا سرودن شعر دیگران را مورد تخریب و توهین خود قرار بدهد ، که این نوع توهین نیز در قانون مجازات اسلامی هجو نام دارد و برای مرتکب جداگانه دارای مجازات می باشد  ، وکیل در مرودشت میگوید: هم چنین باید بگویم که جرم فحاشی از جرم های کیفری می باشد و جرائم کیفری جرائمی هستند ، که ضمانت اجرای آن ها مجازات مرتکب جرم فحاشی امکان دارد ، با الفاظ توهین‌ آمیز و فحاشی ساده به شخص مقابل باشد ،  و گاهی نیز امکان دارد که یکسری از الفاظ به فحش های ناموسی نامیده می شود ، مرتکب آنها را به زبان بیاورد و گاه این الفاظ نسبت نصب فرد مخاطب را نفی می‌کند ، گاهی نیز امکان دارد که توهین به خواهر ، برادر ، خانواده و اقوام مخاطب باشد ، که به این نوع فحاشی ها و حاشیه‌ای قذف گویند و در قانون برای چنین الفاظی مجازات حدی در نظر می‌گیرند .

حال باید بگویم که مجازات حدی چیست ؟ مجازات حدی به مجازاتی گویند که میزان نوع و اندازه آن در شرع مقدس اسلام بیان گردیده است ، دوم باید به توضیح قذف بپردازیم قذف نوعی از فحاشی می باشد که در آن شخصی که فحاشی کرده ارتکاب عمل زنا و یا لواط را به فرد دیگری و فرد مرده نسبت می‌دهد و گاه همین اعمال را به خانواده شخص  میدهد و در این صورت موضوع متفاوت می باشد .

ویدیو مقاله توهین(مهدی حنیور/دانشجوی حقوق)

مجازات فحاشی

مجازات فحاشی با لفظ های توهین آمیز ساده که یا فحش های ناموسی نباشد دارای جزای نقدی و مجازات شلاق می باشد قانونگذار در ماده ۶۰۸ قانون مجازات اسلامی مجازات فحاشی را به صورت زیر بیان کرده است .

توهین به اشخاص از قبیل فحاشی و استعمال الفاظ رکیک به طوری که موجب حد قذف نباشد ،  به مجازات شلاق تا ۷۴ ضربه و یا ۵۰ هزار تا یک میلیون ریال  جزای نقدی خواهد بود .

پس اگر که فحاشی با لفظ رکیک همراه باشد به عنوان قذف نامیده می‌شود و قانونگذار مجازات آن را در ماده ۲۵۰ قانون مجازات اسلامی ۸۰ ضربه شلاق می داند .

شکایت فحاشی

وکیل در اقلید
وکیل در اقلید

اگر شخصی با استفاده از الفاظ دومین آمیز و رکی به دیگران توهین و فحاشی کند شخصی که به او فحاشی شده است توانایی این را دارد که با استناد به ماده ۶۰۸ قانون مجازات اسلامی ،  به اقامه شکایت فحاشی بپردازد . فحاشی جرم کیفری می باشد و خواهان اقامه دعوی جهت شکایت فحاشی باید در دادگاه کیفری به طرح شکایت خود بپردازند . شکایت فحاشی با توجه به اینکه فحاشی به چه صورتی انجام گردیده است ، مانند نثر ، نظم یا تلفنی و به گونه های دیگر عناوین متفاوتی را به خود اختصاص می‌دهد ، که در این زمان ها احتیاج است که  با توجه به همان جرمی که رخ داده است ، به طرح شکایت کیفری پرداخت .

با توجه به این که در تمام زمینه ای کیفری و حقوقی وکیل در آباده نیز فعال میباشد شما میتوانید با وکیل در آباده نیز در این باره مشورت نمایید.

 اثبات فحاشی

فحاشی از جرم های کیفری می باشد که برای ثابت کردن آن باید به ادله اثبات دعوی کیفری استناد کند و راه های اثبات فحاشی به صورت زیر می باشد :

_ اسناد و مدارک : گاه امکان دارد فحاشی به صورت مکتوب باشد که از طریق فضای مجازی پیامک و یا ارسال نوشته و نامه حاوی ناسزا و فحش و دیگری انجام گرفته می شود ، که در این زمان ها با ثابت کردن اینکه چه کسی اقدام به ارسال کردن نوشته‌ها کرده است ، امکان مجازات فرد مزبور به وجود می آید .

_ شهادت شهود : شهادت شهود از راه های ثابت کردن فحاشی می باشد ، اگر شخصی در حضور اشخاص دیگری به اشخاصی دیگر توهین و فحاشی کند ، با شهادت شاهدان بالغ ، واجد شرایط و عاقل در محاکمه جرم فحاشی او ثابت می شود .

_ اقرار : اقرار معروف به سید الادله می باشد و اگر شخصی که فحاشی کرده است ،  خودش اقرار کند ،  که به فرد دیگری ناسزا و فحش داده در دادگاه محکوم می شود .

شکایت افترا

_ وکیل توهین و افترا می‌تواند ، عدم رضایت و رضایت شاکی را اعلام کند و احتیاجی به حضور شاکی جهت اعلام رضایت نمی باشد .

_ وکیل توهین و افترا توانایی این را دارد که بعد از محکوم شدن شخص توهین کننده و یا مفتری به اجرای مجازات ایشان اقدام نماید .

_ با حضور وکیل توهین و افترا دیگر احتیاجی به حضور شاکی در دادگاه نمی باشد .

وکیل در اقلید
وکیل در اقلید

_ زمان ثابت کردن جرم توهین و افترا با حضور وکیل توهین و افترا کم تر می شود .

مدارک لازم جهت شکایت افترا

_ ارائه مدارک مورد احتیاج در ارتباط با اثبات توهین و یا رفع اتهام و معرفی شاهد ها .

_ مدارک شناسایی مانند کارت ملی و شناسنامه .

مرحله های طرح شکایت توهین و افترا توسط وکیل به صورت زیر می باشد :

شما باید جهت وقت مشاوره حضوری به یک وکیل متخصص در امور کیفری مراجعه کنید ،  بعد از این که از او وقت حضوری گرفتید ، باید جزئیات پرونده را برای او توضیح دهید و اگر مدارکی جهت اثبات دعوی خود و یا دفاع از خود دارید ،  باید تحویل وکیل بدهید و به امضای وکالتنامه وکیل بپردازید ، پس از آن وکیل با تنظیم شکواییه به پیگیری مراحل قانونی ثابت کردن جرم توهین و افترا می پردازد و سعی می کند از حقوق شما دفاع کند و به حل مشکلات شما بپردازد .

نتیجه گیری :

وکیل در اقلید
وکیل در اقلید

همانطور که در بالا گفتیم ،  تهمت و افتراء از جرم هایی می باشد ، که به آبرو و حیثیت شخص مقابل لطمه می‌زند ، این جرم هنگامی رخ می‌دهد که عملی را که در قانون جرم محسوب می شود ، را به دیگری نسبت دهند به طور مثال اگر به فرد دیگری دزد یا سارق گفته شود ، به طور دروغین جرم محسوب می شود در جرم افترا شخص باید قصد نسبت دادن یک کار مجرمانه را به شخص دیگری داشته باشد و نتواند این عمل مجرمانه را ثابت کند   یعنی صرف نسبت دادن عمل مجرمانه افترا محسوب نمی گردد پس  افترا زمانی رخ می‌دهد که عمل مجرمانه که به شخصی نسبت میدهیم را نتوانیم اثبات کنیم ، شخصیت مخاطب در قضاوت ار و توهینی که به او شده است بسیار موثر می باشد . پس جهت حل مشکلات خود در این زمینه بهتر است نزد یک وکیل توهین و فحاشی در اصفهان بروید ،

زیرا این وکیل تمام تمرکز خود را روی این حوزه گذاشته است و تجارب بسیاری در این زمینه دارد و همین باعث می شود ، پرونده شما در کوتاه ترین زمان ممکن حل گردد ، وکیل توهین و فحاشی در اصفهان در زمین در این زمینه دارای دانش ، اطلاعات ، تجربه و تخصص کافی می باشد و می تواند به احقاق حقوق شما در این زمینه بپردازد .