وکیل در جهرم|وکیل جهرم|مشاوره تلفنی رایگان و 24 ساعته

وکیل در جهرم

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در شیراز و مشاور حقوقی در شیراز

(09225192408)

به درخواست مخاطبین عزیز از وکیل در جهرم تقاضا کردیم در مورد مسائل ملکی توضیح دهد:

وکیل در جهرم و وکیل در فیروز آباد در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال است. همچین توجه داشته باشد در شهر های اطراف نیز وکیل در تمام موارد گفته شده فعال میباشد که شما میتوانید برای مشورت با آن ها نیز تماس بگیرید ازجمله وکیل در لارستان که در مقاله ای پیرامون مسائلی که در آن شما نیاز به وکیل دارید صحبت کرده اند و وکیل در فسا که درمورد مسائل خانواده و طلاق صحبت کرده اند

 

وکیل ملکی کیست؟

در تعریف وکیل ملکی گفته می شود، وکیلی است که قابلیت دفاع و اقامه دعوای خانوادگی مثل طلاق و نفقه و فسخ نکاح و غیره را دارد. اما تخصص و تمرکز اصلی او در امور ملکی می باشد.

وکیل در جهرم
وکیل در جهرم

دعاوی ملکی عبارتند از تنظیم سند رسمی و اخذ پایان کارو تقسیم و افراز املاک مشاع و خلع ید  و تصرف عدوانی و غیره. همه ی این موارد در حوزه کاری وکیل ملکی می باشد.

وکیل جعل در شیراز نوشته است که جعل سند های ملکی نیز از جمله جرائم ملکی میباشد.

با در نظر گرفتن پیچیدگی دعاوی ملکی وکیل متخصص املاک باید از وسعت موضوعات راجع به پرونده های ملکی آگاهی کامل داشته باشد تا قادر شود به درستی احقاق حق نموده و حق موکل را بگیرد. وکیل ملکی با اشراف به آیین نامه ها و قوانین راجع به املاک و مستغلات قادر است که همه ی جوانب موضوع دعوا را سنجیده و بر طبق مورد موکل خود، از او دفاع کند.

محدوده ی اختیارات وکیل ملکی

پس از دسته دعاوی حقوقی و کیفری که وکیل ملکی در آن ها شرکت می کند و تلاش در حل و فصل آن دارد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کلاهبرداری و تعدیل اجاره بها و خلع ید و تنظیم سند رسمی و ابطال قرارداد اجاره و مطالبه اجرت المثل ایام تصرف و تقسیم املاک مشاع و تخلیه املاک استیجاری و اخذ پایان کار و رفع مزاحمت از ملک و تایید فسخ معامله و تصرف عدوانی و الزام به تحویل مبیع و جعل اسناد و ممانعت از حق و افراز ملک و مطالبه وجه التزام قراردادی و انتقال و فروش مال غیر و جعل سند از جمله دعاوی مورد نظر می باشند. در مواردی که جعل سند صورت گرفته باشد شما میتوانید با وکیل متخصص در جعل در شهر خود نیز صحبت کنید. از جمله این شهر ها وکیل جعل در اصفهان میباشد و همچنین در سایت یار وکیل مقاله ای تحت عنوان وکیل جعل در بندرعباس نیز موجود است که در این باره توضیحاتی داده شده است.

دعاوی ملک وقفی

وکیل در جهرم
وکیل در جهرم

یکی از دعاوی که می‌توان به منظور رفع آن از یک وکیل ملکی بهره گرفت اختلاف در زمین های  وقفی می باشد. وکیل باید بتواند با توجه به تجاربی که در این زمینه برخوردار است شرایط موجود میان خریدار و فروشنده را به خوبی مورد ملاحظه قرار دهد و در صورت هر شکل مشکل دو طرف را نسبت به موضوع مطلع گرداند و به رفع اختلافات آن ها بپردازد.

از دیگر موضوعاتی که می تواند در مورد املاک به وجود بیاید زمین های مشاع است که در این زمینه ها همواره چند نفر در مورد شیوه استفاده از زمین با مشکل مواجه می‌شوند و باید وکیل ملکی این مشکلات را به شکل صحیح حل و فصل کند که منافع زمین به شکل مساوی میان افرادی که از این موضوع به نفع می برند تقسیم شود.

ویدیو مقاله وقف(مهدی حنیور/دانشجوی حقوق)

دعوای سرقفلی و حق کسب و پیشه

در مراجع قضایی دعاوی سرقفلی و اجاره از این نوع دعاوی، پیچیدگی بسیاری دارد و خیلی از افراد که دارای حق سرقفلی هستند یا مالک آن می باشند، به سبب بی اطلاعی از قانون دچار مسائلی می‌شوند. دعاوی راجع به سرقفلی تحت عنوان های متفاوت در مرجع قضایی انجام می‌شود.

مثلاً دعاوی مطالبه حق سرقفلی یا تجویز انتقال سرقفلی و تخلیه اماکن تجاری از سوی مالک و تجویز تغییر شغل در سرقفلی و غیره. رسیدگی به دعاوی سرقفلی اصولاً در حوزه صلاحیت دادگاه عمومی حقوقی است و خارج از اراده شورای حل اختلاف می باشد. اما نکته قابل توجه این که در دعوای تعدیل اجاره بها در سرقفلی، شورای حل اختلاف صالح به رسیدگی است. اگر در مورد مسائل سرقفلی نیاز به مشاوره دارید با وکیل سرقفلی در شیراز نیز میتوانید تماس حاصل فرمایید.

دعوای خلع ید

امروزه با توجه به درگیری‌ها در جرایمی مثل کلاهبرداری که در حوزه ملک و اراضی به وجود می‌آید، وکیلی که در زمینه دعوای خلع ید می تواند از حقوق افراد دفاع کند.  با توجه به این که وکیل ملکی به قوانین اراضی و ملک بسیار آشنایی دارد و با تجاربی که برخوردار است بهتر می تواند از حقوق موکل در دادگاه دفاع کند. دعاوی خلع ید  دارای چهار رکن اساسی می‌باشد:

1- مالکیت رسمی مالک،

2- غیر منقول بودن مال مورد تصرف

3- احراز تصرف خوانده بر ملک

۴- غیرقانونی بودن تصرف متصرف

وکیل در جهرم
وکیل در جهرم

اگر این چهار رکن از سوی دادگاه محقق شود، دادگاه رای خلع ید را صادر می نماید.

– در دعوای تصرف عدوانی نیازی به رعایت تشریفات دادرسی نمی باشد. اما در دعوای خلع ید، لازم است که هر نوع از تشریفات دادرسی رعایت شود.

–  در هردو دعوا، امکان تجدید نظر از سوی شاکی یا وکیل ملکی وجود دارد.

–  در دعوای خلع ید بر اساس ماده ۱ قانون اجرای احکام، حکمی که صادر می شود، الزاماً باید قطعی بوده و بعد از آن امکان اجرا می یابد. در حالی که در دعوای تصرف عدوانی فورا قابل اجرا است و لزومی به قطعی شدن و صدور اجراییه نیست و در دعوای تصرف عدوانی هم چنین درخواست تجدید نظر از سوی وکیل ملکی مانع از اجرای آن نخواهد بود.

ویدیو مقاله خلع ید و تصرف عدوانی(مهدی حنیور/دانشجوی حقوق)

دعوای تصرف عدوانی

در بسیاری از موارد ممکن است مالک سند رسمی نداشته و ملک او هم به صورت نامشروع و غیرقانونی در دسترس واقع شده باشد. یک وکیل ملکی متبحر و مجرب به وسیله طرح یکی از دعاوی رفع تصرف عدوانی یا رفع مزاحمت یا رفع ممانعت از حق که بسیار به هم مشابه هستند با تشخیص درست و منطقی و صحیح قادر است به وسیله دادگاه حقوقی یا جزایی بر اساس تشخیص خود نسبت به احقاق حق موکل خود اقدام نماید.

تفاوت دعاوی فوق

– در دعوای تصرف عدوانی ضرورتی ندارد، شاکی، مالک باشد. چه بسا مباشر یا مستاجر یا خادم یا رعیت یا کارگر و هر شخصی به وکالت یا نمایندگی یا به امانت که مال غیر را تصرف کرده است، قادر است به جانشینی مالک طرح دعوا کند. اما در دعوای خلع ید، صرفا اشخاصی که صاحب منفعت هستند یا وکیل ملکی یا قائم مقام یا نماینده قانونی هستند، قادرند طرح دعوا کنند.

ویدیو مقاله سند و الزام به تنظیم سند (مهدی حنیور/دانشجوی حقوق)

الزام به تنظیم سند رسمی

وقتی فروش و انتقال رسمی یک ملک انجام می‌شود، در مرحله آخر دو طرف باید در دفاتر اسناد رسمی حاضر شود تا سند به نام خریدار انتقال یابد. که عموماً فروشندگان به علت های مختلف از انجام آن امتناع می ورزند.

در این حالت خریدار یا وکیل ملکی با رجوع به دادگاه می تواند فروشنده را ملزم به تنظیم سند رسمی نماید. افراد پیش از اقامه دعوا باید با وکیل ملکی با تجربه مشورت نموده و از این موضوع اطمینان کنند که ملک مورد معامله، در رهن یا بازداشت واقع نشده باشد.

چون دادگاه به انتقال ملکی که در رهن دیگری یا بازداشت است رای نمی‌دهد. در این حالت باید فک ‌رهن مورد معامله را هم از دادگاه تقاضا نمود و سرانجام هر موقع مالک حاضر به امضای سند انتقال به نام خریدار نشود، ملک هم  فاقد مسئله حقوقی  بوده و نماینده دادگاه سند انتقال در دفتر اسناد رسمی به نام خریدار امضا می نماید.

دعوای رفع مزاحمت

دعوای رفع مزاحمت از دسته دعاوی تصرفی است و در آن مالک و متصرف قانونی ملک از شخصی که در تصرف ملک ایجاد مزاحمت نموده شکایت می کند و بدین صورت به رفع مزاحمت او اقدام می نماید.

دعاوی ملک مشاع

وکیل در جهرم
وکیل در جهرم

در  بسیاری از موارد امکان دارد یک ملک چند مالک داشته باشد. به این ملک مشاع گفته می‌شود. چنان چه شرکا در مورد نحوه و روش برخورداری از ملک مشاع با هم به اختلاف بخورند گریزی جز توسل به دادگاه و فروش آن به وسیله ی مزایده نمی باشد و یکی از مالکینی که قصد دارد ملک را بفروشد، این امکان را دارد که دادخواست فروش ملک مشاع را با راهنمایی وکیل ملکی به دادگاه تقدیم نماید.

در این قضیه ابتدا مالک به اداره ثبت محل وقوع ملک رجوع نموده و تقاضای افراز ملک را می کند و کارشناس ثبت با بررسی ملک مشاعی قابلیت افراز یا عدم افراز آن را به اداره ثبت اعلام می دارد. در نتیجه اگر قابل افراز نباشد، اداره ثبت گواهی عدم افراز را صادر می‌کند که به مدت ۱۰ روز قابلیت اعتراض از طرف مالکین مشاع را دارد. با همین گواهی این امکان وجود دارد که به دادگاه رجوع نموده و دستور فروش مال مشاع را دریافت کرد.