وکیل در شیراز|مشاوره تلفنی رایگان و سریع

وکیل در شیراز

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در شیراز و مشاور حقوقی

(0922-519-24-08)

قبول وکالت در دعاوی

حقوقی

خانواده

کیفری

تصادفات

انقلاب

وکیل در شیراز
وکیل در شیراز

وکیل پایه یک دادگستری در شیراز

وکیل پایه یک دادگستری در شیراز
وکیل پایه یک دادگستری در شیراز

وکالت از ان شغل هایی است که در هر کشوری به ان نیاز میباشد و هر ساله در کشور های مختلفی افراد مختلف بر این امر برمی ایند که با اخذ مدارک مربوطه شغل وکالت را برای خود برگزینند.

شغل وکالت یکی از شغل های مهم در کشور میباشد که هر ساله تعداد زیادی علاقه مند به این شغل بعد از اخذ مدرک لیسانس یا فوق لیسانس رشته حقوق با دادن ازمون وکالت و قبولی در ان سعی میکنند که این شغل را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کنند.

البته وکالت شغل سختی است و یک وکیل باید ظرفیت روحی بالایی داشته باشند همچنین یک وکیل خوب باید با مسائل روز جامعه اشنا باشد و بتواند مسائل مختلف را در جامعه حتی تحلیل کند زیرا یکی از لازمه های شغل وکالت این است که یک وکیل قوه تحلیل بالایی باید داشته باشد،همچنان که میبیند یک وکیل خوب نه فقط باید از قدرت کلام بالایی برخوردار باشد بلکه باید قدرت تحلیل بالایی را داشته باشند تا بتوانند پرونده های حقوقی را از همه جوانب بررسی کنند.

شغل وکالت شغل شریفی است منتها متاسفانه امروزه دستخوش یکسری از موارد اشتباه شده است که زندگی یکسری افراد را تحت الشعاع قرار داده است و متاسفانه وکلای مشهور به خود اجازه میدهند که برای بعضی از پرونده های حقوقی قیمت های نجومی پیشنهاد بدهند و اکثر افراد به دلیل نا اگاهی از این امر مبلغ هنگفتی را به وکلا برای انجام کارهایشان میدهند که این مبلغ هنگفت باعث خواهد شد که چنین وکلایی روز به روز به همچین کارهایی ترغیب بشوند و به خود اجازه بدهند که به صورت غیر قانونی کار خود را به پیش ببرند ،بهترین کار برای چنین افراد و وکلایی که البته تعدادشان کم است این میباشد که انها را به قانون معرفی کنید تا قانون با چنین وکلایی برخورد کند تا این موضوع باعث شود که بقیه وکلا نیز به خود اجازه ندهند همچین کاری را انجام دهند و به اسم‌ شهرت خود اتکا کنند و از این راه جیب های مردم را به دروغ و با وعده های الکی خالی کنند.

وکیل در شیراز در این باره توضیح داد:بهترین کار برای کسانی که قصد دارند وکیل برای خود اتخاذ کنند این است که در ابتدا یک جلسه مشاوره حقوقی با وکیل صحبت کنند شاید در همان جلسه اول حتی مواردی ذکر شود که نیاز به وکیل نباشد یا حتی اینکه شاید در همان جلسه اول زمانی که با وکیل صحبت میکنید متوجه شود بنا به موضوع پرونده تان وکیل مناسبی را انتخاب نکرده اید.

بنابراین جلسه اول و صحبت های اولیه با وکیل میتواند کمک شایانی به شخص شما بکند تا شما با افکار و نوع کار کردن وکیل تان اشنا بشوید و بفهمید که روند کار کردن وکیل تان به چه صورت خواهد بود زیرا مثلا یک سری از وکلا برای مطالبه نمودن جزای نقدی مناسب تر هستند تا به زندان انداختن شخص متهم ولی ممکن است شما فقط قصد داشته باشید که متهم به زندان بیوفتد تا مجازات باعث اصلاحش شود تا اینکه با پرداختن کمی جریمه به شما به راحتی اذاد شود.

از انجایی که شغل وکالت شغلی مهم است و ممکن است شما در اینده قصد داشته باشید وکیلی را برای خود انتخاب کنید تا کارهای حقوقی شما را انجام دهد در این مقاله قصد خواهیم داشت شما را با شغل وکالت اشنا تر کنیم تا شما بتوانید به طور مناسب در اینده چنانچه قصد انتخاب وکیل داشتید وکیل را انتخاب کنید‌.

معنای وکیل از جوانب مختلف

وکیل در شیراز در این باره توضیح داد:تعريف كلمه وكيل در قران کریم: کلمه وکیل در آیه ۱۶۷ از سوره آل عمران در قرآن مجید ذکر شده است و مقام وكالت را تقریبا در ردیف مقام بزرگ روحانی و معنوی قرار داده است،بنابراین شغل وکالت حتی در قران نیز از جایگاه بالای معنوی برخوردار است،حتی شما میتوانید حدیث های مختلفی را در مورد شغل وکالت یافت کنید. در کلمه و لغت عرب امروزه از کلمه وكيل استفاده نخواهد شد

و در تمام جزیره عرب و شمال آفریقا به جای وكيل كلمه محامي را به کار خواهند برد.خب از انجایی که میدانید کلمه وکیل مانند هر کلمه ای دیگر از نظر دستورات زبانی در کشور های مختلف دچار تغییرات شده است که این امری طبیعی است زیرا امروزه بنا به عرف جامعه بسیاری از کلمات شکل اولیه خود را از دست داده اند و به جای شکل اولیه کلمه دیگری مورد استفاده قرار  میگیرد.

مهارت های لازم و اساسی وکیل در شیراز

_در ابتدا یک وکیل خوب و ماهر باید که مهارت های تحلیلی،تفکر نقد کردن(یک وکیل باید از صراحت کلام برای نقد کردن برخوردار باشد)داشته باشد.این موضوع جزو نیاز های اولیه برای وکیل میباشد.

_پژوهش حقوقی در زمینه موضوعات مربوطه و البته اینکه این پژوهش صرفا از طریق رسانه ها نباشد بلکه از طریق کتاب های مختلف نیز باشد که حتی میتوان کناب های جامعه شناسی و روانشناسی را مطالعه نمود(یک وکیل باید بتواند بر اساس نیاز های جامعه و قوانین جدید پژوهش های لازم را انجام دهد)

_توانمندی های کلامی و نوشتاری که خب یک وکیل باید بتواند هم با شخص قاضی و موکل خود درست صحبت کند و هم با طرف مقابل چه بسیار دیده شده به دلیل نحوه اشتباه صحبت کردن افراد پرونده روند متفاوتی را در پیش گرفته،یک وکیل باید به اعصاب خود مسلط باشد و کارکنان دادگاه و شخص قاضی را هر طور که دوست دارد به دلیل عصبانیت مورد خطاب قرار ندهد.

مهارت نوشتاری هم به جهت دادخواست نوشتن شخص وکیل اهمیت بسیار زیادی خواهد شد(به جز مهارت و تجربه که برای یک وکیل نیاز است یعنی همان دانستن قوانین و قدرت تحلیل آن،یکی از مهم ترین ویژگی هایی که میتوان با آن وکلا را از هم تمایز داد داشتن مهارت های گفتاری و نوشتاری بالا می باشد که گاهی یکسری از افراد را مهارت کلامی را با گستاخی کلامی اشتباه میگیرند)

اخلاق حقوقی،اخلاق نه فقط در رشته حقوق بلکه در تمام رشته ها مهم است و افرادی که اخلاق مناسبی دارند روند کارهایشان بهتر پیش خواهد رفت زیرا چنین افرادی نحوه درست درخواست کردن از افراد مختلف را میدانند(از آنجایی که شغل وکلات شغل شریفی است که همراه شده با عدالت میبایست یک وکیل دارای وجدان کاری و اخلاق حقوقی باشد)

وکیل پایه یک دادگستری در شیراز
وکیل پایه یک دادگستری در شیراز

تحصیلات مورد نیاز وکیل در شیراز

رشته حقوق و رشته فقه حقوق از رشته هایی میباشد که چنانچه یک شخص قصد وکیل شدن داشته باشد باید که یکی از این دو رشته را گذرانده باشد البته یک رشته دیگر به نام حقوق قضایی وجود دارد که ان ارتباطی با وکیل شدن ندارد،بنابراین چنانچه در دفترچه انتخاب رشته کنکور این رشته را مشاهده کردید باید بدانید که برای وکیل شدن نباید این رشته را انتخاب نمایید زیرا این رشته ارتباطی با شغل وکالت ندارد.

به چه کسی وکیل در شیراز گفته میشود؟

وکیل شخصی است که از سوی افراد متعدد انتخاب میشود برای مسائل حقوقی.البته در بالا تعریفی در مورد وکیل نظام حقوقی ایران ارائه شد.منتها باید بدانید در گذاشته و در روم باستان وکلا را خطیبان میگفتند یعنی کسایی که در ازای پولی صحبت میکنند.

معنی اصلی وکالت چیست؟

درواقع قراردادی که بر اساس قوانین و حقوق مدنی بین طرفین منعقد میشود{وکالت}میباشد.بنابراین وکالت نوعی قرار داد است که بین شخص موکل و وکیل منعقد میشود البته شخص موکل باید توجه داشته باشد به مواردی که در قرارداد وکالت ذکر خواهد شد زیرا موکل میتواند تمام اختیارات را به وکیل بدهد یا صرفا بخشی از اختیارات را که در ادامه این موضوع را به صورت مفصل تری توضیح خواهیم داد.

موکل کیست؟

کسی که کار خود را به وکیل میسپارد به موجب قانون موکل نامیده میشود.موکل هم وظایفی دارد در قبال وکیل که باید انجام دهد که در ادامه بیان خواهیم کرد.

[وکیل پایه یک دادگستری و وکیل پایه دو دادگستری]

به چه کسی وکیل پایه یک دادگستری در شیراز گفته میشود؟

وکیل پایه یک دادگستری کسی می باشد که بعد از اخذ مدرک لیسانس حقوق یا فقه و حقوق در آزمون کانون وکلا پذیرفته شده باشد.و بعد از پذیرش در ازمون بتواند با موفقیت تمام دوره کاراموزی را تمام کند.

دلایلی که باعث میشود افراد بتوانند به وکلاهای پایه یک دادگستری اعتماد کنند چیست؟

یکی از دلایلی که بر اساس ان باعث میشود افراد متعدد به وکلای دادگستری پایه یک اعتماد کنند این میباشد که جدا از هدف رشته حقوق که تحقق کردن عدالت در جامعه می باشد،قبول شدن در آزمون های رشته حقوق از جمله آزمون کانون وکلا کار سختی میباشد و نیازمند مهارت های ذهنی است.بنابراین هر شخصی نمیتواند وکیل بشود و اصلا حتی با پول هم نمیتوان در باب این موضوع کاری انجام داد،بنابراین در ازمون کانون وکلای دادگستری افراد صرفا بر پایه لیاقت و هوش و مهارت های ذهنی خود انتخاب میشوند و هیچ فردی نمیتواند باعث شود که افراد به طریقی دیگر وکیل بشوند.

مدارکی که نیاز است افراد بعد از قبول شدن در آزمون وکالت فرد ارائه دهد چه مدارکی میباشد؟

بعد از قبول شدن در ازمون وکالت میبایست فرد،استعلاماتی همچون گواهی عدم اعتیاد،عدم سوء پیشینه کیفری و…..از پزشک قانونی تهیه و ارائه دهد.این مدارک بررسی شده و سپس بعد از تائید ان فرد میتواند به عنوان وکیل شناخته شود.

تفاوت اصلی وکیل پایه یک دادگستری و وکیل پایه دو دادگستری در چیست؟چرا با هم تفاوت دارند؟کدام یک برای نتیجه بخشی پرونده بهتر عمل خواهند کرد؟

اصلی ترین و اساسی ترین تفاوت را می توان روش پذیرش اشخاص در قبول شدن در آزمون وکالت نام برد.در واقع اشخاصی  که بتوانند در آزمون وکالت کانون وکلای ایران قبول شوند به عنوان وکیل پایه یک دادگستری شناخته میشوند اما شخصی که بتواند از سوی قوه قضائیه پذیرش(قبول) شود، وکیل پایه دو خواهد بود.بنابراین روش وکیل شدن به دو صورت میباشد،و البته اینکه هر دو وکیل بنا بر مهارت های اولیه میتوانند جهت هر نوع پرونده ای بر اساس تخصص شان کمک کننده باشند.

چرا بیشترافراد وکلای پایه یک دادگستری را ترجیح میدهند؟

وکیل در شیراز در این باره توضیح داد:پذیرش از طرف قوه قضائیه سختی های مورد نیاز خود را دارد منتها قبول شدن در ازمون کانون وکلا کاری دشوارتر نسبتا میباشد.به دلیل اینکه رقابت در این ازمون بخاطر تعداد زیاد داوطلب دشوار است.

تعهدات موکل بعد از انعقاد قرار داد چه خواهد بود؟

یک موکل بعد از اینکه قرارداد وکالت انعقاد شد باید کارهای زیر را انجام دهد:

_التزام عملی به تعهدات وکیل در قبال افراد ثالت(موکل باید به صحبت های وکیل خود گوش دهد و به صورت خودسرانه عمل نکند.)

_پرداخت حق الوکاله به موقع و به همان میزان که در قرارداد وکالت ذکر شده است+پرداخت هزینه های فرعی وکالت مانند ،رفت و امد وکیل جهت پرونده وغیره‌…

وکیل خانم در شیراز یا وکیل آقا در شیراز بهتر میباشد؟

امروزه تعداد زیادی وکیل وجود دارد و افراد میتوانند با انتخاب خود و با توجه به موضوع پرونده وکیل خود را انتخاب کنند.بنابراین این موضوع کاری بسیار ناپسند است که یکسری از افراد تبعیض جنسیتی قائل میشوند و وکیل مرد را به خانم ترجیح میدهند،درست است که بنا به جنسیت ممکن است مردها در یکسری پرونده ها بهتر عمل کنند و زن ها نیز در یکسری پرونده ها درست تر عمل کنند اما این موضوع نباید باعث شود که برای هر موضوع و هر پرونده ای وکیل مرد را به زن ترجیح بدهیم زیرا به همان میزان که وکیل زن تلاش کرده است تا وکیل بشود و در ازمون قبول بشود به همان اندازه مردان تلاش کرده اند و چه بسیار بوده است پرونده هایی که به دلیل ظرافت و دقت خانم ها در پرونده،پرونده با پیروزی برای موکل همراه بوده است.

وکالت مطلق در امر نکاح یعنی چه؟

همان طور که میدانید وکالت به دودسته مطلق و مقید تقسیم خواهد شد.

در اصل یکی از انواع وکالت در عقد نکاح،وکالت مطلق میباشد.در صورتی که وکالت به طور اطلاق شود داده شود،وکیل نمیتواند موکله را برای خود تزویج کند،مگر اینکه این اذن صریحا به او داده شده باشد.زمانی که زنی به صورت مطلق و بدون تعیین زوج به مردی وکالت میدهد که او را شوهر دهد،ظاهرا منظور زن این است که او را به ازدواج شخص دیگری دربیاورد.در مقابل چنانچه بیان کند تو وکیل هستی تا مرا به عقد مردی حتی خودت درآوری،در این صورت وکیل میتواند موکل را برای خود عقد کند. وکالت از حیث توسعه و تضیق شامل دو بخش میباشد:

_مطلق که شامل تمام امور موکل میباشد.

_مقید که شامل امر یا امور خاصی است.

 کلمه وکیل در کشور فرانسه

در واقع در کشور بزرگ فرانسه از کلمه آوکا که به معنی کمک و یاری مظلوم میباشد، به عنوان کلمه وكيل استفاده میشود.از انجایی که بسیاری از قوانین کشور ما بر گرفته از کشور فرانسه است اشنایی اولیه با این زبان زیبا و دلنشین میتواند کمک شایانی به اشخاصی که میخواهند رشته وکالت را اتخاذ کنند بکند.البته پایه و اساس و بیشتر لغات قوانین ما همان زبان عربی و فارسی است منتها چون کشور فرانسه در زمینه قانون گذاری بسیار فعال بوده بنابراین بسیاری از قوانین کشور ما برگرفته از قوانین مکتوب کشور فرانسه میباشد.

  كلمه وكيل در کشور انگلستان به چه صورت میباشد؟

در انگلیس لغات متعددی برای کلمه وكيل در نظر گرفته شده است،منتها واژه مصطلح لاير معنى حقوقدان میباشد. وکلا در این کشور به دو دسته سولیسترها و پاریترها تقسیم میشوند. (lawyer)کشور انگلستان و امریکا از نظر قوانین شباهت های بسیاری دارند و قوانین این دو کشور مکتوب نمی باشد.منتها امروزه به دلیل گسترش و ارتباط کشور ها با یکدیگر تاثیر نظام حقوقی حاکم بر انگلیس و امریکا را در کشور های دیگر میتوان مشاهده و یافت نمود.

 تعريف كلمه وكيل در حقوق ایران به چه صورت میباشد؟

وکیل در شیراز در این باره توضیح داد:در ایران وکالت به کسر و فتح اول مصر از ریشه ثلاثي وكل بر وزن ضرب میباشد، و معنی لغوی آن را گذاشتن و سپردن کار به دیگری از قبل خود و معنی اصطلاحی آن قائم مقام ساختن و مادون نمودن غیر کفایت و اعتماد کردن به اوست. پس باید بیان کنیم که موکل کسی است که کاری را به دیگری را می گذارد و به او اعتماد و کفایت میکند و وکیل کسی خواهد بود که کار را به او میسپارند در نتیجه وکالت وکیل قائم مقام موكل شده و در موردی که وکالت دارد به جای موکل متعلق وکالت را انجام میدهد و برای تحقق وکالت وکیل باید آن را قبول کند.

البته متاسفانه در فضاهای مختلف به خصوص فضای مجازی بسیار مشاهده شده است که سعی دارند افراد به جای کلمه وکیل از اصطلاح و کلمه انگلیسی ان همانlawyerاستفاده کنند که این کار درست نیست،درست است که بیشتر کلمات رشته حقوق به صورت عربی میباشد حتی خود کلمه وکیل کلمه ای عربی است اما احترام گذاشتن به ساختار اولیه کلمات در کشورمان مهم است،حتی میتوانید چنانچه کلمه وکیل را دوست نداشتید از نماینده قانونی به جای ان استفاده کنید

منتها استفاده نمودن از واژه انگلیسی این کلمه به دلیل افزایش روزانه کلمات انگلیسی در زبان ما باعث خواهد شد کلمات شکل و کاربرد خود را از دست بدهند و اینکه این موضوع نباید باعث بشود که از زبان فارسی قافل بشویم،چه بسیار افرادی در تاریخ کوشیده اند که زبان فارسی از بین نرود و استحکام خود را داشته باشد.

وکیل پایه یک دادگستری در شیراز
وکیل پایه یک دادگستری در شیراز

تعریف کلمه وكيل از نظر سیسرون:

وکیل در شیراز در این باره توضیح داد:سیسرون در روم یکی از حکمای مهم در زمینه رشته حقوق میباشد بنابراین جا دارد که ببینیم این فرد بزرگ چه تعریفی از شخص وکیل ارائه میدهد.

یکی از حکما خطبای معروف روم در کتاب خود وکیل را این طور تعریف میکند :(وکیل مرد صالح و درستی است که دارای اطلاعات قضایی بوده و بتواند با سلاست و چزات بیان قضایا را بیان نموده و در سایه مشاوره و تنظیم لوایح کتبی و اظهارات خود حقوق مراجعت کنندگان را حفظ و با آن که راسا” دعاوی طرفین را خرد شخصا” رسیدگی نموده مانند یک نفر قاضی آنها را قطع و فصل نماید)

در عرف عامه وكيل مفهوم دیگری داشته و بعضی وکیل را مدافع حقوق ایتام و بیوه زنان دانسته اند و در واقع عده ای دیگر چنین میگویند در سایه توجه و مناعی وی پدرختان و مظلومین و محرومین از مال و جان به حق خود رسیده و از شر و صدمه غاصبین و متجاوزین به حق مصون و نگهداری میشوند. ولتر فیلسوف فرانسوی در مورد وکالت چنین میگوید: بهترین مقام در عالم شغل وکالت است و کمال مطلوب من در دنیا این است که وکیل بوده باشم.

نگاهی به دوران قدیم و شغل وکالت: باید بگوییم که اصل و منشا شغل وکالت و مدافع حق به هیچ وجه ملازمه با پیدایش سازمان قضایی نداشته و از موقعی که بشر منافع خود را تشخیص داده است هر گاه اصکاک و تصادمي نسبت به آن مشاهده نمود با خود مقدم به دفاع و دفع شر از خود شده یا مباشرت آن را نیابتا” به اشخاص مجرب و با صلاحیت دیگر واگذار کرده است

پس اصل مسلم اینست که حق دفاع از حقوق مسلمه و مختصه بشر بوده و در سایه تمدن و تکامل اصول و قوانین برای آن وضع شده است. در يونان قدیم پریکلس اول شخصی بوده است که در مجمع وکلا در آن با اطلاعات وسیع خود از حقوق اشخاص دفاع نموده است و افراد برای دفاع از جان و مال خود خطا و دانشمندانی انتخاب میکردند که در این صنعت تخصص كامل داشته باشد و بتوانند با زبان و بیان رسا حقوق خود را دریافت کنند و در جامعه عدالت را برای خود برگزینند.

در اصل تاریخ نشان میدهد که هزاران سال پیش وکیل مدافع و خدمت وکالت در اداره و تمشیت امور اجتماعی میباشد. به این ترتیب باید بگوییم که آنچه تردید ناپذیر است حمایت و پشتیبانی از ناتوان و دفاع از ستمدیدگان پا به پای داوری و قضا در عرصه اجتماعی نمودار گردیده و وکلا در طول تاریخ ممتد بشر در تاریکی ها و ظلمت جامه استبدادی از حقوق افراد دفاع می کردند و اجرای عدالت و قانون را خواستار میشدند. پس شغل وکالت شغلی بسی شریف و محترم است و برای همین هر ساله تعداد افراد زیادی دوست دارند در رشته حقوق شرکت کرده و در آن سوگند یاد کنند که جز عدالت و اجرای آن هدفی دیگر نداشته باشند.

یکی از کشورهایی که همواره به امور وکالت اهمیت داده المان و فرانسه است که حال میخواهیم تعریف کلمه وکالت را در المان نیز بدانیم تعریف کلمه وکیل در کشور آلمان به چه صورت خواهد بود؟ در اصل در کشور آلمان وكيل در المان تحت عنوان (rechtsanwalt) و به معنی نماینده حق نامیده خواهد شد.افرادی که قصد دارند رشته وکالت یا حقوق را در المان ادامه بدهند باید بدانند که زبان المانی زبانی دشوار است،منتها این کشور اهمیت ویژه ای برای وکلا قائل هستند و عموما چنانچه وکیلی خوب و کاربلد باشید قطعا درامدی بسیار بالا و زندگی بسیار مرفه در المان تجربه خواهید کرد.

از چه اصطلاحات دیگری به جز اصطلاحاتی که در بالا ذکر شد برای کلمه وکیل استفاده میشود؟ اصطلاحات دیگری که برای وکیل به کار میرود:مدافع، دادخواه

وکیل پایه یک دادگستری در شیراز
وکیل پایه یک دادگستری در شیراز