وکیل در یزد|مشاوره تلفنی سریع و 24ساعته|09225192408

وکیل در یزد

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در یزد و مشاور حقوقی در یزد

(0922-519-24-08)

قبول وکالت در دعاوی

حقوقی

خانواده

کیفری

تصادفات

انقلاب

 

وکیل تنظیم قرارداد در یزد

چگونگی تنظیم و عقد قرارداد ، بسیار با اهمیت می‌باشد و قراردادهای بسیاری به دلیل نداشتن دانش حقوقی و قراردادی و چگونگی تنظیم آن ، به مشکل بر خورده است و طرفین مجبور شده اند که به محاکم قضایی و داوری مراجعه کنند . قراردادی استاندارد و خوب می باشد که زیر نظر یک وکیل قراردادی با تجربه تنظیم شده باشد . اگر یک قرارداد زیر نظر یک وکیل قرارداد با تجربه تنظیم شده باشد ، تخلف و سوء استفاده و نقض عهد ،  توسط طرفین در آن بسیار کم می باشد . پس جهت انعقاد قرارداد و قبل از پایان مذاکره و امضای قرارداد بهتر است به یک وکیل تنظیم قرارداد مراجعه کنید و جهت تنظیم قرارداد از گروه مشاوره بگیرید .

وکیل در یزد
وکیل در یزد

قرارداد یکی از مهمترین مدارک جهت تنظیم روابط طرفین و مشخص کردن خط مشی ها و حدود روابط طرفین می باشد .  چگونگی تنظیم و منعقد کردن قرارداد بسیار پر اهمیت است ، بسیاری از قراردادها به دلیل نداشتن دانش حقوقی و قراردادی در چگونگی تنظیم آن به مشکلات بسیاری رسیده‌اند و طرفین مجبور شده اند که به محاکم قضایی مراجعه کنند . قراردادها وابسته به نوع آن ها دارای پیچیدگی  های بسیاری هستند و قراردادها دارای مباحث مهمی مانند ضمانت اجرا ها و تضامین ، تعیین تعهدات هر یک از طرفین ،  فسخ ،  نحوه حل اختلاف و غیره می باشند . افراد عادی به دلیل نداشتن دانش حقوقی و تجاری و مسلط نبودن بر این مباحث . پس بدون داشتن اطلاعات حقوقی و قراردادی امکان دارد که تنظیم قرارداد به گونه اشتباه رخ دهد و باعث به وجود آمدن یک سری مشکلات شود .

بسیاری از صاحبان تجارت که با دانش صنفی خود به تنظیم قرارداد می‌پردازند و بعد از آن با سختی های بسیاری در مرحله اجرا ، تفسیر و حل اختلاف مواجه می شوند و پشیمان شده اند  که چرا  از وکیل قرار داد مشاوره نگرفته اند و ضررهای جبران ناپذیری دیده اند . پس حتماً جهت تنظیم قرارداد لازم است که از یک وکیل و مشاور حقوقی تنظیم قرارداد ،  مشاوره گرفت . تا از بروز مشکلات جدی در قرارداد جلوگیری شود ، چرا که تنظیم قرارداد دارای پیچیدگی ها و ریزه کاری های حقوقی بسیاری می باشد و یک فرد عادی و یا حتی یک تاجر به طور کامل با این پیچیدگی ها آشنا نمی باشد .

وکیل شهرداری در یزد

شهرداری نهادی غیر دولتی و عمومی هست ، این نهاد ، اختیارات ، قانون و وظیفه های گوناگونی را دارا می باشد . موضوع و محور بسیاری از پرونده ها و دعاوی در مراجع قضایی ، شکایت از شهرداری ها می باشد . مرجع و محل رسیدگی به شکایت ها از تصمیمات و اقدامات خلاف قانون دیوان عدالت اداری می باشد . دعاوی مرتبط با شورای عالی شهر سازی و معماری و کمیسیون ماده ۵ و دعاوی مرتبط با شوراهای اسلامی شهرها جزو مباحث و دعاوی مرتبط با شهرداری ها می باشد . امور شهرداری دارای قوانین بسیار زیادی می باشد ،  و ما در صورتی که به این قوانین و مقررات مسلط نباشیم ، نمی توانیم به دفاع از حقوق خود بپردازیم . اشخاصی هستند که با نام وکیل شهرداری مشغول فعالیت می باشند ، که به کلیه قوانین و مقررات شهرداری مسلط می باشند ،  و می توانند به دفاع از حقوق شما بپردازند و از ضایع شدن حقوق شما جلوگیری کنند . پس در دعاوی مرتبط با شهرداری حضور فردی که به مسائل مرتبط با شهرداری ها آگاه باشد ، می‌تواند برای رفع این مشکلات به ما کمک بزرگی کند .

دعاوی مانند اعتراض به آراء صادره از سوی کمیسیون های ماده ۱۹۹ و ۷۷ و ۵۵ شهرداری ،  اخذ مجوز پروانه ساختمانی ، وصول مطالبات پیمانکاران از شهرداری ، مطالبه خسارت از شهرداری ، تغییر کاربری املاک از مسکونی به تجاری ، اخذ مجوز پروانه ساختمانی ، اخذ دستور موقت از دیوان عدالت اداری مبتنی بر توقیف عملیات اجرایی آراء صادره از کمیسیون های شهرداری گواهی پایان کار ، اخذ سند مالکیت ، از دعاوی می باشند که وکیل شهرداری می تواند در آنها حضور موثر داشته باشد و به حل آن ها بپردازد .

وکیل در یزد
وکیل در یزد

مهمترین دعاوی مرتبط با شهرداری به صورت زیر می باشد :

_ دعاوی قراردادی .

_ دعاوی عوارض .

_  دعاوی ساختمانی .

_  دعاوی تصرف .

_  دعاوی کیفری شهرداری .

دعاوی کیفری شهرداری شامل ضرب و جرح توسط کارمندان شهرداری ،  تخریب و ممانعت از فعالیت کسبی می‌باشد . دعاوی تصرف شامل رفع تصرف عدوانی ، مطالبه بهای ملک  و رفع ممانعت هست . دعاوی ساختمانی شامل کمیسیون ماده ۱۰۰ ،  تخلفات ساختمانی ،  کاربری ملک و الزام به صدور پروانه می باشد . دعاوی عوارض شامل کمیسیون ماده ۷۷ ،  عوارض ساخت ، عوارض اصناف و مشاغل ،  عوارض تفکیک و افراز و عوارض تابلو و تبلیغات می باشد . دعاوی ساختمانی شامل کاربری ملک ، کمیسیون ماده ۱۰۰ ،  الزام به صدور پروانه و تخلف های ساختمانی هست . دعاوی قراردادی شامل دعاوی مناقصه ها و مزایده های شهرداری ،  دعاوی  مطالبات پیمان کاران ، دعاوی کارمندان شهرداری و دعاوی قراردادی شهرداری با اشخاص هست .

مراحل رسیدگی به دعاوی مرتبط با امور شهرداری :

در دعاوی مرتبط با شهرداری مراجع گوناگونی هستند ، که به حل اختلاف می پردازند ، مانند :

_ کمیسیون ماده ۸ قانون شهرداری .

_  کمیسیون ماده ۷۷ قانون شهرداری در ارتباط با حل اختلاف شهرداری و مردم در مورد عوارض .

_ کمیسیون مندرج در ماده ۸ قانون شهرداری .

_ کمیسیون ماده ۹۹ قانون شهرداری در ارتباط با ساخت و سازهای خارج از حریم شهر ها .

_ کمیسیون ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری.

_ دادگاه های عمومی کیفری .

_ کمیسیون ماده ۵ قانون تاسیس شورای عالی شهر سازی و معماری ایران .

_ کمیسیون ماده ۱۰۰ و شهرداری در ارتباط با اختلافات طرفین در تخلف های ساختمانی .

_ کمیسون ماده ۷ قانون گسترش فضای سبز شهر ها .

_ دیوان عدالت اداری در ارتباط با تخلف از قوانین توسط شهرداری .

_ کمیسیون ماده ۹ قانون زمین شهری .

نهادهایی که به تصویر مقررات شهرداری می پردازند :

در ارتباط با شهرداری ها نهادهای گوناگونی مقرراتی را جهت شهرداری تصویب می کند ، این نهادها به صورت زیر می باشد :

_ محلس  شورای اسلامی .

_ کمیسیون ماده ۵ قانون شورای عالی معماری و شهر سازی .

وکیل در یزد
وکیل در یزد

_ مجلس شورای اسلامی شورای عالی معماری و شهر سازی .

دلایل احتیاج به وکیل شهرداری :

_ وکیل شهرداری دارای دانش ، آگاهی و تخصص کافی جهت دفاع از حقوق موکلین خود می باشد .

_ قوانین شهرداری دارای پیچیدگی های بسیاری می باشد ، به همین دلیل اگر از وکیل شهرداری استفاده کنید ، احتمال موفقیت شما در دعاوی شهرداری بسیار زیاد می شود .

_ وکیل به روند قضایی ،  قوانین و کلیه مصوبات مسلط می باشد ، به همین دلیل پیگیری پرونده توسط وکیل باعث تسریع رسیدگی به دعاوی می شود .

وکیل خانواده در یزد کیست ؟

امروز بسیار پیش می آید که افرادی درگیر پرونده های خانوادگی شوند و به جهت تخصصی بودن امور حقوقی خانواده و حل مشکلات آن به یک وکیل خانواده احتیاج دارد . به همین دلیل امروزه بیشتر افراد جهت حل پرونده های خود ، به وکیل خانواده و مراجعه می‌کنند . خانواده از مهم‌ترین نهاد اجتماعی می باشد که دارای اهمیت بالایی است و به لحاظ عرفی و حقوقی خانواده بعد از ازدواج و با عقد بین زن و مرد شکل می گیرد . وکیل خانواده متخصص حقوقی می باشد که در امور مرتبط با قانون خانواده تخصص دارد و وظیفه او رسیدگی به مسائلی مانند حضانت ،  مهریه و طلاق می باشد . همچنین پرونده های حقوقی دارای قوانین تخصصی و پیچیده بسیاری است ، که جهت حل آن به یک وکیل حقوقی خانواده که بسیار با تجربه باشد احتیاج دارد .

ویژگی وکیل خانواده در یزد:

وکیل خانواده باید دارای اطلاعات حقوقی باشد و به رویه دادگاه های بدوی و تجدید نظر و دیوان عالی کشور آشنا باشد . ابتدا و تشکیل خانواده باید به بررسی پرونده بپردازد و سپس نتیجه آن را به موکل اطلاع دهد ‌. وکیل خانواده ابتدا باید سعی کنند که بین زوجین صلح ایجاد شود و در نهایت اگر امکان صلح نبود ، به طرح دعوی اقدام کند و کلیه مراحل مشاوره را با دقت در زمانی کوتاه حل کند و به پایان برساند .همچنین یکی از دعاوی خانواده ترک نفقه میباشد که متخصص آن وکیل نفقه در یزد یا شهر های دیگر مثل وکیل نفقه در شیراز یا شهر های دیگری که وکلای مجربی در این زمینه دارند و میتوانند وکیل یا مشاوران خوبی در این زمینه باشند مانند وکیل نفقه در بندرعباس یا وکیل ترک نفقه در اصفهان.

قبل از اینکه هر عمل حقوقی انجام دهید ،  بهتر است با مشاوره حقوق صحبت کنید ، این عمل باعث می شود که مشکلات احتمالی جدیدی برای شما به وجود نیاید و شما اشتباه نکنید . زمانی که برای حل پرونده به وکیل خانواده مراجعه می کنید و به او وکالت می دهید ، کلیه مراحل تقدیم دادخواست و پیگیری پرونده تا مرحله اجرای حکم توسط وکیل خانواده انجام می گیرد و دیگر احتیاجی به حضور موکل در دادرسی نیست ، مگر اینکه حضور موکل برای دادرسی الزامی می باشد .

صلاحیت دادگاه خانواده در یزد

_ نکاح دائم  ، شروط ضمن عقد ، نکاح ، نامزدی و خسارت ناشی از برهم زدن آن  ، ازدواج موقت ،  جهیزیه ،  ازدواج مجدد ، مهریه ، اجرت المثل ایام زوجیت ، نفقه  زوجه ،  بذل مدت و انقضای آن ،  طلاق ،  تمکین و نشوز ،  فسخ نکاح ،  رجوع ،  ملاقات فرزند ،  حضانت فرزند .

 شرط نصف دارایی چگونه می باشد ؟

شرط نصف دارایی در دعاوی خانواده بسیار با اهمیت می باشد ،  در این شرط آقا متعهد می‌شود تا در زمان طلاق نصف دارایی خود را که در زندگی مشترک به دست آورده است ، به زن انتقال دهد . البته اعمال شرطی نصف دارایی باید در سند ازدواج قید شده باشد و دارای شرایطی می باشد ، به طور مثال درخواست طلاق از طرف خانم نباشد و طلاق به دلیل سوء رفتار زوجه نباشد ، همچنین دارایی باید در طول زندگی مشترک به دست آمده باشد و دارایی موجود باشد .

وکیل در یزد
وکیل در یزد

حضانت چگونه می باشد ؟

این موضوع نیز در دعاوی خانواده بسیار با اهمیت می باشد ، زمانی که طرفین از همدیگر طلاق می گیرند ، یکی از مشکلات آنها که باید حل شود و حضانت فرزندان می باشد . طبق قانون مدنی حضانت فرزند تا هفت سالگی با مادر می باشد و از سن ۷ سالگی به بعد حضانت با پدر هست دختر در سن ۹ سالگی و پسر در سن ۱۵ سالگی از دایره حضانت خارج می‌شوند و بعد از آن فرزند می تواند خود انتخاب کند که نزد پدر باشد یا نزد مادر .

اجرت المثل چگونه می باشد ؟

یک سری حقوق مالی در حقوق ایران برای زن در نظر گرفته شده است که به آن اجرت المثل ایام زوجیت می گویند .  بر اساس تبصره ماده ۳۳۶ قانون مدنی زن هر زمانی که استحقاق  گرفتن اجرت المثل کارهایی را داشته باشد که از وظایف شرعی او نبوده و به دستور آقا آن ها را انجام داده ،  مشروط بر این که این کارها را با قصد تبرع انجام نداده باشد و او آنها را پاداش در نظر گرفته باشد .

طلاق چگونه می باشد ؟

زن و شوهر تصمیم میگیرند که از هم جدا شوند و از محاکم قانونی اقدام به طلاق می کنند .‌ امروزه افراد زیادی متقاضی طلاق هستند و اقدام به طلاق گرفتن می کنند .  طلاق در معنای لغوی به معنای آزاد کردن و رها کردن می باشد اما در اصطلاح حقوقی به معنای انحلال ازدواج دائم طبق تشریفات قانونی و حقوقی خاصی  می باشد مشخص شده است و از جانب زوج طلاق گفته می شود .

عوامل طلاق به صورت زیر می باشند :

بد اخلاقی و بد رفتاری  ، ناسازگاری و عدم سازش ،  عدم تفاهم و توافق اخلاقی ،  عدم تفاهم فرهنگی ،  اختلاف سن ،  دخالت  افراد دیگر در زندگی ،  ازدواج دوم  ، عدم درک و شناخت یکدیگر ،  ازدواج اجباری ، عدم توافق در مسائل جنسی ،  اعتیاد ، سوءظن و  تفاوت‌های فرهنگی .

انواع طلاق به صورت زیر می باشد :

در کشور ما طلاق به دو دسته بائن و مرجعیت تقسیم می‌شود طبق یک قاعده کلی باید گفت که کلیه طلاق ها رجعی هستند و طبق قانون تنها در موارد زیر به صورت استثنا طلاق از نوع رجعی به حساب می‌آید :

_ طلاق زن صغیره .

_ سه طلاقه کردن زن .

_ طلاق زن یائسه .

_ طلاق زن که هنوز باکره می باشد .

_  طلاق مبارات یا همان طلاق توافقی .

_  طلاق خلع که از طرف زن می باشد .

طلاق به درخواست زن به صورت زیر می باشد :

در قانون ایران حق طلاق با مرد می باشد ، به همین دلیل اگر طلاق از جانب زن باشد ، احتیاج به اثبات عسر و حرج لازم است ، که شامل موارد زیر می شود :

_ امتناع مرد از سوء معاشرت ،  پرداخت نفقه و … .

_ محکومیت قطعی مرد بیشتر از پنج سال .

_ اعتیاد مرد به گونه‌ای که به زندگی خللی وارد  کند .

طلاق به درخواست مرد به صورت زیر می باشد :

مرد می تواند با رعایت یک سری شرایط در قانون مدنی و با پرداخت کلیه حقوق مالی زن مانند اجرت المثل ،  مهریه ، شرط نصف دارایی و نفقه ، هر موقع جهت طلاق اقدام کند .