وکیل قاچاق در اصفهان|مشاوره تلفنی سریع و 24 ساعته

وکیل قاچاق در اصفهان

وب سایت حقوقی یاروکیل

وکیل در اصفهان و مشاور حقوقی در اصفهان

(09225192408)

یکی از نیاز هایی که همه انسان ها در طوب زندگی خود به آن احتیاج دارند وجود نظم و امنیت در جامعه است اشخاص به دلایل گوناگون مورد ظلم و ستم واقع می‌شوند و به منظور ثبت شکایت و رسیدگی کردن به پرونده خود به مراجع قضایی و یا کیفری رجوع می‌کنند.

وکیل قاچاق در اصفهان
وکیل قاچاق در اصفهان

با توجه به تعدد جرایم و تعدد مراجع قضایی به منظور رسیدگی کردن به مشکلات مردم به خاطر دانش و آگاهی کم بیشتر مردم اطلاع ندارند که برای حل مشکلات خود به کجا باید بروند بنابراین با دانستن صلاحیت هر کدام از مراجع قانونی و قضایی می‌توانیم مکان مناسب خود را برای احقاق حق خود متوجه شویم و به آن مراجعه کنیم.

یکی دیگر از مشکلات اصلی مردم این مورد است که به خاطر نداشتن تجربه و آگاهی کافی نمی توانند اصل جریان و موضوع اتفاق شده را به درستی اعلام کند و حقوق خود را درخواست نمایند.

دادگاه انقلاب چیست؟

مشاور حقوقی در شیراز این گونه نوشته است که در ابتدای پیروزی انقلاب شرایط خاصی در جامعه پدید آمد به این خاطر که برای رسیدگی کردن به پرونده جرایم سران نظام شاهنشاهی پهلوی و نیز اشخاصی که اختلال گر امنیت کشور بودند و به نوعی قصد برکناری حکومت را داشتند دادگاه انقلاب به وجود آمد تا رسیدگی کردن به این پرونده‌ها را انجام دهد.

دادگاه انقلاب دادگاهی می باشد که بر اساس قانون مطابق با ماده ۲۹۴ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال ۱۳۹۲ صالح به رسیدگی کردن به امور کیفری را دارا است به طور واقع بر اساس این مصوبه پنج نوع دادگاه زیر شاخه دادگاههای کیفری به فعالیت می پردازند که وکیل دادگاه انقلاب هم در این دادگاه ها انجام وظیفه می کند این دادگاه ها مشمول موارد ذیل است

دادگاه کیفری یک

دادگاه کیفری دو

دادگاه انقلاب

دادگاه اطفال و نوجوانان

و دیگر دادگاه نظامی

بر اساس ماده ۲۹۷ قانون آیین دادرسی دادگاه انقلاب به منظور رسیدگی کردن به جرایم موجب مجازات مندرج در بندهای الف/ ب/ پ/ت  ماده ۳۰۲ قانون آیین دادرسی کیفری انجام وظیفه می‌کند.

اعضای دادگاه انقلاب

این دادگاه با حضور داشتن رئیس  و دو مستشار جلسه دادرسی را تشکیل می دهد و برای دیگر موضوعات این دادگاه با حضور رئیس و یا دادرس علی البدل یا یک مستشار تشکیل می گردد.

صلاحیت دادگاه انقلاب

اصطلاحاً صلاحیت به منظور مرجعی می‌باشد که شایستگی رسیدگی کردن به پرونده را دارا است یکی از مشکلات اصلی اشخاص شاکی در حیطه جرایم کیفری  تشخیص صحیح مرجع قضاییه ذی ربط است  باید گفته شود که وکیل دادگاه انقلاب در این حیطه می تواند مشاوره لازم و دقیقی در خصوص تشخیص دادگاه مناسب پرونده را ارائه دهد.

بر اساس ماده ۵ قانون تشکیل دادگاه های عمومی و انقلاب و رای وحدت رویه شماره ۶۶۴ هیئت عمومی دیوان عالی کشور دادگاه انقلاب صلاحیت رسیدگی کردن به جرایم ذیل را دارا است که عبارتند از

جرایم مرتبط با اقدامات بر علیه امنیت داخلی و خارجی جمهوری اسلامی ایران

اقدام به محاربه و یا افساد فی الارض و همچنین جاسوسی به نفع اجانب

توطئه و اقدام به تخریب و اتلاف اموال و دیگر ترور و تخریب موسسات و موضوعاتی از این قبیل با هدف برکناری و مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران

توهین کردن به بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری

جرایم مرتبط با مواد مخدر و همچنین قاچاق آن ها

وکیل قاچاق در اصفهان
وکیل قاچاق در اصفهان

قاچاق اسلحه و مهمات و اقلام و مواد تحت کنترل

و دیگر موضوعاتی خاص که بر اساس قوانین در صلاحیت دادگاه انقلاب تلقی می شود که عبارتند از

تبصره ۶ قانون اصلاح ماده   قانون مربوط به مقررات امور پزشکی و دارویی و مواد خوراکی و آشامیدنی مصوب سال ۱۳۳۴

ماده ۲ قانون مجازات اختلاس گران در نظام اقتصادی کشور مصوب سال ۱۳۶۹

در صورت نیاز به وکیل در جرائم اقتصادی که از صلاحیت های دادگاه انقلاب میتوانید با وکیل جرائم اقتصادی در اصفهان تماس حاصل فرمایید.همچنین در صورت نیاز به وکیل در شهر های دیگر از جمله شیراز میتوانید برای پیگیری و مشورت با وکیل جرائم اقتصادی در شیراز نیز تماس حاصل فرمایید.

ماده ۱۱ قانون رفع روش مجازات افرادی که در امور سمعی و بصری کار های غیر مجاز انجام می دهند مصوب سال ۱۳۸۶

ماده ۴۴ قانون مبارزه با قاچاق ارز و کالا مصوبه سال ۱۳۹۲

ماده ۳ قانون نحوه اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

به شکل کلی بایستی گفت که در دادگاه انقلاب به پرونده های مرتبط به اصل ۴۹ قانون اساسی رسیدگی می گردد در قانون مجازات اسلامی در فصل های ۱ تا ۵ به شکل کامل اقدامات علیه امنیت داخلی و خارجی کشور گفته شده است بنابراین ماده ۴۹۸ تا ۵۱۲ قانون مجازات اسلامی مصداق واضحی برای تشخیص اقدامات مجرمانه بر علیه امنیت ملی است هدف قانون گذار از  این دسته از قوانین تشخیص دقیق اقدامات صورت گرفته در راستای ایجاد ناامنی بر مبنای عدالت است.

مصادیق جرایم کیفری دادگاه انقلاب

دادگاه انقلاب یک دادگاه و یک مرجع رسیدگی کننده خصوصی در مورد جرایمی که در فوق گفته شد است

مصادیق این جرایم را در ادامه ذکر کرده ایم

تشکیل جلسه یا جلساتی با هدف قتل و غارت و هم ایجاد ترس و وحشت بین اشخاص جامعه

حمله به طور دسته جمعی و یا گروهی به عنف شبانه به ملک و خانه محل زندگی سایرین و همین طور غارت و سرقت اموال آن ها به همراه خشونت و تهدید و یا ارعاب

این گونه جرایم کیفری تاثیر منفی زیادی بر افکار عمومی و امنیت داخلی کشور به آرامش و آسایش مردم را دارد. بنابراین در حالتی که اشخاص سبب خشونت اینچنینی قرار گیرند پیشنهاد می شود که از یک وکیل دادگاه انقلاب با تجربه بهره بگیرند تا سبب جلوگیری از ضایع شدن حقوق انها گردد.

تفاوت دادگاه انقلاب با دادسرا انقلاب

جرایم گوناگون متناسب با نوع و ویژگی و حتی شدت و اشخاص مرتکب آن در مراجع گوناگون قضایی موجب رسیدگی قرار می گیرد بر اساس ماده ۹ قانون آیین دادرسی کیفری دو نوع دعوا وجود دارد  که عبارتند از  دعوای عمومی و دعوای خصوصی

وکیل قاچاق در اصفهان
وکیل قاچاق در اصفهان

منظور از دعوای عمومی دعوایی می باشد که به خاطر اتفاق افتادن آن نظم عمومی جامعه دچار اختلال شده است و یا این که مقررات و حدود الهی نقض گردد در این نوع جرم جامعه از حق تعقیب مرتکب جرم برخوردار می گردد بنابراین در این گونه جرایم وظیفه دادسرا رسیدگی کردن به آن می باشد که به گونه ای نماینده جامعه محسوب می شود

دادسرا چهار مرحله را انجام می دهد مثل کشف جرم و تعقیب متهم و یا تحقیقات اولیه و اجرای احکام کیفری به بررسی کردن و رسیدگی نمودن پرونده های مربوطه اقدام می نماید به طور واقع همه جرایم کیفری بر مبنای قانون مجازات اسلامی که تحت عنوان جرم شناخته می شوند و برای آن مجازات مشخص شده است لازم است که در مرحله اول در دادسرا به ریاست دادستان یا همان مدعی‌العموم شخصی که نماینده همه اشخاص جامعه حساب می شود مورد بررسی قرار گیرد و با ثابت شدن جرم انجام شده کیفرخواست صادر شود و بعد به منظور صادر شدن رای به دادگاه صلاحیت دار فرستاده می شود که دادگاه هم با توجه به مدارکی  که وجود دارند در پرونده اقدام به صادر شدن رای میکند.

استقرار دادگاه انقلاب

امروزه دادگاه انقلاب در مرکز هر استان وجود دارد و به تشکیل جلسه می پردازند در بعضی مواقع امکان دارد رئیس قوه‌قضاییه تشخیص بدهد که امکان تشکیل آن در شهر های دیگر استان هم وجود دارد.

صلاحیت وکیل دادگاه انقلاب در بندرعباس

نخستین گام در انتخاب کردن هر وکیلی و خصوصا وکیل دادگاه انقلاب که موضوع بحث این نوشته است بررسی پرونده وکالت فرد مد نظر است که قابل اعتبار باشد به این خاطر که لازم است به عنوان موکل به وکیل دادگاه انقلاب اعتماد شود پس بایستی فردی قابل احتمال محسوب شود

از آن طرف که پرونده های مربوط با امور کیفری در دادگاه انقلاب رسیدگی می گردد وکیل دادگاه انقلاب باید از قوانین و مقررات مرتبط با امور کیفری علم و آگاهی فراوانی داشته باشد.

انجام یک دفاع صحیح به وسیله وکیل دادگاه انقلاب احتیاج به آشنا بودن با تمامی قوانین و همچنین رویه این دادگاه و دیگر آگاهی کامل به موضوع محقق شده و همینطور آگاهی در مورد انواع و مقدار مجازات صادر شده در این دادگاه می باشد به طور واقع وکیل دادگاه انقلاب بایستی به همه امور مرتبط با دعاوی کیفری کاملاً مسلط باشد و آشنایی کاملی داشته باشد.

همچنین داشتن تجربه های پیروزی در پرونده های اینچنینی به وسیله وکیل مدنظرتان می تواند بسیار مورد کمک دهنده‌ای باشد.

وکیل دادگاه انقلاب باید از سلامت اخلاقی درستی برخوردار باشد رفتار حرفه‌ای را در تمام مدت وکالت خود رعایت کند

وکیل قاچاق در اصفهان
وکیل قاچاق در اصفهان

به این خاطر که جرایم مورد بررسی در دادگاه انقلاب از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار است بهتر است که از وکلای با تجربه و مطلع و آگاه به منظور موفقیت در پرونده موکل استفاده گردد.

تعهدات وکیل دادگاه انقلاب در بندرعباس

وکیل دادگاه انقلاب مثل هر وکیلی در دیگر بخش ها باید نسبت به تعهدات خود به موکل یا موکلینش پایبند باشد یعنی چنانچه در مراحل وکالت وکیل سبب خسارت و آسیبی به شکل عمدی یا اتفاقی به موکل شد مسئول شناخته می شود یک وکیل دادگاه انقلاب مثل دیگر وکلا  باید همیشه به مصلحت موکل خود اهمیت دهد و این مسئله را در طی وکالت پرونده اولویت خود بگذارد.

لازم است که وکیل دادگاه انقلاب در صورتی که اموالی را در حین وکالت به دست آورد بعد از انجام کار همه آن اموال را به موکل بازگرداند.

همچنین باید بیان گردد که لازم است صورت حساب وکالت را به صورت کامل به موکل خود تحویل بدهد

برای اطلاعات بیشتر در مورد دادگاه انقلاب و وکلای دادگاه انقلاب با ما در ارتباط باشید.